Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с Wifi
#1

Здравейте !
Имам проблем относно свързването с мрежа и още нещо .
Вчера сутринта не ме допускаше в моята мрежа изписваше ми "Отказан достъп до мрежата " и така цял ден,ВЪЗТАНОВИХ заводските настройки с мисълта че ще се оправи но пак същото ..
Днес сутринта ставам , включих WIFI-я и изобщо не ми дава мрежи ..
Цитирай
Аксесоари
#2

Мисля, че рутъра трябва да пипнеш телефона ти поддържа тези честоти WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n ... рутъра как ти е настроен?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#3

Рестартирай рутера.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#4

(2016-02-06, 11:55:27)rado__8 написа:  Мисля, че рутъра трябва да пипнеш телефона ти поддържа тези честоти WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n ... рутъра как ти е настроен?

Не е от рутера , всички телефони се конектват без проблем .. напиши в youtube huawei p8 lite wifi problem и ще видиш за какво говоря .. изобщо не ми показва мрежи ... само сканира ....
Цитирай
#5

Пичове не е от рутера , напишете в youtube "huawei p8 lite wifi problem " И ще разберете за какво иде реч !
всичките ми телефони се конектват без проблем ... влязох си в рутера сменях честоти пароли .. опитах се да вляза manual като си напиша мойто Ip ... и нищо ....
Цитирай
#6

Power off your device.
Boot in recovery mode by pressing and holding Volume Up, Volume Down and Power Button at the same time.
Release all buttons when the Huawei P8lite screen flickers and in a few seconds the Recovery screen will appear. Правиш wiping cache partition и рестартираш...ако не се включи WiFi пак изтриваш кеша >> http://forum.xda-developers.com/p8lite/h...n-t3224376

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#7

Здравейте и от мен имам подобен проблем и с моя телефон дори ,въобще не иска да включи Wifi нито блутута а от днеска и джи пи ес отказа.Май трябва да го нося в сервиз.
Цитирай
#8

Опитай с factory reset, но преди това си архивирай контакти (ако не са на картата), снимки (ако не са на SD картата) и тн.
Цитирай
#9

ПОМОЩ!!! И на моята приятелка същия проблем Sad . Как да го оправя???
Цитирай
#10

Ето и моя проблем купих телефона с B132 фирмуер работеше без проблеми и бях много доволен от него.Преди известно време реших да му пусна ъпдейта през wifi ъпдеътна се до версия В170 работи без проблеми околко 3 месеца.Преди няколко дни се започнаха проблемите с wifi ,първо като е свързан към рутера спраше интернета за да се оправи трябваше да се спре и пусне пак.След това когато пусна wifi изписва че сканира за мрежи но в листа със списака не се появяват никакви мрежи през произволен интервал от време намира мрежи ако има запомнени си се връзва и работи за известно време всеки път различно време след това се получава пак предходния проблем,понякога по 2 дни не иска да намери мрежи.Направих ъпдейт до В190 същия проблем. Изпробвах следните начини за решаване на проблема 1 фактори ресет,2 изтриване на кеш партишан, никой от двата резултата не даде резултат и при двата фирмуера.Според мен проблема е софтуерен незнам дали има вариянт картата ту да работи ту да не работи и когато не работи андроида да я намира като устройство и да се мъчи да сканира за мрежи. Извинявам се за дългия пост и наличието на латински букви в поста.
Цитирай
#11

Ако проблема беше софтуерен щеше да се оправи с ъпдейта, тъй като той инсталира чист ROM.
И тъй като вече си тръгнал да си играеш и по стъпалата на версиите следва да опиташ B200 или направо B550. Ако при никоя не сполучиш - може да е от антена, което е хардуерно и трябва сервиз. Изчакай все пак и някой друг да се включи.
Цитирай
#12

^ Аз съм за тест с В550. В200 е един от най-коварните ъпдейти, който можем да си набием в телефона. До колкото знам няма известни бъгове при него, а и проблема с двойните букви го няма. Но ако потребителя реши да мине на по-горен или по-долен ъпдейт - няма начин, остава си на В200, освен ако няма отключен буутлоудър и не му налее софтуер през Fastboot. Иии става сложно Smile Та общо взето решенията за момчето са 3 - да ъпдейтне до В550, да тества и на други рутери или да отиде за рекламация в сервиза. След като е опитал фабричен рестарт и префлашване на ROM-а с по-нов, няма какво друго да направи.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#13

