Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S7 / S7 Edge - резултати, коментари, съвети

(2017-07-07, 05:56:38)Denissxx написа:  Моята батерия е абсолютна трагедия. Всеки ден го зареждам вече, а има дни и по 2 пъти. Нищо не точи батерията, просто е трагична. Вече съм я преглътнал и ми е се тая. Само знам че 1500лв за телефон пак няма да дам.

Аз бих го руутнал само заради Remote Play-a на Sony. Не виждам друга причина да руутсам все още.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Че аз постоянно зареждах всяка вечер. Тоя кара цял ден без проблем, еджа беше пак по толкова и с ползване никога не съм пропускал зареждане вечер.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

(2017-07-07, 00:11:44)byland написа:  обмислям руут с цел батерия

Няма такова нещо. Софтуерът на Самсунг е достатъчно функционален, че да ти позволи точно това, което мисля, че ще направиш с руут, но без руут. Най-вероятно ще искаш да изключиш системни приложения или да махнеш рекламите. Или ще сложиш някой "оптимизиран" кернел, който е по-вероятно да направи телефона по-нестабилен, отколкото с по-добра батерия.

Прочети тази тема за package disabler-ите:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=88406

Също без руут можеш да си махнеш рекламите от всички приложения с Disconnect Pro for Samsung, което доста помага за батерията. Дано го намериш кракнато, защото е скъпо.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

На всички които имате проблеми с батерията не ви трябва нищо друго освен да си качите android 7.0 с CSC VVT.Моя преди държеше максимум 2 дена сега докарва почти 3 но не говоря много.Този софтуер според мен е най щадящ батерията но ъпдейтите са много редки но какъв е смисъла от много ъпдейти когато нещата се влошават както се случи с последните BGL при мен.
Цитирай

Хора, не знам, но много ми се ще да го махна това разреждане - през нощта за около 6-7-8 часа макс батерията пада с 20 процента. При изключено wifi не пада изобщо. Пробвах го това с battery historian, виждам разликата - първата нощ с неработещо wifi не пада, а втората - с включено - около 20 процента. Не знам дали трябва да се гледа нещо друго, но не му разбирам особено. Дали могат да де разберат подробности, кое точно ми точи телефона. Апаратът е от новите бройки, произведен на 05.05.2017 във виетнам, CSC DBT. Внесен от Германия. (Ако въобще тази информация има значение). Търся вариант, при който евентуално да може да се оправи без root, без wipe paryition,  без инсталиране на друг софтуер, тъкмо съм го настроил и конфигурирал и не искам пак от нулата да почвам... Благодаря!


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Зареди си телефона на макс преди да легнеш (за да се занули статистиката) , пусни си wifi и го остави през нощта, без да си го ползвал. Сутринта влез в настройките на батерията и виж в usage. Направи скрийншот и дай да видим какво точи.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

Ок. Аз почти всяка нощ го зареждам на 100% и сутринта към 9 на 80... Утре пускам

6 часа през нощта на самолетвн режим. Включен е само wifi, нищо друго. 15 процента надолу.


Прикачени файлове Миниатюри
               
Цитирай

Да не би проблема да е в рутера/случвало ми се е/? Ако имаш възможност пробвай с друг или прихвани някоя чужда мрежа за вечерта. Освен ако нямаш някоя програма която ти прави синхронизация нощем? Този "облак" какъв е горе в ляво?

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Ползвам цели два облака google photos и mail.ru, ама тях съм ги ползвал и с предишноя телефон и там нямах такъв проблем. С включен wi-fi ми е падала не повече от 2-3 процента на нощ...

Няма как да ползвам друг рутер, за съжаление. Ползвам мрежата на един хотел и в близката седмица-две ще съм така. И телефонът издържа половин ден или най-много до към 18:00. Вярно, аз постоянно го тормозя с youtube, снимки и браузер - сигурно това е нормално
Цитирай

Колега имаш проблем с някое приложение най-вероятно. OS Android имаш два часа и нещо остване буден. Ето там е проблема. Помисли си нещо да си инсталирал наскоро преди да почне проблема с батерията?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Точно  така. Някое приложение работи доста често във фонов режим. Най вероятно често ползва wifi за рефреш или нещо друго и държи телефона доста време "буден".  Просто трябва да откриеш кое е и да го разкараш.

Иначе, съвсем спокойно може да забраните разни вградени приложения, които не ползвате. Аз съм забранил тези на шота.  Всеки според това, което ползва.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

А от къде ги забранявате?
Цитирай

(2017-07-11, 22:42:38)e34v8 написа:  Точно  така. Някое приложение работи доста често във фонов режим. Най вероятно често ползва wifi за рефреш или нещо друго и държи телефона доста време "буден".  Просто трябва да откриеш кое е и да го разкараш.

Иначе, съвсем спокойно може да забраните разни вградени приложения, които не ползвате. Аз съм забранил тези на шота.  Всеки според това, което ползва.

