Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуер или батерия?!
#1

Здравейте! Имам следния проблем със Sony Xperia Z1 (Lollipop)- от няколко дни телефонът качва много бавно проценти докато се зарежда, дори батерията пада рязко понякога (например от 30% и се изключва). Телефонът е сравнително нов, няма година още, откакто съм го закупила. Бихме ли ми дали съвет какво да правя и от какво може да е проблемът? Благодаря предварително!  Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

За зареждането, пробвано ли е с друго зарядно?
За да изключиш вариант софтуер, може би трябва да преминеш през връщане на фабрични настройки, а ако не, то и през преинсталиране на софтуера с Pc Companion програмата, инсталирана на компютър.
След това ще знаеш дали е софтуерен и хардуерен проблема.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#3

С друго зарядно почти не се зарежда дори...
Цитирай
#4

Тогава може да преминеш през другите варианти предложени по-горе, ако не, то вероятно устройството е в гаранция и е добре да се възползваш от нея.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#5

Сложи телефона на равна(гладка маса) по гръб, завърти го. Ако почне да се върти като пумпал, то батерията е започнала да се надува. Пред час сравнявах моя(който също тези дни от 30% ми изписа 0% и се изключи) и да един познат същото сони(на няколко месеца). Моя се върти, неговия не. Та аз клоня към варианта за заминаваща си батерия.

Edit: На друг телефон имах проблема с бавното зареждане, пак заради заминаваща си батерия. Неговата батерия се беше надула видимо та дори от притискането на батерията  започнаха да се появяват петънца по дисплея като докосвам тъча.
Цитирай
#6

Пробвах с вътренето и определено батерията не се е надула, тоест не се върти като пумпал. А гаранцията покрива ли смяна на батерията? Благодаря ви за съветите все пак!
Цитирай
#7

В повечето случай гаранционния период на батерията е 6 месеца.
Цитирай
#8

Здравейте! Аз имам същия проблем, който се появи след последната актуализация на андроид. Според мен проблема не е от батерията понеже забелязах, че след като примерно имам 60 процента батерия и съм отворил приложение, което доста товари телефона, той изведнъж показва 0% и се изключва. Забелязах, че е загрял и решиХ без да го включвам в зарядното да го оствя така за 20-30 минути и след това като го стартиРах без да го включвам в зарядно показваше 59%. Това ме навежда на мисълта, че не е от самата батерия.
Ако някой има идея от какво друго може да е нека да сподели.

Sony Xperia Z1 Black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)