Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 3.14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony XPERIA X, X Performance и XA
#76

Какво се заиграхте да си ги мерите Big Grin? Ей ги нагледно :

http://www.phonearena.com/phones/Sony-Xp...hones/8997

.png Untitled.png Размер: 342.2 KB  Сваляния: 107



П.С. Ама забелязвате ли как са резнали камерата на С6 Big Grin? Номера тип Епъл Big Grin...


Прикачени файлове
.png img-2016-02-23-20-23-16.png Размер: 135.29 KB  Сваляния: 69

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
Аксесоари
#77

@dp4u4umi6ev: Само Performance е водоустойчив.

@e34v8: На картинка изглеждат съвсем различно, особено, когато са рендъри. Нали това се опитвам да обясня толкова време. Smile

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#78

Абе всички знаем че си фен, аз наблегнах на "прекалено голям" фен. А това, повярвай ми, е далеч от обективното. Отговор от рода на "когато му дойде времето" просто го доказва... Колкото и да ти следи "топката", като ти "трепери" ръката, е все тая Big Grin
Цитирай
#79

(2016-02-23, 20:21:20)xn3k написа:  @dp4u4umi6ev: Само Performance е водоустойчив.

@e34v8: На картинка изглеждат съвсем различно, особено, когато са рендъри. Нали това се опитвам да обясня толкова време. Smile

Е, то в реално ползване все тая... Няма чак такова голямо значение. Красиви са телефончетата, вижда се. Сони продължават с добрия дизайн. Наистина може да намалят леко рамките и ще изглеждат още по - добре. Просто правоъгълната форма подчертава размера на рамките.

Иначе и трите са с добри параметри за класовете си. Х и ХА трябваше да са с малко по - големи батерии.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#80

@vladdark: Казах, "когато му дойде времето", защото е точно така. За момента, снимките от камерите в телефоните на Sony са конкурентоспособни на останалите, особено за обикновения потребител като мен. Смятам, че за момента цифровата стабилизация е повече от достатъчна и снимките са перфектни. Когато това се промени и фотосите започнат сериозно да изостават от тези на други телефони, Sony ще сложат OIS. Аз лично не се интересувам от оптична стабилизация. Сигурно за вас е минус, че няма, но за мен не е. Просто не ме вълнува, защото снимам с телефона само в крайни случаи и снимките ме устройват 100%. За мен МНОООГО голям недостатък е, че в телефоните им няма безжично зареждане. Съгласен съм и с @e34v8, че батериите са малки и звукът на спийкърите при звънене е слаб. Ако това ме прави необективен - ОК, така да бъде. В конкретния случай с размерите не говорим за лични предпочитания, а за напълно доказуеми факти и те се наричат милиметри. Има ли значение за кой телефон и за коя марка става дума? Милиметрите са си милиметри. Wink


Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#81

Koнкурентни са да, на светло. На слаба светлина камера без OIS няма как да е на нивото на тези със.
xn3k@ Миналата година снимах един пожарогасител, за да покажа как няма фокус при Z3,( мисля че ще си спомниш) сега сглобих малко снимки с участието на Z5.

От ляво надясно - Note4, LG G4...3-та е изненада (но и тя е от тел с ois)  и тази, на която нищо не се чете и  дето най-няма да ти хареса е на   Z5( пък де да знам, може и най-много да ти хареса, все пак е Сони Big Grin )

[Изображение: 036643929-big.jpg?r=0]

Та кажи им, че времето дойде. Ако питаш мене дойде още с HTC One M7  Smile

Снимките са на слаба изкуствена светлина


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#82

Не знам колко е вярно това, но ми се струва логично - смениха Z с X:

[Изображение: original.jpg?w=600&h]
Цитирай
#83

(2016-02-24, 00:50:54)rumo написа:  Koнкурентни са да, на светло. На слаба светлина камера без OIS няма как да е на нивото на тези със.
xn3k@ Миналата година снимах един пожарогасител, за да покажа как няма фокус при Z3,( мисля че ще си спомниш) сега сглобих малко снимки с участието на Z5.

От ляво надясно - Note4, LG G4...3-та е изненада (но и тя е от тел с ois)  и тази, на която нищо не се чете и  дето най-няма да ти хареса е на   Z5( пък де да знам, може и най-много да ти хареса, все пак е Сони Big Grin )

[Изображение: 036643929-big.jpg?r=0]

Та кажи им, че времето дойде. Ако питаш мене дойде още с HTC One M7  Smile

Снимките са на слаба изкуствена светлина
А с какви настройки на камерите е снимано, защото аз снимах на много слаба светлина с автоматични настройки с Z5 и о чудо, уникална снимка???
Цитирай
#84

Не знам колегата какво и как е снимал, но сутринта направих снимка с авто настойките в банята. Пълен мрак (без светната крушка) и само леко отворена врата (без светкавица), за да мога да видя все пак накъде да насоча камерата.

