Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Play Services Clear data неактивно
#1

Здравейте,

Телефонът ми е Samsung Galaxy X Cover 2 и има само 4GB вградена памет, от която както знаете за използване остава само 1 GB. Принципно я докарах да ми стига и да имам основните необходими програмки, защото в момента съм върнал стоковия РОМ и не ми се занимава с руут. Всичко щеше да е наред ако Google Play Services не събираха някакви данни, които към момента са 130MB, което за 1GB си е цифра. Проблемът е, че Clear Data бутона е неактивен и не мога да изтрия тези данни, за да си освободя малко място в и така тясното пространство. Моля някой ако има идея как да изчистя този шит да помогне.

Благодаря!

Samsung Galaxy Xcover 3 SM-G389F
Цитирай
Аксесоари
#2

И да ги изчистиш Google Play Services пак ще си ги кешира въпросните данни. Трябва да натиснеш бутон Manage (на български при теб не знам точно как са го превели) и от там можеш да си изчистиш данните.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#3

Нищо нека да си ги кешира, аз пак ще ги чистя, предполагам, че ще ги натрупва с времето постепенно. Или ведната ще кешира същия обем?

Обаче няма бутон Manage, търсил съм го и преди.

Samsung Galaxy Xcover 3 SM-G389F
Цитирай
#4

При мен на телефона от подписа събира кеша за около 10 минути.

HTC Desire X / 4.1
DIVA 8 IPS / 5.1
Redmi Note 7 / 10 / 4/64
Цитирай
#5

Тстстс, събира Гугъл шит. А има ли някакъв начин поне да се ограничи количеството. Благодаря!

Samsung Galaxy Xcover 3 SM-G389F
Цитирай
#6

Не може да се ограничи,при следващи ъпдейти на сервиза кеша ще става още повече.

HTC Desire X / 4.1
DIVA 8 IPS / 5.1
Redmi Note 7 / 10 / 4/64
Цитирай
#7

Значи вариантите са два - ROOT (1) до закупуване на нов телефон (2) Smile

Samsung Galaxy Xcover 3 SM-G389F
Цитирай
#8

Винаги съм се чудил как Google постига целите си чрез масово втълпяване за даден булшит. Дори на няколко пъти съм се чудил, дали вече не използват някакви супер-дупер технологии, чрез които ни промиват мозъците и ни карат да вярваме, че 2 и 2 прави 5. Хората с мислене извън кутията обаче виждат и рационални решения. Всеки Андроид смартфон може да си работи пълноценно и без помощта на Гугъл, без техния Google Play, без техните Services, дори без техния Google Maps. Десетки алтернативи има всяка гугълска пръдня, която с инсталирането си впива в телефона ни още стотици гугълски процеси, процесчета, сървисчета и тн.т. всякакви други неща, които са невидими. В крайна сметка мога да кажа, че по брутален и анти-потребителски начин Гугъл ни следи вдишванията и миганията Big Grin Можеше поне да са по-нежни Big Grin Както и да е, на мен не ми пука, апарата ми е с 8 ядра, за сега с достатъчно РАМ и памет и блъскам гугълски спам колкото може, та и още. Няма какво да ми следят на мен, пък и да има - да гледат да се учат Big Grin Но сега по-сериозно - имал съм проблемите на колегата с малкото потребителска, както и оперативна памет с предния си апарат. Огромна част от теготията си реших по следния начин - премахване, деинсталиране и изчистване от телефона на всичко гугълско! Когато ми трябва приложение - тегля си apk файла от браузъра, даже направо платените версии. Не правим ли същото на компютъра си? - пак теглим ехе файлове от нета и ги инсталваме Smile При Андроид е почти идентично, Google Play е направено за да ни "уж" улесни. Вместо Google Maps може да се ползва всяка друга навигация. Бих препоръчал Here. Останалите гугълски програми също имат десетки заместители. Махайки целия гугълски спам от телефона си печелите повече рам, повече батерия, по-бърз телефон, повече вътрешна памет, спират да ви следят социалния живот, и тн.т. - казано към хората с по-слаби устройства Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#9

Така е, но пък гугълските приложения са много добри. Особено Google maps и Street view не мисля, че мога да ги заменя с нещо по-добро. Аако има казвайте.

