Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с LG G PRO F240S след опит за рестартиране.
#1

Здравейте,притежавам телефон LG G PRO F240S.
Имам следният проблем:телефона го рутнах и си работеше в продължение на доста време без грешка,но един ден се случи следното при опит за рестарт,както си работеше подадох команда за рестарт и телефона изгасна и повече не иска да се включи.Направи ми впечатление ,че в момента на подаване на командата изгасна моментално ,не като друг път да мине известно време да се появи логото и така нататък след което да се рестартира.
Носих го по сервизи 3 на брой и никой неможе да разбере какво му е.
При свързване към компютър се разпознава само като QHSUSB QDLOAD COM10 и нищо друго.
Аз имам някакви познания по електроника.Търсих електрическата схема на този модел (F240) и не открих такава,но пък открих схемата за LG G PRO E988 .Не съм сигурен дали двете схеми са идентични?
Незнам дали проблема е хардуерен или софтуерен?Ако някой може да ме насочи в коя посока да търся?
Дали е изгоряла някоя хардуерна част или буутлоадера се е изтрил или деда знам ,рам паметта дали може да е изгоряла или пък вътрешната памет.Моля за съвети.
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравей,пробва ли да го вкараш в даунлоуд моод.Ако успееш опитай да го преинсталираш.Успех.
Цитирай
#3

Пробвах но не става.
Цитирай
#4

Как го пробва?Извинявай за молко тъпия въпрос,но аз притежавам 240L  и видях голям зор докато открия как.Навсякъде пише за европейския вариант.Натисни и двете  бутончета за усилване-намаляване на звука и ги задръж.След това вкарай USB и виж дали ще се получи.Ако не стане лошо,дано и някой друг колега се е сблъсквал с подобно нещо и да сподели.Задължително преди да го направиш извади батерията и след няколко секунди я сложи и пробвай.
Цитирай
#5

Ако си от София, дай да го помъча.
Имам чувството обаче, че просто му е издухала паметта, процесора или друга важна част

Забравих. Схемите са различни, корейската версия има тунер за цифрова телевизия и радио

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#6

(2016-02-25, 21:22:18)jorrddan написа:  Ако си от София, дай да го помъча.
Имам чувството обаче, че просто му е издухала паметта, процесора или друга важна част

Забравих. Схемите са различни, корейската версия има тунер за цифрова телевизия и радио
Извинявам се, че не е по темата. Аз имам същия телефон, но не намирам начин как да използвам цифровата телевизия.... Когато пусна да се сканират каналите не намира нищо..... Чудя се дали проблема е в честотите.....

Samsung Galaxy S6 SM-G920F
Цитирай
#7

Проблемът е във формата и честотата... В Южна Корея се гледат яко канали, ма само там

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#8

В PMIC модула има ли софтуер или той си работи чисто хардуерно.Имам предвид следното :ако предположим че бутлоадера си е заминал ,то поне зареждането не е ли автономна част и да си работи дори без да се изобразява върху екрана.Питам ,защото и то не работи.Съдя по това ,че като му сложа зарядното и стой няколко часа и после взема батерията и я замеря с мултиметър не е мръднала ,стои си на 2,8 волта.Зареждах я външно до 4 волта и пак пробвах и нищо.
Цитирай
#9

Дай да го пробвам

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)