Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

★★★ Живота на батерията в LG V10
#51

Е за 2 дена си е направо супер 4 часа екран. Аз още не съм успял да изкарам 2 дена с 1 заряд, даже ден ми е трудно без малко дозареждане. Не, че не държи, просто много го ползвам.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
Аксесоари
#52

Работата ми е такава че няма как да го ползвам много ?. Само през почивките и докато пътувам ( със служебният автобус ) ?

Motorola Defy+ > LG Optimus Back > Sony Xperia P > LG G2 > Meizu MX4 > LG V10 > Iphone SE > Xiaomi Mi9t Pro > iphone 7 > Poco F3 256/8gb

Lenovo A3000 > LG G Pad 8.3 > Huawei M5 lite
Цитирай
#53

[Изображение: Capture_2016_07_21_13_46_20.png] [Изображение: Capture_2016_07_21_13_46_08.png]

Мисля, че доста добре се справя батерията, и то като се има в предвид 5ч екран, GPS, Wi-Fi и 4G не се изключват, но и игри не се играят.
Актуализират се 5 пощи, лицевата книга и месинджърът й, вайбър, разговори почти 2ч за тези около 32ч.
Единствено на LED подсветката на малкия дисплей ще трябва да свикна Smile


п.п. ако може предложете някакъв читав сайт за качване на снимки, че нещо .....
Цитирай
#54

Здравейте колеги! Аз отново се върнах на 5.1.1 да го тествам как ще е батерията. Просто не издържах вече да правя по 4-4:30 часа СОТ само на WIFI с последната V20b версия. Направо е срамота, от минимум 6 до 7:40 часа дисплей да падна на някакви мижави 4 часа. Ползването и програмите ми са едни и същи и до като преди правих от 100 до 99% около 40 мин. екран, сега най много 20 мин.
Утре ще споделя как е с 5.1.1


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#55

(2016-04-30, 21:52:54)Kurnasko написа:  Скъсах се да пиша че батерията при андройд 6 е дърво ама кой да чете

Ами аз отдавна стигнах до този извод Visslar
Цитирай
#56

Абе то и аз отдавна съм стигнал, но за да го пратя в сервиз трябваше да си сложа V20a. А в сервиза сменили дъното, а там за каквото и да го пратиш винаги ти слагат най-новия софтуер.
Мъчих се 2-3 седмици с V20b, но не издържах повече.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#57

Аз затова за единия телефон обърнах света да си намеря стъкло за камерата и си го направих сам не ми се занимава със сервизи
Цитирай
#58

Така... Вчера след първо зареждане от как се върнах на 5.1.1, резултата беше слаб, само 4:30 дисплей и за това не споделих нищо. А и вчера около 2 часа бях на мобилен нет. Днес след второто зареждане, само на WIFI, пуснати синхронизации и местоположение на висока точност, точно 7 часа екран, което е с поне 2 часа отгоре при същата употреба с V20b



Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#59

Здравейте.
Дали ли сте разрешение на Гоогле плей магазин и Услуги на  Гоогле плей в 
Настройки->пръстови отпечатъчи и защита->достъп за използване на приложения.
Питам това за да знам как е по-добре за икономия на батерията.

LG nexus 4 -> LG V10 ->MI 9
Цитирай
#60

Аз не съм им дал ама и не знам дали има разлика за батерията. Обаче местоположението го направих на икономичен режим, че иначе иконката на GPS-a стои почти постоянно в статус бара и яде яко батерия.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#61

И V20c е все така зле с батерията, едвам докарах вчера 4 часа СОТ , но забележете за 17 часа. Та миналата вечер го оставих в 23:30 на 69% с включен WIFI и местоположение на висока точност, сутринта в 6:25 беше на 63%. За тези 17 часа 2 часа са били на мобилни данни и в движение с автомобил, а останалото на WIFI. Днес положението е още по-зле, а различното в употребата ми е, че ползвах месинджъра около 1 час за чат. Та за 11 часа днес имам 3 часа СОТ, като 2 часа са на мобилен нет в движение и останалото на WIFI. Чата по месинджъра беше на мобилни данни. Общо взето ще се наложи да се задоволя с 3-4 часа СОТ и това е, омръзна ми да се връщам на 5.1.1. А и там положението не е много розово.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#62

