Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android Marshmallow 6.0 за Lenovo K3 Note
#26

Направи ли уайп на кеш партишъните , дата и систем ? Отделно е хубаво по СД картата ако имаш такава всичко да е изчистено. Аз ребутвам в рекавъри и оттам с файл менъджера трия всички излишни файлове на сд картата преди да флашна. По-нов от този ром няма освен оригиналния ROW който го пуснаха вчера за FlashTool.
Цитирай
Аксесоари
#27

А този wipe се прави след успешна инсталация за изтриване на остатъци от стария Андроид нали? И проблема се оправи, но не мога да си направя нови ъпдейт, не знам по каква причина.

Lenovo K3 Note 
Цитирай
#28

Не, преди да инсталираш. Това е все едно да качиш Windows и преди това форматваш диска.
Цитирай
#29

Някой които е с Marshmallow да каже има ли проблем с IGO, когато папката му е в картата памет ,а не в телефона?При мен не работи, а ако я преместя в телефона нямам памет за друго.
Цитирай
#30

Здравейте, от 5-и май имам Lenovo K50-t3s. В момента е с този ром : VIBEUI_V2.8_1535_5.128.1_ST_K50-t3s. Може ли да се сложи - Marshmallow ? Не съм го пробвал още как работи, нямам Micro-SIM. Smile
Цитирай
#31

@Soldier of Fortune
Може да се сложи Marshmallow. Телефонът е по-бърз с него и вече има достатъчно добри ромове с ММ.
Цитирай
#32

LaVendetta, бях чел, че като се флашне ставал като Lenovo K50-T5.Smile Постоянно начинаещ съм, къде и какво да погледна? Да не оклепам нещо.Благодаря предварително.
Цитирай
#33

@Soldier of Fortune
K50-T5 си е баш телефона. Това е най-продаваната му версия и е за Китай. k50a40 е същия телефон, само че за Индия. K50-t3s  си е пак китайска версия, ама с някакви други модеми за Китай. И трите телефона са с еднакви характеристики и щом им инсталираш нормален ром си поддържат всички мрежи в България и нямат проблем с 3G/4G. 
В момента нямам много време да обяснявам. В интернет има достстъчно информация. Първото, което ми изниква за руут и флаш е тази тема: 
http://forum.xda-developers.com/k3-note/...e-t3102997
В нета обаче има много инфо и като цяло този телефон може да го флашнеш и руутнеш по 3-4 различни начина и има други теми, в които има стъпки, по които да се руутне и флашне.
Цитирай
#34

Сега погледнах и се оказва че моят телефон е k50a40, а съм поръчал K50-T5, поръчката беше за черен но след десет дни се оказа че нямало черен и искаше да ми върне парите или да ми прати бял,като предложи K50-t3s и обясни разликите но понеже имат разлика в цената му казах че съм платил за т5 и без значение цвета искам да е т5, другото е че не съм в къщи да погледна кутията,да видя там кой модел пише,но едва ли заради рутването има промяна в изписването на модела,а и не съм му писал още коментар във ибей,и се чудя дали да не му лепна един отрицателен,но не намирам и инфо за k50a40 и ма ли основно разлика в цената с т5,иначе тела си бачка прекрасно на бенча прави 49090,само като ли че батерията заминава бързо!!!
Цитирай
#35

Привет. Още си перкам с 1611. Обаче нещо друго ми се чини. Този ром ми дава ядове като вържа тела към комп. Не ми изкарва реалното съдържание на вътрешната памет. Примерно снимките не ги намирам. Радио не виждам. Модела има приемник, нали? Отделно и батерията не е впечатляваща, но може телефона толкова си може с тези къстъм ромове. Да беше чист гугълски, друго щеше да е...

Да добавя. Не позволява да прехвърлям някакви непознати за него файлове като програми за комп. и т.н. Пълна диващина.

Ако има по-нова и по-читава версия, споделете?

Lenovo K3 Note
Цитирай
#36

много съм доволен от s424row https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=56856

Xiaomi Redmi note 5 4/64gb
Цитирай
#37

Здравейте. Имам няколко въпроса и се надявам да получа точните отговори. Скоро си смених сим картата с такава , която поддържа 4G и от тогава батерията ми започна да се изтощава много по-бързо. Ако преди това се случваше за 2 дни при нормална употреба, то сега това се случва за 1 ден. Където живея все още няма 4G обхват и затова си смених режима на мрежата на GSM/HSPDA, обаче нямаше ефект. С Лимончело РОМ съм и реших да си възстановя заводските настройки и отново положението е същото. Започвам да си мисля, че батерията си заминава, но пък за 1 година и то с нормално ползване не мисля, че проблема ще е точно в батерията.
Започвам да си мисля за смяна на РОМ-а с Андроид 6.0 ММ. Чета, че вече сте го пробвали и че мненията са добри. Та въпросът ми е следния: Тъй като съм си инсталираl CWM , ще мога ли с него да си сложа някой от вече коментираните тук РОМ-ове или ще трябва да правя гимнастиката с TWRP recovery?
Цитирай
#38

(2016-05-28, 19:05:18)ivogg написа:  много съм доволен от s424row https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=56856

Тегля. Ще го пробвам.

