Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S7 / S7 Edge - резултати, коментари, съвети

Пичове, някакви идеи що Android System-a ми точи толкова много? Гледах назад за спиране на дадени пакети, но по-скоро ме вълнува кое точно я хаби, за да знам дали искам да го спирам..Пак си докарвам 4-5 часа СоТ и изкарвам по ден-два зависи от използването, ама тоя Андроид систем като че ли отскоро е толкова високо в потреблението..досега винаги си е било екрана, който главно хаби батерията и Андроид систем е там с под 10%, а сега редовно имам usage от него колкото от екрана (от сорта на +20%)...

ПП. По принцип потреблението на батерията не ми изглежда така, ама сега е стоял цяла вечер на standby и е още по-явно потреблението от Android System


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
Аксесоари

(2017-01-31, 15:09:10)psychosocial написа:  Пичове, някакви идеи що Android System-a ми точи толкова много? Гледах назад за спиране на дадени пакети, но по-скоро ме вълнува кое точно я хаби, за да знам дали искам да го спирам..

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1289027

Лично на мен разходът ти не ми изглежда чак толкова зле, но все пак си го провери.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

На мен ми се вижда нормално виж че едва 4мин е седял буден.

Nexus 5 32GB White @6.0.1
Цитирай

Тоз cell standby точи якоWink Не пуснаха ли некой фикс за него...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай

(2016-04-06, 05:42:11)dakhata написа:  Около един час. От 0 до 100 за малко над час и половина.

При нов телефон и включена функция за бързо зареждане отнема 3 часа за 30-40% зареждане.
Къде може да е проблема?
Цитирай

@ivkos, пуснах bug report-a, който отся едното заподозрение, което имах (wakelock от NFC, тъй като е единственото нещо, което се сещам да съм променил наскоро). Иначе просто потвърждава това, което и телефона ми казва:
[Изображение: 9029913B.jpg]


[Изображение: 9029898X.jpg]

Nlp-тата на Гугъл мисля ги оправих, като си намалих location service-ите само на WiFi и мобилни мрежи (GPS-a беше вкл. също досега). Оказва се, че и android_system също причинява някакви userspace wakelocks чрез тоя процес *alarms*. Нямам представа какво тригърва тоя процес...Не ползвам и фабричното приложение за алармата:


[Изображение: 9029910U.jpg]

Явно alarms не било в буквалния смисъл на думата  Tooth AoD-то го знам какво е, анализатора казва, че е изхабил 1.2% батерия като цяло, но следващите два претендента са google_services (предполагам, че като спрях GPS-a ще падне и консумацията на батерия от него...) и android_system разбира се е веднага там. Значи, ако успея да разбера кое от android_system точи толкова много ток ще мога да си кача живота на батерията с едно 10-тина процента...


ПП.: Ъпдейт от снощи (от 10ч сутринта до 11:30 вечерта - 85% -> 50% с 1ч30мин СоТ) и Android System начело на потреблението с 23% и 353мач ... Не ми се вижда да е много нормално. Надявам се GPS-а да е бил главния виновник за високото потребление, ще видим днес как ще изкара и ще докладвам довечера/утре.


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай

Ъпдейт: След няколко дена и изкл. GPS нещата се пооправиха, екрана пак е най-отгоре на консумация на батерия и Android System не минава 20%
Цитирай

http://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_s7_...-23204.php

Да не се чуди някой що батерията му не е "както преди".


Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Цитирай

Днес постигнах следния резултат с Нуга: дисплей 7 ч. и 30 м. (32%)
Цитирай

с S7 или Edge ?

                                                                    
Цитирай
Wink 

(2017-02-06, 17:11:02)georgi4a написа:  с S7 или Edge ?