Светна ме допълнително значи, мислех да го слагам B200 за тест, но щом трябва отключен буутлоудър - пасувам.
Цитирай
#14

В момента съм с С432В500 проблема се появява много рядко мисля че всичко се корени в DHCP клиента от лолипоп.
Цитирай
#15

Здравейте някой оправи ли си проблема ? Аз ребоотнах телефона както е дадено във клипчето но не става.
Цитирай
#16

Здравейте!
И при мен се появи проблем с Wifi. Докато си работеше всичко нормално просто спря интернета и това беше. При мен се включва, но когато опитам да се свържа към рутера изписва - "Установява се вързка..." и до там спира всичко, след това изписва - "Запазено, защитено".
Пробвах ребуут, не става, пробвах и да изтрия кеша от рековърито, пак не става. Не мога да го върна гаранционно, тъй като е взиман от м-тел, а аз не съм в България в момента и няма скоро и да се прибера. Приемам всякакви идей.
Благодаря!
Цитирай
#17

Пробвай с рестарт на рутера.

Sent from my XT1580

 
Цитирай
#18

При мене сутринта имах интернет и след като се прибрах нямах. Опитах да рестартирам рутера но без успех. Гледах едно видео и направих всичко и пак не иска. Сега се свързва обаче скоростта на връзка е 1Mbps. Не е от рутера на другите устройства има интернет.
Цитирай
#19

(2016-06-21, 20:08:02)Burnar написа:  Здравейте!
И при мен се появи проблем с Wifi. Докато си работеше всичко нормално просто спря интернета и това беше. При мен се включва, но когато опитам да се свържа към рутера изписва - "Установява се вързка..." и до там спира всичко, след това изписва - "Запазено, защитено".
Пробвах ребуут, не става, пробвах и да изтрия кеша от рековърито, пак не става. Не мога да го върна гаранционно, тъй като е взиман от м-тел, а аз не съм в България в момента и няма скоро и да се прибера. Приемам всякакви идей.
Благодаря!

Проблема излезе, че е от рутера, интересното беше, че останалите устройства се свързваха без проблем, а моят телефон не успяваше.
Цитирай
#20

Какво направи с рутера,та тръгна?
Цитирай
#21

(2016-06-26, 21:55:46)itzo1970 написа:  Какво направи с рутера,та тръгна?

Аз също търсех решение на такъв проблем, леново което не искаше да се свърже и изписваше само запазено, при положение, че към мрежата си имам няколко свързани устройства, рестартирах си рутера и се свърза веднага.
Цитирай
#22

Аз имам същия проблем. При опит да се свържа с WiFi виждам Отказан достъп до мрежата. Опитвах ресет на рутера, ресет на телефона, връщах заводки настройки нищо. Най-чудното е, че след един ден се оправи след като рестартирах рутера. Работи обче два дни и отново се появи проблема. Не мога да разбера дали е софтуерен проблема или да се обръщам към сервиз. Вече не знам какво да пробвам, а чудното е че се оправя след известно време и после се появява отново. С huawei P8 lite съм
Цитирай
#23

Да не е от доставчика - или рутера да дублира IP адреси, колко устройства се закачат на рутера?...

Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102 -> Huawei P8 Lite SS White -> Xiaomi Redmi 4X 3/32 -> Samsung Galaxy A71
Alcatel One Touch Idol 6030X -> Huawei P8 Lite DS Black -> Samsung Galaxy A8 (2018)
Цитирай
#24

(2016-07-18, 20:20:15)stefanvalja написа:  Да не е от доставчика - или рутера да дублира IP адреси, колко устройства се закачат на рутера?...

Няма как да е от доставчика или рутера опитах и към други мрежи същото е. Имам и друг телефон huawei p1 свързва се без проблем. А адресите ги взимам под DHCP няма как рутера да дава два еднакви адреса, побърквам се вече
Цитирай
#25

Пичове при huawei p8 lite реших проблема с wifi. Решението е update на ОС до android 6.0 marshmallow можете да го изтеглите без проблем. Смятам, че и с останалите модели телефони update ще свърши работа.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)