Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Snapdragon 810.....
#1

Здравейте колеги, в раздела "общи приказки" има тема: "Snapdragon 810 е един от най - студените процесори, според LG"...

          Преди около месец усилено защитавах тезата, че наистина нашите телефони са много студени.../едно уточнение LG GFlex2 го имам след като бяха минали топлите месеци миналата година/ към момента не вдига повече от 43С под продължителен товар /ако някой от колегите е правил замерване на температурата през летните месеци ще ми е интересно да сподели до какви стойности е стигала/...

          Във горе цитираната тема имаше изказвания на колеги, че това е постигнато с цената на агресивно дроселиране на честотата на процесора... тогава Аз не бях съгласен и споделих, че ако е така то трябва при "сваляне" на честотата да се усети разлика в гейм плея а при мен такъв не се забелязва...и тъй като едни и същи игри съм ги играл и на трите устройства от подписа мога да кажа, че човек като поиграе малко повече почва да хваща разлика в това как вървят игрите на различните процесори /която на пръв поглед не се забелязва/...
          Но истината се оказа още по-лоша...
          Поразрових се малко по-надълбоко и попаднах на тема в която бе написано, че не просто при Snapdragon 810 е зададено да сваля честотата като загрее а направо е ограничена честотата на А57 ядрата до честотата на А53 тоест 1555Mhz...за това и аз като съм играл по продължително време не съм забелязвал никаква промяна в гейм плея...но не защото честотата не е намалявана по време на играта а просто защото си и била ограничена през цялото време....това го доказа и като пуснах програма за мониторинг която записва натоварването ,честотата, температурата и т.н. от който графики стана ясно че процесора не вдига повече от 1555Mhz както по време на игри така и по време на бенчмарк тестове.....
          Та за хората който държат на цифричките това че процесора е 2GHz...се е жива измама...
          Но от друга страна /въпреки намалената честота/ си е един доста мощен и студен процесор....

п.п. Ще се радвам и други колеги да споделят техните телефони какво показват...


Прикачени файлове Миниатюри
       

LG G2 16 GB Whit, Android 4.4.2 + OTG Kingston 16GB >> LG G Flex 2, 32GB/3GB RAM, Blak/Titan/,Andrid 5.1.1.PR + 64 GB SanDisk Extreme® microSDXC™ UHS-I U3 Card >> LG G Pad 8.3 Black, Android 4.4.2.
Цитирай
Аксесоари
#2

Благодаря за инфото колега, тотално ме отказа да си взимам Flex 2... Angry
Цитирай
#3

Не е така. Програмата мери до 1500

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#4

gazibarev При мен програмата показва 1555Mhz. а не 1500...и ако наистина просто самата програма не може да покаже реалната честота това само може да ме радва, ама.....ти знаеш ли за програма която няма ограничения в показване на честотата?
В момента не мога да намеря къде точно бях чел горе описаното но тогава автора на текста бе посочил и командата в андроида с която е ограничена честотата и пишеше че при рутнати устройства може да бъде указна друга мах. честота..но тъй като не мога да намеря в момента темата не го бях написъл в първия пост...

п.п.За мое съжаление се оказа че програмата си показва адекватно мегахерците а не е ограничена само до 1500...преди малко се сетих, че я бях пускал и на LG G2-ката и при нея си показва 2265Mhz.......на снимката се вижда и колко по-топъл е LG G2 от LG GFlex2........


Прикачени файлове Миниатюри
   

LG G2 16 GB Whit, Android 4.4.2 + OTG Kingston 16GB >> LG G Flex 2, 32GB/3GB RAM, Blak/Titan/,Andrid 5.1.1.PR + 64 GB SanDisk Extreme® microSDXC™ UHS-I U3 Card >> LG G Pad 8.3 Black, Android 4.4.2.
Цитирай
#5

Snapdragon 810 е един от най - студените процесори?!?! 810 е един от най-греещите 8 ядрени процесори. Тия 41 градиса може да са е на първата минута от пускането на играта. Затова на новото LG G4 сложиха 6 ядрен 808. Факт е,че с ъпдейт V15D и V15E процесора грее по малко, но какво се очаква като навън е 8-12 градуса. А процерора си е 4 ядрен 1958 gHz и 4 ядрен 1555 gHz. На доста глупости се начетох и нищо от написаното не е вярно. Над 82ххх точки с 1555 ... моля те ...

