Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android Marshmallow 6.0 за Lenovo K3 Note
#1

Здравейте

От 4-5 дена съм със Android Marshmallow 6.0 и реших да споделя впечатленията си от работата на телефона със този РОМ:
  VIBEUI_V3.5_1605_LTT_LEMONADE ANDROID 6.0 MM
Визуално няма кой знае какви промени:

[Изображение: rd2YD7G.jpg][Изображение: CEJpXvX.jpg][Изображение: BfZFwXW.jpg]
[Изображение: YVRHAdN.jpg][Изображение: wIXku9U.jpg][Изображение: 8usQ0oB.jpg]
[Изображение: 42BwfqM.jpg][Изображение: E0IUl5F.jpg][Изображение: HPVumwl.jpg]
[Изображение: VTGJTav.jpg][Изображение: EHQh400.jpg][Изображение: HW2ZAZ1.jpg]
[Изображение: qvMZJip.jpg][Изображение: Cbznuhe.jpg][Изображение: B9G8fYl.jpg]

Рома се инсталира със Китайското TWRP recovery 2.8.7.4 самото recovery го инсталирате със Mobileuncle MTK Tools ако някой иска имам го и SP Flash Tool.
Рома може да го свалите от Тук  или от  Тук 
Преди инсталирането е желателно да си направите бекъп на NVRAM.
Също така преди инсталирането направете  Wipe -> Factory reset след което инсталирате РОМ-а.
Първото стартиране след инсталацията може да трае и по дълго време при мен телефона стартира някъде след около 10мин.
За сега за 4-5 дена тестване открих два по сериозни бъга.Първият е за тези който ползват Google+ не може да се инсталира дава грешка 505 решението е дейнсталиране на приложението Gallery и след това няма проблем Google+ се инсталира.
Другият по сериозен бъг е сас контактите,след 15-20 часа работа на телефона контактите изчезнаха решението е следното.
Влизате във system/priv/ideaFriend и там ще видите два файла единия е със разширение  apk.bak  и просто изтривате разширението .bak
след което рестартирате телефона и всичко си идва на мястото.

[Изображение: EGluVEM.jpg]
За други бъгове не се сещам надявам се и вие да споделите вашите впечатления от работата на телефона със Marshmallow 6.0 на Antutu направи 48000 за тези който ги интересува. Wink

Mi Mix 2 6/128gb.,Smartisan Nut Pro 2 6/64gb.
Цитирай
Аксесоари
#2

Това официалния ром ли е ?
Цитирай
#3

Не официалният е този VibeUI V3.5 1605 CN/EN но езика е само Китайски/Английски и без GooglePlay.

Mi Mix 2 6/128gb.,Smartisan Nut Pro 2 6/64gb.
Цитирай
#4

И аз да споделяWink

От вчера съм с Marshmallow 6.0 ММ_1604_ROW_STABLE_CUOCO92


Изтеглих го от тук:

http://click.xda-developers.com/api/clic...3&txt=HERE

(препратката е към Мега-та)


Малко снимки:

https://www.dropbox.com/sh/xdf477brqhk6a...cIqJa?dl=0


Като цяло телефона е по-бърз от преди, но си има забележки (все пак е бета).
Днес ми се случи по време на разговор да се рестартира няколко пъти.
И от време на време се появява съобщение, че google... has stopped working...

Като цяло съм доволен от смяната.
Цитирай
#5

Здравейте колеги.Искам да помоля някой от вас да пробва,с новата версия на софта,телефона хваща ли GLONASS сателити?Стандартният GPS тест от магазина,има ли триъгълничета на схемата,освен кръгчета Smile Благодаря .
Цитирай
#6

(2016-02-12, 05:51:50)vertexe написа:  Здравейте колеги.Искам да помоля някой от вас да пробва,с новата версия на софта,телефона хваща ли GLONASS сателити?Стандартният GPS тест от магазина,има ли триъгълничета на схемата,освен кръгчета Smile Благодаря .

