Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S7 / S7 Edge - резултати, коментари, съвети
#1
Information 

[Изображение: battery-with-a-bolt-symbol_318-62272.png]

Батерията на Galaxy S7 / S7 Edge - резултати, коментари, съвети

D_coffee
Цитирай
Аксесоари
#2

Голеги,забелязах сериозен дрейн от Always-On функцията....За 11h40m,батерията загуби 8%.....Сега ще я изключа и ще видя без нея как е,но....8% са си 8%....Поне според мен.
Цитирай
#3

Няма никаккъв ''сериозен'' дрейн.Не си гледал презентацията на Samsung явно.Хората си казаха че Always-On функцията ще харчи 0,8% на час и според часовете които ти си посочил думите им отговарят на истината.Ето ти линк,изгледай презентацията на S7 и S7 Edge и ще се убедиш сам:


https://www.youtube.com/watch?v=O6KeASdz2AI
Цитирай
#4

Всъщност,да....Прав си,че това се очакваше,но пък като разход си е много.....Без тази функция,за почти 8 часа батерията падна с 1%.
Ако някой(като мен) мисли,че ще може да оцелее без нея и иска да пести батерия,по-добре да не я включва.
Цитирай
#5

Добре де къде гледате колко е консумацията на  always on display ? Аз виждам разлика в разряда от 100 до 80 %   е доста бързо   после е по бавно  може би защото трябва повече зареждания според мен за да си достигне капацитета батерията .
Цитирай
#6

Батерията на S7 edge напълно оправдава и по-големия дисплей и по-високата цена. Постижението ми е около 4 часа screen on time с немалко ръчкане, на H+ мобилен интернет и малко GearVR и ми оставаха още около 40% батерия. На теория батерията би трябвало да стига за общо 6-7 часа SoT.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#7

Ами не е зле.....Smile




[Изображение: 8687928h.png]

[Изображение: 8687926N.png]

[Изображение: 8687927A.png]


Изключително много снимки,видео и изобщо тестване на камерата в различни режими,браузване и тестване на различни браузъри+около 1.5h слушане на музика във фонов режим през приложението SounCloud......В общи линии съм доста доволен от батерията....Smile
Като стана дума за браузъри.....Не ви съветвам да използвате Chrome.....Просто идва прекалено тежък за недоразумението TouchWiz.
Цитирай
#8

Фабричния ли да ползваме?

  • Samsung Galaxy S21 Plus SM-G996B  • 
Цитирай
#9

Определено! 
Интересното е, че и NoChromo, който е на базата на Chrome се справя доста по-добре.. :Smile
Chrome на моменти му трябват около 500МB RAM, което си е ужасно много за този телефон...Smile


Аз предлагам да си отворим една тема за подобни неща, че тук стана мазало.
Цитирай
#10

Никаква активност в тази тема !!! Колеги,моля ви.....Дайте да видим кой,какво,защо,как.....Smile
Това е тест при нормална(за мен) употреба на телефона,без да гоня някакви рекорди за SOT и подобни глупости....Колкото,толкова...Дали ще е с 3 или с 9 часа екран,за мен е без голямо значение....Идеята ми е да видя как се държи системата при ежедневна употреба....Използвам единствено и само мобилния интернет,а данните са междинни....Smile

[Изображение: 8693689a.png]

[Изображение: 8693690E.png]
[Изображение: 8693691r.png]

[Изображение: 8693692v.png]


Умишлено съм скрил браузъра,защото всичко е в тестов период и не бих искал да ви подвеждам.....Ако всичко е наред(а то е към момента),ще ви кажа и кой е...Smile
Цитирай
#11

Вчера си направих експеримент, и играх "Mortal Combat " 63 мин ,а в статуса на батерията пишеше 107 мин . Странна работа !