Може пък със седмицата да се промени нещо
Цитирай
#63

Да, особено ако дойде и с нова батерия Big Grin
Аз продължавам да вярвам, че това бързо зареждане на батериите им скъсява доста живота.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#64

Ръчках около половин час V20 мн добре работи и се надявам батерията да му кара повече
Цитирай
#65

При мен с v20c също няма подобрение на живота на батерията спрямо предишните версии. На работата ми поради наличието на много бетон и етажност на сградата обхвата не е много силен и това направо яде батерията пред очите ми. Сутрин изключвам телефона на 100% и до 23 часа е вече на около 45% като съм провеждал основно 10 разговора със средна продължителност около 3-4 минути, малко чат по вайбър и скайп и проверка на пощата. Всичко това с непрекъснато включен 4G мобилен нет и изключено местоположение. В сравнение със старото ми G3 си е трагедия.
Присъединявам се към мнението на  vargala81 относно бързото зареждане на батерията. Доста съм чел на тема зареждане на литиево-йонни батерии и преобладаващото мнение е че бързото зареждане скъсява живота на елементите, както и честото пълно разреждане. Който се интересува от това може да намери предостатъчно информация в нета. Поради тази причина ползвам едно китайско "умно зарядно" с 5 порта, което подържа бързо зареждане на едния порт и нормално на останалите четири. Бързото зареждане ползвам само когато бързам и ми трябва за кратко време да се зареди батерията. То това е и целта на тази функция според мен. През останалото време зареждам телефона с нормален заряд. При бързо зареждане се подава ток от порядъка на 9V - 1,5А, а при нормален заряд тока е 5V - 1А. Сами си направете изводите.

LG V10, Huawei P20
Huawei MediaPad T3 9.6 LTE AGS-L09
Цитирай
#66

Ако имате проблем с постоянното ползване на GPS и за това сте го изключили, деактивирайте Гугъл Карти и не се лишавайте от GPS-a, било за Времето или за нещо друго. Обаче като деактивирате карти, влезте в приложения и ги потърсете пак. Може да се наложи за втори път да ги деактивирате.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#67

Калибрирайте си батерията два цикала до изключване без да зареждате през времето от 100 до 0%. След калибриране моя изкара 5:20ч дисплей.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

P20 Pro Twilight
Цитирай
#68

Здравейте, както вече писах в другата тема , телефона го имам от два дни. И понеже имам и един шкаф със зарядни реших да не разпечатвам зарядното към самия телефон а да го заредя с това на LG G3. Направи ми впечатление бавното зареждане около 6-7 часа . Дали това вреди на батерията ? Трябва ли да използвам само оригиналното зарядно и с него има ли функция за нормално зареждане или прави само бързо зареждане ?
Цитирай
#69

Само бързо зареждане има, но имай предвид, че ако ползваш телефона по време на зареждане, ще се зарежда бавно. Зарядното от G3 ти е с повреден кабел, или адаптер, за това ти зарежда толкова бавно. Но няма да навреди на батерията.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#70

Благодаря ти , за бързия отговор. Зарядното за G3 зарежда другите телефони и таблети у дома нормално. Само на V10 прави толкова бавен заряд. Ще пробвам и с друго зарядно.
Цитирай
#71

Ако питаш мен, най-добре си зареждай с оригиналното зарядно.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#72

Ок. ?
Цитирай
#73

Аз го зареждам когато имам време със едно зарядно от lg Bello и батерията кара два пъти повече преди седмица направих 8:30мин дисплеи
Цитирай
#74

Vargala81 се оказа прав. Зарядното на G3-та се е прецакало.
Цитирай
#75

Може да е само кабела. Размени кабелите и пробвай ако ти се занимава. За съжаление аз си счупих моето зарядно от G3 и няма как да пробвам.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)