Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с камерата
#1
Photo 

Здравейте!Телефона ми е Xperia Z 6603.Проблема ми е,че по камерата имам тъмни петна които се появяват и на снимките.Предполагам е замърсена камерата.Ако някой може да ми каже дали това е може да причината или някоя друга.Ако е замърсена камерата как да я почистя или направо се сменя с нова?

Ето така снима:


     
Цитирай
Аксесоари
#2

Виж си да не би да имаш прашинки от вътрешната страна на стъклото. Ако имаш се разлепя задния капак(като ест ти се губи водоустойчивостта) почистваш и залепяш наново, но ще ти трябва подходяща "лепенка". Ако си сръчен ще го направиш за 5 мин, ако не си, по-добре не се захващай.
Цитирай
#3

Здравейте!Днес си изпуснах телефона и камерата му спря да работи.Като натисна иконата на камерата ми излиза черен екран и ми изписва камерата спря да работи.Като влезна в сервиз менюто там ми изписва,че няма връзка с камерата.Имах една стара камера,която бях сменял преди тъй като пак беше изтърван телефона и камерата започна да прави снимките на петна.Сложих стара поне да видя дали тя ще тръгне макар да се вижда на петна,но и с нея изписа същото нещо и екрана пак беше черен.Някой може ли да ме насочи къде да търся проблема.Дали да си поръчам друга камера и да пробвам с нея или някъде другаде да търся проблема.
 
Ето и какво ми изписва:
   
   
   
Цитирай
#4

@ivaylito, Предходната тема (вече слята с новата публикувана тема от днес), е със същото име и касаеща отново проблем с камерата, също е твоя.
Моля, имай го в предвид следващия път, когато решиш да преминеш към създаване на "нова".
По въпроса за текущия проблем, освен да преминеш профилактично през поправка на софтуер с Xperia Companion,  друго повече няма какво да те посъветвам, поне аз.
Ако и тогава проблема продължи, както аз предполагам,  отново ще излезе, че имаш хардуерен проблем в следствие изпускането, но дали е сензора на камерата или друг елемент свързан с нея, само на догадки е я караме.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#5

Извинявам се,че съм дублирал темата.Относно проблема,вчера си взех друга камера и пак не проработи.Сега се чудя дали да сменям цялата дънна платка или телефона направо,че и без това ми писна от него.Ако сменя платката предполагам ще се оправи,но не знам дали си струва да го правя.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)