Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Vaping потребители във форума
#1

Здравейте.

От няколко месеца вече вейпвам /изпарявам/ никотинови течности и реших да пусна тема да видя дали има други ентусиасти във форума. Целта е да се преброим, ако някой има въпроси да пита и да си помагаме. 

За 3 месеца съм изпушил 1 и половина "обикновена" цигара, просто усещаш ужасния вкус на цигарата в устата. 

Аз ползвам нисък клас мод - iStick 50W в комбинация със sub-ohm tank Kangertech. От няколко дни ми се върти в главата да се ъпгрейдна към нещо по-сериозно за повече пара и вкус при изпаряване. 

Като течности последно си закупих американски /имат само един вносител за България, в София/. Уникални са, узрели - като вкус и аромат са.... Crazy   Някои ми дойдоха малко по-силни и си купих Глицерол от аптеката, та се разреждат за по-ниско никотиново съдържание и си става благинка. С 15 мл /15 лв./ спокойно се изкарва седмица-седмица и половина.

Ще се радвам, ако има още други потребители, с които да споделим опит. Smile


Прикачени файлове Миниатюри
   


Цитирай
Аксесоари
#2

Аз изпарявам вече 4 години, като през това време не съм пушил истинска цигара. Опитах една на втората седмица, но още след първото дръпване ми се пригади и я изхвърлих. Вече нямам никаква потребност от истинска цигара и честно казано даже ми е неприятно, когато около мен се пуши.  Lol Както се казва - няма нищо по-лошо от бивш пушач.  Lol
От самото начало започнах с батерия USB pass-through 1100mAh с картомайзер KANGER T2 (със сменяеми изпарители) и до момента си ползвам само тях. Устройват ме напълно, а и не обичам да експериментирам. Това са те:
[Изображение: temp2.0x0.jpg]
[Изображение: Kanger-t2-2.jpg]

Течността си я бъркам сам. Ползвам бази само на Inawera, защото тя ми допадна най-много от самото начало. Сместа ми е 50% VPG - 0mg. и 50% VG - 36mg. Средно се получава 18mg. Есенцията, на която се спрях преди много време е Morning Rain, пак на същата фирма. Всичкото това удоволствие (общо 200 мл.) ми струва 30 лева и го ползвам между 2 и 3 месеца. С една дума - на месец пушенето ми излиза по 10 лв.  Lol Откакто минах на електрониката се видях в пари и разбрах колко много съм давал за цигари (пушех по 2 кутии на ден).  Bu

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#3

На 3 години съм. Използвам Smok SID и SMOK Xpro M50, подкрепени с Кайлуф лите (клон разбира се Big Grin). Мисля тези дни да си взема Joytech eVic-VTC Mini, че Xpro-то голяма пръчка се оказа. Само българските и немските бази използвам, аромати - каквито дойдат Big Grin

@quovadis Кой американски течности си намерил в бг ?

Samsung S22 Ultra

Цитирай
#4

Ами купих си на Hurricane Vapors и Mountain Oak Vapors - Legendary /бананов хляб и лешник/ на MOV е уникален! Като цяло съм фен на плодовите течности. Имам и много на Genetics /които може би са най-ниския клас течности/, но тях ще ги разкарам бързо като взема новото оборудване...Smile Намислил съм един Smok X-Cube 2 в комбинация с Smok TFV4 (не мини версията) в комбинация с 4 батерии и един Nitecore charger. Голямата дилема е дали да дам 30-40 лв. повече и да ги взема за 2 седмици или да ги поръчам от Китай и да дойдат Март...


Цитирай
#5

Joytech eVic-VTC Mini + Kayfun 4 ... quovadis 15мл можеш на ден да изпариш с това говедо, даже и повече. Аз 4-6 мл поне на ден си правя, рядко стигам 8 но съм с никотин под 8%. Смятам да го намаля още.
Бъркам сам с ей тези съставки моя пропорция
http://www.gigadrinks.com/product/5781/v...-36mg.html
http://www.gigadrinks.com/product/5782/r...100ml.html
http://www.gigadrinks.com/product/5783/p...100ml.html

Съответно за намотки
http://www.gigadrinks.com/product/6042/s...4a-1m.html
http://www.gigadrinks.com/product/6041/t...um-1m.html
http://www.gigadrinks.com/productv/57/ka...-d-1m.html

Отскоро съм на памук ... и като гледам май ще се откажа от всякакви видове фитили ...