Samsung Galaxy Xcover 3 SM-G389F
Цитирай
#10

^ Ах този Гугъл, как тиранично ни е насложил в съзнанието, че не можем без приложенията му Smile През браузъра колега, през браузъра.. Не забравяй, че през браузъра може да се прави почти всичко, което и с приложенията Smile

Слушай ме - прави фабричен рестарт направо на телефона. Не вкарвай никакъв gmail акаунт. Деактивирай, деинсталирай и изчисти всички Гугълски приложения. Деактивирай, деинсталирай и изчисти всички ненужни фабрични приложения. Не инсталирай Chrome за браузър ами Opera или Dolphin. Не инсталирай FB Messenger и Facebook, ползвай функциите на Facebook през браузъра. В краен случай сложи само Messenger-а, даже по-стара негова версия (от 2013 примерно). Изтегли си от Гугъл apk-то на 1Mobile Market и си инсталвай приложения от него вместо от Google Play. Не инсталирай Clean Master! Избери друга и по-малка програмка за чистене, от сорта на Ccleaner. Ако можеш да си спестиш инсталирането на някое приложение като ползваш браузъра вместо него - това е правилния избор. Инсталирай колкото се може по-малко приложения. Ограничавай се от към инсталиране на игри, понеже те работят нон стоп на заден план. Това са общо взето главните неща за оптимизация на слабо телефонче. Направиш ли ги няма да ти се вярва, че това е твоя телефон Smile

Да, може да загубиш малко от функционалността и глезотииките, но това е цената да имаш телефон, който да не ти трови нервите на ден по 25 пъти. А пък и се свиква, когато видиш, че върви по-пъргаво Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#11

Да живеят Google и всичките им полезни и безплатни приложения, ползвам само Nexus-и с гугълски приложения и телефона лети.
Цитирай
#12

А казвате че Епъл били тирани! Smile

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#13

(2016-02-16, 13:05:39)Lenux написа:  ^ Ах този Гугъл, как тиранично ни е насложил в съзнанието, че не можем без приложенията му Smile През браузъра колега, през браузъра.. Не забравяй, че през браузъра може да се прави почти всичко, което и с приложенията Smile

Слушай ме - прави фабричен рестарт направо на телефона. Не вкарвай никакъв gmail акаунт. Деактивирай, деинсталирай и изчисти всички Гугълски приложения. Деактивирай, деинсталирай и изчисти всички ненужни фабрични приложения. Не инсталирай Chrome за браузър ами Opera или Dolphin. Не инсталирай FB Messenger и Facebook, ползвай функциите на Facebook през браузъра. В краен случай сложи само Messenger-а, даже по-стара негова версия (от 2013 примерно). Изтегли си от Гугъл apk-то на 1Mobile Market и си инсталвай приложения от него вместо от Google Play. Не инсталирай Clean Master! Избери друга и по-малка програмка за чистене, от сорта на Ccleaner. Ако можеш да си спестиш инсталирането на някое приложение като ползваш браузъра вместо него - това е правилния избор. Инсталирай колкото се може по-малко приложения. Ограничавай се от към инсталиране на игри, понеже те работят нон стоп на заден план. Това са общо взето главните неща за оптимизация на слабо телефонче. Направиш ли ги няма да ти се вярва, че това е твоя телефон Smile

Да, може да загубиш малко от функционалността и глезотииките, но това е цената да имаш телефон, който да не ти трови нервите на ден по 25 пъти. А пък и се свиква, когато видиш, че върви по-пъргаво Smile

Точно това и правя, както с го написал. Иначе с този телефон доникъде. Имам инсталиран само Chrome, Maps и Translate + някоя друга дребна програмка. No Facebook, No Games. Всичко друго ползвам през браузъра (все пак Chrome, защото ме кефи и е вързан с Google акаунта и така с трите ми компютъра, което е много удобно и функционално). 

Благодаря за ценния съвет, навих се да го пробвам преди да се захвана пак с ROOT, може пък да ми хареса Smile

(2016-02-16, 14:32:52)m.martinov написа:  Да живеят Google и всичките им полезни и безплатни приложения, ползвам само Nexus-и с гугълски приложения и телефона лети.


