Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 3.63
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Гаранцията на вашето устройство остава, дори ако руутнете или мод
#26

Доколкото се сещам пак на Сами имаше софтуерен ъпдейт, който след хард ресет прецакваше вградената памет.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
Аксесоари
#27

gazibarev, не си спомням добре но при киес май не могат да се правят такива гимнастики. Факт е че никога нерутвано устройство имаше строшен брояч. Както и да е, спирам с локумите.
ПС: Точно така dp4u4umi6ev, имаше.
Цитирай
#28

Относно проблемът ми с McAfee изпратих запитване до LG и отговорът беше че след руут, телефонът губи гаранция.
Цитирай
#29

По европейски закон, не би трябвало. Има си и поговорка - Царя дава, пъдаря не дава.
Цитирай
#30

Интересно ми е, ако телефонът ми пропусне вода, дали ще направят проблем, че е руутнат хахаха Big Grin Сигурно ще кажат, че е влязла през отключения буутлоудър Big Grin

Sony Xperia M4 Aqua [Android 5.0] 
Цитирай
#31

Телефона има маркери, за вода. Ако пропусне, и се развали електрониката, със сигурност ще загубиш гаранция. Особено ако се е разлепила лентичката при говорителя. Тогава никой няма да знае че е пипан буутлоудера...
Защитата ни, ще ни коства доста нерви и ресурси, но си мисля че в крайна сметка ще има успех. Разните масторчета в сервизите, трябва да ги хванеш извън цикъл, за да се оправят нещата както си пише по книгите. Аз последния път успях, но това не означава че винаги съм се радвал на подобно отношение...
Цитирай
#32

Те пък да се замислят малко производителите що стана толкова актуален въпроса с гаранциите и root-а. Айде остави овърклока и другите tweaks, и аз не си играя с такива неща, телефона не съм го взел с цел занимавки по Android, tweaks, клокове и т.н., но без root как да се разкара толкова много вграден боклук...
Поне да можеха да се деинсталират глупостите им по нормален ред, ама не-те не могат без root, стоят си там десетки приложения с всякакви промоционални цели и си бъркат батерия, памет и т.н. Особено ако нямаш слот за карта (както е при мен) и памета ти е 16-ка, от които 4 са вземани само от вградени извращения (при мен-китайски), проблема си е сериозен. То не са някакви демо навигации, демо игри, някакви глупости с trial срокове, антивирусни и не знам си още какво.
Цитирай
#33

Здравейте. Понеже не знам къде да пиша, искам да споделя една информация.
Преди 3 седмици си оставих телефона за сервиз, и преди 3 дни получих съобщебие, че телефона е върнат в магазина, но не е поправен.
Днес отивам да видя какво е станало, и момчето отваря писмото и пише, че в сервиза са имали проблеми с google lock.  Това е 2 step verification.  Та го изключих, и пак го пуснахме.
Та когато ви се наложи сервиз изключвайте си го, ако сте го активирали, защото телефона беше ресетнат, но не знам каква е била причината, че им е пречил.
Брат ми ми каза, че при iphone било така.
Ето и снимка.

https://goo.gl/photos/H7BnnodGTNcDaPJV8

Update: Значи не е само това. 1-во трябва да изтриете устройството от google acounts
1. Зареждате https://myaccount.google.com/
2. Sing in & Security
3. логвате се ако ви го поиска.
4. в ляво device activity & notification 
5. В дясно Recently used devices щтраквате на REVIEW DEVICES 

6. избирате кое устройство да премахнете го махате,



А този Lock е направен в скучай че телефона ти го откраднат, дори и след ресет, google е запаметил че това е твой и само с твоят email можеш да го заредиш.
в сервиза явно са пробвали, но нищо не се е получило,
На 18-ти трябва да ми го върнат, надявам се този път всичко да е наред.
Цитирай
#34

(2016-04-02, 17:04:40)Ghost написа:  Здравейте. Понеже не знам къде да пиша, искам да споделя една информация.
Преди 3 седмици си оставих телефона за сервиз, и преди 3 дни получих съобщебие, че телефона е върнат в магазина, но не е поправен...

