Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Официални актуализации за Huawei P8 Lite

(2018-04-03, 17:44:31)Aalesund написа:  При мен единия телефон се ъпдейтна сам от 613 до 632 през ъпдейт менюто. Другия все още е на 613.

С европейски софтуер ли са и двата?

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
Аксесоари

Да, и двата са C432 регион. Разликата е че единия е едносимов, а другия е двусимов. Този едносимовия си го отключих на двусимов като му инсталирах двусимов софт 613, то от тогава си стои все с него. То и преди да го направя на двусимов пак си стоеше само на 613. Другия който е двусимов беше с 613 и много бързо се ъпдейтна до 632, като прескочи другите вресии. Това ми се видя супер странно.
Цитирай

Странно е, да. Имам наблюдения върху няколко такива телефона и през актуализатора не са получавали нищо от тази година. Кога ти се ъпдейтна до B632?

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай

Ами не знам кога точно е дошла актуализацията. Аз телефона го купих от едно момче в началото на миналия месец и още като го пуснах светеше червено че има налична актуализация. Не знам той кога го е получил и защо не го е инсталирал. Но както казах беше 613 и изведнъж стана 632, прескочи всичките номера.
Цитирай

Извинявам се много, ама не се разбира къде точно трябва да е папка dload, в паметта на телефона или в сд-картата ?

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай

В сд-картата

Samsung Galaxy S III
Цитирай

Във Firmware Finder има нова актуализация - B636. Включва последните корекции за сигурност.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай

Нали ви бях казал, че единия от двата телефона все на 613 версия стои. Вчера пуснах FF и видях, че реално телефона е одобрен чак до 634, но незнайно защо при чекване за ъпдейт не намира нищо.
След това ръчно го ъпдейтнах до 634 с помоща на FF. Реално с новата версия е супер лесно, а не като преди да се регваш за ъпдейт, да сменяш ДНС и т.н.
За тези, които до сега не са ъпдейтвали с Firmware Finder ето как става, вероятността да объркате нещо е почти нулева, вероятността да се справите дори и да не сте ползвали FF е почти сто процентова. Както казах, новата версия е супер улеснена и автоматична.
Първо отваряте FF, цъкате на вашия модел, гледате коя е най-новата версия и цъкате на Check Firmware Access докато видите съобщение, че дадения софт е одобрен за вашия модел.
Общо взето малко е играчка да проверявате всеки, докато намерите, защото може да не сте одобрени за най-новите.
След като намерите някой за който сте одобрени цъкане на бутона Get an Update through DNS и ви излиза прозорче с 2 вида опции. Едната е новата АВТО където всичко е супер лесно, друтото е стария метод сами да правите настройки, но е доста играчка. Та вие цъкане на Auto и след това горе в лентата на съобщенията ще видите процес че има работещ VPN. След това отивате в Настройки и цъкате за Актуализации и ще намери точно тая версия, която вие сте избрали. След това цъкате на сваляне и после я инталирате.
Супер лесно е, дори никога да не сте го правили, то няма как да сгрешите.
Само да кажа, когато избирате версия на софта, то проверявайте само тези на които пише FullOTA-MF, защото тези които са само OTA може и да ви дадат грешка при истала. Реално FullOTA е пълния пакет на софтуера, а не само малък ъпдейт. Вярно бавно се тегли, но пък после е гарантирано, че ще се инсталира. Ако телефона ви има рут, то само с FullOTA може да ъпдейтнете.
Също така ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е да имате СТОКОВО рековъри, ако сте слагали TWRP, то върнете на стоково, иначе няма да може да инсталирате ъпдейта!
[-] 1 потребител изказва благодарност на Aalesund за това мнение:
  • Kuzmanovv
Цитирай

Сега кое да натисна ?    

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай

CHECK FIRMWARE ACCESS и ако пише че твоя телефона е одобрен (Firmware approved for instalation) натисни GET AN UPDATE THROUGH DNS.
Ако обаче напише (The firmware is not approved for instalation) тогава провери версии B634, 632, 630 и така докато някоя ти изпише че си одобрен.
Когато ти изпише че си одобрен, както казах натискаш бутона GET AN UPDATE THROUGH DNS и след това AUTO и след това ще ти каже че си регистриран за ъпдейт и след това отиди в Настройки - Актуализации и натисни 1-2 или 3 пъти да провериш за актуализации и ще излезне че има нова версия. След това направо от менюто за актуализации я сваляш и инсталираш като нормален ъпдейт.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Aalesund за това мнение:
  • Kuzmanovv
Цитирай

   
Стана, много благодаря. Дал съм ти и рейтинг, заради подробното описание.,много полезно.

