Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S7 / S7 Edge - резултати, коментари, съвети

(2017-04-24, 13:07:48)mi7ko7 написа:  На тези, на които им пада доста бързо батерията(при мен Android System ми ядеше 40-50 % ) след последния update(7.0) от април, за S7 edge става въпрос и ако са инсталирали новият TouchWiz и Bixby от s8,  им препоръчвам да използват друг launcher или да върнат стария. Също така да премахнат Bixby. Пробвах с Package Disable Pro, изключих всички описани приложенията, които биха могли да източват батерията, но не стана нищо, wipe на cache също,  и така около 3-4 дни докато разбера от къде е проблемът. Накрая като махнат новия TW и Bixby, батерията се норамализира.

И каква е логиката в това, което казваш?
С две думи, да не качват от С8 "нещата", не е ли по лесно казано

                                                                    
Цитирай
Аксесоари

(2017-04-24, 12:41:49)Denissxx написа:  Абе в xda един пич пусна снимка на заряда на батерията която е ползвал година и заряда на новата която са му сложили с AccuBattery и старата е 2600~ ,а новата си е чукнала 3600.

П.С. Излъгах старата е 2400, а новата е 3450.
Все пак не твърдя, че може да се вярва и на тоя и на програмата.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Това е от мен...Телефона е на 6 месеца(Pixel XL)...Почти винаги зареждам до 80% и почти никога не оставям батерията да падне под 20%...Ако това има някакво значение !?!?

   

Извинявам се,че намесвам съвсем друг модел,но все пак става въпрос за -та на телефоните ни и начина по който я.... третираме....Smile






Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Цитирай

(2017-04-24, 17:24:32)georgi4a написа:  И каква е логиката в това, което казваш?
С две думи, да не качват от С8 "нещата", не е ли по лесно казано

По лесно казано, но ако го бях написал като теб, никаква история на събитията и още повече въпроси - защо. Да, нямам качен screenshot преди и след на батерията, но след като съм изтривал едно по едно приложение, за да разбера от къде пада батерията, го споделих в сайта в помощ на някой друг с идентичен проблем. Това, че при теб няма проблем, не значи,  че при някой друг го няма.  Не съм написал ИЗТРИВАЙТЕ S8 TOUCHWIZ НА ВСЯКА ЦЕНА. Тъй че, разграничавай нещата и мисли повече, че има различни случаи и зависи от доста неща. Допълнително инфо:  софтът от снимката + TouchWiz от s8 = Battery drain - 50% http://imgur.com/a/oZBzM
Цитирай

del..

                                                                    
Цитирай

Моята батерия е на 84% след 5 месеца ползване и включен fast charging. Говоря за S7 Edge. Винаги почти зареждан от 15-20% до 100% с изключен нет и приложения през това време. Ориентировъчно да ми кажете смяната и с нова какви пари ще излезе?

Samsung Galaxy S8 Plus / Midnight Black / 64 GB
Цитирай

Остави тези приложение, нищо и няма на батерията ти

                                                                    
Цитирай

(2017-04-28, 11:41:25)georgi4a написа:  Остави тези приложение, нищо и няма на батерията ти

Не се и паля особено. Изкарва ми по 4-5 часа SoT за 24 часа на батерия. Няма какво повече да искам. Просто ме интересува колко струва смяната на батерията.

Samsung Galaxy S8 Plus / Midnight Black / 64 GB
Цитирай

(2017-04-24, 13:07:48)mi7ko7 написа:  На тези, на които им пада доста бързо батерията(при мен Android System ми ядеше 40-50 % ) след последния update(7.0) от април, за S7 edge става въпрос и ако са инсталирали новият TouchWiz и Bixby от s8,  им препоръчвам да използват друг launcher или да върнат стария. Също така да премахнат Bixby. Пробвах с Package Disable Pro, изключих всички описани приложенията, които биха могли да източват батерията, но не стана нищо, wipe на cache също,  и така около 3-4 дни докато разбера от къде е проблемът. Накрая като махнат новия TW и Bixby, батерията се норамализира.

