Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S7 / S7 Edge - резултати, коментари, съвети

(2017-04-17, 13:54:36)Dakata87 написа:  https://forum.xda-developers.com/s7-edge...g-t3491185
Някой мисли ли да пробва?

Не, защото искам телефонът ми да работи безпроблемно. С reverse-engineer-нати API-та на Google ще работи доста далеч от безпроблемно. Дотолкова съм сигурен в това, че дори да бях руутнат, пак не бих го пробвал това извращение.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
Аксесоари

Имам 3 часа wakelock от umts_ipc0, mmc0_detect, bbd_wake_lock. Повечето пишат, че е кофти sdcard ама аз такова чудо никога не съм ползвал.

http://cloud.tapatalk.com/s/58f5ac20e1a6...-26-00.zip


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай

@Denissxx, всички ги имаме тези wakelock-ци. Не мисля, че влияят сериозно на батерията. Погледнах ти набързо бъгрепорта и ми изглежда приличен. Само си спри опцията на Viber, която държи Wi-Fi включен нон-стоп.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

   
   
   

Роботчето е дръпнали повече от екрана. Прясно направен ресет, gps/синхронизации- изключени. Не е нормално според мене тва.

Samsung Galaxy S8 Plus / Midnight Black / 64 GB
Цитирай

Значи , ако искате да изкара батерията повече , зареждайте без "бързо зареждане"  
И не ми разправяйте , че е едно и също , без да сте пробвали. Заредих на "бързо" Изкара 40 часа до 2%. Записах всичко. После заредих без "бързо. Изкара 54 часа до 2%. Същите разговори, време в сайтове, клипове в ю туб, Еднакво време Wi-fi и 4 G ( Дрънках с приятели и гледах клипове без нужда, за да изравня предишното потребление да е 1:1).

Човек се учи цял живот и ненаучен умира!
Цитирай

Аз го ползвам само когато ми трябва през деня. Нощта е безсмислено да се ползва.

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk
Цитирай

От къде се спираше "Бързото зареждане"?
Цитирай

Settings → Device Maintenance → Battery → трите точки, Advanced settings → Fast cable charging
Цитирай

Имам оригинално зарядно от Galaxy S6 Edge+ и да питам ще има ли разлика в заряда и дрейна на батерията между него и оригиналното на S7E?
Цитирай

Сравни параметрите (ток, напрежение, мощност) отпечатани върху зарядните. Ако са еднакви при него и това на S7, разбира се, че няма да има разлика.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

На мен сега ми направи впечатление, че след ъпдейта до андроид 7, бързото зареждане по кабел не работи. Активирам, деактивирам - все тая. А преди работеше.

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
Цитирай

След инсталиране на актуализацията направи ли ресет?

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай

Не съм. Ще пробвам първо с триене на кеша, но по-нататък, че в момента ако по някаква причина откаже телефона ще стане лошо.

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
Цитирай

добър вечер колеги След като съм решил да си закупя s7 edge та ме интересува батерията как е софтуера как е дали дава някакви дефекти тъй като се има предвид че ще го ползвам за разговори 2 игри който играя по малко и дали сте доволни от него снимки дали хубави прави и вечерно време хубаво ли излизат снимките и някой ползвал ли го е под вода да снима или кат си под душа дали става хубаво да си говориш това е колеги което ме интересува благодаря предварително
Цитирай

Батерия му е много добре .За другите работи ,които те интересуват има доста писано в раздела ,а и не е мястото тука да се пише за тях.
И между другото толкова неграмотно написано мнение скоро не бях виждал във форума!

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

(2017-04-23, 19:56:57)cobraaa написа:  добър вечер колеги След като съм решил да си закупя s7 edge та ме интересува батерията как е софтуера как е дали дава някакви дефекти тъй като се има предвид че ще го ползвам за разговори 2 игри който играя по малко и дали сте доволни от него снимки дали хубави прави и вечерно време хубаво ли излизат снимките и някой ползвал ли го е под вода да снима или кат си под душа дали става хубаво да си говориш това е колеги което ме интересува благодаря предварително

Да.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Ето как стоят нещата при мен, заедно сме точно от осем месеца:
   
Предимно стандартно зареждане с кабел, от 15-20 до 100%.
Цитирай

Лично на мен разликата в батериите между s7 и s7 edge ми е доста голяма. От петък съм с edge наистина съм изненадан от батерията.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2017-04-23, 20:22:49)Iordan2000 написа:  Ето как стоят нещата при мен, заедно сме точно от осем месеца:

Предимно стандартно зареждане с кабел, от 15-20 до 100%.
Коя е програмата?

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай

Няма значение коя е програмата. Тя е просто алгоритъм , който показва след Х зареждания Y проценти. Иначе защо по горе е написано :"дай и време " Ако наистина се свързваше директно с батерията на телефона трябва да покаже каквото ще показва след първи скан.

Човек се учи цял живот и ненаучен умира!
Цитирай

AccuBattery – https://play.google.com/store/apps/detai...ccubattery. На https://accubattery.zendesk.com/hc/en-us..._site=true може да намериш инфо как отчита колко е актуалния капацитет на батерията.
Цитирай

Абе в xda един пич пусна снимка на заряда на батерията която е ползвал година и заряда на новата която са му сложили с AccuBattery и старата е 2600~ ,а новата си е чукнала 3600.

П.С. Излъгах старата е 2400, а новата е 3450.
Все пак не твърдя, че може да се вярва и на тоя и на програмата.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай

На тези, на които им пада доста бързо батерията(при мен Android System ми ядеше 40-50 % ) след последния update(7.0) от април, за S7 edge става въпрос и ако са инсталирали новият TouchWiz и Bixby от s8, им препоръчвам да използват друг launcher или да върнат стария. Също така да премахнат Bixby. Пробвах с Package Disable Pro, изключих всички описани приложенията, които биха могли да източват батерията, но не стана нищо, wipe на cache също, и така около 3-4 дни докато разбера от къде е проблемът. Накрая като махнат новия TW и Bixby, батерията се норамализира.
Цитирай

С новия TW аз нямам никакви проблеми с батерията. Няма разлика с разхода на ток между новия и стария TW.
Цитирай

Странно би било ако на 3600 мах на s7 edge дърпа, какво тогава ще е на s8.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)