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай

Хм,при теб е станало с Б636,а при мен се получи Balong версия.За сега единствения проблем че нещо ми яде малко повечко от рама.Всичко останало си е ток.
Цитирай

Другия телефона който сам се ъпдейтна от 613 изведнъж на 632 през менюто за актуализации пак продължава да си се актуализира и той също стана от 632 на 634.
Само не знам защо единия без проблеми си се актуализира сам, а другия трябва ръчно с FF да се слага, дори и да е одобрен, то не го тегли. Странно.
И двата са все ALE-L21 версия.
Цитирай

Актуализация на софтуера може да се извършва и чрез прокси сървър-а. Влиза се в Wi-Fi менюто и се посочват ръчни настройки. По-назад в темата са описани какви са тези ръчни настройки. @JuliusCaesar, най-вероятно си объркал нещо. Едва ли ти яде повече RAM, но няма да можеш да актуализираш по официалния начин. Виж предната страница.

(2018-05-05, 20:02:57)Aalesund написа:  Другия телефона който сам се ъпдейтна от 613 изведнъж на 632 през менюто за актуализации пак продължава да си се актуализира и той също стана от 632 на 634.
Само не знам защо единия без проблеми си се актуализира сам, а другия трябва ръчно с FF да се слага, дори и да е одобрен, то не го тегли. Странно.
И двата са все ALE-L21 версия.

Имат различни IMEI кодове и времето за получаване на ъпдейти варира.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
[-] 1 потребител изказва благодарност на HERUS за това мнение:
  • Kuzmanovv
Цитирай

Здравейте съфорумници!
С p8 lite dual SIM съм и след последно инсталирания фаимуеар В636 full Ota телефона започна да забива , като си пусна музила някой път върви, после насича, батерията пада по бързо... има някакви проблеми явно този фаимуеар и се чудя дали има възможност да се върна към В634 ?
Цитирай

Колега хубаво е да му направиш един hard reset след ъпдейта.

Изпратено от моят Power_3 с помощта на Tapatalk

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на milfox за това мнение:
  • plamen3333
Цитирай

Благодаря за бързия отговор!
Цитирай

Внимавай хубаво е да прехвърлиш или да архивираш информацията си от телефона защото ще се изтрие всичко след reset-a.

Изпратено от моят Power_3 с помощта на Tapatalk

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3
Цитирай

Този месец май решиха да скипнат ъпдейта за сигурност за нашият регион на някои други региони са го пуснали . Ами то няма смисъл като цяло от тия секюрити пачове . С тях и без тях е все тая нищо няма да изгубим. Smile
Цитирай

3 години поддръжка не е никак малко. Все някога трябваше да приключи. Smile

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай

Уж приключи ,но има вероятност да ги възообновят и да пускат през 2 месеца. Поне така четох ,че ще изненадат всички Huawei потребители, а не само някои ,а всички устройства . Предстои да разберем скоро. Smile https://www.kaldata.com/%D1%82%D0%B5%D0%...87578.html
Цитирай

Хората, работещи в този сайт не са много запознати със сегашната политика на Huawei. Статията е превеждана набързо. Не мисля, че нещо ще възобновят откъм поддръжка, просто ще приложат стратегията върху актуалните и бъдещите модели.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай

Телефона не е мръднал от В613.
Цитирай

Здравейте.
Дъщеря ми ползва P8 Lite европейска двусимова версия - C432
телефона се ъпдейтна до C613 и повече няма ъпдейти.
С Firmware finder пробвах да инсталирам някои от последните ъпдейти но при влизане в рекавъри ми изписва че не може да ъпдейтне.
Свалих С616 и се ъпдейтна до С616 в момента. Пробах поне 7 -8 по-горни версии и не иска. Първоначално пробвах Ота ъпдейт, после Full ота на sd-card, но грешката е една и съща.
Ако някой знае причина това да се случва ще му бъда благодарен. Телефона е закупен преди година от бившия Мтел.
Идеята да сложа ъпдейт идва оттам, че от известно време телефона не влиза в спящ режим - инсталирах wakelock detector и го пуснах без рут, чрез адб команда през компютър. Там покзава примерно от 5 часа време на използване 5 часа буден. След изключване и известно изчакване - процентите за сън са 10-12% /тоест спи/.
Това което показва Wakolock detectora е Power wakelock има страшно много събуждания.
Другите потребителски приложения почти нямат изразходена енергия в сравнение с този процес.
Деинсталирах повечето които държат буден телефона, но заспиването му не е промени.
Ще се радвам на коментари относно ъпдейта или проблема с незаспиването и бързото изразходване на енергия. Това което ползва дъщеря ми е стандартното - Viber, Messenger, You tube.

Xiaomi Redmi note 5 4/64gb
Цитирай

Тези настройки направени ли са?

   

POCO F5 12/256 GB





[-] 1 потребител изказва благодарност на ronnie72 за това мнение:
  • Mitev71
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)