Оф топик.
Как правиш толкова голям скрийншот?

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

Samsung galaxy S4
 Samsung Galaxy S5 
  Samsung galaxy Note 2,3,4
   Samsung galaxy S7
Цитирай

Наскоро нищо не съм инсталирал. Имам телефона от 2 седмици. Преди това бях с s5neo. Със smart switch прехвърлих всичко и повече не съм барал... облаците ми трябват, ама при стария телефон нямах проблеми с тях...
Цитирай

(2017-07-11, 22:52:52)i770514 написа:  А от къде ги забранявате?

Settings - aps.  За да видиш системните, има опция горе вдясно трите точки. 

(2017-07-11, 22:59:25)Sladurguze написа:  Оф топик.
Как правиш толкова голям скрийншот?

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

Включваш smart capture от settings - advanced.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

Това ли са виновноците или бъркам? Audials ми е програмата за слушане на интернет радио и за запис от радиото. Използвам я през деня и слушам през блутут колонка. Ама дали тя ми е точила през нощта, не знам как да разбера...


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Ами махния и тествай без нея и ще разбереш.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

(2017-07-12, 07:48:57)e34v8 написа:  Settings - aps.  За да видиш системните, има опция горе вдясно трите точки. 


Включваш smart capture от settings - advanced.

Благодарско!

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

Samsung galaxy S4
 Samsung Galaxy S5 
  Samsung galaxy Note 2,3,4
   Samsung galaxy S7
Цитирай

Здравейте Beaming Service за кое е?Точила 5% от последното зареждане...И Gear VR Service не ми дава да го деактивирам.Бях закупил и 2 те приложения от гугъл плей за спиране на приложения,но вече не работят...

Samsung Galaxy S3 Black, Samsung Galaxy S7 EDGE Gold
Цитирай

И аз гърсих как да де спрат, ама нещо няма отговор, вероятно на този етап е невъзможно. Що се касае до моя случай, не вярвам да е от Audials или облаците. Всички тези програми ги имах на старото Галакси и нямах никакви грижи. През нощта батерията пафаше с 2-3 процента. 
Търсейки в нета, ако съм разбрал правилно, на едно място съветваха да се спре това, за да изчезне дрейнът...


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

(2017-07-12, 09:58:52)blutut написа:  Здравейте Beaming Service за кое е?Точила 5% от последното зареждане...И Gear VR Service не ми дава да го деактивирам.Бях закупил и 2 те приложения от гугъл плей за спиране на приложения,но вече не работят...

Е как не работят аз използвам Package Disabler Pro от маркета и си работи перфектно, не знам какво си използвал ти Smile

Даже в момента имам около 70 + - спрени процеса включително Beaming Service и Gear VR Service .

Google Nexus 7 32GB 2012  5.1.1 stock  |  +  | LG G2  5.0.2 stock |  +  | Samsung Galaxy S7 Edge 32 GB 7.0 stock / VVT +  | Xiaomi MI Note 10 Lite

A journey of a thousand miles begins with a single step - Lao-tzu
Цитирай

rusnakaa, няма нужда. Ето ги моите си имат достъп. Няма проблеми. Както писахме горе, някое приложение е.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

(2017-07-12, 10:26:13)master89q написа:  Е как не работят аз използвам Package Disabler Pro от маркета и си работи перфектно, не знам какво си използвал ти Smile

Даже в момента имам около 70 + - спрени процеса включително Beaming Service и Gear VR Service .

Искаше да инсталирам един пакет,който не се поддържал в моята страна,но сега пак пробвах и взе че тръгна.Я споделете кои излишни да се спират?Всички които пречат и точат,че и при мен консумацията на android os е голяма и буди телефона често!

Samsung Galaxy S3 Black, Samsung Galaxy S7 EDGE Gold
Цитирай

Това са спрени те процеси при мен.

Успех! [Изображение: 4178d43bc10b0776fdfaaba95cf4b833.jpg]

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай

(2017-07-12, 11:36:58)FraRBZ9Y написа:  Това са спрени те процеси при мен.

Успех! [Изображение: 4178d43bc10b0776fdfaaba95cf4b833.jpg]

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Първо ще кажа Уау...И второ така както си постнал шота не мога да го зуумна..

Samsung Galaxy S3 Black, Samsung Galaxy S7 EDGE Gold
Цитирай

По моя случай от по-горе: не е от Audials. Махнах го и същата работа... Нямам много програми, от които може да е, но пак казвам, че абсолютно същите ми бяха на стария телефон и с него проблеми нямаше изобщо. Някои приложения са:
Facebook
Messenger
Viber
Skype
Gmail
Mail.ru поща приложение
Cloud mail ru
Mega uploads
Bazar.bg

Направих преди малко нов анализ с battery historian и прилагам скрийншотове. Ясно се вижда между 2:30 и 8:30 сутринта, как докато не се използва телефона пада с 20 процента. Sad

Това е...


Прикачени файлове Миниатюри
                       

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)