Lenovo K3 Note
Цитирай
#39

Сложих го. Дори ъпдейтнах до 1.28. Ще пиша впечатления по-натам.

Lenovo K3 Note
Цитирай
#40

Ползвам го няколко дни но не съм особено впечатлен спрямо 1611. Батерията е същата, а скоростта малко е паднала май. Проблема с хотспота си остава. Чакам по 5-10мин да тръгне нета на лаптопа. Свързва се обаче на лаптопа няма нет. По някое време му скимне та го пусне. Мръднеш ли малко от лаптопа се разкача и трябва ръчно пак да свързваш. Голема чик*я е телефон без чист гугълски андроид. Пипан ли е винаги ще има ядове. Убеждавам се за пореден път с такъв телефон. Май ще го махам и ще се мятам отново на Moto G.

Lenovo K3 Note
Цитирай
#41

VIBEUI_V2.5_2511_5.444.1_ST_K50-T5
Батерия 4-5 дена само на разговор,при стенбай вечер,до сутринта пада с 1%.Хотспот,лан през кабел,WI-FI-всичко бетон,голям обхват.Свободни 850-900 мб рам/средно/Радио,GPS,компас-без проблем.Рутнат от мен,беше без рут,всички китайски шитни съм ги махнал.На Ан-Туту дава 45432 точки.Най голям зор видях с гадния туитър,фейс не ползвам.За година,само едно нещо не работи коректно-часовникът за обратно броене,при стигане на марката,дава си сигнал,но приложението се затваря с грешка,трябва пак да го стартираш.Няма забиване,забавяне или рестартиране,CD-32 mb.Това е рома!
Цитирай
#42

@godji_1 мерси за предложението. Да споделя и аз някои впечатления..

Реших се накрая да флашна телефона с къстъм ром VIBEUI_V3.5_1605_LTT_LEMONADE ANDROID 6.0 MM. Не беше трудно и взе че се получи от първия път Smile  Телефона го бях поръчал от eBay в Англия и си го донесох в България. Стоковия ром беше VIBEUI_V2.5_1512_5.495.1_ST_K50-T5 и имаше някои проблеми:
- българският превод не беше пълен;
- имаше някакви китайски приложения и реклами;
- Google профила не се синхронизираше автоматично (което се оправи с factory reset);
- загряване (в горната част);
- леко лагване на интерфейса;

[Изображение: before_1.jpg] [Изображение: before_2.jpg] [Изображение: before_3.jpg] [Изображение: before_4.jpg] [Изображение: before_5.jpg] [Изображение: before_6.jpg]

След флашването нещата изглеждат малко по-добре:
- интерфейса работи по-плавно;
- не загрява;
- вече няма китайски приложения;

Обаче:
- българският превод пак е непълен;
- телефонът boot-ва малко по-бавно;
- и най-голямата ми болка - стоковото приложение Contacts Manager крашва когато отворя някой контакт. Уж се оправи когато махнах ъпдейтите на Android System Webview и рестартирах, но не след дълго пак започна да крашва. След това пробвах много други неща - ъпдейт на всички приложения, изчистване на Contacts Manager cache и data, изчистване на partition cache и dalvik cache, reboot, няма Google+, пробвах и в safe mode да boot-на, но проблема пак е налице. Инсталирал съм Google Nova launcher ако има някакво значение. Моля, ако някой има идеи как се оправя това да сподели защото стоковото приложение е наистина добро за управление на контакти върху две сим карти и това ми трябва. В списъка с контакти срещу всеки контакт има малка иконка която показва дали е в SIM1 или SIM2. Изпробвах 15-ина други приложения, но все нещо им липсва.

(снимките са отпреди Google Nova launcher и все още с английски език)
[Изображение: after_1.jpg] [Изображение: after_2.jpg] [Изображение: after_3.jpg] [Изображение: after_4.jpg] [Изображение: after_5.jpg] [Изображение: after_6.jpg]

Инсталирането направих по следния начин:
1. бекъп на всички контакти и файлове
2. factory reset през стоковото recovery
3. инсталиране на TWRP Recovery v2.8.7.4 с USB кабел
4. root през TWRP
5. бъкъп на стоковия ром - System, Data, NVRAM, Boot през TWRP
6. wipe partition cache, wipe Dalvik cache
7. инсталиране на къстък ром-а

Поздрави и весело посрещане довечера Smile

EDIT: Нова година нов късмет Smile На страницата на needrom.com има два линка за оправяне на Contact Manager и System Updates.
http://www.mediafire.com/file/8bg45d240x...i+%29+.apk
http://www.mediafire.com/file/iiu1catscw...i+%29+.apk
Инсталирах Contact Manager (by tajemouti).apk, промених името на файла /system/priv-app/ideaFriend/ideaFriend.apk и рестартирах. Засега приложението работи добре и не крашва.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)