Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Официални актуализации за Huawei P8 Lite
#1
Lightbulb 

Всички устройства Huawei се актуализират не само OTA (по въздуха/wifi), но и с ръчна инсталация. Това позволява да инсталирате по-бързо актуализация или да се върнете към предишна версия на софтуера. За целта трябва да разполагате с инсталационен пакет точно за вашия модел и модификация, външна sd карта и малко свободно време. Процедурата е напълно безопасна за телефона и не нарушава гаранцията на устройството!


Androidbg РЪКОВОДСТВО ЗА РЪЧНО ИНСТАЛИРАНЕ НА ОФИЦИАЛНА АКТУАЛИЗАЦИЯ

1. Не трябва да имате Root! Ако имате root, го свалете.
2. Изтеглете firmware точно за вашата модификация на Р8 от архива по-долу или от официалния сайт на HUAWEI.
    Не може да инсталирате върху китайска версия европейска и обратното! 
3. Създайте папка dload във вътрешната памет на телефона.
   За по-сигурни резултати, използвайте външна sd карта!
4. Поставете в папката dload файла UPDATE.APP
   Разархивирайте изтегления файл с firmware-a и извлечете файла UPDATE.APP!
Отворете Dialer-a (набиране на телефон) и наберете *#*#2846579#*#*
6. Изберете от менюто, което ще се отвори Software Upgrade -> SDCard Upgrade-> OK

Ако телефонът откаже да инсталира актуализацията, рестартирайте го с бутона на захранването, проверете още веднъж дали името на папката dload е правилно изписано и дали в нея има само един файл - UPDATE.APP и повторете стъпки 5-6. 
В случай, че отново не можете да инсталирате актуализацията, продължете със стъпки 7-10:

7. Изключете телефона.
8. Натиснете едновременно и задръжте трите бутона Power, Volume+, Volume- (захранване, увеличаване и намаляне на звука).
9. Пуснете бутоните, когато телефонът извибрира.
10. Актуализирането ще започне автоматично, но ако на дисплея се появи меню за ръчен ъпгрейд и списък със съдържанието на паметта, използвайте бутоните за звука да укажете пътя до папката dload и потвърдете избора с кратко натискане на бутона на захранването.


Ако всичко е наред, телефонът ще се актуализира до firmware-a, който сте избрали, но бъдете търпеливи, процесът е бавен!

ВСИЧКИ ВРЪЗКИ С АКТУАЛИЗАЦИИ ПО-ДОЛУ СА КЪМ ОФИЦИАЛНИТЕ СЪРВЪРИ НА HUAWEI И СА НАПЪЛНО БЕЗОПАСНИ!
ИЗКЛЮЧЕНИЯТА ЩЕ БЪДАТ ОЦВЕТЕНИ В РОЗОВО С ДОПЪЛНИТЕЛНО ПОЯСНЕНИЕ И СЕ ИНСТАЛИРАТ НА ВАША ОТГОВОРНОСТ!!!


Още за Huawei P8:
Модификации на Huawei P8
Google Services за Huawei P8
ROOT на Huawei P8 Lite
Теми и шрифтове за Huawei P8

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз съм със B524 и нямам за вътрешен ъпдейт какво трябва да направя ?
И после за кой регион е добре да сложа.Коя версия?

Huawei G700 Miui V5 / Huawei P8 lite ALE-L21 / Lenovo TAB2 A7-30HC
Цитирай
#3

(2016-02-20, 19:52:53)freakjr написа:  Аз съм със B524 и нямам за вътрешен ъпдейт какво трябва да направя ?
И после за кой регион е добре да сложа.Коя версия?

Последната стабилна за нашия регион е B190(това е за две сим карти)


Прикачени файлове
.doc ALE EMUI4.0+Android 6.0 Release Notes_with picture.doc Размер: 211.5 KB  Сваляния: 106
Цитирай
#4

(2016-02-20, 19:52:53)freakjr написа:  Аз съм със B524 и нямам за вътрешен ъпдейт какво трябва да направя ?

В инструкцията го пише - стъпки 7/10!

