Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

HTC все още губи стотици милиони, но отбелязва подобрение
#51

(2018-02-15, 15:19:25)CuBG написа:  В Щатите не съм видял нито една реклама на HTC и не помня да съм виждал дори на LG.

Не си обърнал внимание просто.

[Изображение: lg-g4-new-york-980x551.jpg]

[Изображение: LG-signature-launch-1280x880.jpg]

[Изображение: 6a00e55025f77288330147e0edce48970b-600wi]

[Изображение: poster-times-square-new-york-1787.jpg]

[Изображение: LG_World_Environment_Day_Video2_on_NY_Times_Square.jpg]

[Изображение: LG%20Times%20Square2015_11_03_151627-112...per-XL.jpg]
Цитирай
Аксесоари
#52

За Times Square изключих, че там си имат перманентна реклама Smile Аз говоря по улиците, а работата ми е да съм по улиците по цял ден.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#53

И през 2017 HTC пак е на загуба: http://media.corporate-ir.net/media_file...ESULTS.pdf

 
Цитирай
#54

Много тъжно как от лидери изпаднаха в нищото. И като че ли не могат да се ориентират към индивидуална концепция и адекватно явяване на пазара като конкурент.
Цитирай
#55

По билбордове и реклами в България Sony например отдавна се изгубиха. Преди, когато бяха Sony Ericsson имаха доста билбордове, особено в София съм виждал доста, последно на XPERIA Arc. Имаха и много брошури при операторите, в МТел имаше за почти всички техни телефони отделни рекламни материали, подредени в магазина, нямаше човек да не знае "Cyber-Shot" и "Walkman".
Сега, във вида си на Sony не съм ги видял никъде да рекламират каквото и да било, освен случайно ако оператор не ги рекламира по телевизора, но това май скоро не съм видял.
HTC на същия хал - HD2, Sensation, Desire/Desire HD - лидери, доста реклама имаха и това, аз по онова време имах и един HTC Wildfire , после го смених Wildfire S. Бяха страхотни, Sense и часовника с времето бяха емблема. Уви, и тези загърбиха маркетинга и не рекламират достатъчно, поне не тук.
В момента най-вече се рекламира Huawei.
Не мисля, че HTC не могат да си върнат позициите поне до половината, щом веднъж са били на челните места. Въпроса е да се коригират ценово, да направят добра маркетинг стратегия (само без глупости като reinvented, inovative, reimagined, че стана банално)...
Последните им телефони, примерно U серията много ми допада.
Цитирай
#56

(2018-03-28, 10:04:15)alisali1234 написа:  Не мисля, че HTC не могат да си върнат позициите поне до половината, щом веднъж са били на челните места. Въпроса е да се коригират ценово, да направят добра маркетинг стратегия (само без глупости като reinvented, inovative, reimagined, че стана банално)...
Последните им телефони, примерно U серията много ми допада.

Така мисля и аз. Дали е така не знам. Може да имат някакви сериозни затруднения откъм финанси. Ще видим докъде ще го докарат. Но определено не е възможно - ето Нокиа какво правят.
Цитирай
#57

(2018-03-28, 10:30:50)fifth_root написа:  Така мисля и аз. Дали е така не знам. Може да имат някакви сериозни затруднения откъм финанси. Ще видим докъде ще го докарат. Но определено не е възможно - ето Нокиа какво правят.
Е, какво да правят. И при тях нещата не са розови - възраждането на Nokia е също  скъпо удоволствие: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1462435

 
Цитирай
#58

Няма как да е розово, но пускат добри модели на разумни цени. Въпреки това, да се завърнеш в тая ожесточена битка ще е скъпо. Щом са решили, значи имат възможност, дано и правилната стратегия - както допреди три до четири години хората се смееха какви са тия китайци Хуауей, така днес все повече хора ги гледат със съвсем друго око.
Цитирай
#59

Не може, ами те от 5 години имат изключително сериозни финансови проблеми. Отделен удар за тях е,че GOOGLE им прилапа хилядите специалисти!
Дефакто Google Pixel телефоните са работа в голямата си част на HTC специалистите.
Аз не виждам как може да се върнеш в играта след всичко това.
Цитирай
#60

HTC продължава да трупа загуби: HTC публикуваха финансовите си резултати за май. От цифрите се вижда, че свободното пропадане на компанията продължава. Приходите за месеца са били в размер на 2.45 милиарда тайвански долара (около 70 милиона евро), което е спад с 46% на годишна база.

Източник: >>>>>>

 
Цитирай
#61

HTC са ходещ мъртвец. Въпрос на време е да свършат последните пари от сделката с Гугъл и фалират окончателно. Дали ни харесва или не няма значение,  това е светът на бизнеса. През годините те взеха и немалко грешни решения, ръководители се сменяха, но нищо не помогна. Ще си спомняме с добро за тях.


Цитирай
#62

Въпреки загубите си, HTC ще се опита да реформира бизнеса си с помощта на нови технологии, като насочи усилията си към разработката на нови технологии в областта на виртуалната и добавената реалност, изкуствения интелект, 5G и блокчейн.

[Изображение: 9a686f8bfb05.jpg]

Към цялата статия >>>>>>

 
Цитирай
#63

HTC ще съкрати около една четвърт от служителите си в световен мащаб в опит да подобри управлението на ресурсите на компанията в условията на продължаващ спад на продажбите.


