Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Всички проблеми с S5 NEO
#26

@krasimir Nedelchev, от Настройки на телефона - резервно копиране и нулиране - възстановяване фабрични настройки.

 
Цитирай
Аксесоари
#27

От два месеца съм с него. Взех го с малко резерви заради коментираните из форуми проблеми със звука в слушалката и загубата на връка с интернет, но телефонният оператор ми предложи много хубава цена и се навих. Дотук съм много доволен - никакъв лаг в менютата, никакви проблеми с връзката или звука в слушалката. Батерията издържа почти 3 дни, като не ползвам фейсбук и не играя игри, но правя по 1-1,5 часа телефонни разговори на ден, мобилните данни са винаги включени със синхронизиране на два мейл акаунта, влизам в интернет и ползвам вайбър и скайп.
Като гледам офертите в сайтовете за пазаруване са далеч по-високи от цената, на която ми го даде телефонният оператор - предполагам продавачите са хора, които скоро са предподписали план и са видели възможност да изкарат някой лев с препродажба...
Цитирай
#28

Честито, бивши колеги. Гледам е излязъл първия ММ.

SM-G780G/DS
Цитирай
#29

(2016-05-20, 18:50:13)osssinator написа:  Честито, бивши колеги. Гледам е излязъл първия ММ.

какво е това ММ колега не съм запознат Smile
Цитирай
#30

Android 6.0.1 Poland

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

SM-G780G/DS
Цитирай
#31

(2016-05-20, 18:55:49)osssinator написа:  Android 6.0.1 Poland

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

ясно а той само за с5 ли е или и за с5 нео как да си го инсталирам снощи пробвах с един но нещо не стана или поне аз не успях да го направя
Цитирай
#32

За G903F S5 Neo.
Сваляш от Sammobile, флашваш с Odin и правиш фактори ресет.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

SM-G780G/DS
Цитирай
#33

(2016-05-20, 19:01:35)osssinator написа:  За G903F S5 Neo.
Сваляш от Sammobile, флашваш с Odin и правиш фактори ресет.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

я ми пиши на лично
Цитирай
#34

Бай дъ уей, лага в апдрауъра се оправя със смяна на фабричната тема.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

SM-G780G/DS
Цитирай
#35

Здравейте, 

Имам S5 neo - вчера се ъптдейтна със 6.0.1. Като мине известно време тогава мога да споделя как са нещата. Имам други въпроси - 

1. Как мога да разширя свободното пространство на телефона с micro SD card. Т.е. да телефона да ползва картата, не като допълнителна памет, ама да е като памет на телефона?
2. Някой пробвали ли да разшири - след като рутнеш телефона рам паметта - да ползва част от паметта на картата за РАМ?
Цитирай
#36

Колега OTA ъпдейт ли получи или флашна с Odin?
Цитирай
#37

OTA ъпдейт получих - моят телефон е с firmware на Водафон. Ама не се радвам много. При мен батерията умира по бързо и качеството на снимките от камерата при слаба светлина направо стана трагично. Освен това auto мода на снимките нещо са го прецакали и не разпределя осветеността изобщо като хората. Все едно ползваш на професионалния режим - "режим на измерване" - "център" и ако снимаш в стая например светлината от прозорците е толкова силна, че цялата част на прозореца изглежда бяла и остава бяла на снимката. Може би днес ще му дам хардуерен ресет и ще инсталим начисто 6-таца и да видим тогава. Иначе ми направи 18ч и половина на бетерия при 4ч и 20м екран включен. Преди изкарвах повече.

Като цяло ми се струва, че тъч уиза е пипнат повече, анимациите са по-плавни и работи по добре телефончето. На бенчмарковете
Geekbench 3 - правя 720 на single core  и 3625 на multi-core, на an tu tu 6.1.4 - 43 600.  Резултатите са почти същите като преди ъпдейта, така че ако някой очаква променя някаква в бъродействието - да не се надява. 

Отностно рам-а - малко странна работа при мен. В един момент имам 625 свободни, в следващия без да съм стартирал приложение 490.

За момента толкова от мен.
Цитирай
#38

(2016-05-26, 15:49:08)armageddon8 написа:  Здравейте, 

Имам S5 neo - вчера се ъптдейтна със 6.0.1. Като мине известно време тогава мога да споделя как са нещата. Имам други въпроси - 

1. Как мога да разширя свободното пространство на телефона с micro SD card. Т.е. да телефона да ползва картата, не като допълнителна памет, ама да е като памет на телефона?
2. Някой пробвали ли да разшири - след като рутнеш телефона рам паметта - да ползва част от паметта на картата за РАМ?

