Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S7 / S7 Edge - резултати, коментари, съвети

(2017-06-08, 22:51:22)pav20 написа:  Здравейте! Батерията на моето галакси взе да кляка осезаемо. Телефона е произведен февруари 2016, от първите партиди е, за година и 3 месеца е загубил 30 процента от капацитета си на батерията( измерено с accu battery и другия метод описан в темата с експлорера) . Днес след рестарт батерията ми от 28% след рестарта зареди на 1% и релно вече нямах батерия, телефона се изгаси. Много рядко сам го зареждал с фаст чарджинга, но явно батерията с фаст или не си заминава относително бързо. Телефона е в гаранция, някакви съвети дали мога да го пратя по гаранция или за изчакам батерията да загуби повече от капацитета си? Честно казано телефона ми харесва и не ми се иска да го сменям, една батерия не е скъпа около 35лв, но смяната е малко кофти с този заден панел. Smile

70 лева(общо) е смяната на батерията в оторизиран сервиз като по-голямата част от парите е за труда който ще хвърлят да го отворят. Иначе щом е на 30% загубен капацитет мисля,че и е време за смяна ако имаш тая възможност.

Samsung Galaxy S8 Plus / Midnight Black / 64 GB
Цитирай
Аксесоари

Всъщност сигурни ли сте че тези програми показват вярно? Ако някой си смени батерията с оригинална нека пак направи тия гимнастики с програмите да се види ще изчисли ли вярно чисто новата батерия Smile
Цитирай

Според мен показва вярно,без да имам претенции,че съм прав...Smile
След 8 месеца,батерията си е на 100+%...Smile
Всичко зависи от начина по който я третираме....Пак според мен...Smile

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Цитирай

(2017-06-11, 12:11:25)degman написа:  Всъщност сигурни ли сте че тези програми показват вярно? Ако някой си смени батерията с оригинална нека пак направи тия гимнастики с програмите да се види ще изчисли ли вярно чисто новата батерия Smile

Сравнявал съм с вътрешните метрики, които фърмуерът си генерира, и са близки по стойности с тези на AccuBattery. Нека те допълня: ако някой ще сравнява с нова батерия, нека направи фактори ресет на телефона след смяната на батерията, за да бъдат резултатите обективни.

(2017-06-11, 12:17:16)tonkata07 написа:  Според мен показва вярно,без да имам претенции,че съм прав...Smile
След 8 месеца,батерията си е на 100+%...Smile
Всичко зависи от начина по който я третираме....Пак според мен...Smile

Как e възможно капацитета на батерията да е повече от 100%? Още по-абсурдно ми звучи това след 8 месеца, през които щеше да изгуби поне някакъв капацитет.  Rolleyes
Аз виждам няколко възможни обяснения:
* фърмуерът на Pixel XL да докладва грешни стойности за консумацията
* Google да рекламират по-малък капацитет на батерията, а пък всъщност да слагат по-голяма в телефона, което лъже AccuBattery, защото той използва рекламирания капацитет за сравнение откъм реалния

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Телефона, след прочетеното в темата и гимнастики със спиране на системни и външни приложения се подобри значително!
До преди 2 седмици ми издържаше по малко от ден.
Не забравям да отбележа,че винаги е с включени блутут и Wi-Fi като и свързан с часовника или колонка.
[Изображение: 0440fb08a56972faff50cf242389f6c4.jpg]

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

Samsung galaxy S4
 Samsung Galaxy S5 
  Samsung galaxy Note 2,3,4
   Samsung galaxy S7
Цитирай

Дай скрийн. Аз такива общи резултати и аз изкарвам ама скрийна ми е преко сили 3 часа.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай

Моята батерия вече е на 40% загуба от капацитета, за няколко дена изгуби 10%. Като цяло издържа доста по малко. Въпроса е дали може да мине по гаранция или да го дам в сервиз да я сменят?
Цитирай

С 40% загуба, по гаранция трябва да я сменят. Бях чел някъде.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай

(2017-06-11, 15:16:47)pav20 написа:  Моята батерия вече е на 40% загуба от капацитета, за няколко дена изгуби 10%. Като цяло издържа доста по малко. Въпроса е дали може да мине по гаранция или да го дам в сервиз да я сменят?

От колко време използваш AccuBattery?

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

от месец, като ползвам и статистиката на андроид в системните файлове. Няколко пъти се случи и от 40 процента батерията да се промени на 1%. Скритите кодове за калибриране на батерията нищо не промениха. :|
Цитирай

Това с рязкото падане звучи като по-сериозен хардуерен проблем с батерията. Със сигурност си за сервиз.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

(2017-06-11, 12:38:29)ivkos написа:  Как e възможно капацитета на батерията да е повече от 100%? Още по-абсурдно ми звучи това след 8 месеца, през които щеше да изгуби поне някакъв капацитет.  Rolleyes
Аз виждам няколко възможни обяснения:
* фърмуерът на Pixel XL да докладва грешни стойности за консумацията
* Google да рекламират по-малък капацитет на батерията, а пък всъщност да слагат по-голяма в телефона, което лъже AccuBattery, защото той използва рекламирания капацитет за сравнение откъм реалния

@ivkos,това е скрийншот от ноември,когато и аз се усъмних в реалния капацитет на батерията:

http://cloud.tapatalk.com/s/593d6649adf7...52035.png?

