Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 3.14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony XPERIA X, X Performance и XA
#51

Ужаст! xn3k,кое ти харесва в тея софт бутони? Влизаш в красиви приложения.. статус бара му се сменя цвета според приложението имаш.. супер големи рамки долу и горе и изведнъж тая черна лента.. (За мен това е грозно).
То поне да бяха прозрачни тея софт бутони.. във всички приложения.. Както и да е(:Не искам да водим глупав спор за тея бутони. Всеки си има вкус.
Цитирай
Аксесоари
#52

A бе големички са рамките, дори и субективно да е в очите на хората, щом го забеляват точно на телефоните на Сони.

Ако ги сравним с тазгодишният А5 на Самсунг- телефон в чийто ценови клас ще влезнат съотношението е следното:

Samsung Galaxy A5 (2016) -  5.2 inches ~72.5% screen-to-body ratio

 Sony Xperia X -   5.0 inches ~69.6% screen-to-body ratio


Този ефект се подсилва още повече от разположените в дисплея бутони на Сони. Което е още сигурно 5мм и от там разликата става голяма.
А който пита защо едни ги слагат  отвън, други вътре -  ами много просто в рамката са хардуерни и струват пари, а вътре  са софтуерни и не струват нищо.
И така някои производители като Sony, HTC, LG.. загърбват естетиката (пък и удобството), за да си спестят по един "лев" за 3 бутона, но при няколко милиона продадени телефона стават много левчета

Що се отнася до хардуерните - като на Самсунг центрлният и на мен никак не ми храсева, включително не хресвам и тези за откл/закл на телефоните. А бе всичко дето се натиска няма място в съвременните тъч дисплеи.
От всички телефони дето съм ползвал най-добре е реализирано управлението при Meizu Mx4. Там с един единствен централен капацитивен бутон можеш да навигираш във всички посоки. Двойно почукване за откл и закл. на телефона и закакво са ти щракащи копчета.
Цитирай
#53

Васеки с вкуса си. Аз пък се надявам колкото се може по-малко производители да се изхитрят и да си отрежат от екраните за тези бутони. Единствената причина за това е да се спестят жълти стотинки от капацитивните бутони за сметка на екрана, докато отдолу има повече от сантиметър мъртво пространство. Няма никаква логика, нито ергономия-има само пестене на дребно за сметка на потребителя. Аз не бих си купил така конструиран телефон. Повтарям, въпрос на вкус и личен избор.

ПП: рамката одолу нямаше да се струва на мнозина толкова голяма, ако поне вършеше някаква работа. Сега е просто мъртъв придатък към телефона и така го уголемява излишно.
Цитирай
#54

(2016-02-22, 23:04:29)keyta123 написа:  Ужаст! xn3k,кое ти харесва в тея софт бутони?

Не мога да го обясня смислено, но свикнах всичко, което докосвам да е по дисплея. Всичко под/над/около него вече ми е неестествено и неинтуитивно. Освен това, при снимане държа телефона точно за рамките и ако там има бутони ми пречат. А при някои лънчъри даже сменят позицията си и винаги са отдолу. Ето един пример с таблета ми, на който съм сложил лънчър на Sony с тази опция.

Вертикално:
[Изображение: image.png]

Хоризонтално:
[Изображение: image.png]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#55

Ясно, разбрах те на всеки както му е удобно.. това пак е субективно. Иначе немога да отрека, че на моето Сони не ми е удобно.. напротив.., но е грозно.. особено ако телефона ти е със светъл цвят и големи рамки като тези в темата.. Просто се отвращавам като видя бяло на цвят сони със черна лента(:И особено в тоя телефон "XA" дойде ми в повече защото марката Сони ми харесва и винаги съм имал големи очаквания от тях.
Цитирай
#56

Мнооого яки аксесоари... особено проектора и асистента.  Heart



Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#57

Вие сте..... Smile

   
Цитирай
#58

:-D всичко е ясно
Цитирай
#59

Вземам го, стига дотогава да не излезе Z6.  Lol

Иначе доста са се изхвърлили с цената, въпреки, че това е на преордър. Стандартната може и да е по-ниска.

