Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S7 / S7 Edge - резултати, коментари, съвети

Би трябвало да дадат. Един познат си прави s7 edge там и му дадоха.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

Благодаря! А какво трябва да гледам,като ми го връщат,дали е надраскан нещо ли?
Цитирай

Да, има ли следи от отваряне.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Дават ако имат наличен и ти решаваш. Ако го счупиш се съгласяваш да им го платиш обаче. Иначе гледаш за драскотини, следи по краищата на стъклото, стърчащо лепило или прашинки под дисплея/камера и т.н..

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Добре,благодаря!Чел съм във форума,че доста хора се оплакват от забавяне и проблеми след това с телефона,т.е че не са много кадърни..затова ако някой знае сигурен сервиз в Пловдив нека драсне едно Л.С или да пише тук Smile
Цитирай

С Bulgram се разбрахме в понеделник да занеса телефона да го тестват и да сменят евентуално батерията гаранционно. Ще пиша допълнително

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай

(2017-10-03, 18:44:26)lavazza написа:  Смених си аз деградиралата батерия в Сръчко и се чудя сега да спазвам ли на Акубатери съвета да го зареждам до 80%. Засега няколко заряда все го спазвам.

Зареждате ли си телеофните до 80% или до 100% ?
Аз ако не го заредя до 100% няма да ми изкара 1 ден което е доста неудобно...
Цитирай

(2017-10-09, 09:59:07)ДПенчев написа:  Зареждате ли си телеофните до 80% или до 100% ?
Аз ако не го заредя до 100% няма да ми изкара 1 ден което е доста неудобно...

Ами тя в момента като е нова, заредена на 80% кара доста повече от старата деградирала до 100%. Като се има предвид, че нон стоп играя Need for speed ме изкарва от сутрин до 20-21ч вечерта с часове игра. Ако не играя, тези 80% за разговори и брауз и месинджъри минимум ден и половина, ако не и два. Не виждам смисъл заради тези 20% да си износвам ОТНОВО прекомерно батерията, не че ще векувам с телефона, но все пак. Разбира се не се формализирам и понякога го забравям да се зареди и повече, но когато се сетя и мога, го спирам около 80%-85%.

POCO F1
Цитирай

В момента и аз тествам от няколко дни батерията с приложението Accu battery към момента прогнозите не са от най хубавите, но ще изчакам няколко дни.
Четох, че вече на няколко човека са сменили гаранционно батериите и тук възниква въпроса ми колко е гаранцията на батерията ? Винаги съм си мислил, че е колкото и на устройството. Понеже телефона е закупен от Германия и току що прочетох в сайта им информацията относно гаранция на батерията и там пише, че за телефоните които са капсуловани, гаранцията на устройството е 24 месеца, а на самата батерия 1 година...В същото време толкова подробна информация в българския сайт на Самсунг няма, там пише само гаранция за смартфон - 24 месеца.
А как е всъщност ?

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай

А този сервиз Сръчко - К&К ли са? Защото като напиша в гугъл Сръчко сервиз ми излизат те,ако е така - някой пращал ли си е телефона да му сменят батерията или имат сервиз и в Пловдив?
Цитирай

K&K се казва вече Сръчко.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Гледам и при мен батерията е тръгнала, след само 5 месеца от покупката,  от които реално 3 месеца е използвам по-интезивно. Само преди месец беше за смяна екран. Сменяли ми копчета, usb куплунг, но не и най-важното - батерията.

[Изображение: Screenshot_20171011-102337.png]
Цитирай

Те заводски са с по около 5 % надолу от обявения капацитет. Моята на еджа сменена е 3400, а не 3600, което е 94-5%. Гледах по-рано колеги с нови телефони и те така, една идея по-добре 3480. Та като си с чистата седмица в случая твоята деградация е около 3%. Гледай да не го зареждаш до 100% , а до към 80, което ще намали износването поне от гледна точка на циклите.

POCO F1
Цитирай

(2017-10-12, 09:45:03)airbus написа:  Гледам и при мен батерията е тръгнала, след само 5 месеца от покупката,  от които реално 3 месеца е използвам по-интезивно. Само преди месец беше за смяна екран. Сменяли ми копчета, usb куплунг, но не и най-важното - батерията.

[Изображение: Screenshot_20171011-102337.png]

Колега моята показва 90% и пак си карам 4,30-5 часа сот. Всичко ми е пуснато
Цитирай

(2017-10-12, 10:17:12)lavazza написа:  Те заводски са с по около 5 % надолу от обявения капацитет. Моята на еджа сменена е 3400, а не 3600, което е 94-5%. Гледах по-рано колеги с нови телефони и те така, една идея по-добре 3480. Та като си с чистата седмица в случая твоята деградация е около 3%. Гледай да не го зареждаш до 100% , а до към 80, което ще намали износването поне от гледна точка на циклите.

При зареждане до 80% , ще трябва по два пъти на ден да се слага на контакт. Реално половин капацитет е това, защото под 20% пада за минути.
Цитирай

Които 2 пъти износват батерията за о.44, а не за 1.9 цикли Smile Всеки сам си преценява.

POCO F1
Цитирай

Възможно е. След още някой месец ще го засилвам. С7 излезна от мода Smile
Цитирай

(2017-10-12, 09:45:03)airbus написа:  Гледам и при мен батерията е тръгнала, след само 5 месеца от покупката,  от които реално 3 месеца е използвам по-интезивно. Само преди месец беше за смяна екран. Сменяли ми копчета, usb куплунг, но не и най-важното - батерията.

