Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 4.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимки, направени с Galaxy S7 / S7 Edge

(2018-05-12, 14:41:15)ivkos написа:  Селфи няма да качвам, но се забелязва, че вече не потискат толкова агресивно шума и не са чак толкова пастелни лицата.

Това е добре, защото са доста зле в момента лицата! Благодаря за инфоро!
Цитирай
Аксесоари

(2018-05-12, 14:41:15)ivkos написа:  Селфи няма да качвам, но се забелязва, че вече не потискат толкова агресивно шума и не са чак толкова пастелни лицата.

 Това с потискането не  се ли променяше някъде в апк на камерата?
Цитирай

В стандартната стокова камера няма опция за регулиране степента на шумоподтискане. Регулира се тристепенно качеството, което е свързано с нивото на jpeg компресията на самия файл.
P.S. Нещо съм се пообъркал май. Това с регулирането на качеството на снимките го има в опциите на другия ми телефон. В опциите на камерата на S7 Edge такива настройки липсват.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

(2018-05-12, 23:25:07)plmng написа:  В стандартната стокова камера няма опция за регулиране степента на шумоподтискане. Регулира се тристепенно качеството, което е свързано с нивото на jpeg компресията на самия файл.
P.S. Нещо съм се пообъркал май. Това с регулирането на качеството на снимките го има в опциите на другия ми телефон. В опциите на камерата на S7 Edge такива настройки липсват.

След рут се пипаше някакъв файл с текстови редактор. Променяха се доста работи. Може да е било на друга марка.
Цитирай

Аз съм с root-нат смартфон. Нищо не ми пречи да направя един backup и да пробвам. Ако се сетиш, къде си го чел това и го намериш, пусни моля те един линк. В Нугата с този Camera Mod добре се получаваше... И тук в Oreo-то мисля, че има какво да се пипне по софтуера на тази камера за да се подобри малко и детайлността... Вчера направих 60-70 външни снимки при добро време. По добре са от направените в подобни условия в Андроид 7, но струва ми се, че дребните детайли не са толкова ясни... С Camera Mod това го пооправях и детайлността се подобряваше... Но тук не знам дали ще тръгне изобщо, а и качва допълнение към версията на камерата, което е по-старо от тази версия която се ползва в Oreo....
Този телефон - втория от подписа ми, Mi Max 2 на Xiaomi е с модул на Sony от по-нисък клас. На по-тъмно общо взето издиша,но при добро осветление се справя доста добре.
Тествал съм двата смартфона при еднакви условия - на едно и също място, по едно и също време с един и същи софтуер (Snap Camera HDR v8.2.3 - препоръчвана, като най-добрата версия на този софтуер по отношение на детайлността). Снимките на Mi Max 2 излизат доста по-детайлни. Например при заснимане на трева, цветя, кората на дърво, тухлена стена, при снимките направени на споменатите обекти, стръкчетата трева, цветята и.т.н. са ясно различими и детайлни при снмките направени с Xiaomi Mi Max 2, докато при тези направени с S7 Edge детайлността се губи, както и при снимките направени със стоковия му софтуер..

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

(2018-05-08, 23:11:40)plmng написа:  Мене тази т.н. "намазаност", особено при лицата на хората, много ме дразнеше при Нугата.

Не знам за каква "намазаност" в лицата на хората намирате. По - горе има доста снимка на лица, без да се забелязва мазане. Може би става въпрос за предната - кифленската камера.
Цитирай

Хаха! Колега, къде ги видя тези снимки на лица? Ако броиш тези които со накъде във фона и са не повече от 50-60 px....
Мисля, че колегата @ivkos e имал същото в предвид, за което съм писал и аз... Снимки на хора в близък план... А дали са "намазани" или изглеждат "пастелни" е въпрос на терминология, което не променя не дотам добрия изглед на лицата на заснетите. Нямам намерение да качвам "доказателствен материал" тук, но повярвай, при Нугата се получаваше доста подобрение в изгледа им при подходящи настройки в Camera Mod. Снимките на хора заснети сега в Oreo, при близки условия на околната осветеност и на едно и също място, също изглеждат доста по-добре.
А тази другата камера, която визираш - предната, има две големи паяжини  Big Grin Не е ползвана откакто е станала камера. Селфитата изобщо не са ми от любимите.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

All in auto.

P20 lite

[Изображение: IMG_20180522_181503.jpg]



S7

[Изображение: 20180522_181825.jpg]

P20 lite
[Изображение: p20_lite.jpg]

S7
[Изображение: image.jpg]
Цитирай

Снимките според мен са манипулирани. S7 снима много по-добре!

Samsung Galaxy A14 5G and A34
Цитирай

Той колегата отдавна се опитва да ни убеди в обратното, чудя се защо не го сменя още?
Цитирай

Ами да го сменя, ако чака нашето разрешение - ние му разрешаваме, дори P20 Pro му разрешаваме да си купи! Или iPhone X. По-хубави са, по-хубави са им камерите...

Много ясно, че всеки телефон снима различно, не само като модел, ами и като партиди (на S7 си бяха и два вида сензори, сигурно и OIS е два вида, имаше различия при teardown на US и EU моделите - не е само SD820 и Exynos разликата).

