Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Има ли решение с бързото падане на батерията
#1

Привет, отново търся решение на този проблем. От две години съм с този телефон. Понякога без да го ползвам започва бързо падане на батерията. Веднъж е преинсталиран, веднъж-дваж съм връщал заводски настройки....
  Нормално в режим стенд-бай си изкарва 10-тина дена. При активно ползване се изтощава за един. Най-гладното приложение е видеовръзка по скайпа. Нормално е. Но проблема е,че самоволно без да съм го пипал започва някакво точене на батерията и ако вечерта е 90% то сутринта е 5% или е умрял. Зареждане до 100% издържа ден-два до 80% и изведнъж стръмно падане на батерията. Ако уловя момента, рестартирам и графиката/на състояние батерия/ става хоризонтална. Понякога с месеци нямам проблем, понякога на 3-4 дена го прави веднъж, а понякога всеки ден! Ужас!
 Любимото ми сравнение е че имам хубава лека кола, която когато реши си включва фарове, климатик, чистачки..... вечер я оставям в гаража с пълен резервоар, но когато реши, се пали сама, държи 5000 оборота докато свърши бензина. Сутринта тръгваш с туби за бензин!
 Не е рутван и сам няма да мога. Не го държа непрекъснато в безжична мрежа, нито имам мобилен пренос на данни. Ползвам го за ало, снимки, радио, рядко интернет, често видео по скайп.
 Ако е проблемна батерия как издържа месеци без проблем, а понякога умира ката ден?
 Комповете у дома са под Линукс и не става да го ровичкам през тях. Преди време питах за сервиз който рутва..... в Бургас или София, но съвет не получих.
 Телефона ми е подарък при пенсионирането и не ми се хвърля, не само ми побеля косата с него, ами вече окапва  Smile.

Samsung Galaxy S4mini, IBM ThingPad X40, DELL Optiplex GX240
Цитирай
Аксесоари
#2

Коце, Здравей Smile

Разхода на батерията според моя опит и твоите обяснения за работа с телефона ме навяват на три основни отговора.

Цитат:Най-гладното приложение е видеовръзка по скайпа
  Самите приложения, които ползваш трябва да ги пипнеш малко. Примерно Skype последно време не може да спре Медия сървър който ползва след края на връзката и батерията си заминава много бързо. За целта си следиш разхода на приложенията в сектор Батерия. Аз примерно , ако ми се наложи да ползвам скайп на телефона си го настройвам от Настройки на самото приложение да ми изведе статуса горе в статус бара на телефона.

[Изображение: 6_2016_94641_GMT_0100.jpg]



След като свърша с него го спирам... но тук е тънкоста  Smile как се спира? Ако излезеш със сензорния бутон Назад приложението не е спряно и работи и ако не си извел статуса няма и да разбереш, че ти харчи тока. Излиза се като му зададеш да не ти помни паролата и ще си я въвеждаш ръчно при влизане всеки път мисля, че не е болка за умиране. Излизаш с Отпиши ме ... предполагам Skype е виновника за държанието на батерията.

[Изображение: 6_2016_100333_GMT_0100.jpg]   [Изображение: 6_2016_100417_GMT_0100.jpg]   [Изображение: 6_2016_100501_GMT_0100.jpg]   [Изображение: 6_2016_100531_GMT_0100.jpg]


Казваш
Цитат:От две години съм с този телефон.
и батерията е нормално да си отива. Можеш да я провериш когато на тъмно място включиш светкавицата и направиш няколко бързи снимки, ако успееш без да ти се рестартира телефона значи има още хляб в нея. Надявам се също, че не зареждаш в компютъра , а с оригиналното зарядно. На теб ти е чудно защо веднъж кара повече, а друг път ей така от "нищо" по-малко... за да ти е всичко наред поне веднъж на ден си рестартирай телефона. Има още няколко неща за които трябва да узнаеш, но ще изчакам отговор  Smile Видях няколко подобни теми в този раздел, но са достатъчно стари и много разхвърляни постовете и ще оставя тази тема за основна по този въпрос.


Цитат: Любимото ми сравнение е че имам хубава лека кола, която когато реши си включва фарове, климатик, чистачки..... вечер я оставям в гаража с пълен резервоар, но когато реши, се пали сама, държи 5000 оборота докато свърши бензина.
Тук малко не съм съгласен с примера...сега пробвай така Big Grin Представи си имаш хубава кола и съм дал копия на ключовете на синовете и дъщерите ми (приложения като Skype) и щом си я прибера в гаража те я карат без да слагат безнин Big Grin

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#3

Благодаря за отговора. Направих си иконката за скайп. Влизам, отписвам се и тя гасне. Влизам пак в скайпа, появява се, отписвам се и изчезва...Определено не е от него. По принцип си проверявам за активни приложения, преди винаги само се активираше някакво гугъл музика.... но от година не го е правило. Свикнал съм периодично да гледам процента на батерията...когато почне рязко безпричинно да пада проверявам за активни приложения- няма. Отивам на диспечер на приложения и в страница "Изпълнение" гася 10-20 приложения- масово са гугъл плей......5-6 вида, диспечер задачи, указател, съобщения.....които не са ползвани от седмици, но те пак отиват там неизвестно кога. Чистя кеша.....понякога точенето на батерията спира, понякога не. Обикновено след рестарт се нормализира консумацията... но мога ли на всеки два часа да проверявам и рестартирам нощем?
Понякога за 3-4 дена редовно ползване на скайп, след отписване, графиката на батерията става хоризонтална и ако не ползвам много други приложения си изкарва както трябва да е. Понякога ако имам неприето обаждане батерията се изсипва за часове, на не винаги! Експериментирал съм като набера от друг моя телефон и не вдигна.... понякога след 30 минути батерията е изгубила 30%, а понякога си е ОК!
Направих 10 бързи снимки със светкавицата, и батерията не изгуби нито процент!
От както го имам телефона /първи смартфон ми е/ го има този проблем с източването на батерията. Бил съм по 3 дена в гора, на язовир... със слаб или никакъв сигнал, батерията губи 4-5% за 24 часа! Но понякога както си стои на бюрото по 10-18 часа...без никакво пипане, почва да пада. Свикнах мащабно по графиката на батерията да откривам по кое време започва това точене... няма закономерност, стои си в покой и в 02-04 часа или през деня без повикване, без никаква манипулация тръгва на долу! Побелях!
Лек и весел ден на всички.

Samsung Galaxy S4mini, IBM ThingPad X40, DELL Optiplex GX240
Цитирай
#4

От тук за напред направи така , че още с първото пипане за деня го рестартирай демек всеки ден по веднъж опитай и да видим. Другия вариант е преинсталиране с Один  Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#5

Рестартиране всяка сутрин/вечер означава да му стана роб... а преинсталиране не е по възможностите ми, освен това писах, всичко ми е под Линукс.
Започнах темата с идея за съвет, къде да ми го рутнат, ще има ли ефект и рискове. Не мисля, че само при мен е така... но болшинството са свикнали всеки ден или нощ да го оставят на зарядното, на година да хвърлят батерия или направо телефона!
Лек ден.

Samsung Galaxy S4mini, IBM ThingPad X40, DELL Optiplex GX240
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)