Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 4.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимки, направени с Galaxy S7 / S7 Edge
#76

За добро сравнение трябва да се снима в RAW. Дясната снимка (S7 предполагам) на мен ми изглежда по-добре.
При Г5 е прешарпена доста. Дай 100% кроп най-вляво и виж сградите - на дясната снимка доста по-добре изглежда, на другата има шум, личи си и във водата много. На дясната такъв шум липсва.
Цитирай
Аксесоари
#77

G5 има повече пиксели и вади повече детайл, като това си личи на по-далечните обекти. А "сянката", за която колегата говори, е резултат от edge enhancement алгоритъма, който се прилага в пост процесинга. Затова по-горе си говорехме за RAW фотография, с което избягваме всички извращения, които производителите налагат на снимките, за да изглеждат по-впечатляващо в очите на невежите.

Освен това атмосферните условия са различни и сравнението не е напълно обективно.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#78

Emzo,
не само от фотография не разбираш. И двете са при ясно време. Облаци има, но са бели, купести и не скриват слънцето, А облаците са на снимката от Г5.

Arrogant,
Аз в RAW не снимам, защото за мен се губи смисъла от снимането със смартфон. Нито е бързо, нито е лесно, постобработката изисква познания ... А колкото Г5 е "прешарпил", два пъти повече Ес7 е ософтил работата.
На мен лично, на пръв поглед и без да се задълбочавам ( щото не съм про) от Г5 ми изглежда по - добре, защото е по - ясна и с отчетливи детайли. Виж сградата леко в ляво от средата, все пак тя е на фокус , а не в периферията.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#79

И двете снимки са доста прешарпени, но при снимката от г5 прешарпването е брутално. Повечето пиксели наистина водят до повече детайл което е видимо в знака пода надписа sharp но при г5 прешарпването е толкова голямо че води до ghosting най видим при крановете на заден план. При снимане в raw всички недостатъци си лъсват но това не е само при камерите на тези два телефона, а на всички. Според мен камерата на с7 е достатъчна да замени всяка обикновена щтракалка, но ако някой очаква dslr качество или твърди че камерата го притежава е в грешка, просто сензорчето и оптиката това си могат, не могат да надвият физичните закониSmile
Цитирай
#80

Повечето пиксели водят до повече детайл, но не винаги. Защото нали се сещате, ако вземем един 12мп дслр къде ще имаме повече детайл.
Дори и при дслр за повече пиксели ти трябва доста по-добър обектив, за да видиш подобрение.
Bavarche - има резон, в което казваш - 90+% от хората не обработват снимките и има логика да се сравняват jpeg снимки. Но не могат да се правят генерални изводи от една снимка. Едната камера може да е по-добра в едно, другата в друго. Относно S7 и снимката горе не ми се струва прешарпена, дори много добре балансирана. Не забелязвам шум в небето, а винаги виждам такъв в телефонните камери. Освен може би в Nokia 808.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#81

arrogant, абсолютно съгласен за мегапикселите, аз визирах конкретния случай. иначе относно пост-процесинга - виждам в подписа ти LG G4 - аз именно от такъв минах на S7 Edge, като междувременно (докато изчакам да излезе сребрист Edge) за около месец имах и едно Lenovo Vibe Z2 Pro, което реших да пробвам тъй като един приятел супер много го прехвали. направих едно бързо сравнение на камерите, като очаквах LG-то да смачка леновото - останах очуден от точно обратния резултат. снимките от G4 бяха направо с извънземни цветове - пресилени, чак анимационни. до преди това не го бях забелязвал, тъй като сравнително рядко снимам с телефона (като имаш деца ти се налага да снимаш с телефона малко по-често отколкото иначе бих използвал камерата), но бях изумен колко пост-процесинг влагат LG. нещо подобно виждам и при горното срвнение - отново засилени цветове, което прави снимката да изглежда супер на дисплея на телефона (което всъщност и целят с цялата тая обработка), но ако я видиш на (калибриран) монитор ще останеш бая неприятно изненадан.
Цитирай
#82

Нали в raw трябва да прави по 2снимки,? Една в рав другата jpg, ама само jpg, има.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#83

С файлов мениджър ли гледаш? В галерията ще виждаш една.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#84

Да сега ги видях с файл менажер, но с какво да фи отворя? Някакви съвети за по-добри снимки в jpg формат?

