Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S7 / S7 Edge - резултати, коментари, съвети

(2017-09-24, 17:15:54)e34v8 написа:  Не го вземайте на сериозно това приложение. И въобще всякакъв такъв софтуер, който ви показва "реалният" капацитет на батерията.

Това е твърде крайно мнение. Демонстрирал съм преди в тази тема, че стойностите на капацитета, пресметнати AccuBattery, са много близки до стойностите, които кернела пресмята и предоставя под формата на системни файлове в sysfs.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
Аксесоари

(2017-09-24, 17:15:54)e34v8 написа:  Не го вземайте на сериозно това приложение. И въобще всякакъв такъв софтуер, който ви показва "реалният" капацитет на батерията.

Абсолютно вярно! Всички подобни повече вредят или заблуждават. И разните cleen master и тем подобни!

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай

(2017-09-24, 17:31:58)ivkos написа:  Това е твърде крайно мнение. Демонстрирал съм преди в тази тема, че стойностите на капацитета, пресметнати AccuBattery, са много близки до стойностите, които кернела пресмята и предоставя под формата на системни файлове в sysfs.

Наистина е крайно мнение, но просто няма как да се определи с точност реалния капацитет на батерията, с приложение докато е в телефона. Иначе си има измервателни уреди.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

Приложенията са просто алгоритми , които разпознават устройствата и съответно показват след колко време, колко процента и т.н. Ако наистина вършеха работата , която им се приписва, нямаше да е необходимо да се ползват с месеци за да покажат адекватна информация! Като си сложиш плеър за първи път , трябва ли да го чакаш няколко месеца за да ти изсвири някой файл коректно. Ето разликата от полезните и безсмислените приложения!

(2017-09-24, 17:31:58)ivkos написа:  Това е твърде крайно мнение. Демонстрирал съм преди в тази тема, че стойностите на капацитета, пресметнати AccuBattery, са много близки до стойностите, които кернела пресмята и предоставя под формата на системни файлове в sysfs.

Не е изключено приложението да работи с тези файлове!

Човек се учи цял живот и ненаучен умира!
Цитирай

Здравейте.Имам от този петък телефона.Направих му 7ч и 33мин екран от 100% до 15% само на 4G.Как ви се струва
Цитирай

Струва ми се че имаш супер 4G обхват където си ползвал телефона Smile

Sent from my SM-G935F
Цитирай

Смених си аз деградиралата батерия в Сръчко и се чудя сега да спазвам ли на Акубатери съвета да го зареждам до 80%. Засега няколко заряда все го спазвам.

POCO F1
Цитирай

Колко ти излезе ако не е тайна?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай

Николко, по гаранция. Незнайно защо са сменили и основната платка. Като попитах защо, казаха че така се е наложило.

POCO F1
Цитирай

А как доказа, че е деградирала? Взема да мина и аз.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай

Нищо не съм доказвал, не ми е искано. Казах, че е деградирала и онези приемчици, един с говорен дефект и една мургава лелка ме гледаха умно и им казах да напишат - батерията пада бързо, намален капацитет. Гледаха го 10 минути и не намериха забележка за описване. Аз ги предупредих, че телефона е отличен и те се съгласиха. Като си го взех, го огледах набързо и не видях следи. За съжаление, като излязох на светло, видях една 1мм точка от засъхнала течност, много прозрачна отвътре на стъклото на камератано беше в страни от лещата и не пречи на работата на камерата. Та така си остана, понеже бях подписал. И протектора беше издран, добре , че имах Smile Като го изчистих и сложих ново фолио, телефона е чук.


Прикачени файлове Миниатюри
   

POCO F1
Цитирай

(2017-10-03, 20:33:09)lavazza написа:  Нищо не съм доказвал, не ми е искано. Казах, че е деградирала и онези приемчици, един с говорен дефект и една мургава лелка ме гледаха умно и им казах да напишат - батерията пада бързо, намален капацитет. Гледаха го 10 минути и не намериха забележка за описване. Аз ги предупредих, че телефона е отличен и те се съгласиха. Като си го взех, го огледах набързо и не видях следи. За съжаление, като излязох на светло, видях една 1мм точка от засъхнала течност, много прозрачна отвътре на стъклото на камератано беше в страни от лещата и не пречи на работата на камерата. Та така си остана, понеже бях подписал. И протектора беше издран, добре , че имах Smile Като го изчистих и сложих ново фолио, телефона е чук.

