Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Официални актуализации за Huawei G7
#1
Lightbulb 

Всички устройства Huawei се актуализират не само OTA (по въздуха/wifi), но и с ръчна инсталация. Това позволява да инсталирате по-бързо актуализация или да се върнете към предишна версия на софтуера. За целта трябва да разполагате с инсталационен пакет точно за вашия модел и модификация, външна sd карта и малко свободно време. Процедурата е напълно безопасна за телефона и не нарушава гаранцията на устройството!


Androidbg РЪКОВОДСТВО ЗА РЪЧНО ИНСТАЛИРАНЕ НА ОФИЦИАЛНА АКТУАЛИЗАЦИЯ

1. Не трябва да имате Root! Ако имате root, го свалете.
2. Изтеглете firmware точно за вашата модификация на G7 от архива по-долу или от официалния сайт на HUAWEI.
    Не може да инсталирате върху китайска версия европейска и обратното! 
3. Създайте папка dload във вътрешната памет на телефона.
   За по-сигурни резултати, използвайте външна sd карта!
4. Поставете в папката dload файла UPDATE.APP
   Разархивирайте изтегления файл с firmware-a и извлечете файла UPDATE.APP!
5. Отворете Dialer-a (набиране на телефон) и наберете *#*#2846579#*#*
6. Изберете от менюто, което ще се отвори Software Upgrade -> SDCard Upgrade-> OK

Ако телефонът откаже да инсталира актуализацията, рестартирайте го с бутона на захранването, проверете още веднъж дали името на папката dload е правилно изписано и дали в нея има само един файл - UPDATE.APP и повторете стъпки 5-6. 
В случай, че отново не можете да инсталирате актуализацията, продължете със стъпки 7-10:

7. Изключете телефона.
8. Натиснете едновременно и задръжте трите бутона Power, Volume+, Volume- (захранване, увеличаване и намаляне на звука).
9. Пуснете бутоните, когато телефонът извибрира.
10. На дисплея ще се появи меню за ръчен ъпгрейд и списък със съдържанието на паметта. Използвайте бутоните за звука да укажете пътя до папката dload и потвърдете избора с бутона на захранването с кратко натискане.

Ако всичко е наред, телефонът ще се актуализира до firmware-a, който сте избрали, но бъдете търпеливи, процесът е бавен!

ВСИЧКИ ВРЪЗКИ С АКТУАЛИЗАЦИИ ПО-ДОЛУ СА КЪМ ОФИЦИАЛНИТЕ СЪРВЪРИ НА HUAWEI И СА НАПЪЛНО БЕЗОПАСНИ!
ИЗКЛЮЧЕНИЯТА ЩЕ БЪДАТ ОЦВЕТЕНИ В РОЗОВО С ДОПЪЛНИТЕЛНО ПОЯСНЕНИЕ И СЕ ИНСТАЛИРАТ НА ВАША ОТГОВОРНОСТ!!!


Още за Huawei G7:
Официална страница: HUAWEI Consumer World
Фейсбук страница: HUAWEI Consumer Bulgaria
Официален форум: Vmall Club China

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
Аксесоари
#2

Браво за темата, може да я закачите при важните Smile
Цитирай
#3

Браво за темата! 6+

Xiaomi 13 eu 
Цитирай
#4

Европейският файл за G7-L01 ми дава грешка при разархивирането и на двата телефона.

Xiaomi 13 eu 
Цитирай
#5

@velkowww, изтеглих го на компютъра и успешно го разархивирах със 7zip. Или не си го изтеглил целия, или програмата за извличане на архива ти прави проблеми. Изтегли го и го разкомпресирай на PC, а не в телефона.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#6

(2016-03-11, 23:34:41)velkowww написа:  Европейският файл за G7-L01 ми дава грешка при разархивирането и на двата телефона.

Дава ти грешка защото в архива има PDF фаил и нфо файл, не ги вади от архива за това е грешката и при мен беше така

 Huawe G7-L01
Цитирай
#7

Готов съм, инсталирах zip екстрактор и всичко мина гладко. Мерси!

Xiaomi 13 eu 
Цитирай
#8

Благодарение , на темата и аз вече може да се похваля с LOLIPOP на моя G7 Smile Благодаря Smile
Цитирай
#9

Андроид 6 ще има ли за нас
Цитирай
#10

Малко помощ-на жена ми телефона защо няма нов ъпдейт?Просто си стои на Андроид 444 КитКат-Версия-B263.Пускам за проверка на нов ъпдеит,но нищо не излиза.Пише че няма .Къде може да е проблема.Явно има някакъв проблем щом вече сте с Андроид6 Лолилоп
Цитирай
#11

Някой пробвал ли е Андроид 6.0 за азиатската част. Аз се двоумя че имам проблем със YouTube работи ми само на Wi-Fi , и 4g да пусна пак не работи, пише ми проверете връзката с интернет.

 Huawe G7-L01
Цитирай
#12

Какво стана със android 6 ще го получим ли скоро
Цитирай
#13

Кой файл е за България?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)