Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Официални актуализации за Huawei P8 Lite
#76

Нема ягоди, слагай смело Smile
Цитирай
Аксесоари
#77

И моят е от М-Тел. Не е заключен (моят поне). Двусимов ъпнах от B170 на B190.
Цитирай
#78

Здравейте, колеги,

Ползвам P8 Lite от около 6 месеца и съм много доволен, но вече ме сърбят ръцете да пробвам MM 6.0. Бих искал да попитам по-запознатите, мога ли да инсталирам бета версията върху B190? След ъпдейта до бета версията ще получа ли ъпдейт до финалната версия или ще се наложи ръчна актуализация през сервизното меню? Евентуално после ще мога ли да се върна на 5.0.1, при положение, че съм със заключен бутлоудър?

Благодаря предварително за информацията!

Samsung Galaxy J5 2017 (Stock 8.1)
Цитирай
#79

@Mr.vito, отговорът на всичките ти въпроси е ДА.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#80

@georgyan,
Благодаря за отговора!

Edit: Пробвах да инсталирам b524 върху b190, но след 4% дава грешка и прекъсва актуализацията.

Samsung Galaxy J5 2017 (Stock 8.1)
Цитирай
#81

Сложих го тоя прословут B190. Всичко е перфе, никакви проблеми. Smile Сега остава само да си чакам Маршмелоучето и сме ток!

Huawei P10 Lite
Цитирай
#82

Имам инсталиран TWRP, как да ъпдейтна до по-нова версия на fm? При опит за инсталирането ме праща в [b]TWRP и до там.[/b]
Цитирай
#83

@plamend93, прочете ли т.1 в ръководството?

@Mr.vito, извинявай че съм те подвел! За да инсталираш B524, трябва да имаш инсталирана B188.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#84

Да, сега търсих информация как да върна стоковото рековъри и ъпдейтвам, та да видим какво ще стане. Ще пиша след малко резултата. Smile
п.п. всичко е ок.
Цитирай
#85

Имам проблем с актуализирането до B190 от B170, спазвам всичко по инструкции -> външна памет и т.н. Но нещеш ли Software install failed! при 18-20% Описано си е това изкючение в ( HUAWEI ALE-L21 C432B190 Upgrade Guideline V1.0 )
Както и при мен.
4.3 Exceptions
If upgrading fail, the screen shows as below with the failure cause. For example, the fail in the figure shows that there is a software version control problems, you should firstly upgrade a transfer package provided by R&D.

Оттук нататък незнам какво да правя, ако някои знае да помогне?
Мерси !
Цитирай
#86

@graghack, а ти с ALE-L21 C432B170 ли си? Ако си с този firmware, пробвай първо връщане на заводските настройки и след това ъпгрейд.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#87

georgyan, да с този firmware. Само това остана да опитам и ще пиша резултата като го направя.

Всичко завърши благополучно след фабричен ресет на телефона (щяха да пуснат Андроид 6.0 докато още се мъчех).
Благодарности на Lenux, sokkoban, georgyan, че ми възстановиха психо-емоционалния статус след неуспешните опити.
Бъдете здрави, почти всичко друго се купува с пари.
Цитирай
#88

Ако сд картата е 4гб не става ъпдейта.Поне при мен не стана.Сложих файла в памета на телефона и се ъпна до 190.
Цитирай
#89

Здравейте всички!! И аз съм с въпросното ale-21 и реших да споделя.
След като сложих 190-тия ъп, се получи следното при мен: оправи се дабълтапинга, пооправи се заглъхването на микрофона и проблема с чуваемоста при отсрешния абонат за сметка хуавея.
Обаче когато се включи пауър сеива или по точно свръх режима за пестене батерията пада за 6 часа с 40%, освен това има своеволни реакций от време на време, като да затваря някой таб сам или да спира браузъра-заводския. Като цяло батерията мисля че по малко държи сега и от мисля имам предвид едно и също ползване по малко часове стендбай.
Иначе като цяло е ок.
Пиша всичко това като споделяне на впечатление и евентуално дали някой има същия поглед върху нещата.
Поздрави!
Цитирай
#90

^ След ъпдейта не си направил фабричен ресет, нали?

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#91

Направено е всичко както е описано, дори ресет направих два пъти.
Цитирай
#92

Колега, не питам за ресет а за hard reset?

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#93

Предполагам не съм се изразил правилно, но да, направил съм хард ресет два пъти в рамките на два три дни защото описаните негативни ситуации са неприятни за това ги наричам и негативни. Ако хора ползващи този въпросен апарат с тоя ъпдейт и има същия проблем с батерия и супер сейв мууд искам да знам. Като цяло за първи път ползвам тази марка андроид фон и доста минуси виждам, но и плюсове има. Стабилността на работната среда е един от плюсовете, но след 190 вече някак укоця. Случва се по няколко пъти на ден да реши да затвори нещо си сам. И като финал, доста дразнещо е че няма лед нотификация във вайбър!!! От лед нотификация имам предвид диода отгоре в ляво, който мига когато има някакво настъпило събитие примерно пропуснато повикване.
Цитирай
#94

Разбирам. Доста от собствениците на модела флашнахме В190 но нямаме описаните от теб проблеми. За момента моите предположения се изчерпват.. Иначе относно лед нотификацията при Вайбър - да, не е активна. Може да се оправи лесно обаче чрез допълнително приложение за нотификации от Google Play.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#95

Разполагам с три от описания модел апарата и описаните проблеми са на лице. Честно казано може и да не ви правят впечатление в интерес на истината, но да ги имате. Принципно доста са трудни за хващане но ги има, особено след ъпдейта със 190 и батерията в свръх пестящия режим. Ако някой има идея за разрешаването на този дразнещ за мен проблем нека сподели. Алтернативата ми е да сложа къстъм ром но уви незнам как ще го приеме хардуера на хуавея. Странен апарат. Относно нотификейшън лед лайта за вайбър, също е доста странен бъг.
Цитирай
#96

Няма къстъм ромове за този модел. От опита ми с това желязо мога да кажа, че със китайски ром се получава съвсем друг телефон. От европейските версии, наистина 170 си остана най-стабилна и с най-малко бъгове(за който не му е проблем дабъл тапа), може също така да се пробва и бетата на 6.0 - B524
Цитирай
#97

Здравейте приятели. Аз съм нов във форума и имам едно запитване към вас, както и информация от проведения ми с Huawei разговор Smile Първо да започна с новината. Попитах ги кога да очакваме ъпдейт до 6.0 за ALE-L21 eu версия и ми казаха да го чакаме в рамките на месец март. 

А относно питането ми. Никъде не мога да намеря начин как да се върна от В190 до В170 след което до В188. Никъде не успявам да намеря как става. Също така съм пробвал с карта памет, директно от паметта на телефона, със локал ъпдейт, със бутони със всяко меню и не става. Стигам до 4% и ми дава грешка. Искам да се върна на предходната версия, защото имам усещането, че няма да получа ОТА на В190. Благодаря предварително за оказаната помощ.
Цитирай
#98

Здравейте може ли да се върнем от B190 към B170 и ако може как. Благодаря.
Цитирай
#99

В xda, един потребител съобщи, че в Румъния са получили B550
Цитирай

В такъв случай тези дни ще си цъкаме честичко актуализатора и ние Smile Първия, който получи ъп да свирка.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)