Ето и как работи предсказващия автофокус:


Миналата година най-бързия автофокус, а сега предсказващ действията на обекта. Браво, отново преди другите!  Lol

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#60

Ако този е на €600, то на колко ли ще е пърформънса? :Smile
Най-евтиния  е на €299.99, този на 599.99.... Остава...... € 899.99.... Smile
Цитирай
#61

Някъде четох, че Performace-а ще 699 евро.

Аз продължавам да се чудя какво повече ще има в Z6, щом Х-а не е флагман?  Visslar

Започват да се появяват и други интересни детайли. Камерата прави снимка за 0,6 секунди от изключено състояние при натискане на бутона, което означава, че снима преди дисплеят изобщо да е реагирал и да светне.  Cool

Снимки от камерата на Х.

[Изображение: gsmarena_002.jpg]

[Изображение: gsmarena_001.jpg]

[Изображение: gsmarena_101.jpg]

[Изображение: gsmarena_105.jpg]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#62

Това не е ли камера като на Z5, но под Андроид 6?
Цитирай
#63

По-скоро какво няма да има... Например огромните рамки. Big Grin
Предполагам ще сложат по-добър и по-голям екран с по-голяма резол.

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай
#64

За всички "почитатели" на големите рамки!  Tooth

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idP...hone3=7821

[Изображение: 2709cd1b0ed92ba0.png]


И какво излиза... XPERIA XA има по-добро съотношение от S6 и само 0,3% по-лошо от S7?!?! И рамките били големи?!  Tooth

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#65

То май стана модерно да се казва това за всеки телефон Smile

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#66

На мен ми е все тази какви са рамките и не страдам от такава мания, но явно има хора, за които е важно. Smile За мен е важно да ми хареса общия дизайн. 

Иначе ето малко снимки отблизо на на-евтиния. На фона на ръката изглежда много компактен за 5-те си инча.

[Изображение: 02.jpg]
[Изображение: 04.jpg]
[Изображение: 05.jpg]
[Изображение: 06.jpg]
[Изображение: 07.jpg]
[Изображение: 13.jpg]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#67

Нещо май бъркате размер на рамки с процентно отношение. Тук никой не говори колко екран има около рамката, а че тя е големичка. Ефекта се "усилва" и от самата форма на апарата. Мисля че тази модерна база за сравнение (процентното отношение) е доста глупава. Виж, ако някой вземе че ги премери - всичко ще се изясни.
ПС: Понеже xn3k намеси "анцунзите" -  S6 няма никаква работа в сравненията ти, защото като гледам Z5 има ~69.6% screen-to-body ratio, а цитирания от теб с6 май не (поне са от една и съща година). За тази година, тенденцията се продължава, при това с по-малко екран, пък с много близката височина на двата апарата, като пак Сони надстърчат Big Grin . Това заради твоите проценти...
Цитирай
#68

Ясно ми е, че са различни неща, но за някои хора има двойни стандарти. Веднъж се говори за проценти, а друг път за визуализация. По-горе в темата съм наложил рамките на Z5 върху S6 и "грандиозната" разлика между двете е 1 милиметър в горната рамка (долната е абсолютно идентична) и 1% при замерванията. Въпреки това рамките на Z5 били "огромни"!  Lol Да, огромни са... на снимки. В момента го държа в ръка и смело заявявам, че рамките са абсолютно нормални и са значително по-малки отколкото изглеждат на огромна снимка на монитора ми.  Lol

Както и да е, всеки да си преценява сам. Аз имам възможност да сравня двата телефона един до друг и виждам разликите от първо лице, а не на снимки в нета. Сори за лирическото отклонение, но просто бях длъжен да се изясня.