Това е след последното зареждане...Разликата е....7 месеца.

http://cloud.tapatalk.com/s/593d66b8b4a3...98855.jpg?

Аз имам обясние,но не знам колко ще е правдоподобно ?Smile


Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Цитирай

S7 , wifi, auto brightness :


Прикачени файлове Миниатюри
       

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

Колеги от няколко дена след ъпдейт телефона ми грее адски много при ползване /ползвам го за сърфиране 1час на ден и ало ало с блутуут хендсфри/ почна батерията да пада адски бързо днес сутринта съм махнал телефона от зарядното в 8 сутринта и до 14 часа беше на 6% без да съм говорил повече от всеки други ден. Прилагам скрииншот, телефона е s7. [Изображение: af68d18b5fc77ca2639b73963b1a92b0.jpg][Изображение: 605879f0393351f45ecc292b2e5fd191.jpg]

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Пробвай с reset на устройството след актуализация.

 
Цитирай

(2017-06-26, 21:36:31)NoMaD написа:  Пробвай с reset на устройството след актуализация.
Фабричните настройки ли да върна?

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Да, ако не са правени след актуализацията на устройството.

 
Цитирай

Да.Това е един от начините.
Цитирай

Здравейте, 
да споделя как си оправих проблема с батерията:
и аз като повечето имах доста сериозен drain след последния секюрити пач (около 50% за една вечер в idle), естествено НЕ изключвам wifi, 4G, sync, защото според мен се губи смисъла от смартфона.
Флашнах няколко различни стокови РОМ-а (GBL, BGL, BTU...) без особен успех или подобрение. Драмата приключи със следния ром:
PDA: G930FXXS1DQF6 
CSC: G930FPHN1DQD1 
CHANGELIST: 11104523 
BUILD DATE: 08.06.2017
Android security patch level: 01.06.2017

Също така зарязах/нарязах всички китайски кабели и зарядни, реших да ползвам само стоковите, направих няколко пълни цикъла на заряд и разряд и... Aлелуя!! В момента спи като бебе - 9-10% за цяла вечер, но това се постига едва на втори-трети ден, явно му трябваше някакво време да се ''научи''

Дано това да е от полза
Цитирай

Здравейте от мен. Съвсем отскоро имам s7. Батерията му, обаче, не мога да кажа че се справя добре. При включен самолетен режим и wifi, за 6 часа (докато спя) от 100% пада на 85. Always on не е включен. Нормялно ли е това? Ето и скрийшот с консумация на батерията...


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

(2017-07-03, 08:03:00)rusnakaa написа:  Здравейте от мен. Съвсем отскоро имам s7. Батерията му, обаче, не мога да кажа че се справя добре. При включен самолетен режим и wifi, за 6 часа (докато спя) от 100% пада на 85. Always on не е включен. Нормялно ли е това? Ето и скрийшот с консумация на батерията...

И по-лоши случаи е имало. Все пак виж какво ти увеличава консумацията по-подробно като прочетеш тук: Battery Historian

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Мерси. Преди малко го намерих този пост. Само че, кога да го генерирам този репорт? Сега или да изчакам до утре сутринта?

Искам да питам и друго. Преди бях с s5neo и там имаше начин да се спрат приложенията, които аз реша във фонов режим . И тук го има, ама на следващия ден голяма част от тях пак трябва да ги спирам, а при стария телефон се спираха веднъж и завинаги.
Цитирай

Като го заредих без фаст чардж май по добри резултати показва,но все пак обмислям руут с цел батерия телефона е на година и нещо,какво мислите за руут като цяло?[Изображение: 4907089f30734710fb5daab06ff4ef2d.jpg][Изображение: fef39400a95e9f14d271dae110ba69bc.jpg]

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

HTC Legend rooted
Цитирай

Моята батерия е абсолютна трагедия. Всеки ден го зареждам вече, а има дни и по 2 пъти. Нищо не точи батерията, просто е трагична. Вече съм я преглътнал и ми е се тая. Само знам че 1500лв за телефон пак няма да дам.

Аз бих го руутнал само заради Remote Play-a на Sony. Не виждам друга причина да руутсам все още.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай

На колко време е? Пробвай да я заредиш някоя нощ от 0% , НО с много бавно зарядно.  Примерно усб на комп. И по принцип не ползвайте бързото зареждане постоянно, ако не ви се налага.

Аз пък съм доста изненадан от батерията. Вярно, че моят е още на месец... ще видим.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)