Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с камерата
#1

Като си включих камерата ми излезе " Warning! Camera failed !" и не ми я отваряше,трябваше да си рестартирам телефона! Някви идеи на какво може да си дължи това? Благодаря предварително!

Samsung Galaxy Note 4 Bronze&Gold Stock 6.0.1
Samsung Galaxy S9+ Sunrise Gold
Цитирай
Аксесоари
#2

Може да се е бъгнал софтуера след рестарта нали всичко си работи както трябва?
Цитирай
#3

Ами в момента след рестарта,всичко работи нормално,ако има някакви проблеми ще докладвам!

Samsung Galaxy Note 4 Bronze&Gold Stock 6.0.1
Samsung Galaxy S9+ Sunrise Gold
Цитирай
#4

Ако пак го направи може да направиш един хард ресет.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#5

Дано не се налага! Благодаря за отговорите

Samsung Galaxy Note 4 Bronze&Gold Stock 6.0.1
Samsung Galaxy S9+ Sunrise Gold
Цитирай
#6

Имаш ли приложения като snapchat, баркод скенери или някакви други който изискват camera permissions?
Цитирай
#7

Или е от друго сходно приложение или от слаба батерия. На мен ми направи същия проблем преди няколко дена, когато батерията ми беше на 5%. Заредих телефона без да рестартирам и всичко беше наред. Това са само мои догадки.
Цитирай
#8

Имам приложението Снапчат,но не го използвам в момента и даже ми е оптимизарано да не ми изразходва батерия.Отделно когато този проблем излезе,батерията ми беше на 91 процента.При мен се наложи да го рестартирам..

Samsung Galaxy Note 4 Bronze&Gold Stock 6.0.1
Samsung Galaxy S9+ Sunrise Gold
Цитирай
#9

Още един възможен сценарий ("по преживяно"), не е задължителен, просто вариант:
Проблемна външна карта памет, камерата записва на нея.

Най-лесно можеш да установиш с файлов мениджър, Total Commander примерно, като провериш дали се "вижда паметта" в случай на fail, или смениш "камера" да записва на вградената памет.
Цитирай
#10

Неуспешно отваряне на камерата ми изписва на мен  пък сега.
Няма приложение което да прави проблем. Отваря само предната. Пробвах и чрез google камера пак излиза грешка.
Пробвах и през схемата *#0 и т.н,  сервизно меню ли е какво е и там дава грешка.
Дали е хардуерен проблем?

ЕДИТ: Нещо се беше бъгнал софт-а, след зареждане до 100% се оправи Smile

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#11

Ако си върнал фабричните настройки и си инсталирал ROM през Odin и не се е оправил проблема, значи е hardware-ен.
Цитирай
#12

Здравейте колеги,имам проблем с камерата.Забелязах,че когато направя снимка камерата прави снимките по-жълти или сини,а по някога и леко зелени.Възможно ли е проблема да е хардуерен или самия телефон си е такъв.Сравнявах го с LG G3 и Iphone 6.
Цитирай
#13

Я дай да видим и ние тея снимки..

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#14

[Изображение: 20160311_113347.jpg]

Вижте как я дава по-жълта от нормалното.
Цитирай
#15

За мен снимката е ОК!
Цитирай
#16

Не,при другите телефони не е така.И бялото го дава като жълто.

[Изображение: 148978d1416346459t_samsung_galaxy_note_4_camera.jpg]

Отляво е Note 4,а от дясно е S2.
Цитирай
#17
Lightbulb 

Така като гледам снимката ми изглежда като че ли е пуснат ефект "Sepia" на камерата. Отвори камерата, влез в настройките, задай на Ефекти "No effect" и виж как е Wink
Цитирай
#18

Нямам пуснати ефекти.Връщах фабрични няколко пъти.
Цитирай
#19

Да тук на др. снимки вече ясно се вижда, че нещо не е на ред. За съжаление не знам какво е. Направи една пейзажна снимка без да използваш светкавица на вън на открито.
Цитирай
#20

За да не пускам нова тема ще питам тук: Някой друг има ли проблем с фокуса на камерата? Абсолютно невъзможно е да пусна камерата и да направя веднага фокусирана снимка, с каквото и да е приложение, при каквато и да е светлина! Трябва да преместя камерата към няколко обекта, различни видове осветление, да фокусирам ръчно няколко пъти и чак тогава излиза фокуса, практически е невъзможно ако искаш да хванеш някой спонтанен момент да направиш клип или снимка  Bu  Някой имал ли е този проблем и как го е решил? С хард ресет не става...
Цитирай
#21

@Luciana, отскоро ли е така или не си обръщала внимание ? Smile
Цитирай
#22

Чел съм, че е дефект в камера това и на сервиз за съжаление..

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Nexus 5
Цитирай
#23

От месец някъде.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Цитирай
#24

Това е прословутият проблем с камерата на Нот 4 идващ от дефект в оптичната стабилизация. В действителност това се оказва и единственият съществен хардуерен проблем на телефона, може би и батерията но за нея все си мисля, че бързото зареждане е скапва много бързо. За проблема с камерата се оправя само с подмяната и с нова.
Цитирай
#25

А добре защо в началото го нямаше и се появи наскоро? Според мен е нещо софтуерно. Или ако съм го изтървала да се е разместила, ама не съм го изтървала поне аз Big Grin Някой друг ако ми го е изтървал и да не ми е казал освен...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)