Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Note 4: изключва се сам, не е от батерията!!!
#1

От скоро време запопна да му пада бързо батерията и да се изключва сам като достигне 30%. Правих хард ресет - не помогна, купих си нова батерия, пак направих хард ресет и отново същия проблем. Щом падне до 30% и се изключва и като го сложа на зарядното започва да зарежда от 0% ... Според мен започна да го прави от последната актуализация на софтуера, но не съм сигурен. Някой ако може да помогне ще съм благодарен, ако не да го нося на сервиз. Wink
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако е гаранционен го носи без да човъркаш много много. За мен проблема е хардуерен

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#3

В миналата тема те питаха - сигурен ли си, че новата батерия е оригинална?
Като тръгне да го прави пак това пробвай с мултицет да видиш какво е напрежението на батерията и дали случайно не е от нея(аз поне това бих направил), за да я елиминираш съвсем, ако не наистина може да е нещо хардуерно(на мен ми е правило същите мизерии, само че се изклюяваше на 10%, но беше след ъпдейт без правен ресет и след ресет се оправи).

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#4

Според мен е оригинална, но наистина няма да си играя, а направо ще го дам на сервиз.
Цитирай
#5

Какво значи според теб? От къде я купи?
Цитирай
#6

Според мен дори не е трябвало да му купуваш нова батерия а направо да го засилваш на сервиз.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#7

Ресетван ли е след последния правен ъпдейт?
Цитирай
#8

http://www.marovski.com/samsung-battery-...axy-note-4

От тук купих батерията, не знам дали е оригинала (така пише) обаче за няколко дена и започна да се надува.. Телефона вече 1 седмица е на ремонт чакам да видя какво ще стане. Ресетвал съм го няколко пъти след последния ъпдейт.
Цитирай
#9

Върни я. Имаш гаранция. Не трябва да се надува.

Galaxy S 24 ultra
Цитирай
#10

(2016-02-05, 19:07:04)Eastern написа:  Ресетван ли е след последния правен ъпдейт?

Много правилен въпрос! Батерията я връщай после... bisioo кажи ресет направи ли....ако не се оправи опита ли да го преинсталираш?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#11

Е как после, като се е издула??? Първо да я замени с нова! Проблема 90% е в нея.
Цитирай
#12

Ресет правих няколко пъти и не се оправи. Взех телефона от ремонт преинсталирали са го и са ми сменили батерията отново (би трябвало с оригинална) Big Grin сега е по-добре изключва се на 6,7% ... изпратили са ми някакви листи с някакви тестове, че според тях всичко е наред...сега имам една нова (леко надута) батерия и ще пробвам да я върна защото няма какво да я правя. Кофти е, че имам 2ма, 3ма познати със същия проблем така се изключва на 5,6,7% телефоните са им като моя на около година... и с още 2ма говорих които са със сравнително по-нови 4ки и нямат никакъв проблем... и не можем да разберем защо така ? Благодаря все пак на всички.
Цитирай
#13

Защото не са ти го оправили. .. просто чакат гаранцията ти да изтече. Според теб нормално ли е бивш флагман на ноут серията да изключва на проценти различни от 1?

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#14

Успяхме да намерим някакво решение на проблема. Вече 2ри ден телефона се държи нормално и се изключва на 0%.

Сваляте си Kies, свързвате си телефона, отивате на "Инструменти" след това "Надстройване на фърмуера и инициализиране" и след това следвате стъпките... и както вече казах 2ри ден всичко е ок.
Цитирай
#15

Искаш да кажеш че проблема с батерията ти се е разрешил като суровина ъпдейтнал софтуера така ли?

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#16

В бележката от сервиза пише "Повредата е отстранена чрез инсталиран нов софтуер и предоставена нова батерия от Samsung". Проблема не беше отстранен само, че започна да се изключва на 10,15% всеки път различно (пак по-добре от 30%). След като направих това нещо телефона се оправи. Явно освен батерията проблема е бил и от софтуеъра, което ме навежда на мисълта, че в сервиза просто са го ресетнали и са сложили новата батерия... не знам и аз ще го пробвам така седмица, две и ще пиша дали наистина се е оправил или е просто някаква заблуда за няколко дни Big Grin
Цитирай
#17

Мен ми прилича на прекомерна консумация която ти опича батерията. Не знам софтуер дали ще ти отчете консумацията правилно. Виж платената версия на "ампере" повече от 130 мА на спящ от 1200мА на възможно най натоварен мрежово и процесорно било то игра или каквото ще да е не трябва да отива.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#18

Абе и моя напоследък се изключва , но без значение % та на батерията ... Изведнъж излиза логото на Самсунг , изключва се и си се включва както си го разцъквам (без да пада батерията)
Цитирай
#19

Моя и той ми направи 2, 3 рестартирания преди определено време, когато е на около 30 процента. От доста одавна обаче не съм забелязал да е правил рестарти.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#20

Да не се е бъгнал нещо андроида от някое приложение?
Цитирай
#21

и на мен така ми се струва Smile Да не казвам голяма дума но е за преинсталиране.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#22

при мен пак започна да го прави, още малко и ще го изхвърля...
Цитирай
#23

Направете по едни резет на телефона и не качвайте никакви приложения, изкарайте малко така и ако пак прави проблема може да е хардуерен проблема. Ако не го прави този гаден номер може да е някое приложение което да скапва нещата.
Цитирай
#24

Аз мисля, че при мен беше от някое калпаво приложение, защото след рестартите разчистих телефона от доста ненужни приложения и от тогава насам вече месец и нагоре съм нямал рестарти да чукна на дърво.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#25

Можеш ли да се сетиш кое е приложението, защото аз съм само с такива които използвам. И тази оптимизация на приложенията използвате ли я?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)