Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бъгове с андроид 5.0.2 Lenovo A6010
#1

Добър вечер, 
Използвам андроид 5.0.2. И има страшно много недостатъци. Не получавам нотификаций за приложения, таск мениджъра убива процесите в корени и приложенията не си активират свързаните с тях процеси сами, а чак когато ръчно отвориш приложението. Например: за да видиш какво ти пишат във вайбър трябва да го отвориш и дори да е написано в 5 сутринта, ако го птвориш в два тогава виждаш съобщението от по рано. Но мен главно ме интересува проблема с батерията:2300mah... А той е че слушах музика точно 2 минути и през цялото друго време ползвах вайбър. Тя падна от 100% до 60 за половин час. В използването на батерията виждам, че вайбър е изхабил 3%, музиката 1%, а нещо наречено "Системно от андроид" ми е глътнало 40%.. Там са системните процеси и все пак не е нормално. Може ли кялой да ми обясни работата и как да го оправя това. Изключил съм gps локация, автоматично търсене на WLAN и всякакви такива. Не мисля да слагам къстъм РОМ, за да се възползвам от гаранцията, ако се наложи. Моля по-запознатите да помогнат.
     
   Благодаря!
 

 
П.п. качвам линкове със скрийншоти от батерията.        
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако не си направил възстановяване на фабричните настройки след ъпгрейда до 5,0,2 е силно препоръчително да го направиш.
Цитирай
#3

(2016-02-17, 13:57:30)toc написа:  Ако не си направил възстановяване на фабричните настройки след ъпгрейда до 5,0,2 е силно препоръчително да го направиш.

Направих, но промяна няма. Днес забелязах, че това нещо "системно от андроид" спря да ми харчи толкова батерия, след като изключих някои от заводските приложения, но все пак явно има някакъв проблем, защото не пише какво по точно я харчи. Казва, че там където пише кое приложение и процес колко харчи, общото потребление ми беше около 65-69%, а останалото го няма на дисплея. Телефона е на няколко дни. Наистина съм разочарован от андроид версията. Има ли някакъв начин да разбера къде точно е проблема? Правя замервания и общо взето сега е малко по-добре, но все пак за чисто нов+ характеристиките и капацитета на батерията ми се струва проблемно харченето на такъв заряд от батерията за толкова време.
Цитирай
#4

Искам да махна този Лолипоп 5.0.2 и да си сложа един стоков Киткат ,дали ще стане номера.
Цитирай
#5

Аз пък търся този A6010_SINGLE_S028_160321_8G_ROW най новия или S027 .

Storstark
Цитирай
#6

Здравейте. Аз съм с тази версия. Прави ми  впечатление, че телефонът се бъгва от време на време. Като пускам фейса или нещо друго отначало се запъва и после тръгва нормално. Напоследък зачестиха рестартовете Bu 
. Дайте съвет какво да правя за сервиз ли е?
Цитирай
#7

(2016-05-16, 18:16:37)ianpav_4444 написа:  Аз пък търся този A6010_SINGLE_S028_160321_8G_ROW най новия или S027 .

Lenovo_A6010_S036_151105_16G_ROW - https://docs.google.com/uc?id=0BzeT4pCC5...lN4RUV2OFE

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#8

@BGDropche
Този където го предлагаш е за 16G версия на телефона , мисля беше ПРО . Tongue

Storstark
Цитирай
#9

Здравейте, имам ПРО версията от М-тел, явно не обръщам внимание много на тези бъгове но един направо ми взема здравето! Става въпрос за предната камера, като се снима с нея има една опция MIRROR или огледално, каквото снимаш така да си ги показва. Тук идва проблема, изключа ли опцията снимките стават както трябва, но ако човекът е от ляво на снимката е от дясно и е много нелепо. След включване на опцията, ако телефонът е изправен няма проблем, но завърти ли се на широката страна всяка направена снимка се обръща с главата надолу, човекът бил от ляво си остава от ляво, но снимката е завъртяна надолу с главата. Моля ако някой се е сблъскал да каже как се оправя ..

Sony Ericsson Live with Walkman
Lenovo A536 - DUAL BLACK
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)