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#5

Едно допълнение към поста на колегата @georgyan
Ъпдейт на софтуера може да се направи и от инженерното меню на телефона. Дори мисля, че в доста случаи това е по-добрата опция!
Ето и как става
Набирате следния код:
Код:
*#*#2846579#*#*




Ще се отвори инженерното меню. Избира се опция 4. Software Upgrade => 1. SDCard Upgrade

   
   
Цитирай
#6

Да бе вярно леле колко съм спрял ужас.Много ви благодаря.Значи качвам B170c и после B 190.И доколокото прочетох в инструкцията трябва да е в роотнат тела.Дали ще стане без роот ?

Huawei G700 Miui V5 / Huawei P8 lite ALE-L21 / Lenovo TAB2 A7-30HC
Цитирай
#7

(2016-02-20, 21:29:21)freakjr написа:  Да бе вярно леле колко съм спрял ужас.Много ви благодаря.Значи качвам B170c и после B 190.И доколокото прочетох в инструкцията трябва да е в роотнат тела.Дали ще стане без роот ?

Напротив, доста добре е написано, че не се нуждае от руут, даже ако има такъв - да се свали.
Цитирай
#8

Колеги, имам следните въпроси:
1. Правите ли back up на личните данни преди актуализация и как? Къде се пази архивът - на телефона или на сървър?

2. Има ли вероятност някои приложения да не работят след актуализацията? Аз съм ги актуализирал всичките, но се чудя дали ще работят и тези, свалени от HiApp market след активиране на Huawei акаунт.

3. Активирал съм и функции за следене на трафик на данни и ограничаване на достъпа ( мениджър на разрешенията). Тези функции работят ли след актуализацията?

Благодаря предварително.

Huawei P8 lite, HUAWEI Mate 10 lite
Цитирай
#9

Колега, по първия въпрос - лично аз бекъп никога не правя. Винаги след актуализация правя фабричен рестарт и след това всичко си инсталвам наново и на чисто. Иначе можеш да си направиш бекъп който се пази в Гугъл акаунта ти . Това можеш да активираш в Настройки > Резервни копия и нулиране. По-сигурния начин е обаче да го направиш със специална за целта програмка, а има много в Google Play за целта. А най-сигурния е да го направиш със фабричната "Резервно копие", която ще откриеш в телефона си. Създава архива във вътрешната памет ако не се лъжа, провери. Въпроса е, че след като го създаде можеш да си го дръпнеш на компютъра и винаги да си го имаш и да си бекъпваш телефона при нужда Wink По въпрос втори - няма вариант да не ти работят същите приложения, които си ползвал и преди ъпдейта. Още повече, защото версията на Андроида не се променя така или иначе. По въпрос три - не знам Smile Не успях да открия инфо из нета за това какви са промените след ъпдейта. Така, че на този въпрос може да отговори някой от колегите, който вече е ъпдейтнал.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#10

След тази актуализация с B190 телефона изглежда както си го закупил от магазина нищо не е запазено поне при мен беше така.Да всики приложеня който имах преди и сега си работят.Както и мениджъра си рабори.

Huawei G700 Miui V5 / Huawei P8 lite ALE-L21 / Lenovo TAB2 A7-30HC
Цитирай
#11

Ако си направя бекъп на нещата и го надградя до тая версия - проблем ли ще е след ъпдейта да върна нещата с бекъпа, вместо да ги инсталирам наново?
Цитирай
#12

Ами качи ги с HiSuite на компютъра и пробвай.Мисля че трябва да се получи.

Huawei G700 Miui V5 / Huawei P8 lite ALE-L21 / Lenovo TAB2 A7-30HC
Цитирай
#13

Ъпгрейднах двусимовия от B170 на B190. Цялата процедура да отнема не повече от 7-8 минути. Преди това си направих резервно копие на нещата с опцията от телефона и след това без проблем си върнах приложенията. На пръв поглед няма съществени разлики, единственото нещо което ми направи впечатление е, че е коригиран double-click бъга при писане, който ни тормозеше в миналата версия. Може и аз да не пиша много бързо, но няколко реда написах и не ми повтори никоя буква, докато преди всяка втора беше удвоена.
Цитирай
#14

^ Е това е новина вече Smile Колега ще те помоля потествай го още малко, пиши "зорлем" по-бързо така, та виж.. И пак кажи оправен ли е бъга, моля те Smile

Исках обаче и друго да попитам по-информираните - ако сложим ръчно тези ъпдейти, после ЩЕ можем ли да получаваме ОТА ъпдейти ?

