Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S7 / S7 Edge - резултати, коментари, съвети

Ако го ползваш на открито през деня е нормално заради супер високата яркост дисплеят да ти вдигне толкова висок разход. AMOLED-ите при изобразяване на бяло и голяма яркост консумират повече от LCD. Разходът ти при стендбай наистина е висок, така че трябва да установиш кое буди телефона. За мен нормален стендбай разход е до 1.5%/ч, а перфектен - под 1%/ч. Иначе традиционното за тази тема: ако не си го направил вече, изключи Google Backup и Location History, ако не ги ползваш.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
Аксесоари

Пичове, безжичното зареждане скапва по-бързо батерията. Няма как. Бързото зареждане също. Аз моя С7 го зареждам бавно с едно зарядно 1.5А останало ми от LG и батерията е чук. Не ги оставяйте да падат под 15-20%.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

Защо безжичното да скапва по - бързо? Аз я оставям редовно до 5% също. По принцип трябва да има под показания 0% поне още 5-10% запас.

Sent from my SM-G935F
Цитирай

Колеги от къде се спира бързото зареждане

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Отиваш в Менюто където са настройките на батерията - Горе в дясно 3те точки натискаш - доп. опции и там се намира опцията за спиране/пускане.

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай

Това е резултата ми от днес без ограничение в какво и да било[Изображение: ac32c76f4edccc20a84ab234037deed1.jpg][Изображение: e8eac8e206b9d40dcf7a95c3c4de7902.jpg]

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай

За колко време ви се зарежда телефона (питам собствениците на S7 edge) без включена опция "бързо зареждане" ? 0-100 или 15-100? Или нещо друго
Цитирай

Над час и половина моя прави.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2017-08-21, 10:33:01)galaxyhopper написа:  За колко време ви се зарежда телефона (питам собствениците на S7 edge) без включена опция "бързо зареждане" ? 0-100 или 15-100? Или нещо друго

От 10-15% до 100% , Точно час и 40 мин.

Човек се учи цял живот и ненаучен умира!
Цитирай

Час и има няма 40 минути от 10-100. От 0 до 100 до час и 50.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай

Господа, дайте някакви насоки и идеи как да си калибрирам батерията. Последните 3 дни е отвратителен живота й - рестартирах телефона, проверявах за дрейнове с Battery Historian и такива няма, но има повечко проценти разход в категорията Unaccounted (т.е. не знае къде са отишли). Имам подозрения, че телефонът ме лъже за процентите и не зарежда реално батерията докрай, защото дори и при бавно зареждане ми се струва, че се зарежда една идея по-бързо, отколкото преди беше на бавно.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Здравей,

Пробвай първо с изхабяване на батерията до край (да се изключи) , след което зареди до 100%. След като стигне 100% изключи го остави да се зареди още малко (15-30 мин) за изключено.
След което повтори тези стъпки отново : да се изхаби до 0 (и да се само изключи) и зареждане до 100% след което.

В момента само това ми хрумва от моята практика относно батерията .

Успех !

Google Nexus 7 32GB 2012  5.1.1 stock  |  +  | LG G2  5.0.2 stock |  +  | Samsung Galaxy S7 Edge 32 GB 7.0 stock / VVT +  | Xiaomi MI Note 10 Lite

A journey of a thousand miles begins with a single step - Lao-tzu
Цитирай

Изхаби я докрай и я зареди с бавно зарядно.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

На старият ми телефон пробвах с *#0228# - работеше.

Винаги искаме това, което нямаме.
Цитирай

(2017-08-28, 13:11:36)petio_venkov написа:  На старият ми телефон пробвах с *#0228# - работеше.

Потърсих малко и при повечето хора като се натисне бутонът, процентите падат рязко надолу. При мен обаче не се промениха.

Иначе направих засега едно пълно разреждане докато се изключи, но като че ли не се промениха много нещата. В момента пак го изцеждам докрай, да видим дали ще се оправи.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

С въвеждане на *#0228# се трие някакъв файл на статус на батерията. При мен обикновено се вдига минимално волтажа. Но при следващи опити, започва минимално да спада, което вероятно е нормално.

p.s. зареждам вечер телефона на USB на компютъра или с едно архаично зарядно от Galaxy S2 и батерията е в отлично здраве.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

@batproho, проверявал ли си чрез системните файлове колко ти е капацитетът на батерията след износване? Просто ми е любопитно бавните зарядни (700 mA беше на S2, ако не ме лъже паметта) колко точно спасяват батерията. Ако може също сподели от колко време ползваш телефона.

На предишната страница в тази тема бях дал линк:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1418151

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Зарядното на S2 е 700 mA, добре помниш. Откровено казано не съм проверявал в системните файлове колко е останал от капацитетът на батерията, но телефонът е относително нов (мисля Май тази година) така че едва ли има сериозна загуба все още.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

Напоследък нещо бавно ми се зарежда телефона. От 0% ми изписва 4ч и нещо или 3ч и нещо до зареждане. На какво може да се дължи това, скапано зарядно, кабел или батерия?Батерията ми вече е с 80% капацитет след година и 4м ползване.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

(2017-09-22, 17:33:53)Nikito82 написа:  Напоследък нещо бавно ми се зарежда телефона. От 0% ми изписва 4ч и нещо или 3ч и нещо до зареждане. На какво може да се дължи това, скапано зарядно, кабел или батерия?Батерията ми вече е с 80% капацитет след година и 4м ползване.
Според мен е от зарядното, а и е много вероятно и то да я е прецакало. Защото не е нормално за това време да е на 80%
Пробва ли с друго Оригинално зарядно?

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Не съм.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

Често се оказва и от самия кабел. При мен още на 1вия или 2рия месец се получи така, но си закупих само кабела без адаптерчето. Smile

gesendet von meinem Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай

Колеги, ползвам телефона от края на м.май 2016 година. Според мен не е много нормално 1/3 от капацитета на батерията да е заминал... Това с гаранцията какво точно представлява и изясни ли се този въпрос?


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S10+ Prism Green
Цитирай

Тези проценти, базирани само на две сесии, въобще не отразяват реално капацитета. Ползвай приложението поне две седмици като си зареждаш телефона нормално и тогава ще ти покаже по-правилни числа.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Не го вземайте на сериозно това приложение. И въобще всякакъв такъв софтуер, който ви показва "реалният" капацитет на батерията.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)