Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Vaping потребители във форума
#26

Това дали ще е по добрия вариант тепърва ще се разбира, затова по добре да заложи на изпитаното VTC Mini, което ползвам от есента и нямам никакви грижи.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
Аксесоари
#27

(2016-03-05, 16:35:11)quovadis написа:  Аз си чакам тия дни да ми дойде един Cuboid, който обаче може би ще отиде за продажба и ще заръчам един Smok R200 или IPV 5. X-Cube II много го оплюха и ми развалиха желанието... Smile Иначе замесих малко течности и вече 2-ра седмица зреят, но нещо още аромат има, но вкуса е слабичък. База на G-Vape 6MG VG и по 10 капки на 10 мл. - аромати предимно на Flavour Art, High Class Liquid, но ще трябва да се почака още малко явно.

@djagi - виж на Smok Nano One ще излиза, според мен ще е по-добрия вариант от толкова популярното VTC Mini. https://www.fasttech.com/products/0/1002...no-one-kit - kit-a с новия TFV4 с новите глави (short), за да нямаш загуба от Juice liquid. Smile Можеш и да си вземеш и само мода, но според мен не си заслужава за 13$ разлика... Smile

За сега май на това съм се спрял, но Smok Nano One изглежда интересен, благодаря. Cubis-а определено го желая. Това също ще поръчам. За пръв път ще правя поръчка от heavengifts.com, има ли някаква особеност?

Напоследък изгледах доста видео в YouTube относно електронните цигари. Попаднах на мнение, че никеловите (а м/би и титаниевите) намотки са опасни, ако се ползват по различен начин освен с температурен контрол. Видео. Това пък е доста интересно, ако някой може да изтърпи два часа и половина - О вреде электронных сигарет и жидкостей.

Xperia Z1 Compact; Nexus 7;
Rikomagic MK802 IIIS; Nook Touch (Android 2.1);
Цитирай
#28

Аз никога не съм пушил цигари, но пък наргиле пуша почти всеки ден. Зех си една такава преди 4 месеца, и вади много дим, но не е същото като наргиле. Пуша без никотин и сега ще я продавам на един приятел за 80 лв, че скоро зимам книжка и кола ще трябва да се взима Big Grin

| Nexus 4 | Stock 4.4.2 | Rooted | 31.07.2013 |
| XMP sk17i | Android 4.0.4 Stock | 09.10.2012 | - drowned
Цитирай
#29

Аз да взема да се похваля, вече 3 седмици изпарявам, без да съм пушил други цигари. В момента съм с кбокс мини стартер кит. И чакам китайците да се наканят да пратят, VTC mini , taifun v1 и nebula wine. Зарядно си взех същото, което djagi ще си взима. Супер си работи.


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай
#30

@djagi, вземи си зарядно, което не се зарежда от USB, а от ел. мрежата. Знам, че звучи много удобно да е от USB при наличието на powerbanks и прочее, но когато зареждаш батерии, които нямат защита ел. мрежата е по-надеждна. i2/i4 са на повече от добри пари от batteryservice, а и са с 24 месеца гаранция в България. От Cubis-а имам наблюдения (един колега има), но нещо куца в него като вкус. Големия му плюс е топ фила. Виж като вариант TFV4 Mini, има изобилие от глави, за вкус, за пара... А ако не те притеснява малко по-големия размер на TFV4 скачай направо на него - airy atomizer с много глави...Аз си ползвам TF-R1 главно като RBA и сега да дойде Cuboida мисля да слагам Quadruple coil-a - прави страхотии на 100W - вкуса е уникален, въпроса е, че ако изпаряваш у вас ще трябва да проветряваш често, че се задимява много Big Grin.

P.S. Gearbest не са най-добрите откъм доставка, виж първо във fasttech дали го няма на същата или по-добра цена, и ползвай Registered china mail. Моята пратка напусна Китай на 01.03, днес я очаквам да ми я доставят.


