Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Свързване с USB към компютър
#1
Photo 

За 1-ви път ползвам смартфон ( подарък за рожденния ми ден преди няколко дни ), марката е HTC, модел DESIRE 300, със OS Android версия 4.1.2 и версия на HTC Sense 5.0
Проблема е че като включа смартфона към компютъра с USB-кабела, не мога да прехвърлям снимки и MP3-ки от компютъра към телефона, но от телефона към компютъра мога да прехвърлям снимки правени с камерата. Да уточня че в къщи домашната ми мрежа няма Wi-Fi понеже ползвам оптична кабелна връзка, и не мога да се свържа с компютрите ми чрез Wi-Fi. И на черите PC-та го свързвам, при положение че са различни конфигурации, и на всеки изважда едни и същи папки на екрана на PC-то, прикачил съм screen-shot. Папката в телефона от която мога да прехвърлям снимки към компютъра е DCIM. Операционната система е WINDOWS-XP, вчера в братовчед ми ходих да го свържа на неговия компютър който е със WINDOWS-7 но пък не извади никакви папки, изобщо не го намери като USB-устройство. Казаха ми че трябва да сваля някаква програма File-Manager която да инсталирам на компютъра, и чак тогава ще мога да имам пълен обмен данни между телефона и компютъра по USB-връзката. Нека който има опит да помогне!

[Изображение: untitled.jpg]
Цитирай
Аксесоари
#2

Изтегли от официалния сайт на htc, htcsync, инсталирай го, рестартирай компютъра и опитай пак.Според мен имаш проблем с драйверите, затова се получава така.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#3

(2016-02-14, 09:27:23)vlaf написа:  vlafИзтегли от официалния сайт на htc, htcsync, инсталирай го, рестартирай компютъра и опитай пак.Според мен имаш проблем с драйверите, затова се получава така.
Мерси много за помоща, вече цял месец прехвърлям снимки и музика към смартфона ми. До колкото разбрах, за смартфони препоръчват музиката да се конвертира в AAC-формат, понеже заема по малко място от MP3-ките. Направих го, но разликата е с 3 MB по малко, що годе си е пак нещо.
Да попитам друг въпрос: направих отделни папки за отделни категории снимки в смартфона, но ми дава снимките събрани общо всичките в телефона. Дори отивам на опция AЛБУМИ и дори и там не ми показва имената на отделните албуми. Папките ги създадох когато смартфона беше свързан към PC-то ми, по стандартния начин с десен бутон на мишката, New Folder и слагам име на папката. Първият път бяха на кирилица папките, после ги преименувах на латиница и пак не ми ги показва, изважда ми всички снимки събрани на едно място. Папките ги създадох в тази дефоултната папка DCIM в която телефона съхранява снимките правени с камерата му.
Цитирай
#4

За да не пускам нова тема, бих искал да попитам, как да инсталирам приложение изтеглено GOOGLE-PLAY на хард диска на компютъра ми. Значи свалих com.NextOS.denisemobilesd.downloader.apk на моят компютър, и искам да го инсталирам на смартфона ми, като е свързан със USB-кабел към компютъра. Нека някой да обясни който разбира.
Цитирай
#5

Когато питаш нещо, което не е по темата, само "за да не пускаш нова тема", нарушаваш т.10 от правилата на форума.

А въпросът ти не е много ясен.
Искаш програмите, които си изтеглил на телефона от Google Play, да можеш да ги инсталираш и на РС-то?
Или програми за Андроид, които си изтеглил на РС-то, да ги прехвърлиш в телефона и да ги инсталираш там?
Формулирай го добре, задай го на правилното място (ако няма подходяща съществуваща тема, отвори нова) и вероятно някой, който разбира, ще ти отговори.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)