И сега по темата - изтекоха официалните тапети на X серията.  Heart Ето ги за тези, на които им харесватSmile

https://drive.google.com/folderview?id=0...sp=sharing

[Изображение: 284ca144e73327a2.png]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#69

Телефона има прекалено тънки рамки, за това под и над дисплея изглежда супер странно. По-голям и по-широк дисплей ще оправи този визуален проблем + едни хардуерни бутони и ще стане бомба.

Samsung Nexus S → LG Nexus 5 → Samsung Galaxy S6
Цитирай
#70

Ти може да го държиш, и да ти се струва нормално,  но ... Просто си прекалено голям фен. Wink  Така да се каже.
Инак ми се струва, че ти най се палиш за тези рамки. То не беше изрязване, налагане, проценти... В крайна сметка съм го написал по горе: "Ефекта се "усилва" и от самата форма на апарата. "
ПС: Запален от опитите ти за налагане на снимките, реших и аз да го направя пък получих други резултати. Наистина, няма ли кой да премери и да се приключи тази сага и да остане само визуалното впечатление?
Цитирай
#71

(2016-02-23, 12:49:34)xn3k написа:  Вземам го, стига дотогава да не излезе Z6.  Lol

Иначе доста са се изхвърлили с цената, въпреки, че това е на преордър. Стандартната може и да е по-ниска.

Ето и как работи предсказващия автофокус:

Миналата година най-бързия автофокус, а сега предсказващ действията на обекта. Браво, отново преди другите!  Lol

@xn3k, Тази "нова опция при фокуса", мисля, че е просто ново име на опцията "Обект за проследяване" (Object tracking), която е налична и в текущи модели на Сони.
Уважавам иновациите при Сони по принцип
Ето какво имам в предвид:

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#72

А и кога далече "след другите" ще сложат OIS в камерите си?
Колкото и да е бърз фокуса, когато липсва...какъв е смисъла?

Имам чувството, че се инатят като магарета, за да не слагат модули с OIS, макар и да ги продават на целият свят.
Цитирай
#73

За мен не е проблем размера на рамката, а това че е мъртво пространство, най-вече тази отдолу. За какво ми е този над 1 см отдолу като бутоните са на екрана, където пак заемат място? Като ще слагат бутоните на екрана, поне можеха да позрежат по няколко мм отгоре и отдолу.

Другите телефони имат същите по размери рамки, но те вършат работа, а тук само уголемяват излишно телефона.
Цитирай
#74

@Monipeev, подобно е, но не същото. При Object tracking, маркера на фокуса се мести, но фокусира само, когато движението спре. При новата опция фокусира непрекъснато движението на обекта и всеки път, когато се натисне бутона за снимане обекта е на фокус. При Object tracking не е така.

На това видео се вижда по-добре, че топката винаги е на фокус без да го търси непрекъснато.


@rumo, когато му дойде времето. Wink
Sony ползва цифрова стабилизация, защото сензорите над 20 мегапиксела го позволяват, особено при автоматичен режим, където снимката е 8 мегапиксела. Има достатъчно голям брой странични пиксели, които компенсират движението без да има подвижни части. Бързия автофокус допълнително подобрява многократно ефекта на стабилизиране. От 10 снимки, които правя на Z5 само една не става за нищо. Wink

@vladdark, може да съм фен, но съм и обективен.  Lol  Съгласен съм, че формата на устройството подсилва ефекта и много пъти съм го писал, но май само ти го осъзнаваш.  Tongue

Ето снимки на Z5 и повече за рамки няма да пиша (някой друг да снима S6, защото телефона, до който по принцип имам достъп не ми е подръка).

[Изображение: 35d01ad629bc84a3.JPG]
[Изображение: de9c5f2084b37374.JPG]

Долна:
Стъкло - 13 мм.
Заедно с металната рамка - 15 мм.

Горна:
Стъкло - 14 мм.
Заедно с металната рамка - 16 мм.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#75

Някое от представените Сонита водоустойчиво ли е?

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)