Използвай Apps2sd PRO да местиш приложения на отделена част от sd картата, на 100%
Цитирай
#39

Това изисква ли руут и кое е точно приложението че в гугъл плей излизат колкото искаш!Благодаря!

Google Pixel 8 Pro Bay 256GB
Цитирай
#40

(2016-05-27, 20:04:45)Monroe написа:  Това изисква ли руут и кое е точно приложението че в гугъл плей излизат колкото искаш!Благодаря!

https://play.google.com/store/apps/detai....pro&hl=bg
Цитирай
#41

Здравейте, благодаря за помоща по предното питане.

Имам друг въпрос -  тъй като s5neo не поддържа MHL, има ли начин да го свържа с телевизор и да гледам съдържанието на телефона на телевизора?
Цитирай
#42

Ако тв-то ти е смарт ,от менюто на телефона screen mirroring трябва да видиш тв-то,като са свързани на една мрежа.
Дай модела на телевизора.
Цитирай
#43

(2016-06-06, 15:53:43)tibuzdrev написа:  Ако тв-то ти е смарт ,от менюто на телефона screen mirroring трябва да видиш тв-то,като са свързани на една мрежа.
Дай модела на телевизора.

Здравей, благодаря за помощта.

Телевизорът не е смарт. Моделът е  Samsung LE32S81B[url=http://tweakers.net/pricewatch/153909/samsung-le32s81b.html][/url]

Портовете за достъп са  - Component Video, 2x HDMI, 2x Scart, VGA (D-Sub)
Цитирай
#44

Телевизорът ти много стар бре,като си купиш нов ше стане.
Цитирай
#45

(2016-06-08, 15:00:56)tibuzdrev написа:  Телевизорът ти много стар бре,като си купиш нов ше стане.

Ха ха ха ха   Crazy ....все пак имах някаква надежда, че може да стане. То и нов телефон ще  е хубаво да си взема.   Storstark
Цитирай
#46

(2016-06-08, 15:42:40)armageddon8 написа:   То и нов телефон ще  е хубаво да си взема.   Storstark

Това е добра идея,ще имаш  повече възможности за свързване.
Цитирай
#47

Колеги, преди около седмица дойдоха наведнъж 7-8 ъпдейти на приложения, след инсталацията на които наблюдавам голям спад в живота на батерията - пада двойно по-бързо от обикновено. Към момента средно издържа около 32-35 часа в т.ч. около 2:15 часа на екран, при положение че преди тези ъпдейти живота беше спокойно над 65 часа,  с близо 5 часа на екран. Нищо не съм променял в начина на ползване на телефона, нито пък съм свалял нови приложения, така че единствено в тези ъпдейти ми е съмнението. Рестартът не помага, към ресетване още не съм прибегнал, тъй като ъпдейтите бяха на приложения (карти, скайп и т.н.) и не на операционната система.
Някой друг има ли подобен проблем? И как се оправя?
Телефонът е Galaxy S5 Neo / SM-GF903F/ купен в началото на февруари от оранжевия оператор и си е със стоковия андроид 5.1.1.
Цитирай
#48

Моят нормално изкарва с новия андроид около 4 часа надисплей. Ако играяи - и по-малко. 2ч и 15 м. е малко, но зависи за какво друго го ползваш?Кое ти харчи най-много батерия?

При мен редовно сървисите на гугъл дърпат по около 8-10%, но аз ползвам синхронизация постоянно и локация къде телефона да ми е заключен и къде не. Също ползвам и функцията да засича колко екрана да остава включен с предната камера.

Като цяло живота на батерията е по-лош в сраднения със старата версия на андроид. Камерата също ми се струва.

Също да питам и при мен HDR режима на камерата снима на 8М само? И при други ли е така?
Цитирай
#49

По повод поста ми малко по-нагоре - проблемът с батерията се оправи с връщане на фабричните настройки. Предполагам причината за проблема е S-Health, което след като се е ъпдейтнало вече изглежда по съвсем различен начин. След ресета батерията отново държи 3 дни с над 4 часа на дисплей.
Цитирай
#50

Може ли да споделите как е при всички закупили този телефон, става въпрос за следния проблем-при запис на видео и след това като се пусне клипа, се чува силно шумене, за 3-ти път го пратих в сервиз от там пишат, че при тестове в сервиза няма такъв шум.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)