Здравейте , аз също имам малко проблеми с батерията на моя Galaxy S7 edge след ъпдейта с 7.0 , пробвах няколко различни Launcher, като Google ,но не ми харесват нещо страницата с апп приложенията ми е празна , как мога да си инсталирам страия launcher  или откъде да го сваля ?
Благодаря много
Цитирай

(2017-04-28, 13:50:12)nick87 написа:  Здравейте , аз също имам малко проблеми с батерията на моя Galaxy S7 edge след ъпдейта с 7.0 , пробвах няколко различни Launcher, като Google ,но не ми харесват нещо страницата с апп приложенията ми е празна , как мога да си инсталирам страия launcher  или откъде да го сваля ?
Благодаря много

Влизаш в настройки после приложения, там цъкаш на 3те точки горе вдясно и избираш приложения по подразбиране. Ще ти се отвори нов прозорец и от там избираш Начален екран и го задаваш на "Нач. на TouchWiz".

Samsung Galaxy S8 Plus / Midnight Black / 64 GB
Цитирай

@nick87 ако под "стария лънчър" имаш предвид стоковия, просто деинсталирай текущия, както и останалите, които не ти хресват. Ще си остане само стоковия и ще ти се появи...
Цитирай

То тва приложение AccuBattery не е много точно май. Дава,че съм изхабил 2760 mah пък е заредил 2807 Big Grin Как ста'а тва?

Samsung Galaxy S8 Plus / Midnight Black / 64 GB
Цитирай

Малък бонус от самото приложение. Аз още по горе казах, че това е просто алгоритъм , настроен с течение на времето да показва все по голямо хабене. Понеже е логично да се случва постепенно...

Човек се учи цял живот и ненаучен умира!
Цитирай

   
   

Ей затова говоря. На някакви моменти ми е батерията. Един път прави по 4 часа, един път минава 6.

Samsung Galaxy S8 Plus / Midnight Black / 64 GB
Цитирай

https://www.reddit.com/r/GalaxyS7/commen...city_after

Който иска да си провери капацитета на батерията и циклите без root.

На моя е 2936 колкото и AccuBattery ми показва.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай

$ cat /sys/class/power_supply/battery/fg_cycle
65 или 130, ако умножим по 2
Не вярвам да съм направил само 65 цикъла за над 1 година. Най-вероятно са се изчистили след фактори ресета. AccuBattery показва 135 цикъла (което е близко до 65*2 = 130), явно и това число трябва да се умножава по 2.

$ cat /sys/class/power_supply/battery/fg_fullcapnom
1468 т.е. 2936 mAh

AccuBattery показва 2798 mAh, така че са горе-долу близо, защото се смятат по различни начини. Вярваме ли му вече на AccuBattery или още ще го заклеймяваме като измама? Tongue

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Циклите мисля, че се ресетват ако се смени софта. Аз съм с 15, но преди 3 седмици ми сменяха дисплея и ми смениха и софта.

Днеска или утре ще го сменям, защото е калпав откъм батерия и ще проверя дали ще се ресетне.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай

Аз съм на 234 цикъла след ресет. Не знам как се нулира. Евентуално при флаш с один.

Sent from my SM-G935F
Цитирай

От тази вечер


Прикачени файлове Миниатюри
   

Човек се учи цял живот и ненаучен умира!
Цитирай

Това ми се случва за 3ти път. След като правих нулиране с фабричните настройки преди седмица заради секюрити ъпдейта, отново андроид система е топ консуматор и точи като обазумяла.
Има ли начин да се разбере кое точно е причината за дрейна?


Прикачени файлове Миниатюри
   

SGS III / SGS IV / SGS VII Edge
Цитирай

Има начин.

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1289027

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Много странно на следващия ден консумацията се нормализира. При следващия случай ще ползвам линка и ще разгледам статистиката.

SGS III / SGS IV / SGS VII Edge
Цитирай

Някъде съм чел, че след хард ресет трябва да мине малко време, за да се нормализира. Ето това е станало.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай

(2017-05-18, 15:38:19)abvabc написа:  Някъде съм чел, че след хард ресет трябва да мине малко време, за да се нормализира. Ето това е станало.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Аз си мислех, че си внушавам след всеки флаш на нов софт. Първите 2 дена е трагедия и после се нормализира.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай

И при мен е така. С всеки изминал ден роботчето ми дърпа все по-малко което ме учудва.

Samsung Galaxy S8 Plus / Midnight Black / 64 GB
Цитирай

Имам въпрос относно бързото зареждане;като го включа в контакта изписва "Бързо зареждане" ,но след малко изписва "Зареждане с кабел",така ли трябва да е или има някакъв проблем ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)