Edit2.Вчера си взех телефона със сменен дисплей, макар и следи от root нямаше проблеми.
Цитирай
#35

Дано тази тема са я чели в сервизите, че ако си рутнеш телефона забрави за гаранция.....
Цитирай
#36

Преди две седмици дадох Самсунг А5 2016 в оторизиран сервиз на Самсунг в Бургас за подмяна на порта за зареждане и първата им работа беше да го включат в даунлоуд мод за да видят knox брояча.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#37

Споделям Ви един пресен случай на отказана гаранция заради knox и последвала навременна намеса на КЗП. Естествено, гаранцията е уважена и апарата сменен:

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=89614
Цитирай
#38

Ако някой иска да прочете цялата директива преведена на български, ето линк:
http://eur-lex.europa.eu/legal-content/B...31999L0044
Цитирай
#39

[attachment=16895]
ето още по пресен случай с недобър край относно рут премахване на някоя друга икона добавена някоя друга програмка изискваща рут но не променяща по какъвто и да е начин работата на дисплея
Цитирай
#40

       
сервизите са на друго мнение относно оставащата гаранция след рут
Цитирай
#41

Да се свържи с КЗП и ще реши проблема. В по-горния случай се вижда как.
Цитирай
#42

Абе много голени философи тук. Българина не може да приеме правилата. НИКОГА! Вечно иска да спори, дообяснява...Има си писани закони. Те се обсъждат в Народното събрание за да бъдат приети и след това от ВКС за тълкуване , ако има неясноти или грешки.
ЗАКОНА за потреб. права в ЕС гласи, че софтуерна манипулация НЕ може да е повод за отказ на гаранция при харуерен дефект. Да, между софт. и хард. има връзка , но тя трябва да се ДОКАЖЕ от сервиза , като повод за дефектиране. Това е трудно, почти невъзможно, и не си струва времето и средствата. За сервиза е много по лесно да си направят ремонта, фирмата майка им плаща именно затова. Никой няма да им покрие евентуални съдебни разходи.
Това че някой се опитва да Ви откаже , ми контрирайте го че искате писмен отказ, и ще заведете дело. Вижте какво ще стане после.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 2 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • scorceni, Ивайло69
Цитирай
#43

Цитат:Най-накрая стигаме до въпроса за root-ването, flash-ването и модифицирането на софтуера. Освен ако продавача не докаже, че модифицирането, руутването или флашването е причината за дефекта, все още гаранцията покрива дефекта през тези 2 години. Добър тест, за да се разбере дали софтуера е виновен за това, е да се флашне устройството със стоковия софтуер и да се види, дали проблема продължава. Ако все още е наличен, значи проблема не е причинен поради намесата Ви в софтуера. Има много малко хардуерни дефекти, които могат да се причинят от софтуер - напр. свръхсилния звук може да развали говорителя.

справка : https://www.androidbg.com/Rooting-and-fl...r-warranty

Раздел III Гаранционна отговорност

Чл.20. (1) Производителят може да предоставя гаранция за стока, която предлага на пазара.
(2) Гаранцията е декларация на производителя или вносителя, че предлаганата стока притежава определени качества и свойства, които ще запази в определен период от време при нормална или предписана употреба, както и задължение на същия да понесе последиците при липсата на такива качества, като отстрани за своя сметка недостатъците и повредите, които се появят в гаранционния срок.
(3) Производителят, предлагащ стоки с гаранция, е длъжен да посочи в договора или в документа за гаранция срока и условията, при които тя се предоставя.
(4) Срокът на гаранция за хранителни стоки е срокът на тяхната годност.
(5) Министерският съвет може да определи някои видове стоки, за които производителите задължително предоставят гаранция.
(6) Гаранционният срок започва да тече от получаването на стоката, освен ако в договора или в документа за гаранция страните не са посочили друг по-късен момент.
Чл.21. (1) Производителите са длъжни да осигуряват резервни части за поддържане и ремонт в гаранционните срокове.
(2) Търговецът е длъжен да предлага стоки, ако са осигурени с резервни части и консумативи за срок, съответстващ на продължителността на тяхната употреба.
(3) Алинея 2 не се прилага, ако потребителят е изрично предупреден, че стоката не е осигурена с резервни части или консумативи.
Чл.22. (1) За гаранционно поддържане и ремонт на стоки от местно производство производителите откриват собствени сервизни бази или сключват договори със сервизните бази на други търговци.
(2) За вносните стоки гаранционното поддържане и ремонтът се осигуряват от вносителите.
Чл.23. Търговецът е длъжен при продажбата на стоката на потребителя да издаде документа за гаранция, предоставен му от производителя.
Чл.24. (1) Търговецът може да предостави по-благоприятни гаранционни условия от предоставените от производителя, които удостоверява с отделен документ за гаранция.
(2) В случаите по ал.1 се прилага съответно чл.22, ал.1.

Обърни внимание на т3 , обикновено от търговците се отбелязва, че ако се рутне устройството - гаранцията отпада!
В цитата по-горе е описанор ако имаш развалено рутнато устройство каква е процедурата за да важи гаранцията.

https://www.vbox7.com/play:3324ddd20f

Всичко зависи от това, каква е договорката между производителя и сервиза. Ако производителя няма против да се сервизират рутнати или флашвани устройства, сервиза ги приема и ги ремонтира. Ако производителя изрично е забранил такава намеса, то сервиза няма да приеме устройството. Де факто за гаранционните ремонти плаща производителя.

