Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Root/Recovery/Флашване/Потребителски ромове/Уроци за Alcatel Idol 2 6037Y
#1

Здравейте! Има два вида Alcatel Idol 2 6037Y и 6037K тази тема е за 6037Y, единият е с една сим карта 6037y, а другият е с две сим карти 6037К. В тази тема ще се опитам да събера всичко на едно място как защо и т.н. Така нашите апарати като цяло нямат никаква защита нито някакви ограничения в тази насока, това лично аз отчитам като голям плюс силно се надявам и новите им модели да останат така. Големият минус на компанията е слабата им поддръжка да не кажа никаква, дано си променят политиката в тази насока.


1. Драйвери и програми нужни за нашият телефон:

SP_FlashTool_5.1428.00 : ИЗТЕГЛИ

Драйвери за Windows и Adb драйвери:  ИЗТЕГЛИ

И официалната програма на Алкател Mobile Upgrade S 4.3.0: ИЗТЕГЛИ


2. Флашване на официални ромове:

Официалните ромове се флашват с програмата Mobile Upgrade S по горе е даден линк за сваляне. 
Може да флашнете и бекъпи на официални ромове от потребители с програмата SP_FlashTool_5.1428.00.

Бекъп на Андроид 4.2.2. и обяснение как да си го флашнете съм дал в тази тема: КЛИКНИ

За нас така и не излезе официален 4.4.2 за разлика от други региони в който го има вече от години(за което благодаря на прекрасната поддръжка на Алкател). За това ни остава само руски бекъпи от потребители който се водят официални за тях.
Такъв има ИЗТЕГЛИ инсталацията става по описаният начин от тази тема: КЛИКНИ чрез програмата SP FlashTool
Внимание! След като флашнете руски ром и серийният номер на телефон ви става с руска локализация за това след това ако желаете да си върнете фабричното състояние следвайте указанието в този пост КЛИК


3. Къстам рекъвари! 

От тази тема може да си изтеглите актуални версии: НАТИСНИ

3а. Начин на инсталиране на рекъварито:

Ако имате вече инсталирано къстам рекъвари може чрез него да си флашнете каквото искате от темата.

Ако не сте инсталирали то следващият урок е за вас:

За операцията ще ви трябват няколко приложения едното е SP FlashTool може да си го изтеглите от началото на поста.
И този архив: ИЗТЕГЛИ

В архива има два файла единият е "recovery.img" този файл може да си го смените с желаното или по нов къстам рекъвари, като го преименувате със същото име като от архива. 

Как става всичко:

Разархивирате зипа с рекъварито. Отваряте програмата и следвате снимките по долу:

[Изображение: 27ac52872c146726.png]



Следвате както е на снимката, последователността е много важна. 
Сега вече изключвате телефона и го вързвате с кабела към компютъра ако всичко е наред ще започне флашването, ако не иска да започне извадете кабела и пак го сложете. 
След това вече може да влезнете в самото рекъвари. Това става като при изключен телефон задържите бутона за увеличаване на звукът и като го държите натискате с него бутона за включване, като светне екрана може да пуснете всичко. Това е всичко ако искате да си върнете оригинала то заменяте файла с оригинала от някой бекъп или пък си флашвате целият ром. Това е!

4. Така нареченият root или (Администраторски достъп до системата). 

Има много начина за постигане на роот достъп. С програми от знайни и незнайни потребители аз ще ви опиша най елементарният но за целта трябва да сте си качили къстам рекъвари (което става много лесно) от по на горе в темата.

След като сте си качили къстрам рекъварито качвате този архив на SuperSU v2.65: ИЗТЕГЛИ и просто си го флашвате с къстам рекъварито. Това е вече имате роот достъп над вашата система.


5. Къстам ромове:

Линк към темата за ромове на основа 4.4.2: КЛИКНИ
Там е описано подробно какво трябва да се направи.

Лин към друга тема с къстам ромове: КЛИКНИ

|Alcatel idol 2|
Цитирай
Аксесоари
#2

Някой може ли да ми каже защо при слагането на този ром http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry45461481 телефона забива страшно много , как да оправя този проблем , дали е от рекъвирито или трябва да е по-голям системния от 1.5гб
Цитирай
#3

Пише, че е възможно и без да променяш големината на системният дял, но като го е писал може би. На мен лично не ми се вярва да стане с оригиналният размер. Може от там да идва проблема иска си тест.

|Alcatel idol 2|
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)