Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S7 / S7 Edge - резултати, коментари, съвети

(2019-03-22, 05:18:41)osssinator написа:  Пичове,
Направих тест на батерията с Accubattery. Вижте резултата. Защо ми дава, че е 1710mah? Дали са ме метнали, че е оригинална в сервиза?
Уж момчето ми е приятел. [Изображение: 3e8353ee42da564a3ad3eaeaf3acee0d.jpg]

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Не е проблем телефона. Той ти е оригинален. Пише ти 1700, защото това не показва колко mAh ти е батерията по принцип, а колко живот ти е останала в нея до момента. Тоест за толкова години ползване батерията ти вече държи от оригиналните 3000mAh - колкото за 1700 mAh. Това е.
Цитирай
Аксесоари

Батерията на моя телефон е вече на 4 години и взе много малко да изкарва. Има ли смисъл да я смемям или заради брояча на цикли пак толкова ще кара? Ако някой е сменял да каже от къде я е взел или евентуално от къде аз да взема. Виждал съм как се сменява мисля че ще се справя сам за водоустойчивостта не ми пука щото екрана отпред е тръгнал да се отлепва. Идеята е да вложа малко пари да изкара до догодина защото с20 серията не ми е по вкуса с този ексинос дано от догодина минат на снапдрагън за целия свят.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай

Никой не коментира да разбирам че е безмислено и не си струва.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай

Безсмислено е да си вземеш някое менте и да си я смениш сам, няма да има голяма разлика. Ако искаш нова оригинална батерия си занеси телефона в оторизиран сервиз.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Не е ли възможно да се вземе оригинална батерия от някъде другаде освен от оторизирания сервиз? Не ми се плаща двойна цена включваща и самата смяна пък и ще мине поне седмица преди да ми го върнат.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай

Не е възможно, оригиналните части не се продават на свободния пазар. Ако толкова държиш на батерията, не мисля че 60-70 лв. са толкова много. Обикновено смяната става за 1-2 дни ако занесеш на място телефона, в повечето случаи даже в рамките на същия ден.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Не разчитайте на водоустойчивостта в оторизиран сервиз. Колкото пъти е бил на сервиз, толкова пъти не могат да залепят качествено капака. Сега отзява в един от ъглите и влиза прах. Поръчах от китай една лепенка и ще го лепя. Ip68 само от завода. Относно батерията. Моята също не е в добро състояние. Включил съм енергоспестяване и е малко по-добре. С моето ползване кара цял ден. Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Нещата отиват към нов телефон по-скоро но за съжаление ще се сменява марката което не ми се иска особено защото съм свикнал с нея. Новите им предложения не ме грабват и са прекалено скъпи.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай

(2020-03-25, 12:00:13)astankov написа:  Нещата отиват към нов телефон по-скоро но за съжаление ще се сменява марката което не ми се иска особено защото съм свикнал с нея. Новите им предложения не ме грабват и са прекалено скъпи.
Какво очаквате от 4г телефон,немога да разбера!
Цитирай

Не ти разбирам въпроса. Дали е 4 или 5г това не ме интересува проблема на новите им телефони поне за мен е чипсета дупката в дисплея огромните стърчащи камери и не на последно място цената.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай

(2020-03-25, 12:21:01)astankov написа:  Не ти разбирам въпроса. Дали е 4 или 5г това не ме интересува проблема на новите им телефони поне за мен е чипсета дупката в дисплея огромните стърчащи камери и не на последно място цената.
Имах в предвид че телефона е вече стар.
Цитирай

(2020-03-24, 09:53:40)astankov написа:  Батерията на моя телефон е вече на 4 години и взе много малко да изкарва. Има ли смисъл да я смемям или заради брояча на цикли пак толкова ще кара? Ако някой е сменял да каже от къде я е взел или евентуално от къде аз да взема. Виждал съм как се сменява  мисля че ще се справя сам за водоустойчивостта не ми пука щото екрана отпред е тръгнал да се отлепва. Идеята е да вложа малко пари да изкара до догодина защото с20 серията не ми е по вкуса с този ексинос дано от догодина минат на снапдрагън за целия свят.
Тук има https://telefon4e.com/original-battery-f...edge-g935f
https://www.citytel.bg/battery-samsung-galaxy-s7-edge
Цитирай

Като видите, че някъде пише "оригинална" и без никакво съмнение се доверявате на това...
И в Aliexpress пише "оригинални" на всички боклуци за по 5$, ама е ясно, че съвсем не са такива. И тук е същата работа. Разберете, че оригинални части не се продават. Те се доставят само на оторизираните сервизи и не напускат тази верига. За втория магазин, който си посочил даже има много оплаквания, че и аксесоарите не са оригинални, въпреки че цените са им колкото и на оригиналните в техноверигите. Става въпрос за зарядни, кейсове, слушалки и т.н.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • BeyondHorizont
Цитирай