Знаеш, че при смяната на дисплея се сменят и изброените компоненти, защото дисплеят идва като цяла сглобка заедно с тях монтирани. Става малко досадно вече да обръщаш всичко в критика. Разбрахме те, че не го харесваш този телефон, така че продавай вече го на безценица на някой заблуден, защото нали според теб след сервиз вече не става за абсолютно нищо.

И не са ти сменили батерията, защото не са длъжни да го правят с такова незначително износване. Направи 30% износване за година и половина и тогава искай да ти я сменят без пари.

При мен след 18 месеца употреба:
[Изображение: gG6zpAMl.jpg]

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Изглежда батерията е издухала тотално. Еко дренаж! За един час 1 час падна почти с 40%, без да има екран и пече яко. Само включено 4G и блутут. Егати китайските сбиртоци.

[Изображение: Screenshot_20171012-132625.png]
Цитирай

(2017-10-12, 12:15:59)ivkos написа:  Знаеш, че при смяната на дисплея се сменят и изброените компоненти, защото дисплеят идва като цяла сглобка заедно с тях монтирани. Става малко досадно вече да обръщаш всичко в критика. Разбрахме те, че не го харесваш този телефон, така че продавай вече го на безценица на някой заблуден, защото нали според теб след сервиз вече не става за абсолютно нищо.

И не са ти сменили батерията, защото не са длъжни да го правят с такова незначително износване. Направи 30% износване за година и половина и тогава искай да ти я сменят без пари.

При мен след 18 месеца употре*а:
[Изображение: gG6zpAMl.jpg]

Ааа, ще трябва ли да зануля сесийте, като пре-инсталирам апп-а за да ми покаже настоящият "battery health" тъй като имам чувството, че в момента ми показва този ""battery health" от преди 4-5 месеца като е инсталирах (based on 340 sessions  -  92%) ?

Google Nexus 7 32GB 2012  5.1.1 stock  |  +  | LG G2  5.0.2 stock |  +  | Samsung Galaxy S7 Edge 32 GB 7.0 stock / VVT +  | Xiaomi MI Note 10 Lite

A journey of a thousand miles begins with a single step - Lao-tzu
Цитирай

(2017-10-12, 12:15:59)ivkos написа:  Знаеш, че при смяната на дисплея се сменят и изброените компоненти, защото дисплеят идва като цяла сглобка заедно с тях монтирани. Става малко досадно вече да обръщаш всичко в критика. Разбрахме те, че не го харесваш този телефон, така че продавай вече го на безценица на някой заблуден, защото нали според теб след сервиз вече не става за абсолютно нищо.

Никого не критикувам, само споделям. Относно С7, да, обикновен телефон. Няма нещо невиждано.

(2017-10-12, 14:35:16)master89q написа:  Ааа, ще трябва ли да зануля сесийте, като пре-инсталирам апп-а за да ми покаже настоящият "battery health" тъй като имам чувството, че в момента ми показва този ""battery health" от преди 4-5 месеца като е инсталирах (based on 340 sessions  -  92%) ?

Изчистих кеш и там каквито данни имаше в програма. След първото зареждане показа същото, каквото и след 13 цикъла.  Един вид дали с един или повече цикъла, показанията са едни и същи. Това при 100% зареждане на бат.
Цитирай

Все пак s7 беше от много сполучливите им модели.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2017-10-12, 12:31:52)airbus написа:  Изглежда батерията е издухала тотално. Еко дренаж! За един час 1 час падна почти с 40%, без да има екран и пече яко. Само включено 4G и блутут. Егати китайските сбиртоци.

[Изображение: Screenshot_20171012-132625.png]

Нещо намирисва в цялата работа, да не би да не е от батерията ами по скоро да е проблем с някое приложение или прочутия проблем с архивирането на данни? Щом загрява силно в рамките на 1ч и падат 40% значи прави консумация. Ако батерията не беше в ред то нямаше да загрява, а направо си пада по малко и при висока консумация и останал малко заряд в нея евентуално може да изгасва.

4г обхавата на 2 чертички ли е винаги? Защо не пробваш с 3Г/2Г/Авто? Дай шанс на Google Chrome вместо Internet и си вкл. пестене на данни. Току виж помогне. Деактивирай Архивиране на данни и всички неизползвани от теб приложения от Настройки/Приложения. След това рестарт и пробвай 1/2 дни как ще се държи.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

За обхвата не знам. Бях в движение. Архивирането е изключено. Всичките приложения ги имам и на А5.  Заредих и двата, включени блутут и данни, но S7 отново грее и за 3 часа смукна батерията.

Андроид система 1079 mAh
Блутут 860 mAh


[Изображение: Screenshot_20171013-160126.png]
Цитирай

На 2 телефона макар и все Самсунг приложенията могат да влияят различно. Android System харчи точно при вкл. архивиране на данни и проблем с тях. Не е толкова сложно и жизнено важно според мен. Нищо не пречи да пробваш с изкл. такива. А блутут за какво го използваш? Свързваш към кола?

Пробвай нещата изброени от мен ....само с постване на кофти статуси на батерията няма да си помогнеш.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)