Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Надежден ли е новия CM13 - android 6 - Marshmallow
#1

Здравейте и веднага на въпроса: Преди няколко дни сложих най новата компилация на CM13  - тази  cm-13.0-20160222-NIGHTLY-i9300
и до сега не виждам проблеми с нея. Но реално има рома от тази група, който е cm-11-20160115-SNAPSHOT-XNH0E0O00N-i9300
[/url]
 
кой то реално се явява Kitkat4.4.4
Идеята ми е кое реално е финална и стабилна версия за моята "пръчка"S3 и с коя ще се държи стабилно? Ще се радвам за отговор и помощ с линкове и насока от вас.
Виждам и другата разработка  [url=https://www.androidfilehost.com/?fid=24421527759884447]cm-13.0-20160221-UNOFFICIAL-temasek-i9300-V4.5


и реално не знам коя е стабилна?
Поздрави на екипа и очаквам отговор.

п.п. от cyanogenmod.org пускат всеки ден почти ъпдейти - защо толкова чести? толкова ли не е стабилен рома CM13
cm-13.0--NIGHTLY-i9300?
Цитирай
Аксесоари
#2

Абе тук някой влиза ли изобщо??!! Човек пита за полезно инфо и никой не отговаря с дни....Баси и форума
Цитирай
#3

То помня че в началото като пуснаха 6.0 за с3 беше лагава работа но минаха месеци и до сега сигурно са го оптимизирали.Китката вече си остаря и няма смисъл да го слагаш.
пс:кво да ти кажат хората като нямат С3 или даже не са пробвали рома(не че аз имам но съм чувал за cm13 и съм го виждал на видео)

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#4

Кой искаш да ти отговори като никой няма телефона с 6.0 да ти сравни, ако искаш бързина батерия, 4.4 ако искаш дизайн 6.0

Ако искаш бързина на 6.0 овърклокваш процесора на performance с No Frills CPU Control , обаче се сещаш че батерията...

Бих избрал 6.0 аз не търся бързина а дизайн

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#5

Интересува ме просто дали има стабилна версия от предишната Lollipop 5.1.1. и дали е по-добре с нея да се остава, докато не излезе по-стабилна от Marshmallow?
Цитирай
#6

Подфорума на Galaxy S3 отива към подфорума на Galaxy Nexus.Нормално е почти да няма кой да ти отговори.Много хора вече нямат този телефон..което е нормално.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#7

Аз лично ползвам на моята S3 този ром https://www.androidfilehost.com/?fid=24421527759885433 и отделно съм си флашнал Boeffla kernel http://boeffla.df-kunde.de/sgs3/boeffla-...covery.zip ( най-вече заради Boeffla sound и да си downclock-на CPU-то на 1000 Mhz, да ми държи повече батерията ) . Доволен съм нямам Random reboots, няма бъгове, поне аз не забелязвам такива, батерията ми държи 4 часа на екран, ако не играя игри.
Цитирай
#8

(2016-02-26, 18:06:09)borntorace написа:  Аз лично ползвам на моята S3 този ром https://www.androidfilehost.com/?fid=24421527759885433 и отделно съм си флашнал Boeffla kernel http://boeffla.df-kunde.de/sgs3/boeffla-...covery.zip ( най-вече заради Boeffla sound и да си downclock-на CPU-то на 1000 Mhz, да ми държи повече батерията ) . Доволен съм нямам Random reboots, няма бъгове, поне аз не забелязвам такива, батерията ми държи 4 часа на екран, ако не играя игри.

Благодаря за отговора. Wink
Аз се спрях на това https://download.cyanogenmod.org/?device=i9300
и реално това е за момента мисля най-доброто. Слагах и на temasek-i9300-V4.5.1, но имаше някои бъгова когато снимам с камерата през Viber. Ако не си пробвал този Nightly опитай-доста стабирен ром и дори е вече официален гледам - [ROM][OFFICIAL][6.0.1] CyanogenMod 13 Nightlies for i9300 . http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3
Цитирай
#9

Един въпрос - Сложих си новия андроид 6.0 , но имам една забележка, а именно тя е защо, когато гледам клип примерно в Youtube и в галерията, като обърна телефона не се обръща самия екран? Трябва ръчно да го правя?
Цитирай
#10

(2016-02-22, 17:58:04)bgcasio написа:  Здравейте и веднага на въпроса: Преди няколко дни сложих най новата компилация на CM13  - тази  cm-13.0-20160222-NIGHTLY-i9300
и до сега не виждам проблеми с нея. Но реално има рома от тази група, който е cm-11-20160115-SNAPSHOT-XNH0E0O00N-i9300
[/url]
 
кой то реално се явява Kitkat4.4.4
Идеята ми е кое реално е финална и стабилна версия за моята "пръчка"S3 и с коя ще се държи стабилно? Ще се радвам за отговор и помощ с линкове и насока от вас.
Виждам и другата разработка  [url=https://www.androidfilehost.com/?fid=24421527759884447]cm-13.0-20160221-UNOFFICIAL-temasek-i9300-V4.5


и реално не знам коя е стабилна?
Поздрави на екипа и очаквам отговор.