Edit: Smok X-Cube 2 ще можеш ли да го държиш? Няма ли да ти е малък и дали реално ще имаш нужда от над 40-50 вата и блутут?
Цитирай
#6

Блутуута дори няма да го ползвам, мисля да взема него заради Temperature control и възможността да издържи на TFV4 Quadruple/Sextuple coils. А мисля да взема и един пакет от 10 бройки Clapton coils + Dual Coil RBA глава за него Smile. Другия вариант е reuleaux на Wismec, но 3 батерии за основа + 3 резерва ми идват много като идея. Вярно, че да е рошава гаргата, ама чак толкова май няма да е. Smile


Цитирай
#7

Здравейте от 2 год съм във вейпинга,започнах с Его и Т2 и минах през няколко мода и доста изпарители.Напоследък най-много ползвам VTC mini и 2 Subox-а на Кангер и се заигравам с Температурен контрол.Течностите си ги бъркам сам с булгарска база и немски овкусители като основен ми е Нобъл джак. Вейпинга взе да ми става хоби,така че нямам никакви финансови облаги,по-скоро е обратно  Big Grin
Цитирай
#8

quovadis 150 мл дневно целиш ми се струва Smile
С толкова намотки и ватове язовир камчия за седмица можеш да изпариш ...

А с какви батерии се захранвате? Аз ползвам на панасоник 3400ма за малките ватове и LG HG2 INR18650HG2 3000ма за големите.
Сега съм хвърлил око на LG MJ1 INR18650MJ1 3500ма но ме притеснява новия процес Lithium Nickel Cobalt Aluminum Oxide (LNCO), старите са (LiMn) Lithium Manganese Oxide
Цитирай
#9

@Бодо, това е за тест, поне Sextuple coil-a, той е ясно, че ще е като A8 W12 при натисната до долу газ... Big Grin Но си мисля, че dual clapton coil ще е най-удачно...Ще видим утре китайците дали ще изненадат с добра цена. За батерии мисля да взема аз лично Samsung INR 25R. LG-тата все още са нови, иначе ги има на много добри пари в един магазин тук в София... Иначе не ми се поръчват батерии от Китай. Има опция да взема Nitecore i2 с 2 броя Efest 40A 3000mAh и X-Cube 2 за 60 паунда, което си е оферта. Smile


Цитирай
#10

Клуб на анонимните вейпъри Smile
Аз съм с VTCMini & Billow V2, в подписа ми се вижда от кога изпарявам и съм на 6мг никотин. Батерии 3 самсунга 25r и 2 Sony vtc4 Wink

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#11

@bodonance Пробвай моби плетка (http://knitwicks.com/%D0%9F%D0%A0%D0%9E%...%D0%98.php) и след време ще се чудиш какво беше това фитил.

Samsung S22 Ultra

Цитирай
#12

Да взема и аз да се включа в списъка.
От малко над 3 години съм само на електронна.
От доста време карам на механика - GP Paps + KFL 2, кантал и бамбук. Последната ми електроника беше варивата V Max на SMOK, а реших пак да пробвам. Станалият тоооолкова популярен evic vtc mini пътува насам.
Течностите си ги бъркам сам. База 36-ца от гиговската + пропилен и глицерин от Валерус разредено до 9 мг.
За бамбука подкрепям горното мнение, с разликата, че аз не ползвам плетката на моби, а обикновена бяла бамбукова прежда.
Цитирай
#13

От днес до 7-ми китайците, с които сте запознати доста от вас, предполагам, имат 20% на целия сайт. Smile


Цитирай
#14

Колеги преди доста години ползвах от първите популярни ел. цигари Volcano мисля се казваха, около 1 година.  Те си бяха с готови филтри с памук напоени се купуваха. После отказах и тях за около 1 година бях непушач. За съжаление пропуших цигари отново след това.
Та сега ми стана интересно от темата, и да попитам къде прочета за да се образовам какво да ползвам, кое е по-добро? Или пък ако не го мързи някой да опише? Вие ги описвате с кратки наименования (Кангер, VTC mini, че и течности и батерии  и т.н. ), та да ми стане ясно.
Цитирай
#15

Колега http://vaping.bg/
Цитирай
#16

Мерси колега, сега ще почета малко.


