Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Премахва ли се кодировката към оператор ако се инсталира къстъм р
#1

Здравейте, имам един глуповат въпрос, възможно ли е да се махне кодировката към ментел, ако се инсталира 4.4.2 (руския) и се смени на 2ATNBG1 (глобулския)?

Alcatel Idol 2 > HTC Desire 310 > Alcatel Idol 4 > Iphone 5s > Alcatel Idol 2>  Iphone 5 > LG Magna >Samsung Galaxy A3 2016 > Samsung Galaxy A3 2017
Цитирай
Аксесоари
#2

Не...

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#3

Не, но ако телефонът ти не е в момента на лизинг, тоест ако си го изплатил целия, можеш да поискаш от МТел код за отключване и те ще ти го дадат. Аз съм го правил - фен съм на МТел, но като си купя нов телефон от тях, стария го използвам за служебен и си слагам в него служебната Вивакомска карта.
Между другото, също така провери ли дали изобщо е заключен? От последните ми три телефона на МТел и на трите пишеше на кутиите, че са кодирани, но само един от тях реално беше. И то мноооооооого отдавна - едно LG 540. Другите независимо дали пише, че са или не са кодирани си работят с всеки оператор. Кодирането не се извършва на ниво ОС, между другото.
Цитирай
#4

Защо твърдите че не може....
Мтелски Idol2 със сръбски ром в който CU-то е смененно със мтелско съвсем спокойно си работи със вивакомска карта...
И кодирането си е точно на ниво ОС или по-скоро на ниво партишън (поне за нашите пръчки както и за всички на база МТК)
И да сигурен съм че беше кодиран преди сръбския 4.4.2 - същата карта с която сега работи тогава искаше код за отключване
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)