Цитирай
#31

@quovadis, благодаря ти за съветите! За съжаление вече поръчах (преди два-три часа), дори две поръчки направих за към 120 евро. От gearbest поръчвам за първи път, дано са коректни. Дори платих малко повече за застраховка. Би трябвало да ми дадат и трак номер. За зарядното си прав, трябваше да поръчам i2, но може да го взема от българския сайт. В Cubis-а ми хареса че едва ли ще протече, пък и доста ревюта изгледах, има положително мнение за него, но ще видим, а мога да продам единия и да видим този TFV4 Mini. Сега погледнах цените във fasttech, абсолютно същите са, но пък твоята пратка направо експресно е пристигнала, на мен никога толкова бързо не ми е идвала пратка, направо си е късмет. Аз два мода поръчах, батерии на панасоник, зарядното, калъвче и една RBA главаТова са батериите, предполагам са добри. Малко ме притеснява това, че не са със защита, не ми е ясна много разликата, освен че тези със защита не стават за моя мод.

Xperia Z1 Compact; Nexus 7;
Rikomagic MK802 IIIS; Nook Touch (Android 2.1);
Цитирай
#32

Честито за поръчката. Smile А иначе течовете...всеки танк тече, за жалост. Панасониците не са лоши, аз ще заръчвам едни Сони VTC5a сега, че са с по-висок разряден ток, не са много като капацитет, но ще стигат за ден-два. Smile Само прегледай панасониците да са произведени в Япония, не Китай, че китайските са пиратки - и буквално и преносно.


Цитирай
#33

Защо не проверите българския търговец DC Power. Цените им са повече от добри, и се пести чакането от Китай.
Цитирай
#34

Моите батерии са от там, зарядното от batteryservice... Доволен съм. Smile

http://i.imgur.com/ogbMupw.jpg - това се получи в крайна сметка Smile А течността на 2 седмици има уникален вкус с четворната глава.... Единственото лошо е, че след 10 дръпки и в стаята е като в Лондон Big Grin


Цитирай
#35

Много ме е яд, току що без да искам си изтрих поста преди да го публикувам...
Както и да е, накратко. Ето тези две статии:
http://www.wakeandvape.com/blog/review-o...or-vaping/
http://www.wakeandvape.com/blog/will-the...-stand-up/
Първата, че май съм направил добра покупка с моите Panasonic батерии, втората, че VTC5 освен че са най-фалшифицираните, от повече от година не се произвеждат от Sony Япония, тоест, към днешна дата - две години поне. Е, и аз обмислях покупка на VTC5a, но DC Power виждам, продават и VTC5. Пише, че са произведени в Япония. Аз батерии на две години залежавали по складове, не искам. Това, в случай че са оригинални. Цената оставяме настрана, въпреки че моите поръчани Panasonic батерии ми излизат точно два пъти по-евтино. Е, цената им е подозрително ниска, но според мненията на вече купили, били оригинални и капацитета им съответства на написаното. Ще видим...

Gearbest не знам защо се бавят толкова, едната ми пратка още е със статус Processing, предполагам защото са повечко неща накуп. Другата е Shipped out, дадоха ми някакъв трак номер и, което ме изненада, дори са я снимали Smile

@quovadis, честито Smile За мен този изпарител ми е големичък. Сега видях TFV4 Micro... 2.5/3.5/5мл. Не мога да отваря в момента gearbest да дам линк. 

Ето Smok Micro TFV4


Зачетох се в тази статия. Ето един цитат:

Цитат:Highly Respected Battery Manufacturers
Here are the key manufacturers for 18650 batteries which are pushing the edge and making better and cheaper batteries:
  • Samsung

  • LG

  • Panasonic
Sony no longer manufactures 18650 batteries for consumer use (such as vapers) and most Sony cells on the market are fake, which is why we have not included Sony on this list. (read our article on clone batteries)
Beware of clones
The fact the the Sony VTC-5 is the most sold battery on Amazon and Ebay, and has been out of  production for over 3 years (read this article about the vtc5 fiasco ) is an indicator that probably every VTC-5 you have seen in the last few years is a fake… cloned 18650s are a huge problem in the vape industry. Clones can be indistinguishable from authentic based on sight and initial testing. China is full of clones. We highly recommend you buy your 18650s from a trusted source and avoid buying Sonys or any name brand battery from China. The vape market is full of clones and while they work well at first, they will always have a greatly reduced life expectancy compared to authentics.  

