Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[TUTORIAL] Как се руутва и слага къстъм ром на стоков 2.3.3
#1

Не нося отговорност, ако нещо се случи с телефоните ви!!
Внимание!!! За да изпълните тези процедури, описани долу и всичко да е работи изрядно ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва преди да започнете всичко да сте със стоков ром 2.3.3. Ако някой не знае как се слага - ето ТУК е темата.
1. Руутване - Благодарение на @svetulka02:
Цитат:Изтегли http://www.multiupload.com/PQ0HR0X9LQ вътре има два архива, андроид го резархивираш в C:/ а другия на работния плот. Трябва да си инсталирал драйверите на тела, ако не си на картата на тела имаш папка LGPCSuiteIV, отвори я и в папката USB_Driver са драйверите - инсталирай ги и рестартирай компа.
Стартираш командния прозорец като администратор и свържи тела към компа, сложи отметка на USB отстраняване на грешки след това изпълни тези команди:
cd\
cd c:\android\platform-tools
adb devices -след третата команда, ако всичко е наред трябва да видиш серийния номер на тела.
adb shell
echo 1 > /data/local/lge_adb.conf

рестартирай тела
стартирай SuperOneClick от работния плот.
Във полето Exploit избираш GingerBreak след което натискаш root.
На всичките въпроси посочвай Yes.
Когато всичко е готово ще ти изпише да рестартираш тела.
След тези процедури и рестартирането в менюто на телефона ще ви се яви една иконка Superuser. Влезте в маркета и на търсене напишете Superuser и изтеглете/ъпдейтнете с по-новата версия. Пак рестартирайте. Готово - вече имате руутнат оптимус със стоков ром 2.3.3 Smile
2. Recovery
Влизате в маркета и теглите ROM Manager. Изчаквате да се инталира и я стартирате. Избирате Flash ClockWorkMod Recovery, избирате Optimus One и натискате ОК. След като се флашне телефона се рестартира. Вече имате рекавъри. В него се влиза чрез комбинацията от бутони: VOL DOWN + HOME + POWER при изключен телефон.
3. Custom ROM
Тук има няколко качени рома, в хда има много такива върху 2.3.3. Аз съм с Hydrogen, доволен съм, препоръчвам. (и тук го има). Процедурата е такава:
Сваляте си на компа roma.zip. Качвате го на сд картата (за предпочитане в главната директория). Изключвате телефона и влизате в рекавъри с комбинацията от бутони, която написах по-горе. В него се работи с бутоните за звука (нагоре-надолу), меню за ОК и back за отказ. Давате WIPE DATA и натискате YES. После WIPE CACHE и пак YES. (датата прави фактори ресет, а кеша - изтрива всичкия кеш). След като вече имате напълно wipe-нат телефон натискате Flash zip from sd card. Избирате roma.zip и потвърждавате с меню бутона. Изчаквате да се флашне. След като изпише, че е готово натискате Reboot phone. Телефона се рестартира и вече сте с къстъм ром. Първия буут/зареждане може да продължи по-дълго, не бойте се. Те това е, не е трудно!
Надявам се да съм помогнал, ако има някакви грешки или нещо с което не сте съгласни кажете. Също ако имате да питате - питайте!
Цитирай
Аксесоари
#2

Този метод за руут: https://www.androidbg.com/forum/topic136...k-222.html , става ли или трябва да го направя по описания от теб? Гледам някои вече са успели с този ДжинджърБрейк.

П.с Ако можеш да добавиш и как да се върнем към сток, ще съм много благодарен и едва ли ще бъда само аз.

Galaxy Note 3
Цитирай
#3

de4thless написа:Този метод за руут: https://www.androidbg.com/forum/topic136...k-222.html , става ли или трябва да го направя по описания от теб? Гледам някои вече са успели с този ДжинджърБрейк.

