Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Официални актуализации за Huawei P8 Lite

отметките в Wifi са махнати
местоположението е включено, тъй като ползвам програма Life 360
сканиране на wifi и bluetooth са изключени

Xiaomi Redmi note 5 4/64gb
Цитирай
Аксесоари

Щом е операторски ако се води на тях фърмуера няма ъпдейтване.

Отиди в firmware finder и натисни трите чертички и после където ти пишe версията натисни да ти даде инфо за фърмуера , и кажи какво пише на vendor/country info
Цитирай

(2018-07-10, 14:24:37)ivogg написа:  Здравейте.
Дъщеря ми ползва P8 Lite европейска двусимова версия - C432
телефона се ъпдейтна до C613 и повече няма ъпдейти.
С Firmware finder пробвах да инсталирам някои от последните ъпдейти но при влизане в рекавъри ми изписва че не може да ъпдейтне.
Свалих С616 и се ъпдейтна до С616 в момента. Пробах поне 7 -8 по-горни версии и не иска. Първоначално пробвах Ота ъпдейт, после Full ота на sd-card, но грешката е една и съща.
Ако някой знае причина това да се случва ще му бъда благодарен. Телефона е закупен преди година от бившия Мтел.
Идеята да сложа ъпдейт идва оттам, че от известно време телефона не влиза в спящ режим - инсталирах wakelock detector и го пуснах без рут, чрез адб команда през компютър. Там покзава примерно от 5 часа време на използване 5 часа буден. След изключване и известно изчакване - процентите за сън са 10-12% /тоест спи/.
Това което показва Wakolock detectora е Power wakelock има страшно много събуждания.
Другите потребителски приложения почти нямат изразходена енергия в сравнение с този процес.
Деинсталирах повечето които държат буден телефона, но заспиването му не е промени.
Ще се радвам на коментари относно ъпдейта или проблема с незаспиването и бързото изразходване на енергия. Това което ползва дъщеря ми е стандартното - Viber, Messenger, You tube.

https://www.stechguide.com/huawei-p8-lit...-firmware/
Моят телефон също е от МТел/А1.
За съжаление от месец нищо не е излизало.

The Truth is out there.
Цитирай

(2018-07-19, 10:31:57)Krisign написа:  https://www.stechguide.com/huawei-p8-lit...-firmware/
Моят телефон също е от МТел/А1.
За съжаление от месец нищо не е излизало.

Нищо няма и да излезе (След B636).

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай

слагайте къстом ром и телефона ще се роди поне от производителност ,но не и от батерия после може да отворя тема за един ром който тествам и съм доволен изключително бърз

Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

vanko929, Дай линк към тоя ром, аз тествах доста ромове с надеждата да попадна на по енерго-постелив, но за съжаление май няма такъв.
Малко не е по темата ама...
Кернела се оказа изключително смотан и не заспива. Режима “дълбок сън“ изобщо не съществува. Добре известните модификации също не сработват на тоя процесор.
За проба отстраних всички системни приложения, имам предвид гугълските, резултата е същия.
Смених батерията с нова, (но нея сега не я коментирам, защото е перфектна закачена към друг телефон с друг ром 7.1, 1% разход за 10 часа сън).
В никакъв случай, не е нормално разхода да е 20% за 8 часа.
Сравнено с едно евтино Леаго с идентични параметри и МТК процесор разхода е 1-2 % за същото време.
Голямо разочарование се оказа тая марка.
Цитирай

Отворих тема !

Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Телефона ми не иска да се включи вече въобще .,след като днес се опитах да му инсталирам В898 
Huawei ALE-L21

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай

(2018-08-20, 01:47:11)simonb написа:  Телефона ми не иска да се включи вече въобще .,след като днес се опитах да му инсталирам В898 
Huawei ALE-L21

От коя версия се опита да му сложиш B898?

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай

От В636 последната официална, започна да се инсталира стигна над 55% ,отидох на работа и като се върнах след 8 часа беше угаснал и не се включва вече по никакъв начин.

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай

На дъщерята е с 613 и не мърда. Няма никакъв ъпдейт.
Цитирай

(2018-08-23, 13:41:15)Santos71 написа:  На дъщерята е с 613 и не мърда. Няма никакъв ъпдейт.
теглиш и слагаш ръчно ъпдейта
Цитирай

(2018-08-22, 13:31:34)simonb написа:  От В636 последната официална, започна да се инсталира стигна над 55% ,отидох на работа и като се върнах след 8 часа беше угаснал и не се включва вече по никакъв начин.