Edge  Smile
Цитирай

А дано ние с S7- те направим поне 6 ч. Smile

                                                                    
Цитирай

Телефончето твърдо ми изкарва 2 дни . Сам по себе си резултата е впечатляващ и задоволителен . Последния ми от серията S Самсунг беше 4 . Е няма такова разочарование откъм батерия . Купих този с големи задръжки , а той как ме очарова само Smile
Ползвам успоредно и един Сяоми редми 3 про , с 4100мА батерия ... Ми зареждам ги едновременно .
Спрях Вайбъра да го държи буден , ограничих wi-fi , сложих програмката препоръчаната тук , отсях част от приложенията и така .
Накратко - доволен , даже повече !
Цитирай

(2017-02-06, 20:59:27)valdesbg написа:  Телефончето твърдо ми изкарва 2 дни . Сам по себе си резултата е впечатляващ и задоволителен . Последния ми от серията S Самсунг беше 4 . Е няма такова разочарование откъм батерия . Купих този с големи задръжки , а той как ме очарова само Smile
Ползвам успоредно и един Сяоми редми 3 про , с 4100мА батерия ... Ми зареждам ги едновременно .
Спрях Вайбъра да го държи буден , ограничих wi-fi , сложих програмката препоръчаната тук , отсях част от приложенията и така .
Накратко - доволен , даже повече  !
Я по-подробно какво и как си ограничил,  какво си изчистил,  коя програмка си сложил,  ако може?

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

/Запитването или искането на нещо има по-голям успех когато се използва учтива форма . Желателно е като цяло да не се използва заповеден такъв ./
EZ Disabler е приложението .
Всеки сам решава кое/защо да ограничи (има теми тук и 4PDA )
WiFi също е "дъвкан" нееднократно във форума .
Цитирай

Е на края съм написал ако може. Така че. Не видях смисъла от поста ти, освен да упрекваш, нищо полезно не на писа.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

Здравейте, искам да попитам понеже се притеснявам вече android system вече е 72% от батерията ми следих какво я точи толкова много оказва се beaming servis, gear VR Servise и  KNOX махах им cash-a махах им датата force stop но уви няма ефект моля за помощ някой да помогне благодаря.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Здравейте имам проблем android system ми е 72% следих какво толкова дрейнва батерията излиза че е  beaming service, Gear VR Service и KNOX на battery usage ot application info поше че и 3те са ползвали 43% от батерията. Ползвах опцията clear cash clear data force stop но нищо не се промени моля за помощ благодаря ви.


Прикачени файлове Миниатюри
               
Цитирай

Деиндталирай актуализациите на услугите на гугъл и магазина, после от рековъри изчисти кеша и виж как ще са нещата.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

Не ми позволява да ги дейнсталирам мога само да изчистя кеша и сториджа но пак няма ефект не знам какво да правя вече станаха 49%.... тоа бийминг сървиз и другите 2...
Цитирай

Или си инсталирай Ez disabler и спри всички боклуци, които не ти трябват.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай

За съжаление Ez Disablera не иска да ми го инсталира или когато го инсталирам не иска да го подкара..все още Android system  ми е около 75% през ъпдейтите махнах beaming service но KNOX и Gear VR service отчитат че са ми изразходили 58% от батерията не знам какво друго да направя ако може някои да даде някакъв съвет ще му бъда благодарен Smile
Цитирай

По какъв начин видя, че те точат батерията?

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

За съжаление спря да работи, не само при нас, но навсякъде. Единственото което работи на новият ъпдейт нуга 7 е package diisabler premium /въпреки че, при мен и про работи. За съжаление спря сега не се знае от какво е, дали програмата или от андроид.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай

Малко по-нагоре имам няколко screenshota качени 4 на брой са на 3 от тях са KNOX Beaming service и Gear VR servise на самите скрийнове най-отдолу пише колко батерия са изразходили от последното зареждане на телефона.

Това са скрииншотовете от тази сутрин.това са показателите през ноща към 1 го оставих и днес в 10:44 сутринта изглежда така снощи андроид системата беше на 30 и няколко % не знам писах с потдръжката не знаят.Кажете нещо моля за помощ.


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)