(2020-03-25, 12:26:30)emo_841 написа:  Имах в предвид че телефона е вече стар.
Така де за това ми се ще да го смемя.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай

Мислих мислих и все пак купих батерия и я смених. Дали е оригинална или не не знам доста тежка е ако това значи нещо изобщо и на глед е добро качество. При смяната най-трудно се оказа не отварянето на телефона а изваждането на самата батерия. Поставена е в дълбоко легло и е здраво залепена и доста трудна за махане който се опитва да го прави да не ползва остри метални предмети защото ще пробиете опаковката и може да се подпали самата батерия. Също не напъвайте дълбоко под батерията защото под нея алуминиевата рамка е прорязана и се вижда дисплея който може да повредите. След смяната подобрение имаше но не кой знае какво както е описано назад в темата и за това има причина и тя е въпросния брояч на цикли. С нарастването на броя започва да се ограничава максималното зарядно напрежение на батерията и това води до нейното непълно зареждане. Например при мен циклите бяха над 1400 и напрежението беше ограничено до 4.28 волта до като при под 200 цикъла е 4.35. Започнах да търся информация как се нулира въпросния брояч и разбрах че в официалните сервизи тела се включва във някакво специално устройство и техника който го прави трябва да е упълномощен от Самсунг за да го направи. Другия вариант е с руут и него ще ви опиша тук. Преди да започнете трябва да имате руут достъп - има много клипове как става и не ми се обяснява как се прави но се инсталира задължително TWRP рекавъри. Друго важно нещо е да си направите бекъп на efs папката. Въпросния файл е /efs/FactoryApp/battery_discharge_level и вътре записана стойността под формата на цифри. При мен за 1447 цикъла показваше 144737 формата е хххх.хх промених стойността на 1000 което съответства на 10 цикъла (формата на числото е 10.00 ) и запазих файла. И ето вече максималното напрежение на заряд е 4.35 волта. Откривателя на метода НЕ СЪВЕТВА да променяте стойността без да сменяте батерията все пак тя е стара и не се знае какво може да се случи. Според мен нищо просто това е метод на Самсунг да те принудят да си купиш нов апарат или да сменяш батерията само в техен сервиз малко като ябълките станаха и те.

Надявам се да бъде полезно на някого.
[Изображение: 9001cf428d14e27a045b94e13389d874.jpg]

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
[-] 3 потребители изказват благодарност на astankov за това мнение:
  • airbus, lyubo_iliev, stoianmitkov
Цитирай

(2020-04-14, 23:03:19)astankov написа:  С нарастването на броя започва да се ограничава максималното зарядно напрежение на батерията и това води до нейното непълно зареждане. Например при мен циклите бяха над 1400 и напрежението беше ограничено до 4.28 волта до като при под 200 цикъла е 4.35.
[Изображение: 9001cf428d14e27a045b94e13389d874.jpg]

Това означава ли,че старата батерия ти се е зареждала,примерно до 85%,а на телефона е показвал 100%?

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Ами така излиза и сигурно е нещо като предпазна мярка но според мен си е чисто програмирано остаряване или начин да смениш батерията скъпо в оторизиран сервиз. Все пак може да се опита да се нулират циклите без да се сменя батерията и да се види резултата но имайте едно на ум с това да не стане някой фал.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
[-] 2 потребители изказват благодарност на astankov за това мнение:
  • airbus, stoianmitkov
Цитирай

(2020-03-24, 09:53:40)astankov написа:  Батерията на моя телефон е вече на 4 години и взе много малко да изкарва. Има ли смисъл да я смемям или заради брояча на цикли пак толкова ще кара? Ако някой е сменял да каже от къде я е взел или евентуално от къде аз да взема. Виждал съм как се сменява  мисля че ще се справя сам за водоустойчивостта не ми пука щото екрана отпред е тръгнал да се отлепва. Идеята е да вложа малко пари да изкара до догодина защото с20 серията не ми е по вкуса с този ексинос дано от догодина минат на снапдрагън за целия свят.

Аз я смених, 45лв с капака. Счупих дисплея след 2 седмици, но батерията държеше над 1 ден или около 4-4,5 часа SOT.
Цитирай

Здравейте!
Имам един S7 който се ползва само и единствено в службата, дори никога не е излизал на открито, и така вече три години.
Тъй като ми върши чудесна работа, бихте ли ме посъветвали дали си струва замяната на батерията, и дали евентуалната смяна на батерията ще увеличи времето на използване на телефона с едно зареждане?
Евентуалната смяна естествено ще бъде в официален сервиз на Самсунг.
В момента с едно зареждане може да го ползвам за около два дни. През нощта не го ползвам тъй като си остава в службата.
Ето и малко инфо относно батерията:

   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)