Не видя ли, че реално B898 е по-стара? Виж корекциите за сигурност от кога са и ще се усетиш, ама малко късно.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай

(2018-08-25, 17:23:15)vanko929 написа:  теглиш и слагаш ръчно ъпдейта

Това не знам как да го направя.
Цитирай

(2018-08-22, 13:31:34)simonb написа:  От В636 последната официална, започна да се инсталира стигна над 55% ,отидох на работа и като се върнах след 8 часа беше угаснал и не се включва вече по никакъв начин.
А някакъв шанс да му е паднала батерията? Все пак осем часа те е нямало....

Motorola G5s XT1793
Цитирай

(2018-08-27, 22:40:43)krokifena написа:  А някакъв шанс да му е паднала батерията? Все пак осем часа те е нямало....

Беше включен в зарядното. Smile Няма признаци на живот, какво ли не пробвах С копчетата отсртани.. Bu

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай

(2018-08-29, 19:02:46)simonb написа:  Беше включен в зарядното. Smile Няма признаци на живот, какво ли не пробвах С копчетата отсртани.. Bu
Махнете батерията за известно време и пак се опитайте да влезете в буут моде. Задният капак е на щипки като старите телефони просто са повече и по трудно пада капака.

Huawei G700 Miui V5 / Huawei P8 lite ALE-L21 / Lenovo TAB2 A7-30HC
Цитирай

(2018-08-29, 21:21:48)freakjr написа:  Махнете батерията за известно време и пак се опитайте да влезете в буут моде. Задният капак е на щипки като старите телефони просто са повече и по трудно пада капака.

и това пробвах вече, не става. Имам и снимки , пробвах са ги кача но не става, били много големи..;(

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай

(2018-08-26, 16:17:36)Santos71 написа:  Това не знам как да го направя.
виж в ютуп има туториали .. не е сложно теглиш FULLOTA разархивираш местиш файла update.app в dload in sd card... изклчючваш тела и задържаш power i volume down . прочети в началото на тази тема стр.1
Цитирай

(2018-08-26, 16:17:36)Santos71 написа:  Това не знам как да го направя.

Изтегли от Гугъл плей програмата Huawei Firmware Finder или както всички я наричат FF.
Отвори я, после започни всяка версия една по една да я проверяваш и натискай бутона "CHECK FIRMWARE ACCESS", трябва да ти каже че си одобрен за инсталация.
Най-новите 366 и 365 сигурно няма да си одобрен, за това проверявай за 364 или 362. Когато ти изпише, че си одобрен натисни бутона "GET AN UPDATE THROUGH DNS" и след това избери поцията "AUTO". След това отиди в менюто за актуализации и чекни за ъпдейти и ще ти излезне за сваляне. След това просто го свали и инсталирай като обикновен ъпдейт. Също така свалй тези версии на които пише FULLOTA-MF. Това са целите версии на андроида, а не само малък ъпдейт от предишната версия.
Аз по този начин ъпдейтнах от B613 към B632 без проблеми, а след това и от B632 към B634.
За съжаление и двата телефона все още са на 634 от няколко месеца и все още не са одобрени до 635 или 636.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Aalesund за това мнение:
  • Kuzmanovv, Santos71
Цитирай

Не са ни забравили сега виждам, че има ъпдейт от август под номер B637/8 [Изображение: 66ceea8ae57b8be777ebe477f2b8fc6b.jpg]
Цитирай

Firmware finder вече не работи за нашия модел. Това беше с подръжката.

Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk

Oneplus 8T > Nokia 5.3 > Huawei P8 Lite
Цитирай

(2018-09-29, 18:01:12)oziris811 написа:  Firmware finder вече не работи за нашия модел. Това беше с подръжката.

Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk
Ами здраве да е ако някога има ъпдейт ще си го получиш и без тая програма.. пък и няма да сме вечно с този телефон . Важното е да работи другото не е от значение .
Цитирай

FF си е вече за справки, не само за този модел. Smile

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай

Снощи с FF актуализирах телефона до В638. Всичко работеше както сте го описали тук в темата.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)