Здравей Колега,

  Заповядай:

https://www.dropbox.com/sh/kr4pbgdz2l5dk...sjKua?dl=0


В началото ми излязоха само "кръгчетата", но след 3-5 минути се появиха и "триъгълници".
В момента съм в офис до прозореца, т.е. не съм под открито небе.
Само да уточня, че вече съм с ROM-а на колегата от първата публикация.
Препоръчвам го пред този, който аз съм цитирал.

п.п. благодарности към него
Цитирай
#7

Камерата с тези ромове как снима?
При продължително ползване пак ли загрява?
Някакви промяна в интерфейса, които да са съществени и да предоставят удобство? Или само визуална промяна?
Не съм пробвал 6.0 на този телефон, но като, че ли дава повече бъгове от преди?
Цитирай
#8

Здравей Godji_1
Бих искал да те попитам за рома който си постнал в началото на темата дали работи 2tab2weak, лед уведомление, при допир до ухото автоматично провеждане на разговор?
Рома multilanguage ли е?
Благодаря предварително.
Досега използвам Limonchello 5.0 и всички тези функции работят нормално. Не работи препредаването на изображение към телевизор /miracast/, както и отвреме навреме при нотификации от фейсбук месенджър - при отварянето трябва по 2 или 3 пъти да натисна буква за да напиша съобщение /след излизане от месенджър и повторно влизане всичко е наред/
Благодаря предварително за отговора!

Xiaomi Redmi note 5 4/64gb
Цитирай
#9

(2016-02-14, 00:44:27)LaVendetta написа:  Камерата с тези ромове как снима?
При продължително ползване пак ли загрява?
Някакви промяна в интерфейса, които да са съществени и да предоставят удобство? Или само визуална промяна?
Не съм пробвал 6.0 на този телефон, но като, че ли дава повече бъгове от преди?

Здравей,

  Поне аз не виждам промяна в качеството на камерата.
  Да пак загрява при продължителна работа.
  Аз съм малко "абюзър", но контактите ми изглеждат променени спрямо Лолипоп-а.
  По-бърз е, а и на мен ми махна доста китайски боклуци, но да има бъгове - в момента се боря с Contact manager-a.
  (нещо го прецаках и съм писал на godji_1 за съвет)
Цитирай
#10

Колеги, някои пробва ли VIBE UI V3.1 1608? Официален упдейт от леново, обаче е DEV, не е ST.
Цитирай
#11

Нов ROM но пак има някой и друг бъг.

VIBEUI_V3.1_1609_LEMONADE

За 10-12 часа откакто съм със него намерих два бъга,единия е двойният таб не работи за отключване на дисплея.
Другия е със Led нотификацийте но се оправя със това приложениу поне аз пробвах със него и няма проблем.

Light_Flow-3.61.09

Предполагам че на по късен етап ще се появи и бъга със контактите.Иначе телефона работи много добре забалязах че остава доста RAM памет свободна спрямо предния ROM 1.1-1.2Gb.  Smile

Mi Mix 2 6/128gb.,Smartisan Nut Pro 2 6/64gb.
Цитирай
#12

Има ли някой, който тества новите ММ ромове да сподели има ли някой читав или по-добре да изчакаме още?
Цитирай
#13

аз съм с 1611 от Cuoco 92
рома е в ниид ром
Стабилно работи, няма крашване, всичко работи, добра издръжливост на батерията.
Преди това смених доста, като дълго време бях с лимончело 5.0
Този ром определено е по-добър от лимончело.

Xiaomi Redmi note 5 4/64gb
Цитирай
#14
Video 

Който е с Индийския ROW Lolipop може да си ъпдейтне до официална 6-ца.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#15

Тази актуализация на Индийския ROM има ли български език?

Pixel 2 XL (taimen): | Project Elixir | Stock Kernel | Root | Android 14 |

Pixel 6 (oriole): Stock ROM | Stock Kernel | Root | Android 14 |

Pixel 8 Pro (husky): Stock ROM | Despair Kernel | Root | Android 14 |
Цитирай
#16

(2016-03-23, 16:00:58)martinbaev написа:  Тази актуализация на Индийския ROM има ли български език?

Да има български и то на 100%.

П.П. Колега ivogg тоя ром 1611 от Cuoco 92 как е с българския? Има ли непреведени фрази(опции)?

