Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Официални актуализации за Huawei P8 Lite
#51

Дано имаш късмет и да се получи това, което ще ти предложа! Да дебрандираме телефона на заключен бутлоудър(без отпадане на гаранция)
Свали прикачения файл и направи папка dload в паметта, или SD Card. Със локална актуализация, или по метода на трите бутона се опитай да инсталираш файла!
.rar dload.rar Размер: 1.66 KB  Сваляния: 43


Пиши какво е станало...
[-] 1 потребител изказва благодарност на sokkoban за това мнение:
  • Kuzmanovv
Цитирай
Аксесоари
#52

(2016-02-26, 22:20:35)sokkoban написа:  Дано имаш късмет и да се получи това, което ще ти предложа! Да дебрандираме телефона на заключен бутлоудър(без отпадане на гаранция)
Свали прикачения файл и направи папка dload в паметта, или SD Card. Със локална актуализация, или по метода на трите бутона се опитай да инсталираш файла!


Пиши какво е станало...

Ти си някакъв мега маниак бро! Евала ти правя! Всичко се ъпдейтна и се оправи. Дори ми се появиха менютата за отключването с двойно потупване! Трябва ли да правя нещо друго.. освен да почерпя?!


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#53

Евентуално, връщане до заводски, но мисля, че можеш и без тях да се разминеш
Радвам се че съм помогнал Smile
Цитирай
#54

(2016-02-26, 23:06:45)sokkoban написа:  Евентуално, връщане до заводски, но мисля, че можеш и без тях да се разминеш
Радвам се че съм помогнал Smile
Пуснах му ги и всичко си мина без проблеми! Сега възтановявам с вграденият инструмент за бекъп и всичко е ок! Благодаря отново!
Цитирай
#55

Направих всичко до т. 4 от инструкцията и въпроса ми е сега мога ли да използвам системния актуализатор който намира съответния файл? Пробвах да набера съответния код за инжинерното меню но нищо не се получава.
Цитирай
#56

Възможно е да не си въвел кода правилно. Опитай пак като въвеждаш и символите. Папката трябва да е на картата. Трябва да ти се появят менютата, посочени в пост номер 5 по-горе в темата. После продължаваш по инструкцията. И да ти напомня да си архивираш данните, че цялата вътрешна памет се изтрива.

Huawei P8 lite, HUAWEI Mate 10 lite
Цитирай
#57

Разбира се, че става и през системния актуализатор > локална актуализация. Дори се чудя защо не е описано в описанието да се използва той, така или иначе това е официалния и най-лесен начин. Аз лично актуализирах през него съвсем успешно.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#58

В крайна сметка използвах актуализатора, който ми предложи да архивирам. Цялата операция отне по малко от 10 минути и най важното е че не се наложи да инсталирам нищо. Телефона си остана със същите приложения и настройки както си беше но вече с В190. Лично аз някакви разлики не откривам от В170 но не съм го разцъквал в детайли.
Цитирай
#59

Здравейте, нов съм във форума, но го чета от няколко дни.От днес съм с lite модела мисля, че е една сми карта(поне така мисля171)
Някой пробвал ли е да инсталира б190 на апарат за една сим карта, и дали ще има проблем.
Идеята ми беше да го ъпдейтна преди да съм си направил персоналните настройки, за да не ми се налага да ги правя два пъти.
Цитирай
#60

И аз успях да премина от B170 на B190 успешно със актуализатора на телефона.След актуализацията всичко си е както преди и телефона изглежда както преди актуализацията.Благодаря на georgyan за темата !!!

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3
Цитирай
#61

Здравейте искам да попитам дали е възможно да се върна от B190 към B170 защото имам някакъв проблем когато ми звънят и аз вдигна първо се пуска през говорителя и веднага сменя на слушалка и се чува едно пукане при B170 го нямаше това иначе друго всичко е наред.Благодаря.
Цитирай
#62

(2016-02-27, 22:47:43)pepuncho написа:  Здравейте искам да попитам дали е възможно да се върна от B190 към B170 защото имам някакъв проблем когато ми звънят и аз вдигна първо се пуска през говорителя и веднага сменя на слушалка и се чува едно пукане при B170 го нямаше това иначе друго всичко е наред.Благодаря.

Колега, а фабричен рестарт направи ли след ъпдейта?


