Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

★★★ Живота на батерията в LG V10
#26

(2016-04-19, 20:18:38)neptun написа:  Аз съм доволен от живота на батерията. При мен в standby е около 2 процента за 3 часа а през нощта когато се включва doze-a пада на около процент за 3 часа. Ще пиша утре какво съм правил по настройките че сега съм на работа а съм си го запазил на лаптопа. При мен добър ефект има като си го държа на wifi у дома понеже там обхвата на мтел не ми е идеален. В службата е добре и няма разлика между wifi и mobile data.
Колега дай ги тия настройки че тая батерия вече взе много да ме дразни Smile Голяма излагация на фона на тоя телефон.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

P20 Pro Twilight
Цитирай
Аксесоари
#27

Ето тези неща направих:

1. Settings->Networks->Wifi-> 3 dots -n upper right corner->Advanced wifi - untick "allow wifi scanning" and "passpoint" (android 5.1.1 only)
2. Uninstall following LG apps: lg health, remote call service, favorite contacts widget, smartworld, evernote
3. From settings->general->apps->all uninstall updates and disable following apps: google play music, talkback, tasks storage
4. On android 6.0 settings->location-> 3 dots in upper right corner->scanning -> remove wifi and bluetooth ticks

Иначе data-та ми е пусната постоянно. Нямам Facebook, имам инсталиран Skype, но не пуснат в background. Viber-a е единствения messenger, който ми седи постоянно включен.
Цитирай
#28

И при мен е така само това tasks storage не съм спрял.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

P20 Pro Twilight
Цитирай
#29

Не знам защо, но при мен батерията с 6.0 държеше с повече от 10% по-малко в сравнение с 5.1.1. 2  пъти връщах заводски настройки, като втория път не съм връщал никакви бекъпи - всичко инсталирах ръчно и пак по-слабо сравнение с 5.1.1. Дадох му доста време шанс да се напасне с новия андроид, но не стана. От вече седмица съм с 5.1.1 отново и живота на батерията стана също толкова добър, колкото и в началото. Само разбрах, че не трябва да включвам енергоспестяващия режим при 5.1.1, че действа на обратно.
[Изображение: 2016-04-28-00-15-46vlcdJqH_thumb.png] [Изображение: 2016-04-28-00-15-55xcP083k_thumb.png] [Изображение: 2016-04-28-00-16-07vM4q4hv_thumb.png]


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#30

Последните 3 дни се наложи да бачкам извънредно заради служебни проблеми и наистина лъсна проблем с батерията при 6.0 спрямо 5.1. Ползвам едни и същи приложения преди и сега. Сградата в която работя е бетонна и има едно специфично оборудване което малко смущава сигнала на телефона и обхвата е малко по слаб. Спрямо 5.1 батерията се държи по зле. Както бях споменал по горе не ползвам фейсбук и разните подобни социални мрежи, а само скайп и вайбър и определено си е по зле. Логичният извод е че причината е в новата версия на ОС.
 Offtopic Реално погледнато аз лично от всяка нова версия на андроида вече не очаквам нещо кой знае какво по добро без значение марката на телефона и практиката показва че съм прав.     Гугъл а и не само те се превърнаха в машина за правене на пари. Благодарение на големия си пазарен дял изнудват производителите на телефони, а реално не правят нищо по добро. Не мога да повярвам, че мултимилиардна корпорация не може да сглоби една работеща на 100% операционна система. Парадокс, но е факт! Не искат и това е! Ние само им пълним гушите като им купуваме "флагманите". Нека това не се счита като заяждане от моя страна и повод за полемика от типа кое е по добро. Само изказвам лично мнение.

LG V10, Huawei P20
Huawei MediaPad T3 9.6 LTE AGS-L09
Цитирай
#31

Скъсах се да пиша че батерията при андройд 6 е дърво ама кой да чете
Цитирай
#32

Това, че при G4 е дърво след ъпдейта, съвсем не означава, че и при V10 задължително ще е така. За съжаление обаче и при него е така. От опит знам, че първия голям ъпдейт при LG (и не само) не е много добър. Винаги нещо ще му куца, я батерия, я камерата ще развалят. И всичко това за да може новия флагман да изглежда с мнооого по-добри параметри.
А и да има какво да се подобри във втория голям ъпдейт. Батерията наистина има подобрение в андроид 6.0, но само в стендбай режим, а при натоварено ползване пада по-бързо. На мен мно часове стендбай не ми трябват, стига ми 17-18 часа.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#33

Здравейте, до една седмица поръчвам този красавец. Гледах в aliexpress батерии по 3500mah. Някой ако може да сподели мнение за тях ще съм благодарен. Smile

Motorola Defy+ > LG Optimus Back > Sony Xperia P > LG G2 > Meizu MX4 > LG V10 > Iphone SE > Xiaomi Mi9t Pro > iphone 7 > Poco F3 256/8gb

Lenovo A3000 > LG G Pad 8.3 > Huawei M5 lite
Цитирай
#34

В този пост в xda един е опитвал с 3800 Mah батерия и казва, че живота и е по-лош от оригиналната http://forum.xda-developers.com/showpost...ostcount=3
Та тази 3500 Mah не знам как ще е, но едва ли ще е по-добре.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#35

Хайде отново да се похваля с новия унгарски 5.1.1 който флашнах преди 3 дена. То е идентичен с този, който е за европа V10c в xda, но с неги имах проблем с оторизация някаква си.
[Изображение: 2016-05-05-00-33-500y8zQ4j_thumb.png]
[Изображение: 2016-05-05-00-33-282EGxncD_thumb.png]



Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#36

Колега давай линк за KDZ файла на тоя 5.1.1 че и аз ще връщам

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

P20 Pro Twilight
Цитирай
#37

Аз съм с H960A 32 GB и изтеглих този със Suffix HUN (Hungary) Ти с коя версия си?
http://www.mylgphones.com/download-lg-v1...te-history


Сега видях в темата за преброяване, че и ти си с 32 GB. Ето ти точен линк за сваляне на Model: LGH960A
Suffix:HUN
Version:V10C http://csmgdl.lgmobile.com/dn/downloader...0_1224.kdz


И отново 7:41 SOT


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#38

Благодаря утре вечер го мятам чист и връщам бекъпа с програмите.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

P20 Pro Twilight
Цитирай
#39

Ами ще е по-добре да не връщаш бекъп, ама ти си знаеш. Аз използвам Solid Explorer, в него има секция приложения. Копирам цялата папка "Потребителски приложения" на SD картата и след това ги инсталирам 1х1. Настройките ги правя на ново.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#40

(2016-05-06, 18:07:43)vargala81 написа:  Аз съм с H960A 32 GB и изтеглих този със Suffix HUN (Hungary) Ти с коя версия си?
http://www.mylgphones.com/download-lg-v1...te-history


Сега видях в темата за преброяване, че и ти си с 32 GB. Ето ти точен линк за сваляне на Model: LGH960A
Suffix:HUN
Version:V10C http://csmgdl.lgmobile.com/dn/downloader...0_1224.kdz


С коя програма мога да го флашна?На чиста инсталация ли трябва?
И моя е 960а - 32гб. и софтуерна версия v10a-EUR-XX.
С LG PHONE FROM дава че е за Чехия(CZ)

LG nexus 4 -> LG V10 ->MI 9
Цитирай
#41

Тази тема, първи пост по т.5.1 https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=82531
kdz файла изтегли от поста който си цитирал.
Може и без чиста инсталация де, тъй като ъпдейтваш, но е желателно да е чиста.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#42

Върнах аз на 5.1.1 от линка чисто, после рут с тот файла и мога да кажа едно със сигурност камерата на 5.1.1 е по добре от на 6.0. Разлика в работа на тела към по добро във 6.0 не намирам освем Бг датата на втория дисплей Smile

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

P20 Pro Twilight
Цитирай
#43

След няколко дена ако може и за батерията да споделиш как е.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#44

Днес като за първи ден е оле мале Smile Но има поне 10 рестарта и е само на мобилен на място с лош обхват.

[Изображение: bd123c4646f2b1b18e55dcd1e2582337.jpg]

[Изображение: 33da5bf8e66adec8fd51c3f489f5b5e0.jpg]

[Изображение: 29310f2687b20ac97b0facd76b89a238.jpg]

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

P20 Pro Twilight
Цитирай
#45

Като флашвате 6.0 кой kdz ползвате? Ако ги дърпате от линковете в xda имайт предвид, че за h960A има вриант от UAE както и EUR вариант. Тествал съм ги и двата и при мен UAE варианта дава малко по-висока производителност (около 5 процента) в синтетиката, но на цената на осезаемо по-лош живот на батерията и доста повече отделена топлина. EUR варианта обаче не ми създава никакви грижи. Е ако 5.1.1 при вас работи по-добре няма причина да не си го ползвате де. Smile Една странична забележка - откакто мтел пуснаха 4G-то при мен стендбай дрейна определено е по-малък когато съм на 4G мрежата.
Цитирай
#46

Лично аз си ъпдейтнах през LG Bridge и си беше за европа. 4G ползвам още от както го купих. При мен не е проблем колко държи в стендбай, а по време на интензивно ползване. Демек и вкъщи на WIFI, когато не го пускам от ръцете си, батерията държи минимум 1 час по-малко с 6.0.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#47

Батерията и в Marshmallow можела да държи колкото в Lollipop



Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#48

Е как ги правиш тия неща бе колега, само твоето V10 съм виждал да държи толкова много. Кажи как?

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

P20 Pro Twilight
Цитирай
#49

Вчера се зачетох много в интернет през хром, а четенето не харчи много батерия. Влизал съм и в фейсбук и съм чатил в телеграм. Бях си цял ден вкъщи и на WIFI. Иначе обикновенно живота на батерията ми е околи 4:30 - 5:00 часа сот когато съм на работа, защото 9 часа е на 2/3/4G, а като съм си вкъщи и на WIFI, някъде към 5:00 - 6:00 часа сот. Ако
не играя игри разбира се и това е за 17-18 часа ползване. Но е имало случаи на работа слушам по 6 часа музика и тогава сота ми е най-много 2 - 2:30 часа. Та много зависи от ползването.
А и да кажа, че снощи в 1 часа го оставих с включен WIFI, синхронизация и местоположение на висока точност на 41%, а сутринта в 7 часа беше на 39%.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#50

Аз обикновенно правя 4-4:30 часа. Само веднъж имах 5:30 часа. Попринцип на 2 дена го зареждам. Около 2ч музика в youtube, малко фб и чат, ровичкане в нета и около 30мин разговори.

Motorola Defy+ > LG Optimus Back > Sony Xperia P > LG G2 > Meizu MX4 > LG V10 > Iphone SE > Xiaomi Mi9t Pro > iphone 7 > Poco F3 256/8gb

Lenovo A3000 > LG G Pad 8.3 > Huawei M5 lite
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)