Xperia Z1 Compact; Nexus 7;
Rikomagic MK802 IIIS; Nook Touch (Android 2.1);
Цитирай
#36

Панасониците наистина са добри като капацитет, но като разряд на тока идват слаби. Твоя мод е поне не толкова взискателен, защото и не поддържа високи ватове, но при мен на 100W (което ми е максимума с тази глава) ми дава 22-24A разряд при дръпка. Засега съм доволен от LG-тата. За половин ден и близо 140 дръпки са паднали наполовина, което е доста добре. VTC5a-тата предстоят да ги видим как се представят. Но ще трябва на TF-R1 да си направя някоя намотка 0.3-0.5 ома, за да пробвам какво може Cuboid-a.

И днес междувременно ми дойдоха още 2 бази и 3 аромата и замесих нова манджа - баварски крем с лешници и TNT на G-Vape (праскова, ягода и ябълка). Сега 2 седмици да поузреят и ще дам мнение как е. Smile Допълнително и ще сложа този път течна Стевия за сладост. Smile


Цитирай
#37

Втората пратка явно ще я забавят, тъй че ще взема LG HG2 INR18650HG2 (https://www.dcpower.eu/lg-hg2-inr18650hg2/). За мен най-важното е да са надеждни, да не ми гръмнат в ръцете. Сонитата нещо ме съмняват, след това, което прочетох.
Аз съм съвсем пресен-пресен Smile От 26.02 съм на електронни. То преди това, стотици левове бях дал за някакви подобия, и то на два-три пъти през годините. Това сега няма нищо общо, въпреки че чакам с нетърпение да ми дойдат eVic VTC Mini-тата. Ще питам специално за намотките, следващата ми поръчка да е с всичко нужно. Наистина съм впечатлен от вкус, пара, всичко... Имайки предвид, че сегашния ми GS Air-M едва ли е най-доброто, какво ли ще е с нещо като TFV4...
Течностите обаче за момента са ми просто супер. Аромата май също съм го намерил - Gold Ducat на Inawera. Това със Стевията е интересно Smile, но моята смес и така си ми сладни.
Брей, голяма мания е това, постоянно разглеждам някакви модове, атомайзери... Сега в това се загледах - WISMEC Indestructible RDA Kit (http://www.gearbest.com/rebuildable-atom...68439.html). Както и в този атомайзер - Melo 2 (http://www.gearbest.com/clearomizers/pp_252578.html)
Ето две джаджи - http://www.gearbest.com/diy-parts-and-to...93754.html
http://www.gearbest.com/electronic-cigar...58305.html

Xperia Z1 Compact; Nexus 7;
Rikomagic MK802 IIIS; Nook Touch (Android 2.1);
Цитирай
#38

Супер е, че се зарибяваш с такива неща. Много хора казват, че се дават повече пари за електронната цигара, което не е точно така... Първоначалната инвестиция е малко по-голяма - поне при мен беше една месечна равносметка от миризливките. А пък колко по-вкусно е...

На тази дрипърка ще ѝ трябва малко ток - имам колега с подобна и на 100-120W прави такива уникални неща...Но после не можеш да я отвориш, за да я напоиш, защото пари.. Smile

Melo 2 е добър танк, на мен не ми допада идеята как се рефилва... Иначе днес гледах едно ревю на светилото в тази сфера иииии май си харесах танк Big Grin - https://www.fasttech.com/products/0/1002...dable-tank . Фирмата бързо се разраства, доста им хвалят продуктите, да видим още някоя друга седмица да мине да излезе някое ревю още и може да заръчам една такава RTA...


Цитирай
#39

(2016-03-10, 14:53:46)quovadis написа:  И днес междувременно ми дойдоха още 2 бази и 3 аромата и замесих нова манджа - баварски крем с лешници и TNT на G-Vape (праскова, ягода и ябълка). Сега 2 седмици да поузреят и ще дам мнение как е. Smile Допълнително и ще сложа този път течна Стевия за сладост. Smile
На колко % ги разреди гигинските аромати? Дават ги на високи %, но на мен дори на 5% са ми силни повечето.