п.п. от cyanogenmod.org пускат всеки ден почти ъпдейти - защо толкова чести? толкова ли не е стабилен рома CM13
cm-13.0--NIGHTLY-i9300?

Аз съм с версията от 12.02 с Open GApps 6.0 pico. Всичко се държи и работи стабилно. Има много ъпдейти, защото за наш късмет се намери кой да поддържа старите ни "пръчки". Nightly ъпдейтите, макар и експериментални, се водят в голяма степен стабилни. Ако ти не срещаш проблеми с ползването на телефона, няма нужда да се притесняваш и да наблягаш сериозно на това дали си със stable, snapshot или nightly версия. 

При мен всичко работи - WiFi, мобилен нет, камера, видео, GPS, приложения и т.н. Батерията се държи добре, изкарва около 3 часа на екран (мобилен интернет, браузване, мейли и тн.). 

Ако има нещо друго, питай.

(2016-02-27, 11:27:37)misterj написа:  Един въпрос - Сложих си новия андроид 6.0 , но имам една забележка, а именно тя е защо, когато гледам клип примерно в Youtube и в галерията, като обърна телефона не се обръща самия екран? Трябва ръчно да го правя?
Екрана на auto-rotate ли е? Ако не е може да го смениш с опцията от drop-down менюто (Portrait>Auto-rotate), или от Settings>Display & lights>Rotation.
Цитирай
#11

Значи, екрана е на auto-rotate, да. След това влязох в Settings>Display & lights>Rotation и там ми излизат rotation modes - 0 degrees , 90 , 180 , 270 degrees ?
Цитирай
#12

Дай повечко инфо. Какъв андроид си сложил на телефона? С какво Recovery и по-точно по какъв начин инсталира ром-а? Ако е инсталиран върху предишен ром без wipe е напълно възможно да има подобни неразбирателства. При мен, след преминаване от по-стара към по-нова версия на CM13 (без ресет), се беше счупил lockscreen-a и не ми заключваше телефона. След чиста инсталация всичко си дойде на мястото.
Цитирай
#13

Значи, направих и изтеглих абсолютно всичко както в този клип - https://www.youtube.com/watch?v=xRHRP5TfOvc
Направих wipe, уж всичко си е на мястото, но не знам защо не работи...
Цитирай
#14

(2016-02-26, 18:50:56)bgcasio написа:  Благодаря за отговора. Wink
Аз се спрях на това https://download.cyanogenmod.org/?device=i9300
и реално това е за момента мисля най-доброто. Слагах и на temasek-i9300-V4.5.1, но имаше някои бъгова когато снимам с камерата през Viber. Ако не си пробвал този Nightly опитай-доста стабирен ром и дори е вече официален гледам - [ROM][OFFICIAL][6.0.1] CyanogenMod 13 Nightlies for i9300 . http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3

Не можах да разбера това за снимането с камерата през вайбър, но аз нямам проблеми нито с камерата, нито с изпращането на снимки и клипове през вайбър. На temasek ром-а е същият като стоковия CM ,неговия е базиран на CM Source, като той само добавя някои настройки и модове и практически няма разлика между двете. Аз съм доволен и го ползвам ежедневно, всичко е въпрос на вкус Smile

(2016-02-28, 19:48:35)misterj написа:  Значи, направих и изтеглих абсолютно всичко както в този клип - https://www.youtube.com/watch?v=xRHRP5TfOvc
Направих wipe, уж всичко си е на мястото, но не знам защо не работи...

Пробвай с друг CM 13 ром. Factory reset и Format System. После флаш на rom-a и Gapps заедно, clear dalvik cache и cache и тогава рестарт.
Цитирай
#15

(2016-02-26, 12:56:17)BGDropche написа:  Кой искаш да ти отговори като никой няма телефона с 6.0 да ти сравни, ако искаш бързина батерия, 4.4 ако искаш дизайн 6.0

Ако искаш бързина на 6.0 овърклокваш процесора на   performance с No Frills CPU Control , обаче се сещаш че батерията...

Бих избрал 6.0 аз не търся бързина а дизайн

Лично аз не виждам нищо "дизайнерско" в тоя Маршмелоу, както и в Лолипоп. С тези грозни иконки и менюта тотално ме отказват да ги ползвам. От ромовете, които съм ползвал (включително и гореспоменатите), най-доволен съм останал от Блекота. Изключително адекватен ром (Note4), добро държане на батерията и нормално персонализиране на апликациите и менютата. В по-горните ромове не ми харесва как изглеждат приложния като Камера, календар и също така издръжливостта на батерията по време на ползване. Единствено deep sleep ми беше страхотен.

