Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

20% повече батерия за потребителите на Android OS, чрез премахване на ед
#1

 [Изображение: XZ32cTf.png]

Ако притежавате Android устройство може да подобрите живота на батерията до 20%, чрез деинсталиране на приложението Facebook.

Линк към цялата статия -->


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
Аксесоари
#2

Това важи ли и за месинджъра?
Цитирай
#3

Важи и за него.

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#4

То по тази логика...:
80% (и повече) по-дълъг живот на батерията може да постигнете като включите stamina mode или подобна функция на вашият телефон.

Ясно е, че приложения , които работят в реално време като програмите за чат , имейли и т.н. точат доста батерия. Не виждам какво толкова е специалното в това..
Цитирай
#5

Тези двете винаги са били по върховете на хранителната верига Smile

Никога обаче не съм имал намерение да ги махам, защото ги ползвам често. Без тези приложения сигурно батерията ще ми издържа повече, но не искам да си причинявам това неудобство. Tongue
[-] 1 потребител изказва благодарност на bobytsekov за това мнение:
  • mishosto
Цитирай
#6

Аз пък мисля, че човека намекна, че фейсбук и месинджър се ползват постоянно от хората. Смятам, че освен по-дълъг живот на батерията ще имате и по-добър социален такъв Smile ако ги деинсталирате.
Знам по-добър начин за удължаване на живота на батерията - просто оставете дисплея на телефона постоянно изключен Smile

То какво се получи накрая? Купуваш си смартфон, за да не го ползваш, защото батерията ще ти падне бързо Smile
Решението е Нокиа 2100 и забравяш къде ти се намира зарядното Smile

Nokia 2100 ---> HTC Desire HD ---> Samsung Galaxy S6 32 GB White
[-] 1 потребител изказва благодарност на aquareus за това мнение:
  • stugutka
Цитирай
#7

Лично аз предпочитам да ползвам Lite Facebook това е алтернатива на стандартния.
Цитирай
#8

Аз пък си го отварям през dolphin browser като десктоп, защото повече съм свикнал на компютър. Приложението съм го изтрил но разлика не намирам.

Nokia 6680 -> HTC desire Z -> Galaxy Ace -> Galaxy S3 -> Iphone 6 -> Galaxy S7 -> Pocophone f1
Цитирай
#9

Ако се премахнат Facebook, Facebook Messenger, Skype, Viber сигурно ще се осигурим до 50% повече батерията,
но все пак най-много батерия хаби екрана на смартфона и различни хитринки за намаляне на осветеността и контраста ще постигнат повече ефект.
Макар, че въпросните социални приложения харчат батерия и в покой...
Цитирай
#10

По тази логика да не си инсталираме нищо, че да си пазим батерията. На мен Фейсбук ми е важен, защото имам не само профил в него, а и страници. Но съм си решила проблема с Фейсбук Лайт.

[Изображение: Meizu-logo.png]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)