[Изображение: attachment.php?aid=7191]

Galaxy S24 Ultra 512 GB & Galaxy S23 FE

Цитирай
#6

Колко ядра е ? Моя е 4 с по 1500Мц и 4 с по 2100мц. Пускам програмата и подкарвам modern combat 5. И ми записва като активни само 4те на 1500. . Явно само те се активират защото само те стигат за процеса.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#7

Настройки - общи - батерия и махате отметката "опримизатор на игри"
Пак повтарям. 4 ядрен 1958 GHz Cortex-A57. Не е 2100

Galaxy S24 Ultra 512 GB & Galaxy S23 FE

Цитирай
#8

Ядрата са си 8. Относно греенето ще споделя по-късно когато съм на компа


Цитирай
#9

Просто на дадената игра са и достатъчни 4рите ядра на 1.5ghz и затова излиза ,че телефонът не работи на 2 ghz както е написано в спецификацийте

The luck is quality.
Цитирай
#10

Снима ли в 4К? Пусни да записва и мери

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#11

По-принцип ако cpu се натовари доста и не му достига достатъчно ресурс за някакво приложение или операция,тогава вдига аларма и кернела веднага превключва на на по-мощните ядра чрез някакви алгоритми,поне такъв спомен ми е останал

nokia n900,note 3(n9005)
Цитирай
#12

Lumia Колега нямам навика да пиша глупости а само Факти констатирани Лично от Мен на Моя телефон... и тия 41°С не са от първата минута...ако си си направил труда да видиш и прикачената картинка от CPU Temp щеше да видиш че графиката е с продължителност от 5 минути /просто програмата показва графика само на последните 5минути дори и 1час да е работила.../, че температурата за показания период е варирала в интервала 30-43°С като моментната е 36°С, още се вижда че честотата в никой момент не надвишава 1555Mhz, и че черпения ток от батерията е 1406ma тоест процесора е работил под товар /за твое сведение когато е в покой черпи около 200ma.../ като съм играл на стайна температура, около 21°С
А относно, че "процесора грее по малко, но какво се очаква като навън е 8-12 градуса."...не знам дали си чел написаното от мен в темата "Snapdragon 810 е един от най - студените процесори, според LG"... за това ще си позволя и тук да се цитирам...
"докато чаках 25мин. на спирката авт. N42 при температура 8°С ....Асвалт 8 - не вдигна повече от 25°С..." като има и прикачена картинка...та по твойта логика за да ми показва 25°С или съм играл във фризера или е играл фотошоп...а уверявам те, че не е нито едно от двете...
И в заключение след като имаш телефона просто си свали програмата CPU Temp от маркета напълно безплатно, пусни си която искаш игра за 30мин. и виж сам каква температура и каква честота ще ти покаже....
И още в първия пост съм отправил молба към всички притежатели на телефона и те да проведат тестове и да споделят резултатите при тях...

gazibarev И аз в един момент си мислех, че Asphalt 8 не натоварва достатъчно процесора и затова работят само ядрата на 1555Mhz, но когато пуснах AnTuTu и при него картинката бе същата, а няма как той да не е натоварил процесора на мах. и резултата си бе нормален около 70 000...

п.п.Намам за цел нито да хваля а още по малко да оплювам телефона ни и в частност процесора му та да си пиша измислици....
хубав ден на всички и сори за дългия пост....

LG G2 16 GB Whit, Android 4.4.2 + OTG Kingston 16GB >> LG G Flex 2, 32GB/3GB RAM, Blak/Titan/,Andrid 5.1.1.PR + 64 GB SanDisk Extreme® microSDXC™ UHS-I U3 Card >> LG G Pad 8.3 Black, Android 4.4.2.
Цитирай
#13

Предния ми телефон беше със Snapdragon 800. Когато играех тежки игри използвах CPU Temp, за да гледам температурата. Достигаше до 75 градуса след 20-30 минути игра и знам как пареше, та не се трае. Когато взех флекса си инсталирах пак CPU Temp, пуснах тежка игра и ми направи впечатление, че показва 45 градуса, а телефона пари почти колкото стария! Все пак знам как грееха 75 градуса и имах съмнения, че датчика не отчита правилно. Сложих CPU-Z, поиграх да го сгрея и пуснах програмата. В менюто за градусите има ако не се лъжа към 11-12 датчика и някой от тях бяха на 67-68 градуса, което е по-логичен резултат. Може би CPU Temp взема за стойност топлината на батерията или не знам какво друго, но не и процесора. Относно това коя програма е най-добра за настройване на честоти, режими на работа и т.н. на централен и графичен процесор, то това е Kernel Auditor. Засича двата процесора с по четирите ядра, но естествено изисква рут.


Цитирай
#14

ice_72 - колега предполагам програмите който ползваш не показват големия процесор. Няма груго обясние. За част от секундата заснех работещите ядра на апарата. Мисля да спра тази тема.

Galaxy S24 Ultra 512 GB & Galaxy S23 FE

Цитирай
#15

Не показват да. И аз пробвах. Вади ми само до 1500

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#16

Скрийншота е от антуту и е направен веднага след минимизирване по време на зареждане на игра. Процесора си работи с всички стойности които съвпадат с каталожните данни.
   

The luck is quality.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)