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай
#40

На 100 мл. база VG 6mg сложих 70 капки Баварски крем с 30 капки Лешник. Другото директно 100 капки TNT. Бъркам ги вечерно време с фрапе машинка от Икеа докато стане цялото на балончета, да зрее по-бързо.


Цитирай
#41

Тоест 1 капка на мл е това. Значи и ти не харесваш силно овкусени като мен. Аз слагам и по повече при смески. Например тютюнев 70 капки и плодов 100. Но различно все пак още експерименти правя. Все пак нямам и месец от старта на вейпинга.


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай
#42

Не че не харесвам, просто тези аромати сега ще ги пробвам тепърва. Някои им трябва 15% съотношение (150 капки на 100 мл.) - ягодата например с custard я направих 80:50 (капки) за 50 мл. Но пък като вкус е веднъж... ^_^ И един експеримент - същата ягода и яйчен крем, но добавих и черна череша за леко киселеене... (:


Цитирай
#43

Нещо не са така сметките (1 капка не е един мл)
15% от 100мл са 15мл, 1мл е от 20 до 30 капки, в зависимост от дропър, течност, температура и надморска височина, но обичайно 30 капки, т.е. 15*30=450 капки.
А вие слагате 5мл, ерго 5%

Huawei G700 rooted Huawei P8 Lite ALE-L21
Huawei P8 rooted GRA-L09
Цитирай
#44

Никой не е казал, че 1 капка е 1 мл. ако към мен е насочен отговора, имах предвид 1 капка на 1 мл за овкусяване.
Ти как препоръчваш с инжекция за по -голяма точност или?
Цитирай
#45

За по големи количества е по удобно със спринцовка да.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#46

(2016-03-11, 09:57:41)dgrozev1 написа:  Никой не е казал, че 1 капка е 1 мл. ако към мен е насочен отговора, имах предвид 1 капка на 1 мл за овкусяване.
Ти как препоръчваш с инжекция за по -голяма точност или?

Не, към Квовадис ми беше корекцията.
И да, спринцовка инслулинова, понеже е по-точна... макар че 0.01мл едва ли ще обърка толкова нещата.

Huawei G700 rooted Huawei P8 Lite ALE-L21
Huawei P8 rooted GRA-L09
Цитирай
#47

С намаляването на течността в резервоара остатъка става все по-тъмен. Като остане почти до края, досипвам и разклащам силно. До сега не съм почиствал резервоара. Не знам това правилно ли е?
Аз слагам 8-10 капки (от бутилчицата на Inawera) на 10 мл. база. Разклащам. Не оставям да "узрее". Не съм сигурен и че вкарването на въздух е добре. Според мен дори е обратното - до колкото знам, за тези съставки (никотин, пропиленгликол и глицерин) най-опасно е кислорода и водата, а за течността не е добре да има повече от 5% вода.
_______________
Този (https://www.youtube.com/channel/UCxGuWFz...6oIgYRnazA) руснак го гледам с интерес, увлекателно говори, прави доста подробни и добри ревюта. Абсолютно му се доверявам на мнението.

Xperia Z1 Compact; Nexus 7;
Rikomagic MK802 IIIS; Nook Touch (Android 2.1);
Цитирай
#48

Гледай и pbusardo, ако имаш нерви за 1-1.30 часа видеа. Smile Там нещата са... Smile

@Topper, благодаря за забележката. Smile


Цитирай
#49

Ама вие на капки ли ги мерите? С каква капка ... Малка ... средна ... голяма ... Капката е относително понятие малко или много. За прецизност и успешно повторение ... Милилитри или употреба на един и същ капкомер...
Цитирай
#50

@Bodo прав си принципно, но когато все още си търсиш нирваната за вкуса е нормално да слагам течности по 10 мл и да ползвам капки. Като лаборатория съм станал в къщи, за по-малко от месец съм пробвал 10 аромата вече, и имам от тях още разбира се. В тая връзка кажи и ти какви аромати ползваш и на колко %?


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)