П.с Ако можеш да добавиш и как да се върнем към сток, ще съм много благодарен и едва ли ще бъда само аз.
Не,не става по този начин.Така го руутнах моя когато беше 2.2.2 за нула време,но сега с 2.3.3 руутването става само по описания по-горе в туториала начин.А на тези които са успели:Браво,и все така да успяват.Връщането към стоковия щом си с 2.3.3 знаеш как става-с KDZ.

Един глупак може да зададе такъв въпрос,на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.Honor 8 Lite,Redmi Note 7 4/64
Цитирай
#4

Gravedigger написа:
de4thless написа:Този метод за руут: https://www.androidbg.com/forum/topic136...k-222.html , става ли или трябва да го направя по описания от теб? Гледам някои вече са успели с този ДжинджърБрейк.

П.с Ако можеш да добавиш и как да се върнем към сток, ще съм много благодарен и едва ли ще бъда само аз.
Не,не става по този начин.Така го руутнах моя когато беше 2.2.2 за нула време,но сега с 2.3.3 руутването става само по описания по-горе в туториала начин.А на тези които са успели:Браво,и все така да успяват.Връщането към стоковия щом си с 2.3.3 знаеш как става-с KDZ.
Значи руутвам, слагам къстъм и като ми омръзне флашвам през кдз 2.3 ?

Galaxy Note 3
Цитирай
#5

Няма омръзване.Като секса е:колкото повече го правиш,толкова повече ти се прави ...и все с различни ти се иска да пробваш.А за стоковия какво да ти кажа,все едно се прибираш в къщи от време на време и после пак излизаш. :rofl:

Един глупак може да зададе такъв въпрос,на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.Honor 8 Lite,Redmi Note 7 4/64
Цитирай
#6

https://www.androidbg.com/forum/topic142...rader.html - Тук е описано как се флашва стоков ром, било то 2.2 или 2.3. Просто теглиш roma.kdz и следваш инструкциите Smile
Цитирай
#7

Линкът в началото на поста не работи.

OPTIMUS ONE Android 2.3.3 + Hydrogen rom
Цитирай
#8

Всъщност работи но има грешна запетайка след края на линка Smile

OPTIMUS ONE Android 2.3.3 + Hydrogen rom
Цитирай
#9

Оправено е :thumbup:
Цитирай
#10

Успях с всичко, но като качих Hidrogen-a при зареждането на телефона не ми изкарва прозореца за искане на ПИН кода и не ми намира оператора. Виваком е.

OPTIMUS ONE Android 2.3.3 + Hydrogen rom
Цитирай
#11

padawan написа:Успях с всичко, но като качих Hidrogen-a при зареждането на телефона не ми изкарва прозореца за искане на ПИН кода и не ми намира оператора. Виваком е.
А ти преди това флашна ли си новия 2.3.3?Защото там е сменен бейзбанда,което ще рече че ако нямаш новия бейзбанд няма да имаш покритие от оператор.Hidrogen и други нови РОМ-мове са базирани точно на V20C.За целта трябва първо с KDZ да флашнеш до версия V20C,след това руутваш,слагаш рекавъри и газ.

Един глупак може да зададе такъв въпрос,на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.Honor 8 Lite,Redmi Note 7 4/64
Цитирай
#12

Мисля че да, направи всичко по-горе написано част по част. Какво да съм пропуснал? Какво да правя по-скоро?

OPTIMUS ONE Android 2.3.3 + Hydrogen rom
Цитирай
#13

Прочети заглавието - [TUTORIAL] Как се руутва и слага къстъм ром на стоков 2.3.3.
За да проработи по описания горе начин, трябва да си със стоков ром 2.3.3.
ЕДИТ: Сега трябва с кдз да флашнеш оригинален 2.3.3 и после да следваш горните стъпки. Успех! :thumbup:
Цитирай
#14

Да,в момента на лични му разяснявам какво е положението и мисля че ще се справи момчето.Само е пропуснал това да направи,да си качи стоковия 2.3.3, иначе е почти готов.