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай
#17

(2016-02-05, 10:55:44)quovadis написа:  От днес до 7-ми китайците, с които сте запознати доста от вас, предполагам, имат 20% на целия сайт. Smile

За ФастТек ли иде реч, защото на сайта пише, че са почивка от 4 до 14?

ПС: Да за там е с купон KUNGHEI 20%, и отделно ще има всеки ден някакви намаления до 40% остава да намеря къде ще ги качват Smile

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#18

Доста има за четене там. Като поразбереш за какво иде реч можеш да почнеш да гледаш и клипчета из тубата, има безброй и то някои доста обширни (pbusardo - рядко има ревюта под час). Преди 2 години пробвах да изпарявам с най-обикновено Ego и беше ужас, чак се чудя как съм си го причинил. Като за начало можеш да вземеш някой iStick mod 30/50W, или ако си решил сериозно да премахнеш "миризливките" и да спестиш някой друг лев - скачай директно на Joyetech VTC Mini TC75W - така ще прескочиш entry level-a и ще имаш мод с добри параметри, функции и най-вече цена. В момента при китайците въпросния мод струва едва 55 лв. След това ти трябват tank, 2 хубави батерии (!) Li-Ion и хубаво (!) зарядно за батериите. За около 150 лв. можеш да вземеш всичко, а ако поръчаш всичко накуп от Китай ще ти излезе може би по-евтино (за батерии и зарядно със сигурност).

И аз да се похваля - днес купих Smoktech TFV4 Full Kit + T1-RCA + допълнителна T1-R1. И да, както @бодо предупреди, като язовир Камчия е, но...3 дръпки и си там. Въпроса е, че 50W идват слаби за Clapton Coil head-a... Sad Но засега така ще е, към средата на Март, живи и здрави, ще има нов мод Smile

@dp4u4umi6ev, да. Няма да се разпращат поръчки, а ще стоят в еднa безмерно дълга опашка сигурно, но имат валиден код за 20% до 7.02 за продукти в целия сайт. От 8 пък до 14, мисля беше, ще бъде 15% отново за целия сайт.  Visslar Аз мисля сега да поръчам един X Cube 2 и един Reuleaux и ще си оставя един след тест... Smile

P.S. https://www.fasttech.com/offers?utm_sour...ampaign=NK Smile


Цитирай
#19

(2016-02-05, 19:23:45)quovadis написа:  Доста има за четене там. Като поразбереш за какво иде реч можеш да почнеш да гледаш и клипчета из тубата, има безброй и то някои доста обширни (pbusardo - рядко има ревюта под час). Преди 2 години пробвах да изпарявам с най-обикновено Ego и беше ужас, чак се чудя как съм си го причинил. Като за начало можеш да вземеш някой iStick mod 30/50W, или ако си решил сериозно да премахнеш "миризливките" и да спестиш някой друг лев - скачай директно на Joyetech VTC Mini TC75W - така ще прескочиш entry level-a и ще имаш мод с добри параметри, функции и най-вече цена. В момента при китайците въпросния мод струва едва 55 лв. След това ти трябват tank, 2 хубави батерии (!) Li-Ion и хубаво (!) зарядно за батериите. За около 150 лв. можеш да вземеш всичко, а ако поръчаш всичко накуп от Китай ще ти излезе може би по-евтино (за батерии и зарядно със
Благодаря за насоките и аз вече прочетох, че е добре за старт VTC mini , ако ще го почвам ще ги отказвам разбира се. Няма само да пробвам.
За ей това ли говорим или?
http://esmoker.bg/elektronni-cigari/elec...r-komplekt


