Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Уголемяване на системния дял и къстам ромове на основа 4.4.2
#1
Big Grin 

Здравейте! Тук ще ви обясня как да си уголемите системният дял за да може да си качвате къстам ромове за нашите телефони, понеже от Алкател са решили да я направят около 470 мб което е малко за къстам ромовете. За да работи нормално къстам ромовете е задължително да сте с 4.4.2. урок как да го качите: тук

Цялата процедура става чрез къстам рекъвари и е изключително опростена. За да я направите трябва да имате сдкарта задължително.


Важно! Направете си бекъп на рома с който сте и бекъп на самата карта с памет цялата възможно е да се загубят данни.


Всички благодарности са към колегата @serega198511 от руският форум 4PDA.ru

И така как става цялата хватка:

1. Инсталирате си къстам рекъвари аз използвах това: TWRP 2.8.7.1. rus за другите не знам дали ще стане трябва да се пробва.

Урок как да си инсталирате къстам рекъвари: ТУК

Тук може да намерите актуални рекъварита и лесен руут (администраторски достъп над системата): КЛИКНИ

2. След като качите къстам рекъварито следва флаш на зип архив който ще свалите от: ТУК
Качвате го на сдкартата (задължително на сдкарта) и го инсталирате след като приключи инсталацията долу в дясно ще излезе бутон за изчистване на кеша натиснете го. След това отивате в менюто за рестарт и избирате рестарт в рекъвари. След като зареди рекъварито от главното меню влизате в менюто на инсталацията долу където се задава коя памет да зареди
 дата раздела ако ви дава 0 мб трябва пак да флашнете на ново зипа и повтаряте пак същото като написаното по горе целта е да ви даде дата файла който ще е с около 1 гб по малко защото другата памет е преместена за уголемяване на системният дял. Долу на снимката ще ви покажа къде трябва да се гледа за дата дали е 0 или вече показва както си му е редът.


   

3. След това може вече да си качвате къстам ромовете който ще качвам в тази тема.
Ето го ефекта от цялата операция:

   

Ако искате после да се върнете в заводско състояние може да си флашнете телефона чрез приложението на Алкател или чрез програма Flash Tool с който и да е ром няма значение.

Къстам ромове на основата на Андроид 4.4.2:


РОМОВЕ:

MIUI V7.1.2.0 STABLE ПОРТНЪТ ОТ МЕН

ANSP V4

MIUI 7 (multirom)

ПОРТ ОТ SAMSUNG GALAXY NOTE 5

VIBE UI 1.5(stok Lenovo S850) и VIBE UI 2.0

COMFORT ROM V1.5

INFINIX X507

SONY XPERIA E4

Порт на LG G3 за Idol 2

SmoothKat v2

Порт на SAMSUNG GALAXY S6 за Idol 2

COLOR OS V 2.1.1i

LolliFox v.1.6

NoName ROM

LA UI

ROM WIKO RAINBOW + DOLBY DIGITAL

LUXYA mini

TELEFUNKEN VISION

BLACKVIEW ULTRA 2015

TIMMY M7

ENERGY V 4.1

LEWA OS V 5.1

|Alcatel idol 2|
Цитирай
Аксесоари
#2

Ами колега, аз искам да попитам за 5.1.1 андройд линк към някой който е стабилен и му работи сим картата и т. н. Аз съм с руския 4.4.2 в момента но е сложен със SP нямам къстъм рекавъри Smile.
Цитирай
#3

Здравей! Колега качваш си къстам рекъвари в темата за 5.1.1 съм дал моя порт който работи горе долу добре 2 месеца изкарах с него. Може да си теглиш и от руският сайт и си тестваш който ти допадне си оставаш с него всичките имат недостатъци. Ти трябва да тестваш кой ти харесва. Всичко е обяснено как се качва къстам рекъвари много е елементарно и така. Чете иска!

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#4

Аз ще оправя всичко друго ти ми дай линк само, че нещо не мога да намеря твоя порт Sad. Само това искам. И ако може да кажеш екран как е имали така наречените "прескачания на екрана" и с пърформънса как е и за сим картата. Това е Smile Общо взето.
Цитирай
#5

Колега ето тук е порта ми който съм го правил аз сериозни бъгове няма но си има недостатъци:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1219579
Няма прескачания, работи добре няма тежки бъгове който да те дразнят адски много. Сега за големите игри не съм ги тествал понеже не играя, зависи от човека аз това се опитвам да ти кажа, зависи как и за какво го ползваш всички 5.1.1. цианогени са с бъгове за нашите телефони перфектен няма.

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#6

Каквото пише какво не работи в рома:Всички ли тези ме работят? Или има оправени неща.
Цитирай
#7

Да каквото пише не работи!

Колеги дайте малко акъл дали ромовете да ги правя на отделни теми или тук да ги качвам. Че ромовете са доста близо 30-40 са.

Идеята ми е да ги качвам на отделни теми и линк тук в главния пост със всичките или тук да ги мятам безразборно.

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#8

В главния пост!
Цитирай
#9

То в главния ще качвам връзки но няма да мога да ги събера в един пост за мен е по добре на отделни теми всеки да си има тема и тук да давам линк за всеки ром в съответната тема. Понеже не мога тук да пускам два пост един след друг. Ще започвам с отделни теми и линк в първият пост.

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#10

Това уголемяване остава ли след префлаване на стоков ром със SPFlash tool?

Motorola G5s XT1793
Цитирай
#11

Не колега след флашване с програмата SPFlash tool се изтрива всичко и телефона се връща в фабрично състояние.

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#12

Така си и мислех но все пак да уточним. Поздрави за това което правиш за раздела!

Motorola G5s XT1793
Цитирай
#13

shikata6 в момента ти с кой ром си?
Цитирай
#14

Здравей! В момента съм с миуи 7  но не този който съм качил тук. Правя свой собствен който е вече готов и скоро ще ви го предоставя. Единствения бъг остана блутута който работи когато на него му хареса.

П.П. Ромчето е готово стана супер всичко му работи има български език просто супер. Скоро ще го метна.

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#15

колега,портвам един ром , вс направих , и като го флашна ми изписва ,,META-INF/com/google/android/update-binary' in the zip file,, а този файл си е там , как да го оправя ?
това е видеото което гледах - https://www.youtube.com/watch?v=lU9ql6qoO68
Цитирай
#16

Бинари файла не ти отговаря на скрипта с командите там разменял ли си нещо в скрипата "updater-script"? Ако си правил по специфична команда трябва и бинари файла да отговаря на нея иначе дава грешка защото не може да я изпълни. Разбираш ли ме?

Та идеята ми е ако сменяш "updater-script" смени и бинари файла от същото място.

Колега обещавам ти щом имам малко време ще ти направя тема за порта и там ще направя няколко клипа на това аз какво знам до тук. Това са базови портове но те много често не се отнасят за твоят порт. Иска си много проби, примерно при един порт прехвърляш някой библиотеки редактираш тук там и тръгва при друг порт правиш същото и греда много е индивидуално. Аз ще направя урок с базовите неща коя библотека за кое отговаря кое как и защо.

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#17

Ами аз смених някой неща в "update-script" само това друго не съм барал , каккто показа човека от клипа Smile

Sent from my 6037Y using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)