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#85

Погледни на предишната страница с кое приложение съм ти препоръчал да ги редактираш. Не пишем във форума да си чешем пръстите...

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#86

Благодаря. А съвети за правене на хубави снимки без да ги обработвам?

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#87

С тази поинт енд шуут камера ако не можеш да се справиш , не ми се мисли с някой китаец как би снимал.
Цитирай
#88

Ми аз се справям просто снимките нямат нищо общо с тези споделени тук. Гледам да е на автоматично, за да мога по-бързо да хвана малкия в интересен момент.
Как да кача снимки за да ги видите?

Кой е режима да правиш няколко секунди видео клип преди да направи снимка? Имам доста такива направени, но незнам как съм ги направил.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#89

Колеги. тук им 97 поста и 2/3 не са по темата!От тук надолу ще трия оффтопика!
Цитирай
#90

[Изображение: lh95z45mw1_thumb.jpg]

Samsung Galaxy Note10+Aura Glow
Цитирай
#91

[Изображение: opV8Oeo.jpg]
The rain is coming...

Снимките ,които прави телефона много ме кефят,но този формат 3:4 на най-високата резолюция много ме дразни ,когато преглеждам снимки и на монитора и на телефона,гения измислил това е за публичен разстрел.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#92

След последното изказване просто си представям как Едисън и Конакри се обръщат в гроба и излизат като зомбита за да ги разстреляш публичноSmile само за сведение 4:3 е стандартния формат на 35мм филм. Може и да сме нагазили много надълбоко в дигиталната ера с широки монитори и тн ама някои неща по-добре да не се пипат. За такива като теб има и 9мп 16:9 формат.
Цитирай
#93

Имах в предвид,да се разстреля този решил да направи тази иначе перфектна камера да снима в най-високата си резолюция във формат 4:3,не Едисон и Конакри Smile ,а още по-просто казано,на седмицата си прехвърлих снимките от старите ми четворка и шестица,като ги преглеждам заедно с тези правени със седмицата определено се дразня,честно,въпреки,че са много добри като качество.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#94

Конакри - абе какъв е тоя аутокорекрт, тука самсунг просто се денят тотално! Имах предвид кодак.  Иначе да, съгласен съм, сега разбрах какво имаш предвид. А преди да ме налазят да се коригирам - стандартния видео формати е 4:3, 35мм филм е 3:2.
Цитирай
#95

Еми той сензорът е в това съотношение, как да станат нещата? 16:9 се получава като се поизреже отгоре и отдолу.
Цитирай
#96

Здравейте, от скоро съм със S7 Edge не съм го разучил все още много добре, затова искам да ви попитам: камерата след като съм на режим професионално в долната част на дисплея излизат опции, и когато искам да ползвам опцията за макро снимка да я направя ръчно, докато регулирам с пръста се изчиства много добре образа, но не мога да направя снимка. Къде бъркам? Благодаря предварително.
Цитирай
#97

Колеги, може ли някой да ми обясни по-подробно за RAW снимките. Каква е разликата и как да ги конвертирам. Благодаря Ви предварително. Smile

Nexus 7 2013 32gb
LG G3 32gb
Цитирай
#98

При формат jpg софтуерно се премахва част от дигиталната информация , записана от сензора за да се намали обема на файла , без значимо намаляване на качеството. При raw се записва цялата информация , за да може после с подходящ софтуер да се правят промени в основните настройки - експозиция , бленда , скорост , сатурация и др. За преглед и обработка на тези файлове трябва да инсталираш програма от рода на : Image Data Converter , Adobe Photoshop Lightroom CC и др.
Цитирай
#99

И да добавя, че при jpg апаратът обработва снимката по свое усмотрение. В raw виждаш това, това което сензорът улавя без външна намеса.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Към горното описание на колегата @BisVal искам да добавя, че при JPG софтуерът на камерата освен че компресира снимката, също и прилага алгоритми за намаляване на шума, засилване на контраста, сатурацията на цветовете и др. При RAW тези манипулации липсват и изображението във файла е такова, каквото е видяно от сензора.

Auto mode с включен HDR

[Изображение: 20160601_110553.jpg]

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)