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай
#20

Да, за същото става въпрос. Имай предвид, че ти трябват 2 батерии - 1 за употреба и една за резерва и зарядно. За зарядно лично мнение на Nitecore d2/i2 са най-удачни. Като батерии - гледай не само mAh, ами и ампеража, трябват ти минимум 30А. Saamsung INR 25R са по 9.90 лв. на брой в dcpower. Новия модел на LG е също добър. Не много хубави отзиви има от Sony VTC5. Ако намериш Sony VTC4 - окей са. Панасоник също имат добри батерии. Ако не ти е проблем да почакаш с доставката и поръчаш до 7-ми февруари - VTC Mini 75W TC, Nitecore D2+2pcs Samsung INR 25R + Tron S = 115 лв. от Китай...Smile Тук мода и танка са ти 180 лв, зарядното е 38 лв. и 2-те батерии 20 лв.

Ако нещо друго не ти е ясно, питай, аз не съм много вещ, но почнах да чета лека полека Smile


Цитирай
#21

И аз се записвам в клуба на изпаряващите Big Grin Преди около 2 години първия ми досек с електрониката беше с обикновенни его батерии. Пафках си 3-4 месеца докато не почна все нещо да се скапва, редуваха се батерия, изпарител. И минах отново на смрадливки. От около 5 месеца съм отново на електроника, като до преди месец пафках с iStick 20w + GS Air. Бях супер доволен от парата и вкуса въпреки слабото модче, докато преди месец не ми го откраднаха от якето в работата Sad И ъпгрейднах с този бонбон 
[Изображение: WP_20160127_16_04_01_Rich.jpg]
На изпарителя най големия му плус е че няма никакъв шанс за течове и работи добре с слаби модове (20W). Мода е супер и съм се презастраховал с ватовете ако излезне някой лаком изпарител в близко бъдеще. С ъпдейт на firmware-а до 200W задължително с подходящи батерии. Все още не си бъркам сам течностите, но и това ще стане в скоро време. 
Нямам никакви намерения да се връщам на обикновенни цигари, много по приятно ми е да изпарявам и със сигурност си усещам дробчето не така задръстено

?
Цитирай
#22

Колега Кубиса от България ли си го  купувал?
Цитирай
#23

Не, няма ли го по българските онлайн магазини ?

Пп: На мода черната пласмаса на екрана е някаква много зле и лесно и бързо се драска, всичко друго е 6

?
Цитирай
#24

От седмица пак се върнах на електронните цигари с iStick 30w + GS Air-M. Вкус и пара, доволен съм. Ще взема и един eVic VTC mini без изпарител защото гледах че не са доволни много от предлаганите в комплекта модели. Предполагам ще го взема от китайците, тук е точно 100 лева, а някъде дори 120. Течности - база на Inawera 6mg. никотин, което мисля за модовете е повече от достатъчно, дори за сериозен пушач като мен (тютюн) + аромат пак на същите (GOLD DUCAT). Слагам 7-8 капки на 10 мл.

Още не съм за кантали, титаниеви и всякакви други намотки и т.н. да си правя сам, но предполагам, не е далеч и този момент.

Първите си електронни цигари съм ги взел някъде преди 6 години. После една eGo-T с някакво изпарителче. Е, ясно е защо съм ги пушил 5-6 дена и съм ги захвърлял.
Цитирай
#25

Аз си чакам тия дни да ми дойде един Cuboid, който обаче може би ще отиде за продажба и ще заръчам един Smok R200 или IPV 5. X-Cube II много го оплюха и ми развалиха желанието... Smile Иначе замесих малко течности и вече 2-ра седмица зреят, но нещо още аромат има, но вкуса е слабичък. База на G-Vape 6MG VG и по 10 капки на 10 мл. - аромати предимно на Flavour Art, High Class Liquid, но ще трябва да се почака още малко явно.

@djagi - виж на Smok Nano One ще излиза, според мен ще е по-добрия вариант от толкова популярното VTC Mini. https://www.fasttech.com/products/0/1002...no-one-kit - kit-a с новия TFV4 с новите глави (short), за да нямаш загуба от Juice liquid. Smile Можеш и да си вземеш и само мода, но според мен не си заслужава за 13$ разлика... Smile


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)