Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Внезапна смърт?
#1

Здравейте колеги. Днес ми се случи нещо странно. Снощи телефона беше на 60% заряд и не съм го включвал да се зарежда през нощта. Тази сутрин ставам и телефона беше на 50-55%. Отивам до работата, направих 1-2 кратки разговора, порових се в интернет и батерията падна до около 35%. След около 5 минути вадя телефона от джоба за да звънна, натискам паур бутона, отключвам телефона и ми изкача прозорче с надпис изключване и батерия 0%. Сложих телефона в колата да се зарежда, светна светодиода, че телефона зарежда, изписа 1% батерия и след 5-6 минути заряд се опитах да включа телефона. От тогава вече светодиода не свети, телефона не се включва, ресет бутона не помага по никакъв начин, а телефона стои вече час на оригиналното зарядно(това с магнита), но не дава признаци за живот. Преди да го закача към оригиналното зарядо пробвах да го зареждам и през usb порта, но няма ефект.
Цитирай
Аксесоари
#2

Остави го за часове на зарядното без да го пипаш и едва тогава опитай включване или комбинацията с бутоните за ресет.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#3

Ще пробвам така. Има ли значение през къде ще го зареждам, дали усб-то или порта на лайсната? Ако тръгне след няколко часа, то значи съм за нова батерия...
Цитирай
#4

Ако имаш възможност, опитай да го заредиш през юсб порта.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#5

Телефона запали.
Цитирай
#6

След зареждането му или друго?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#7

След като го оставих да се зарежда през порта на лайсната(около час) реших да му забода и усб-то(беше ръгнато в компа) и нещеш ли червената лампа за заряда светна и показа 1%. Преди това го бях ръгал в оригиналното зарядно в усб-то, но не ставаше нищо. След като заряда се вдигна до 5% включих телефона.
Цитирай
#8

Надявам се нямаш в предвид,  че докато си го зареждал през магнитния порт, едновременно с това си го закачил и към зарядно за юсб порта?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#9

Точно това имах в предвид.

Едит:
Не, имах в предвид, че докато се зареждаше с магнитното зарядно го закачих и за усб порта, а другия край беше ръгнат в компа.
Цитирай
#10

На мен така внезапно ми се изкл. след потапяне във вода, но след преинсталиране на софтуера чрез Sony oc companion тръгна.

Sony Xperia Z1 14.6.A.1.236 Android 5.1.1 Lollipop
Цитирай
#11

Никога не съм го потапял във вода. На два пъти ми го заливат с кафе и само съм го сплаквал под течаща вода, но това беше много отдавна. Та мисълта ми е, че не са направени да си плуваш с тях, а да е защитен от инцидентно заливане...
Цитирай
#12

Малко не е по темата, но реших да пиша тук. Ако модераторите решат нека пуснат мнението ми в правилния раздел като нова тема. Та както е видно от темата телефона ми започна да прави проблеми предполагам заради батерията(беше се надула леко). Реших, че нямам време да се занимавам със сервиза(тела е в гаранция още) и да ги чакам сума време и запретнах ръкави. Написах в гугъл батерия sony z1 и от излезлите сайтове се спрях на CityTel.  В сайта на CityTel видях, че продават батерия за която се твърди, че е оригинална, видях, че продават и капак пак оригинален. Белия цвят не ми харесваше и реших да поръчам черен капак. Звъня, вдига ми някакво момче. Питам го за батерията и уж е оригинална, питам го за капака, "оригинален е, но понякога не залепва добре и трябва да се сложи допълнително двойнозалепващо". Поръчах ги и на другия ден пристигнаха. Първо впечатление от капака... там където пише sony предпазното фолио е затъмнено за да не се вижда надписа(точно като на китайските фенери реплика на Police). Днес започвам да разглабям. Моя си капак беше яко залепен и както очаквах стана на парчета. След като демонтирах моя капак виждам, че на моя капак от вътрешната страна има пистички водещи до медна "антена" която предполагам е за NFC-то. Добре ама на новия капак няма такива, няма и антена(впрочем още не съм тествал телефона дали ще има обхват, да не би антената да е за gsm мрежата), но си казах майната му, телефона да работи.
[Изображение: 2meqsee.jpg]

Ейтука (около знака за NFC) трябва да има антена, стария капак за жалост не го снимах.
[Изображение: 10y3rra.jpg]

Разглабям телефона, свалям батерията, слагам новата, завивам пластмасовото скеле, лепя капака. След 5 мин гледам капака от към камерата се разлепил и се е надигнал 2мм, WTF ? Слагам допълнително двойнолепящо, слагам капака и пак същата история. Разглабям пак телефона, почвам да оглеждам и забелязвам, че "рамката" на батерията като че ли трябва да слезе по-надолу. Гледам, умува и почвам да сръвнявам... новата "оригинална" батерия не е баш оригинална, има разминаване в надписите (шрифт и големина) и в пластмасовата "рамка" която не позволява да се залепи капака.

Оригиналната рамка е в дясно!
[Изображение: 6t2syf.jpg]

Та реших да разлепя новата "оригинална" батерия и да я сложа в рамката на старата(естествено на ясно съм, че ще загубя гаранцията на батерията). След интервенцията вече капака не се надига и сега се надявам новата батерия да държи и телефона да си работи коректно без наличието на антена на новия "оригинален" капак закупен от CityTel. Та внимавайте какво си купувате от въпросния интернет магазин, защото има артикули, които са обявени за оригинални, а имат големи разминавания с оригиналните. И не на последно място изводите до които стигнах е че никога повече няма да пазарувам от CityTel и никога повече няма да си купя телефон с "вградена" батерия!
Цитирай
#13

Просто е трябвало да го занесеш на търговеца и така щеше да си спестиш ядовете, а ние пък нямаше да разберем кво се продава. Но по-добре първото..
Доста изчерпателен пост и полезен, имаш плюс от мен Smile
Та около зареждането - чудил съм се какво ще стане, ако се "ръгнат" две зарядни в един телефон (магмитно и нормално през USB) Дали ще се зарежда по-бързо? Big Grin А за живота й няма смисъл да се говори
Цитирай
#14

Не се зарежда по-бързо Smile Иначе новата батерия се представя добре. Наложи се обаче да си купя лепило от сервиз за да залепя "оригиналния" капак. Та имайте си едно на ум като пазарувате "оригинални" части от подобни сайтове.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)