Един глупак може да зададе такъв въпрос,на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.Honor 8 Lite,Redmi Note 7 4/64
Цитирай
#15

Ще се справи ами, де ще ходи Smile Успех!
Цитирай
#16

Справих се и съм ви благодарен. Наистина не бях качил стоковия, как го пропуснах идея си нямам. Да остана ли с GB 2.3.3.v1 или да минавам на Hidrogen?

OPTIMUS ONE Android 2.3.3 + Hydrogen rom
Цитирай
#17

kBo написа:Ще се справи ами, де ще ходи Smile Успех!
Ами май да поспи малко,гледам го че е вече офлайн.Утрото е по-мъдро от вечерта.И аз отивам да лягам че жената отдавна захърка а бебока след малко ще стане да лудува,както всяка нощ прави,лудетината недна ... Lol Ааааа,тука е още.Давай смело,с теб сме.

Един глупак може да зададе такъв въпрос,на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.Honor 8 Lite,Redmi Note 7 4/64
Цитирай
#18

Сега качвам Хидрогена и казвам първи отзиви до 10 минути!

OPTIMUS ONE Android 2.3.3 + Hydrogen rom
Цитирай
#19

padawan написа:Справих се и съм ви благодарен. Наистина не бях качил стоковия, как го пропуснах идея си нямам. Да остана ли с GB 2.3.3.v1 или да минавам на Hidrogen?
Абе то ще ги изредиш всичките,гарантирам ти.Има и един с който съм сега,за сега,този от подписа ми.За него ми прошепна един колега и ми хареса.Има проблем с Wi-Fi,от време на време се дискънектва,ама не било от ROM-a,ами от лаунчъра доколкото разбрах.Още не съм пробвал да го лекувам,но го има този бъг и в Хидрото и в ОнеДроид-а.Не е болка за умиране.

Един глупак може да зададе такъв въпрос,на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.Honor 8 Lite,Redmi Note 7 4/64
Цитирай
#20

Готово! Харесва ми, ще остана с Хидрогена няколко дни да видя как е. Благодаря ви че бяхте тука по това време на нощта Smile. Кажете кога и къде ще пием бира?

OPTIMUS ONE Android 2.3.3 + Hydrogen rom
Цитирай
#21

Нещата описани от колегата за рутване и рекавъри са точно така. Трябва просто да се спазва всяка стъпка. За съжаление аз трябваше да ги открия сам преди няколко дни. :-)

Вяпроса ми е: След като имам инсталирано всичко това ако ъпдейтна отново с официален ром 2.3.3 през KDZ (разбрах че запазва програмите) то какво става с иконата SuperUser след като програмата неработи.

LG Optimus One -> Motorola Moto G -> Motorola Moto G 2Gen -> LG G2 - Xiaomi Readmi Note 4x
Цитирай
#22

Your link does NOT work!
Fix it pls!

Where is the Apple head ?!
SAMSUNG Galaxy NOTE, SGS3
Цитирай
#23

как да сложа кърнелче на 2.3.3 с руут че да го клокна
Цитирай
#24

Само да поясня, че описанието на темата не е мое, аз само го направих малко по-лесно (подробно) за хората които за първи път ще се сблъскат с това.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#25

При мен не става(2.3.3 v20f).Влизам в cmd(просто пиша cmd в старт менюто и то излиза) и правя това

Цитат:Microsoft Windows [Version 6.1.7601]
Copyright © 2009 Microsoft Corporation. All rights reserved.

C:\Windows\system32>cd
C:\Windows\system32

C:\Windows\system32>cd\

C:\>cd c:\android\platform-tools

c:\android\platform-tools>adb devices
* daemon not running. starting it now on port 5037 *
* daemon started successfully *
List of devices attached


c:\android\platform-tools>adb devices
List of devices attached


c:\android\platform-tools>adb shell
error: device not found

c:\android\platform-tools>

обаче телефонът е свързан и остраняването на грешки също.
Като свържа тела се чува само звука че е свързано и почва да се зарежда.Нещо трябва ли да м покаже на дисплея?Или...и аз не знам.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)