Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 4.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимки, направени с Galaxy S7 / S7 Edge

Про  режим на авто.



[Изображение: 20180602_210413.jpg]
Цитирай
Аксесоари

Лошо поддържан паркет
[-] 1 потребител изказва благодарност на lost in за това мнение:
  • ivkos
Цитирай

(2018-06-02, 21:15:23)lost in написа:  Лошо поддържан паркет

Тово е дюшемето в мазето
[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • ivkos
Цитирай

Поне да беше сложил режима на ауто или умишлено си спрял светкавицата?!
По скоро второто
Цитирай

Използвам възможностите на "мощната" камера. Да запаля ли лампата?
Цитирай

Тя знае кога да фокусира ,недей святка да не ти намеря още някой косур на дюшемето Wink
Цитирай

(2018-06-03, 08:19:59)lost in написа:  Тя знае кога да фокусира ,недей святка да не ти намеря още някой косур на дюшемето Wink

Много добре е фокусирала. В дясната част на дюшемето  има една дупка, от която излиза мишката със светкавицата. Lol
Цитирай

[Изображение: 20180606_130333.jpg]

[Изображение: 20180606_140149.jpg]

[Изображение: 20180606_142335.jpg]
Цитирай

airbus с кой телефон си снимал? Прилича на S7? :-)

Samsung Galaxy A14 5G and A34
Цитирай

(2018-06-06, 16:05:26)otan написа:  airbus с кой телефон си снимал? Прилича на S7? :-)

Мани, измъчих се със С7
Цитирай

Снимките са супер!

Samsung Galaxy A14 5G and A34
Цитирай

(2018-06-06, 17:09:56)otan написа:  Снимките са супер!

Сниманата машина е страхотна!  Снимките са на авто  и  hdr.  Доста са бледи.

Някой  няма ли да качи снимки, правени с Орео? Да видим какво со доосрали. Big Grin
Цитирай

@airbus, хрумна ми нещо, понеже често качваш снимки от самолети, а пък и юзърнеймът ти е такъв... Да не би сензорът на камерата ти да се е повредил физически от всичката тази йонизираща радиация, с която рентгените на летищата сканират багажа? Допълнително, горе на 35 хиляди фута йонизиращата радиация е много повече отколкото на земята и това може да вкара шумове в сензора.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

(2018-06-25, 19:20:44)ivkos написа:  @airbus, хрумна ми нещо, понеже често качваш снимки от самолети, а пък и юзърнеймът ти е такъв... Да не би сензорът на камерата ти да се е повредил физически от всичката тази йонизираща радиация, с която рентгените на летищата сканират багажа? Допълнително, горе на 35 хиляди фута йонизиращата радиация е много повече отколкото на земята и това може да вкара шумове в сензора.

Не знам сензорът на кое устройство евентуално се е повредило, но имам повече летателни часове от повечето пилоти. :Dance:  Може от налягането да се е скапал.  Както и да е. Гледаме за ново устройство с Андроид 9, с по-добри параметри, по-добра камера, и по възможност да не е Самсунг. Smile    






#s3gt_translate_tooltip_mini { display: none !important; }
Цитирай

Освен за Xiaomi или Huawei за друго качествено не се сещам,естествено след Samsung
Цитирай

(2018-06-26, 09:55:46)lost in написа:  Освен за  Xiaomi или Huawei за друго качествено не се сещам,естествено след Samsung

Като им гледам слабите нощни @ Ф1,5  и едва Х2 оптично ,Самсунг отива на последно място. Гледаме и моделите за 2019. През това време щракаме с tz200. SmileТелефонът влиза в основната си функция на слушалка
Цитирай

Не знаех ,че приоритет са камерафоните.
Между другото Huawei имат най добрия софтуер за корекция след заснемане!
Цитирай

(2018-06-26, 11:00:57)lost in написа:  Не знаех ,че приоритет са камерафоните.
Между другото Huawei имат най добрия софтуер за корекция след заснемане!

Предимно камера , слушалка и гпс.  Чатовете са кифладжийка работа, както и гледането на каквото и да видео на една шепа екранче.
Не знам какво добро имат Хувейте  в снимането - софт или хард, краятният резултат е важен. Smile
Цитирай

Първата снимка е правена с Нуга-та, другите с Орео. Професионален режим....



[Изображение: 20180605_112415.jpg]

[Изображение: 20180624_114058.jpg]
[Изображение: 20180621_164238.jpg]
[Изображение: 20180623_132418.jpg]
[Изображение: 20180623_145425.jpg]
[Изображение: 20180624_093738.jpg]

[Изображение: 20180624_114000.jpg]
Цитирай

Много лошо качеството от Самсунг - с блъреста камера! Lol


П20ро

[Изображение: p20-pro-cafe-1500x1125.jpg]


С9плюс

[Изображение: s9-cafe-1500x1125.jpg]



П20про

[Изображение: p20-pro-darkness-1500x1125.jpg]

С9плюс

[Изображение: s9-darkness-1500x1125.jpg]
Цитирай

Здравейте,
снимките, които правя с телефона на жена ми (S7) ми изглеждат изкуствени (прекалено шарпнати).
Моля да ми подскажете, дали мога да подобря това в про-режим и как?
Цитирай

В про режим поддържай възможно най-ниско ISO и възможно най-ниско време на затвор според условията на обстановката, в която снимаш. Също си включи от настройките на камерата запазването и в RAW формат, който след това можеш да обработиш във Photoshop/Lightroom/Snapseed.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Здравейте,
благодаря за бързия отговор.
Мисля си обаче, че това не е решението на проблема.
ISO-то би оказвало влияние, ако снимките имат повечко "шум", а скоростта на затвора - ако снимките са прекалено светли/тъмни или ако не са на фокус.
Тук според мен се извършва автоматична обработка на снимката, която искам да избегна. Ако включа запазване в RAW формат, дали RAW-изображенията също ще бъдат автоматично обработени или ще се запазват 1:1 както са заснети (по принцип това е идеята на RAW-формата)?

Искам да попитам също за HDR-функцията, която в професионален режим е недостъпна - дали не е тя "виновницата" за прекалено острите снимки при автоматично снимане? На теория трябва да върши съвсем друга работа, но знам ли...
Цитирай

Колкото по-ниско е ISO-то, толкова по-малко шум и по-малко агресивен е шумопотискащият филтър и съответно по-малко пастелни стават снимките. При RAW няма никаква обработка и виждаш това, което е видял сензорът преди постпроцесинга. Другите филтри като edge enhancement и засилването на контраста не могат да се изключат от резултатните JPG файлове на стоковото приложение за камерата, затова правилно си се насочил към RAW.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Ще пробвам, благодаря!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)