Като за финал, обикновен и неразбиращ потребител трудно би оспорил и доказал, че тезата сервиза е грешна. И тъй като става много сложно със съдилища, ако КЗП не помогне, за съжаление губещ е потребителя


времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#44

Малко актуално инфо за 2020 и за всички, които се притесняват да си root-нат устройството.

Гаранцията продължава да важи и след root.

Единственото, което направих беше да върна оригиналният софтуер на самсунг през Один преди да го предам за ремонт. Бях с андроид 9, върнаха ми го с 10. Това е, успех на всички.

Nokia e52 >>> Nexus 4 >>> Note 3 >>> Nexus 5X >>>
S7 Edge Android 7 Nougat Xposed 88.1

S9 [ROM][G96xF/DS/FD/N][ALEXNDR] * U8DTC5 * DevBase v7.3 * Encryption support
S21 256 no root


 
Цитирай
#45

Повярвах ти да знаеш. Като си взимах протокола за замяна за часовника от сервиза на самсунг пред мен имаше момче на което отказаха гаранционен ремонт на Ноут9. Първата им работа беше да проверят knox-a и директно му отказаха.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#46

Те може да са му отказали, но нямат право, просто трябва да си потърси правата.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#47

Навремето синът ми работеше в официален сервиз на Сони, та в условията за гаранция пишело, че ако е рутнат гаранцията отпада. Някъде още имам снимки от телефона му как ги тестват при получаване , и съответно  отказват или приемат за гаронционно обслужване. Това е така защото доста "специалисти" си брикват телефоните, понеже били "свободни" с андрото. И ..... после беж към сервиза с гаранцията! Никой не желае да плаща за чужди грешки. И тъй като с това се злоупотребява, покрай сухото гори и мокрото!


Прикачени файлове Миниатюри
   

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#48

(2020-04-26, 10:53:35)tonus написа:  Повярвах ти да знаеш. Като си взимах протокола за замяна за часовника от сервиза на самсунг пред мен имаше момче на което отказаха гаранционен ремонт на Ноут9. Първата им работа беше да проверят  knox-a  и директно му отказаха.

Трябва ли да ти снимам гаранционната карта, където е отбелязано, какво е заменено + да ти кача снимка на Knox брояча. Вчера ми го върнаха. Christmas

Виж Ивайло69 какво ти е написал.
Аз психически се бях подготвил за КЗП, но всичко мина по вода. D_coffee

Nokia e52 >>> Nexus 4 >>> Note 3 >>> Nexus 5X >>>
S7 Edge Android 7 Nougat Xposed 88.1

S9 [ROM][G96xF/DS/FD/N][ALEXNDR] * U8DTC5 * DevBase v7.3 * Encryption support
S21 256 no root


 
Цитирай
#49

Преди няколко дни в Технополис докато разглеждах Huawei p40 lite при мен се доближи самоотвержен продавач консултан, за да попита дали имам нужда от помощ за нещо. Тъкмо бях отворил през браузера на телефона статия, в която подробно се обясняваше как се инсталират гугъл пакета със всичките му салтанати и го попитах какво е мнението му за инсталацията на пакета към устройство което не поддържа официално Гугъл. Попитах го ей така от любезност, за да се почувства полезен. Отговорът му беше, че така се нарушавала гаранцията на устройството. Отговорих му че това е софтуер и не би трябвало да пречи на гаранцията защото телефона може да се резетне и ще стане като нов от магазина. Но на тях от Huawei така им били казали Lol  та спрях да разговарям. Вие какво мислите по темата с нарушаване на гаранцията при инсталация на гугъл пакета на телефони, котио не поддържат официално гугъл? Според мен Huawei са заинтересовани да си продават устройствата и липсата на Гугъл не е в техен плюс, та надали те биха имали нещо против ако някой на своя глава си инсталира гугъл пакета. Още повече, че всички тия ръководства по инсталиране на Гугъл според мен са правени от специалисти от компанията, за да продават по-добре при сегашната ситуация
Цитирай
#50

Няма начин гаранцията да отпадне,имаше един колега от форума който си беше купил,не помня Мате30 или П40 Про от технополис и си беше инсталирал GMS но имаше някакъв проблем с телефона и го беше дал за ремонт.После си го взе ремонтиран и с върнати фабрични настройки.От хуавей казват по случая,ние не можем да спрем клиентите да си инсталиран чужд софтуер на телефоните.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)