То оставаше и да не лети. Една торба с пари Smile

Samsung Galaxy Xcover 3 SM-G389F
Цитирай
#14

Извинявай, но защо ти е транслейт? Ако ползваш превода с камера, точно транслейт ти пълни телефона със светкавици. Разкарах го и изтегли и инсталирай ТОВА приложение. След това, Изтегли ТАЗИ папка, разархивирай я и я копирай във вътрешното хранилище. Преди да я копираш, можеш да разгледаш инсталираните речници и да премахнеш тези, които не са ти нужни. Това са речници, ползващи базата на Габерофф и всичко си работи офлайн.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#15

(2016-02-16, 21:36:50)bizzito написа:  То оставаше и да не лети. Една торба с пари Smile

Каква торба с пари, човек? Nexus 5 e телефон от 2013 година, в момента може да се намери на достатъчно ниска цена.
Цитирай
#16

Хм, аз също не съм почитател на всичката Google-ска (и всякаква друга вградена) шитня в телефона. След махане на Play, Play Games, Services и всякакви Google Plus, Newstand и не знам си още какви неща почващи с "Google", плюс махане на всякакви други вградени от производителя глупости и оставяйки само това, което наистина ще ползвам , без нищо друго-е извинявайте, батерията друго си показва. Само с махане на Play и Play Services да има поне десетина процента повече живот на батерията.
Аз за магазин ползвам apkpure-всичко го има там, легално, това си е GPlay mirror. Никакви синхронизации, десетки сървиси и процеси и не знам си какви глупости, които остави, че заемат място, ами и гълтат батерия, което най-много ме дразни.
Цитирай
#17

А как точно става премахването. Аз по принцип чистя и изключвам приложения от Application Manager. При мен обаче специално за Google play services всички бутони са ми неактивни. Прилагам снимка:

[Изображение: n6ovb7.png]

Samsung Galaxy Xcover 3 SM-G389F
Цитирай
#18

Root-ваш телефона, и с Root Unistaller от play-а (или др. място) махаш Play, Play Games, Services и каквото още има там по твое желание.
Имай впредвид,че някои игри искат Play Games задължително, така, че ако играеш игри провери дали искат Play Games. Аз не играя, нямам игри и затова съм го махнал. Повечето игри не го искат това, но някои на Gameloft и EA го искат.

Samsung-а не знам с какво се Root-ва, но пробвай kingo, root-ва почти всичко и е само едно .apk
Цитирай
#19

(2016-02-18, 15:28:22)alisali1234 написа:  Root-ваш телефона, и с Root Unistaller от play-а (или др. място) махаш Play, Play Games, Services и каквото още има там по твое желание.
Имай впредвид,че някои игри искат Play Games задължително, така, че ако играеш игри провери дали искат Play Games. Аз не играя, нямам игри и затова съм го махнал. Повечето игри не го искат това, но някои на Gameloft и EA го искат.

Samsung-а не знам с какво се Root-ва, но пробвай kingo, root-ва почти всичко и е само едно .apk


Аз по принцип си слагам готов руутнат РОМ, но ми се прецака SD картата и сложих пак "оригинален", така да кажа. Това, което ми предлагаш, да разбирам ли, че ще ми руутне "оригиналния" заключен РОМ само с едно .apk и ще мога да се възползвам от всичките плюсове като преместване на приложенията на SD карта и т.н. Също така ще се запазят ли програмите, които имам инсталирани в момента? Ако всичко това е така веднага руутвам Smile

ПП: Игри нямам и не играя

Samsung Galaxy Xcover 3 SM-G389F
Цитирай
#20

Да не се обаждам, че да не оплескам  нещо.... Smile
Цитирай
#21

Значи по-добре да си карам по утвърдения ред Smile

Samsung Galaxy Xcover 3 SM-G389F
Цитирай
#22

Забравете....Далеч по-сложно е без root.
Цитирай
#23

(2016-02-18, 21:43:56)tonkata07 написа:  Забравете....Далеч по-сложно е без root.

Обаче не разбирам колега какво точно имаш предвид Wink

Samsung Galaxy Xcover 3 SM-G389F
Цитирай
#24

Да, root-ва се и оригинален (стоков) ROM, пак може да се махнат всички глупости на Samsung, Google, всичко вградено и т.н.
Гарантирам ти видими резултати веднага след триене и резултат-особено в батерия.

Пробвай с този Kingo, но може и да е друг начина за root, не съм пробвал. Имах S2, но забравих с какво го root-вах, мина се време вече. А и това е друг модел с друга версия на OS.

За местенето-с root има едно app2sd, може да местиш на воля дори вградените приложения, аз така бях местил на един стар LG даже и Youtube и какво ли не. Root-вай, Android-а в комбинация с root е уникат и свобода.
Цитирай
#25

Как ще премахнеш Google Play Sеrvices? Това е важен системен компонент, от който зависи работата на голям брой системни услуги и много приложения ще спрат да работят.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)