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#15

Опитвах и още да го направя този double click, но не ми се получава, явно е фиксиран бъга.
Цитирай
#16

(2016-02-21, 15:44:41)Lenux написа:  Исках обаче и друго да попитам по-информираните - ако сложим ръчно тези ъпдейти, после ЩЕ можем ли да получаваме ОТА ъпдейти ?

Това е официален ъпдейт на Huawei, така че няма начин да има проблем след това с ОТА ъпдейтите

Лично за мен това са ъпдейти да подготвят системата за 6.0. Все по-усилено се говори по форумите, че наближава и финалната версия на 6.0
Цитирай
#17

Колеги, може малко глупаво да прозвучи, но ми се ще да питам преди да съм започнал да действам - в момента съм на В170, трябва ли да инсталвам някой междинен ъпдейт, след който чак В190 ? Или от В170 мога директно да кача В190 ?

Питам не за друго, а защото онзи ден така ъпдейтвах ръчно един Asus Transformer, но умишлено тръгнах да му инсталвам най-последния ъпдейт пропускайки няколко междинни.. И едва не го убих. После с малко зор го върнах към живот. Та за това питам, да съм сигурен просто.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#18

Аз лично го сложих на два телефона вече без рут и отключен бутлоудър, директно върху B170. ако не бях с китайския, щях да го пробвам и аз
Цитирай
#19

Аз инсталирах директно върху B170 и няма проблеми.Работи по добре и има повече свободна рам памет иначе не забелязвам да има нещо ново в B190.Пишат в немския форум че батерията държала повече но ще видим.
Цитирай
#20

(2016-02-22, 13:41:00)pepuncho написа:  Аз инсталирах директно върху B170 и няма проблеми.Работи по добре и има повече свободна рам памет иначе не забелязвам да има нещо ново в B190.Пишат в немския форум че батерията държала повече но ще видим.

Аз не забелязвам да има повече свободна рам. Пак си я държи на около 1гб. с всички затворени приложения.

Иначе и аз скочих от B170 направо на B190 и проблем нямаше.
Цитирай
#21

И аз скочих от 170 на 190 без никакви проблеми. Свободната ми рам скочи на 1.3 GB. Ъпдейта протече за 10 минути.
Няколко съвета от мен.
1. При ъпдейт се трие ВСИЧКО от вътрешната памет на телефона. За огромно мое съжаление вградения инструмент за резервно копие не свърши почти нищо, въпреки че го похвалиха в темата. Да, възстановява съвсем основни приложения и данни за тях рингтонове и.т.н, НО
- не взъстановява папки, като например тази на iGO навигацията, премахната и невъзстановена.
- ако музиката ви е във вътрешната памет, ще бъде напълно изтрита, въпреки че в опциите за бекъп имате маркирано мултимедийни файлове.
- не се възстановяват допълнително инсталирани теми за телефона. Ъпгрейднах за 10 минути, после още 10 минути си търсех в магазина за теми точно коя беше
- не знам дали на мен ми се струва, но превода на български е доста осран на места. В смисъл всичко си е преведено, но има откровени глупости. Пак казвам, може и преди да е било така.
2. Намерете си хубаво и качествено приложение за бекъп на приложенията и настройките за тях и го използвайте. Не е фатално, но ще ви спести малко ядове и работа после Smile

Huawei P Smart
Цитирай
#22

Много ви благодаря, сега съм още по-смел Big Grin Като ъпдейтна ще напиша впечатления от поведението на телефона.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#23

Разговарях с един от хората преминали вчера към B190. Категоричен е че батерията държи значително повече от B170
Цитирай
#24

Около 4 часа ми държеше на екран (Wi-Fi и др. включително). Ще видя като свърши батерията колко ще е, да сме сигурни напълно.

Иначе за RAM-та не мога да си го обясня - що на мен ми е пак толкова колкото преди?

П.п.: И преди това сякаш на режима за максимално пестене като се натисне бутона за включване на екрана и след отключване на телефона излизаше часовник - а сега го няма - само при клик на копчето, преди да се отключи.

И да се възползвам да питам - как се пренареждаха иконите от падащата лента, че не намирам опцията, а преди си ги бях наредил на удобно за мен място?
Цитирай
#25

И аз снощи ъпдейтнах телефона си който е без рут и отключен бутлоудър. Директно от В170 на В190. За сега работи перфектно и мисля че ще работи перфектно.

Samsung Galaxy S20+
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)