Huawei P Smart 2019 (POT-LX1) - Android 9.1.0.262(C432E8R1P12)
Huawei P Smart (FIG-LX1) - Android 9.1.0.130(C432E8R1P5)
Цитирай
#17

да имаше няколко, но преминах на 422s от Cuoco 92
и там нещата са доста по-добре.

Xiaomi Redmi note 5 4/64gb
Цитирай
#18

За кой 422 точно говориш, за да има конкретика (дай линк)? Какви разлики отчиташ спрямо 1611 на cuoco92?

Lenovo K3 Note
Цитирай
#19

http://www.needrom.com/download/cuoco92-s422-row/
допреведен е
стабилно работи
в 1611 имах бъг - в смс ми показваше много празни съобщения на хора от контакта, с които не съм писал и не можеха да се изтрият.
Менюто му е в стил Vibe Ui
след инсталация има проблем с диспечер на захранването.
Има функция System update и там програмиста е сложил два ота ъпдейти, които отстраняват бъгове. След изтеглянето им автоматично влиза в TWRP и флашва пачовете.

Xiaomi Redmi note 5 4/64gb
Цитирай
#20

Моля за малко помощ. Не мога да си рутна телефона.
Инсталирах последната актуализация на индийския ром, с което вече съм с Андроид 6.0. Версията е: К50а40_S422_160315_ROW.
Рекавърито ми в момента е TWRP 3.0.0.0.
Отначало след актуализацията имах twrp 2.8.7.0 и се опитвах да инсталирам SuperSu 2.46, но след инсталацията телефона се бъгва и стои на първоначалното си лого Леново и повече не тръгва. Стои така поне за 10 мин. и нищо. Вадя батерията, слагам я отново, рестор на системата от бекъпа.
Пробвах SuperSu 2.65, 2.68, но те не се инсталират изобщо на телефона. Рекавърито ми казва, че инсталацията е успешна за тях, но руут няма.
При инсталацията ми направи впечатление нещо
*************************************************
Boot image patcher
*************************************************
 - Finding boot image
 --- Boot image:  /dev/block/mmcblc0p7
 - Extracting ramdisk
 --- Failure, aborting <----ЕТО ТОВА

Разрешил съм опцията за отстряняване на грешки през USB, ако това има някакво значение.
Цитирай
#21

когато префлашнеш с TWRP 3.0.0 и нагоре този ром от Cuocoo http://www.needrom.com/download/cuoco92-s422-row/
той си идва с руут и няма нужда да се надражда допълнително SuperSu

Xiaomi Redmi note 5 4/64gb
Цитирай
#22

ivogg, да този ром съм го пробвал, но не ми хареса. Знам, че е рутнат, но аз искам да рутна оригиналния, който идва с актуализацията -
К50а40_S422_160315_ROW. Bu
Цитирай
#23

Първо чрез TWRP рекавъри флашваш този .img файл:

boot.img

След това флашваш един от тези два файла който си избереш:

PRO-SuperSU-v2.67.zip

RC-SuperSU-v2.70.zip

Аз лично го рутнах със PRO-SuperSU-v2.67

Mi Mix 2 6/128gb.,Smartisan Nut Pro 2 6/64gb.
Цитирай
#24

Благодаря godji_1. Веднага ще пробвам и после ще пиша.

Огромни благодарности на godgi_1  Storstark

Направих всичко, както каза: Инстал  TWRP 3.0.0.0 -> влизане в рикавъри режим, инстал на boot.img, инстал на Supersu 2.67.

Ако може само един въпрос godgi_1. Тоя имидж файл може би е някакъв моднат (пипнат оттук, оттам  Wink ), за да се прескочи или заобиколи нещо в буутването. Така ли е?
Цитирай
#25

Колеги помагайте ! След инсталиране на https://mega.nz/#!uFA0FSBZ!TIgHWv3m67YZ8...kAnxl1wmj0 този ром, андроид 6,0 всичко останало е наред обаче не мога да инсталирам Viber и Messenger. Излиза ми съобщение: За съжаление Viber спря. Как се оправя този проблем? Да инсталирам ли нов по- добър ром. Благодаря ви Smile

Lenovo K3 Note 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)