Пълен размер:
https://drive.google.com/file/d/0B966JJW...sp=sharing

Намалена на 80%, за да мога да я кача на имидж сървър (десен бутон на снимката и "Отвори в нов раздел" ще я отвори изцяло:
[Изображение: 61a94fbdc8f1f93a.JPG]

И crop на текста:
[Изображение: 3afe3343f914c380.jpg]

За мен това е брилянтна снимка, като отново ще повторя, че е снимана в ПЪЛЕН МРАК без светкавица и осветление. Това, което виждах на живо с очите си беше много, много по-тъмно. Самия телефон я осветли доста при обработката и запазването.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#85

Затвърдиха новината, че няма да има повече Z телефони.

Минават на X и дано да спират също така и T, E, C и M серията.

В X са предвидили нисък, среден и висок клас.
Цитирай
#86

Най-вероятно ще спрат останалите серии. Това потвърждава слуховете, за две линии устройства.

https://www.androidbg.com/Sony-will-have...eases-2016

Всичко се случва така, както го е написал @GHOSTFACE. Първата серия през Юни и ако слуховете се окажат истина, то през Октомври трябва да има Z6.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#87

Мое мнение, ама с тия закостенели мозъци в Sony, които не са променяли дизайна от години насам, не знам какво ще постигнат. Хората всяка година гледат да изкарат нов дизайн,
а тук ниска, средна и висока класа телефони са с един и същи дизайн. Като сложим и това, че в писледните си два флагмана Z3+ и Z5 използваха прегряващите процесори Snapdragon 810, от които избягаха повечето производители, не вървят на добре.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#88

Няма да има Z6!
http://www.mobilebulgaria.com/news/37095...-xperia-z6

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#89

Е, остана до края на 2016та да представят Х компакт, премиум и ултра.
Цитирай
#90

Не схванах на Вълка поста. От QSD810 ли са избягали всички производители? Кои всички имаш предвид - китайските ли? На тях са им скъпи и ползват Медиатек, но пък всички други, известни марки имат телефони с този чипсет. Та не знам как да се съглася с теб, че само Сони са виновни, че са го ползвали.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#91

Говоря за Samsung S6 и S6 EDGE, които са с Exynos и LG G4, които в последния момент избраха Snapdragon 808, поради оплакванията от 810. Имах Sony Z3+ и го изтърпях точно един месец, просто това греене беше отвратително и зацикляше целия телефон при 10 мин. по-интензивна работа.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#92

Z5 има двойно охлаждане и конструктивно няма много общо със Z3+. Досега не ми е прегрял нито веднъж. Да не говорим пък за зацикляне.

[Изображение: sony-xperia-z5-heatpipes.jpg]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#93

Добре сега да разбирам ли , че Сони са показали следващия си флагман под името X нещо си или тепърва ще чакаме новини
Цитирай
#94

Флагман с 5,0 инча дисплей в днешно време ми звучи несериозно. Според мен флагмана за 2016г на Сони ще е с 5,5 инча дисплей като на z5 премиума и ще е задължително с най-мощния за годината процесор на Snapdragon. А въпросния процесор още не е излязъл. Това е средната линия телефони, пак по мое мнение ще има зет серия и хикс серия и това ще са телефоните на Сони за тази година - общо шест модела. Разбира се могат да пуснат и три от евтините, та да станат девет. При всички случаи Хикс серията не са флагмани - нито от към процесор, нито от към дисплей, нито пък е водо/прахоустойчива цялата серия, което е задължително за Сони.

Galaxy Note 20 Ultra
Цитирай
#95

Няма голямо значение дали серията се каза Z или X. Сони ще имат флагманска серия просто ще е с променена "буква". Точно направата на телефони с различен размер дисплей е добро решение, с цел да задоволят изискванията на различни групи потребители. Едни могат да искат 5", но други ще искат 5.5".

LG също искаха да променят тяхната флагманска серия и вече да не е G, но се отказаха. За сметка на това промениха про серията и вече се казва V.

Х performance ще е със СД 820, който си е топ процесора на Qualcomm за 2016. Демек си отива на флагман. Камерата 23МП и тя бие на флагман.
В гсмарена пише, че телефона е IP68, но не знам дали е вярно.

@Димитър! Кой е този най-добър процесор за годината, който още не е излязъл?


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#96

Димитър!, по вашите думи излиза, че Apple цял живот не са издавали висок клас устройство, защото са 4.7". S6 също не е 5.5" - значи е несериозно.
Цитирай
#97

Perfomerce-a някаква идея колко пари ще е?
Тва за 5те инча != от флангман е смешно. 
5.5 за мен е към фаблет категорията.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#98

Цената на pre-order в UK на Xperia X е £529, а XA е £249
http://www.gsmarena.com/sony_xperia_x_an...-17024.php
Цитирай
#99

XA най ме грабна от трите версии. Най-добър дизайн и най-ниска цена.Принципно симпатизирам на по-малките телефони, така че бих преглътнал това с горна и долна рамка и софт бутоните. Откъм параметри също е доста добър за средния клас, осем-ядрен телефон за около 500-550 лв. ще си е супер оферта, дори и чипсета да е Медиатек.
Цитирай

[Изображение: 8702947g.png]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)