За мен S7 си снима перфектно за цената и възрастта си.
Цитирай

Не искам да се заяждам с колегата @airbus,но няма как да с P20 lite да биеш това - f/1.7,1/2.5", 1.4µm OIS.Да не говорим за нескопосания софт на Хубавея..нямам нищо против марката иначе.Ей тука тоя човек си е направил труда да сравни двете камери.
https://www.youtube.com/watch?v=VA4BPmR1Hxo

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

Софтуера за автокорекция(обработка) след заснемане на Huawei прави цялата работа!
Самата камера може да е по зле,но софтуера е много добър
Цитирай

(2018-06-01, 14:40:38)otan написа:  "Нисък или висок = същият сбирток!  https://www.youtube.com/watch?v=QG4wnrcrhVE"

Като настоящ ползвател на S7 и бивш на J7 2017 мога да кажа, че видеото е направо фалшиво. J7 не снима толкова добре, като S7. Да не казвам, че е много зле в сравнение с S7. Сензорът на J7 (7) може и да е добър, но алгоритмите не стават! Само на дневна слънчева светлина снимките са добри, но пак не може да се сравняват с S7.



Много е добър сензорът, затова нищо не се вижда и маже с блър ефект.



(2018-06-01, 11:27:18)ivkos написа:  Ние говорим за J5, ти пращаш сравнение на J7, но това е най-малкият проблем. Видеото е абсолютно фалшиво. На повечето от снимките, където има движение на хора/автомобили, разлика в позициите им между двата телефона няма, а само в цветовете. Невъзможно е двата телефона да снимали в абсолютно еднакви моменти с една и съща композиция от един и същи ъгъл. Една и съща снимка от един телефон е фотошопната и кропната така че да изглежда, че има разлика все едно е от два различни телефона. Thumbnail-ите на видеата са откраднати от SuperSaf и продукцията изглежда доста аматьорска. Изобщо, все неща, които някой индийски ютубър би направил за гледания, нищо че видях и някои кадри от България.



Много темно снимал тоя флагман. Big Grin

А5 2017
[Изображение: 20180601_180931.jpg]

S7


[Изображение: 20180601_180955.jpg]
Цитирай

https://www.youtube.com/watch?v=GBO-lwBZz_c

Тук има отговор защо снима малко темно S7. Алгоритмите на А5 прекспонират светлината. Има и други клипове, които показват същото. А5 (7) е хубав телефон, но камерата е добра на снимки със силно осветление или дневна слънчева светлина. Трябва да се внимава с трептенето на ръката иначе размазва снимките. Ползвах го за близо един месец и заради камерите го разкарах :-).

Samsung Galaxy A14 5G and A34
Цитирай

Изчисти си стъклото на камерата. Тези флерове, излизащи от силните светлини, са резултат от мазно стъкло. Ако не изчезнат, значи самата оптика, която е под стъклото, е мръсна и е за сервизиране.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivkos за това мнение:
  • lost in
Цитирай

Не знам колега airbus защо телефончето ти изкарва такива снимки и клипове. Имам два S7 със сензор на Sony и Самсунг. Доволен съм и от двата. Лично мое мнение е, че сензора на Самсунг снима по-добре. Никой от двата не снима като твоя. Явно е дефектен. Занеси го на сервиз. Може би сензора е за смяна или има друг проблем. Успех.

Samsung Galaxy A14 5G and A34
Цитирай

(2018-06-01, 21:16:02)ivkos написа:  Изчисти си стъклото на камерата. Тези флерове, излизащи от силните светлини, са резултат от мазно стъкло. Ако не изчезнат, значи самата оптика, която е под стъклото, е мръсна и е за сервизиране.


 Не е от стъклото. Липса на светлина е причива за нулевото качество . 2 часа по - рано. Не ми се вярва да е реплика.


Това не може да е резолюция 1080 и битрейт 28000. Явно ще трябва да го мъкна в Съчко.  Гаранционната карта ще се запълни от ремонти. Big Grin

[Изображение: Project3.png]

[Изображение: Project4.png]
Цитирай

Macro s7 edge automat
https://imgur.com/a/dI9Khj4
П.с.Прекалено от далеч съм снимал,но сега направих една много по изчистена стана
Дайте някъде връзка да ги качвам с висока резолюция че бая ги намалям
[Изображение: Screenshot_20180602-124619.png]
[Изображение: Screenshot_20180602-124521.png]
[Изображение: Screenshot_20180602-130103.png]

П.с.Духа вятър и трудно фокусира ,бая се движи обекта Wink
Цитирай

Професионален режим на камерата, без нищо друго да е променяно.



[Изображение: image.jpg]
[Изображение: image.jpg]
[Изображение: image.jpg]
[Изображение: 31.jpg]
[Изображение: image.jpg]
[Изображение: image.jpg]
[Изображение: image.jpg]
[Изображение: image.jpg]
[Изображение: image.jpg]
[Изображение: image.jpg]
[Изображение: 20180601_143022.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на m65 за това мнение:
  • lost in
Цитирай

Уникални кадри!
Браво!
П.с.И аз направих една в профи режим,но вече към залез и осветеността е вече слаба
[Изображение: Screenshot_20180602-185104.png]
Цитирай

Прегледах клипове правени преди 5 месеца. Вечерните отново са омазани. Явно не е проблем с камерата.  Разликата м/у 480 и 1080 е минимална, дори никаква, а трябва да е очевадна.  Lol

[Изображение: 1080.jpg]

[Изображение: 480.jpg]
Цитирай

Мисля че е редно да качвате ваши авторски неща или...греша ?!
Снимки и клипове бол нета,а кой и как ги е правил......не е ясно
Цитирай

(2018-06-02, 19:02:38)lost in написа:  Мисля че е редно да качвате ваши авторски неща или...греша ?!
Снимки и клипове бол нета,а кой и как ги е правил......не е ясно


Тия клипове са мой. Смачканото е дело на Самсунг.
Цитирай

Страхотни снимки от колегата м65. Браво :-).

Samsung Galaxy A14 5G and A34
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)