"Даже и най-скъпият часовник отмерва 60 минути в час"
Цитирай
#16

Мина се малко време, но проблемите нарастват, вместо да ги няма вече. Big Grin Ротацията се оправя само, когато рестартирам телефона и след 10 мин пак се бъгва, но си изтеглих програма и се оправих с този проблем що годе. Вече ротацията е ръчна, но няма как явно. Сега както влизам в някои приложения или в интернет ми се показва надпис - Услугите на Google Play спряха , и има да натисна ок, и след това излиза пак около 5-6 пъти, спира за малко и след час примерно пак. Има ли начин да се оправи този проблем, наистина рома ми харесва много, бърз е доста, не ми се връща стария, като знам разликата в сегашния и стария. Мнения как да оправя проблема?
Цитирай
#17

Настройки>Поверителност>Защитен режим>Услуги за Google Play и вътре вече Дръж буден трябва да е включено, а Изпълнява се при стартиране да е изключено и би трябвало да спре да ти дава услуги за google play спряха.
Цитирай
#18

Здравейте, при мен проблемът се изразява в това,че камерата както работи при следващо пускане изведнъж спира и дава черен екран, а YouTube ми дава, че връзката се е разпаднала тези две приложения след рестарт се оправят, но след време пак започва да ми прави същите номера. Моля споделете с коя версия сте и дали ви работи коректно и също с тези две приложения, аз съм с тази от днес, CM 13 20160321, но проблема се забелязва все още.
Цитирай
#19

(2016-03-19, 21:22:10)borntorace написа:  Настройки>Поверителност>Защитен режим>Услуги за Google Play и вътре вече Дръж буден трябва да е включено, а Изпълнява се при стартиране да е изключено и би трябвало да спре да ти дава услуги за google play спряха.

Благодаря много за помощта!!! До момента не ми е давало същия този досаден надпис!
Цитирай
#20

До misterj Радвам се,че съм ви помогнал. До stanchev36 трябва да изтеглите Kernel Auditor и да дадете disable на KSM ( Kernel same page merging) или може да изтеглите последна версия на temasek, където KSM е disabled по дефолт и няма да имате проблеми с камерата. https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=45831
Цитирай
#21

До borntorace Много благодаря за помощта! Smile сложих рома на temasek и сега всичко върви отлично сравнено особено със стоковия 4.3, Marshmallow-то върви доста по-гладко и определено рома го препоръчвам, ако открия бъгове ще пиша Smile
Цитирай
#22

Искам да споделя само, че бях с 6.0 Marshmallow! Имах 2-3 бъга, след това сложих телефона на зарядно, отивам да го видя и го включвам. След това ми излиза да си напиша пин кода, и заби така и не се оправя. Изключвах, включвах, ама не. На другия ден си сложих андроид 4.4 и до момента няма никакви бъгове. Справя се отлично, много по-добре от стоковия.
Цитирай
#23

И аз на мойта пръчка съм от 1 ден с cm13 android 6.0. Преди това бях Blekotata. Наистина върви по леко ,но няма опция бързо зареждане и ме дразни че немога да създам папка в менюто с приложенията. Също така че е и с 4 икони на ред ,визията на рома За сега не срещам никакви проблеми с бъзикането по менютата и по приложенията. За напред ще споделям ако изкочи някой бъг.
Цитирай
#24

Здравейте отново, опитвам се да си сложа FM Radio na S3-ката обаче не става казва ми, че ми трябва root достъп, за да инсталирам Spirit FМ, а пък в CPU-Z ми показва, че го имам и не знам какво да правя.Мисля си дали ми трябва SuperSU, за да се оправят работи и пробвах да го инсталирам с флаш, заедно с Gapps и CM 13 by temasek, но телефона след инсталация стига до логото на Cyanogen и до там .Благодаря ви предварително Smile
Цитирай
#25

(2016-03-27, 14:16:28)stanchev36 написа:  Здравейте отново, опитвам се да си сложа FM Radio na S3-ката обаче не става казва ми, че ми трябва root достъп, за да инсталирам Spirit FМ, а пък в CPU-Z ми показва, че го имам и не знам какво да правя.Мисля си дали ми трябва SuperSU, за да се оправят работи и пробвах да го инсталирам с флаш, заедно с Gapps и CM 13 by temasek, но телефона след инсталация стига до логото на Cyanogen и до там .Благодаря ви предварително.
Първо се флашва ROM и Gapps заедно и се стартира телефона. След като зареди андроида, гасиш и флашваш SuperSU последна версия,мисля че беше 2.67, ама не съм сигурен. Макар,че аз не виждам нужда от него, защото root е вграден в ром-а, просто трябва да включи ( Опции на програмиста>Администраторски достъп). Аз ползвам cm13 temasek без флашнат SuperSU и Spirit FM съм сложил и си бачка без проблем. Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)