Бих помолил към първия пост на колегата georgyan , да бъдат упоменати две важни неща:

-ъпдейта е най-добре да се пусне за флашване по официалния начин: Настройки > Актуализатор > Локална актуализация.
-след ъпдейта е препоръчително да се направи последващ фабричен рестарт, за да се избегнат бъгове и нежелани неприятности

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#63

(2016-02-28, 12:59:04)Lenux написа:  Колега, а фабричен рестарт направи ли след ъпдейта?


Бих помолил към първия пост на колегата georgyan , да бъдат упоменати две важни неща:

-ъпдейта е най-добре да се пусне за флашване по официалния начин: Настройки > Актуализатор > Локална актуализация.
-след ъпдейта е препоръчително да се направи последващ фабричен рестарт, за да се избегнат бъгове и нежелани неприятности

Ъпдейта съм го направил по този начин и фабричен ресет също но пак ще прбвам с ресет.Благодаря
Цитирай
#64

Дори и реално префлашването на ром-а да е един вид фабричен ресет, бих препоръчал след това пак да се направи умишлено. Защото при мен например след ъпдейта всички неща и приложения и тн.т., всичко си ми остана. Затова правих аз ръчно фабричен ресет след ъпдейта.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#65

След качването на Б 190 телефона ми се наби с игри които не мога да деинсталирам.Някой с идея как да ги махна?

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3
Цитирай
#66

Какво означава, че не можеш да ги деинсталираш? Аз деинсталирах всичките за 5 минути? Опиши ми начина по който деинсталираш.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#67

(2016-02-28, 12:59:04)Lenux написа:  Колега, а фабричен рестарт направи ли след ъпдейта?


Бих помолил към първия пост на колегата georgyan , да бъдат упоменати две важни неща:

-ъпдейта е най-добре да се пусне за флашване по официалния начин: Настройки > Актуализатор > Локална актуализация.
-след ъпдейта е препоръчително да се направи последващ фабричен рестарт, за да се избегнат бъгове и нежелани неприятности


Е първоначалната версия си беше така: Настройки > Актуализатор > Локална актуализация. Но много скоро няма да имате "Локална актуализация", защото в EMUI 4.0 тази опция липсва! Не знам защо не харесвате Инженерното меню, то е също толкова безопасно както Актуализатора, а е и универсален тул за ъпдейт на Андроид 5 и Андроид 6. 
Второто предложение за ресета ще го добавя.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#68

Няма голяма логика, но този файл с който ъпдейтнахме може да се изтрие от sd картата, за да не заема няколко гигабайта, нали?
Цитирай
#69

Да, може. Smile

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#70

Здравейте!
Не мога да разархивирам архивите, били са повредени. Какво да направя?
Цитирай
#71

^ Колега, първоначално изписва, че са повредени, но реално си го разархивира въпреки предупреждението. Разархивирай с Win RAR.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#72

Здравейте! Аз си инсталирах ръчно бета версията на андроид 6, но незнаам дали е последната, защото след като проверявам за ъпдейт, ми изписва, че няма. И още един въпрос- с кой регион съм и ще имам ли ъпдейт някакъв изобщо?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#73

B524 Е последната бета за регион hw/eu. Официално андроид 6.0 никой не знае, кога ще бъде пуснат за този модел(ALE-L21). Според слуховете трябваше да дойде в началото на март, но май е отложена за началото на април. Региона се вижда по следния начин:
Набираш в дайлъра *#*#2846579#*#* В отворилото се инженерно меню избираш =>3. Network Information Query =>4. Vendor Country Info
Цитирай
#74

Sokkoban искрено ти благодаря

А когато дойде официалната версия на 6цата, пак ли трябва ръчно да я инсталираме или само през менюто на телефона ще бъде? Знае ли се? И още един въпрос: Имам втори п8 лите, който е с андроид 5 и софтуер Б170. Той досега не е получавал никакви ъпдейти, дали директно ще се качи на 6? Много въпроси зададох, но нали затова са знаещите да отговарят! Благодаря
Цитирай
#75

Хорица, имам едно запитване - ще се бърка ли да сложа този ъпдейт B190, при положение, че телефона е купен от М-Тел? Понеже, предполагам е заключен към тях, да не е да стане някакъв проблем и да не ще да се ъпдейтне? Мерси!

Huawei P10 Lite
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)