Galaxy S23 Ultra
GALAXY S9 Plus
Galaxy Tab S2
Цитирай
#12

Аз за сега съм доволен от батерията до сега не ми е изкарвал 2 пълни работни дни с моето говорене в случая 4 часа ... https://onedrive.live.com/?v=photos&cid=...os&o=OneUp
Цитирай
#13

(2016-03-16, 13:09:44)tonkata07 написа:  Никаква активност в тази тема !!! Колеги,моля ви.....Дайте да видим кой,какво,защо,как.....Smile
Това е тест при нормална(за мен) употре*а на телефона,без да гоня някакви рекорди за SOT и подобни глупости....Колкото,толкова...Дали ще е с 3 или с 9 часа екран,за мен е без голямо значение....Идеята ми е да видя как се държи системата при ежедневна употре*а....Използвам единствено и само мобилния интернет,а данните са междинни....Smile

[Изображение: 8693689a.png]

[Изображение: 8693690E.png]
[Изображение: 8693691r.png]

[Изображение: 8693692v.png]


Умишлено съм скрил браузъра,защото всичко е в тестов период и не бих искал да ви подвеждам.....Ако всичко е наред(а то е към момента),ще ви кажа и кой е...Smile
Включил ли си Google location history, използваш ли Google Now Cards???

SGS2, SGS3, SGS5, Note 4, SG S7edge  & Samsung Tab S 10.5 LTE, Galaxy S9+
Цитирай
#14

(2016-03-16, 15:10:23)kokolaicho написа:  Вчера си направих експеримент, и играх "Mortal Combat " 63 мин ,а в статуса на батерията пишеше 107 мин . Странна работа !

Има ли вероятност да си минимилизирал играта и да не си я затворил напълно?

  • Samsung Galaxy S21 Plus SM-G996B  • 
Цитирай
#15

Проверих веднага след ,като спрях да играя .

Galaxy S23 Ultra
GALAXY S9 Plus
Galaxy Tab S2
Цитирай
#16

(2016-03-16, 17:19:52)b33rk0 написа:  Включил ли си Google location history, използваш ли Google Now Cards???

От вчера съм активирал всичко това за,което говориш,но не виждам някаква съществена разлика.....Единствено и само мобилен интернет,без да го изключвам и за секунда....Дори и в къщи,където сигнала е ужасно слаб....До момента съм с 2h20m екран.

[Изображение: 8697287y.png]
[Изображение: 8697288L.png]
[Изображение: 8697289x.png]


Единствената разлика е,че ми активира Услугите за Google Play,но не виждам някакъв много сериозен дрейн от тях....Smile 
Цитирай
#17

Хайде сега пък това....Smile
 Приложението YouTube ми е изхабило 5% батерия...Само,че аз дори не съм го отварял,а още по-малко съм го ползвал !?!?!?! 
Кое и защо го е активирало ? Някакви идеи ????
Цитирай
#18

Аз съм доволен от батерията, на S6 edge+ повече от 3ч. екран не съм правил

[Изображение: a6a9a5a3724f0a0f961ae634de58e02a.jpg]
[Изображение: f1f863dda6a026372352a50bdc93ddc8.jpg]

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB Titanium Black
Цитирай
#19

След 2 седмици ползване на S7 Edge имам SoT от 4,5 до 6,5 часа.

1916 
Цитирай
#20

За колко време ви се зарежда батерията S7 Edge примерно от 30% до 100%

Samsung Galaxy SIII > Samsung Galaxy S5 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S9 Plus > Samsung Galaxy S20 Ultra > Samsung Galaxy S22 Ultra
Цитирай
#21

Около един час. От 0 до 100 за малко над час и половина.
Цитирай
#22

На бързо зареждане ли ?
При мен се зарежда сравнително бавно телефона, но да не забравяме че батерията също не е малка ...

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#23

Да, на бързо зареждане от почти 0% до пълно зареждане отнема малко над час и половина. Не мога да кажа, е че се зарежда по-бавно от S6-цата ми, която се пълнеше доста бързо.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#24

Здравейте,
преди 2 дни ми се update-на версията на S7 Edge и в момента е G935FXXU1APD1.
Обаче забелязвам че батерията почна да пада по-бързо. и в консумацията на първо място с 40% близо е Android System.
Някакви препоръки ?
Цитирай
#25

В друга тема, съфорумците писаха, че след като се зареди до 100% се прави един рестарт и се оправя.

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)