[Изображение: c20a89f22063.jpg]

Източник: >>>>>>>

 
Цитирай
#64

HTC е с рекорден спад на продажбите към момента. Оттам обявиха, че продажбите им са се сринали с 68% през юни. Това е най-големият спад на HTC през последните две години...

[Изображение: d02b4dcdbc6a8b0886b9abb7d2afd1d0-full.jpg] 

Източник: >>>>>>

 
Цитирай
#65

Е това показва, че и потребителите май не са в час: за на Епъл глупостите и неособената крачка от S8 към S9 пари се дават, а за страхотен модел на бивш лидер - не.
Цитирай
#66

Ако имах нужда от флагман и не се бях спрял на Huawei това щеше да е моя избор. HTC и преди и сега имат едни от най-красивите UI под Android, красиви смартфони и изобщо.. наистина добри неща.

Не мога да си обясня как от лидер стигнаха до тоя момент. Нищо не им липсва спрямо другите.
Цитирай
#67

Уби ги това, че нямат конкурентен среден и нисък клас телефони. Китайците смачкаха всичко там с цените си и бивши гиганти като htc и lg останаха само с по някой флагман. А основните приходи идват основно от средния клас.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#68

Да се стегнат тогава в тази посока, само с флагмани с липсващи аудио портове няма да стане..

Ако имаха нещо ценово конкурентно на Lite сериите на Huawei щеше да е прекрасно, но... няма.
Цитирай
#69

Бита карта са вече, за съжаление. Много харесвам телефоните им, 3 техни модела съм имал и съм бил страшно доволен, но години на сбъркана политика ето до какво водят... Това за липсата на 3.5 мм порт не е болка за умиране, все повече телефони без него излизат на пазара. За мен е важно качеството на звука, а в последните им флагмани то е уникално. Но не може да разчиташ на 1-2 телефона на година и да искаш да имаш приходи.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на whitehart за това мнение:
  • Dowper, milenvn
Цитирай
#70

По скоро ми се струва, че им куцаше маркетинга. Имал съм 2 ХТЦ, от които съм бил страшно доволен. Още повече, че бяха пионерите в много неща: едно време, когато телефоните не бяха смарт, те правеха ПДА-та - на ДЕЛЛ, Фуджицу-сименс, ХП. След това, 1-вия използваем Андроид-телефон - HTC Desire пак беш техен, ХТЦ One с дизайна си, от който почнаха масово да копират, включително и епъл ...
Цитирай
#71

U12+ просто е много добър смартфон жалко, че не се купува
Цитирай
#72

HD2 е легенда. Desire и Desire HD и те, но HD2 просто е някаква класика. Sensation по едно време имах, по-точно Sensation XE с beats audio. Ах, Android 2.3.3...

Големия часовник беше (и още е... донякъде) голяма икона на HTC, визитната им картичка.

Лошото е, когато се говори за такива легенди в минало време, но пък нека си спомним Sony Ericsson с убийствените Walkman и Cyber-Shot серии, и къде са Sony сега, или пък къде беше N95, къде беше... Nokia няма, има HMD (така май беше съкращението) с марката на Nokia. Бившия топ за жалост изпадна яко и единствената марка (в буквален смисъл, защото само името е същото) останала от тогава е Nokia. Те Microsoft я убиха, както и всичко друго, до което им се докоснат ръцете. И Blackberry имат някакви телефончета, които не знам някой да ползва и да са продавани в голям тираж, плюс това не са Blackberry а са TCL (Alcatel).
Цитирай
#73

И качеството на сглобката им падна. Как от много трудно чупещ се телефон като HTC 10 се стигна до U11 и 12?
Цитирай
#74

Според мен проблема не е само в HTC, даже мисля, че те имат малка вина за положението си. На глобално ниво масово се манифестира желанието на голяма част от компаниите да следват една политика на еднообразие. Вижте как лека по-полека всички започнаха да копират дизайна на Iphone X. Това е война срещу многообразието, т.е. масово се губи индивидуалност и всичко става еднообразно, скучно и безлично. Компании като HTC и SONY веоятно не искат да играят на това хоро и затова ще бъдат смачкани, а пък хората ще си мислят, че това е вследствие предимно на маркетинга им. Просто на глобално ниво се насажда неусетно такава политика и, който е против....под сатъра.

Сърцето на глупавите е в устата, а устата на мъдрите е в сърцето!
[-] 1 потребител изказва благодарност на Герчев за това мнение:
  • debug
Цитирай
#75

(2018-07-12, 15:28:17)Герчев написа:  HTC, даже мисля, че те имат малка вина за положението си. 

Питър Чоу, бившият СЕО на HTC, е пример за човек, който е създал една компания от нищото, след което сам я затри с инат и глупави постъпки. Повярваха си и почнаха да правят каквото си поискат, като не слушаха феновете. В следствие на това се появиха огромни недоразумения, от които конкуренцията се възползва. А и колко народ избяга от HTC когато Чоу почна да полудява, та чак се стигна до феномена, служители да крадат планове и да се опитват да спасяват компанията...

Та баш те са си виновни. Всичко останало е история. Големите компании, които са набрали инерция обикновено се провалят отвътре.

Cognosce te ipsum!
[-] 2 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • milenvn, vlaf
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)