Добре си се разминал само 1мм щета. Тия в Съчко са големи кърпачи. Няма  начин да не оставят следи от сервизна намеса. Сменят каквото им падна. Явно нещо имат финансова изгода. Big Grin
Цитирай

(2017-10-03, 22:04:08)airbus написа:  Добре си се разминал само 1мм щета. Тия в Съчко са големи кърпачи. Няма  начин да не оставят следи от сервизна намеса. Сменят каквото им падна. Явно нещо имат финансова изгода. Big Grin

То не е щета, а капка най-вероятно от разтвора с който са чистили стъклото от старото лепило. Прозрачно и се вижда само под ъгъл. Другият път като го отварям за нещо, ще им кажа да го изчистят и готово Smile
Иначе за финансовата изгода си прав, не виждам друго логично обяснение да се смени работеща платка.

POCO F1
Цитирай

Направо тия дни съм в ментел да видя дали ще ми я сменят. Big Grin

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай

Трябва директно да отидеш в сръчко или да им го изпратиш с куриер. В ментата ще ти откажат.

POCO F1
Цитирай

(2017-10-03, 20:19:58)Denissxx написа:  А как доказа, че е деградирала? Взема да мина и аз.

Сервизният софтуер може да чете страшно много метрики, които или са скрити, или недостъпни за обикновен потребител. Например кернелът пази информация за капацитета на батерията, колко цикъла зареждане/разреждане са правени и някои други неща за батерията - конкретно тази информация е достъпна и за теб, но е скрита в едни системни файлове.

Едно време някои галаксита си записваха полу-перманентно колко пъти са били включвани слушалки в 3.5мм порта и кабел в USB порта. И това се пазеше за целия живот на телефона, като единственият начин да го ресетнеш беше да руутнеш и да редактираш един файл, но това оставаше следа по Knox.

Такива метрики служат на сервизите да знаят как да действат при гаранционната ти претенция, така че невинаги е лесно да ги излъжеш.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Че кой е казал, че лъжа? Моята е деградирала отвсякъде. 3 часа SoT от сутринта до вечерта си е успех. Без нищо да я точи на WiFi. Просто по една или друга причина бях решил, че няма да ми я сменят и не съм пробвал.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай

Говорех принципно. Не твърдя, че лъжеш. Smile

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

(2017-10-04, 10:31:12)Denissxx написа:  Че кой е казал, че лъжа? Моята е деградирала отвсякъде. 3 часа SoT от сутринта до вечерта си е успех. Без нищо да я точи на WiFi. Просто по една или друга причина бях решил, че няма да ми я сменят и не съм пробвал.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Сложи си Accubattery и тествай седмица. Някъде бях мернал, че ако не е деградирала 20 или повече процента, ще откажат смяна, понеже Самсунг казват, че е нормално за около година да спадне с 20% капацитета. Това според тях, според мен не е. 
Моята беше на 74%.

POCO F1
Цитирай

Offtopic Тя принципно батерията си старее и докато стои още запечатан телефона в кутията. Абсурд да ти покаже пълен заводски капацитет и 100% здраве...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

Колеги, моята спадна на 71%, а преди седмица беше 72. Както казах в преден пост, ползвам телефона от края на май 2016 г. Тези, които сте сменили батериите си ходихте първо в магазина, от който е купен телефонът или направо в Сръчко?

Samsung Galaxy S10+ Prism Green
Цитирай

Отивай в Сръчко направо и там още с влизането ги питай дали имат налична батерия. Ако ти каже да и почне да мънка, казваш, че са експресен сервиз и са длъжни да го направят в рамките на работния ден при налична част. Те си правят там далаверите като например с това, че са ми сменили здрава основна платка, така че не ги жали.

POCO F1
Цитирай

Здравейте. Гледам,че говорите за Сръчко,но съм от Пловдив и замомента нямам път към София да им дам телефона да ми сменят батерията,защото ме подлудява вече 3ч. на екран на пестене на енергия..може ли някой да ми каже сигурен сервиз в Пловдив,който работи  бързо..както сте писали горе - в рамките на работния ден? Попринцип телефона е още в гаранция от Теленор,на 1год е ако има значение,там правят ли такива експресни смени?
Цитирай

В Теленор експресни ремонти няма. Но отнема грубо около седмица. И пак са качествен сервиз, а ако нещо не ти хареса при връщане просто не подписваш протокола и казваш за претенцията си. Връщаш и пак чакаш ...няма как.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

А през този период от време,в който е при тях телефона ми,ще ми дадат ли друг да ползвам?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)