Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S7 / S7 Edge - резултати, коментари, съвети

(2017-10-13, 15:18:11)pockobg написа:  На 2 телефона макар и все Самсунг приложенията могат да влияят различно. Android System харчи точно при вкл. архивиране на данни и проблем с тях. Не е толкова сложно и жизнено важно според мен. Нищо не пречи да пробваш с изкл. такива. А блутут за какво го използваш? Свързваш към кола?

Пробвай нещата изброени от мен ....само с постване на кофти статуси на батерията няма да си помогнеш.

Блутут се използва за смарт гривна. Като е изключен блутут не пече и предполагам няма да консумира толкова. Може би той е проблема. Това не значи, че няма да го ползвам или постоянно включвам и изключвам, за да намаля консумацията и греенето. Има нещо нередно.
Цитирай
Аксесоари

Каква точно е гривната? Ако изкл. блутут искаш да кажеш, че всичко е ОК така ли? А пробвал ли си да свържеш телефона по блутут с нещо друго подобно на гривната? Да не би да не се "харесват"? Руутвал ли си? С коя версия на софтуера си и за кой регион?

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

(2017-10-13, 15:58:09)pockobg написа:  Каква точно е гривната? Ако изкл. блутут искаш да кажеш, че всичко е ОК така ли? А пробвал ли си да свържеш телефона по блутут с нещо друго подобно на гривната? Да не би да не се "харесват"? Руутвал ли си? С коя версия на софтуера си и за кой регион?

Някаква китайска. Рут няма. Софт от сервиза, някакъв от май месец мисля е. . Между другото блутут не съм използвал за повече от минута-две. От няколко дни го оставям включен по цял ден, за да праща на гривната нови известия и така установих за проблем. Махнах приложението го разкачих от блутут.
Цитирай

Хех ами с "някаква китайска" какво очакваш? За софтуера нищо конкретно не казваш как да ти помогне човек. Това че не използваш блутута реално не значи, че няма да прави проблем. Нали има връзка между устройствата. Във времето в което не изпраща информация не се знае какви ги върши. А това последното не се разбира?

Ако не вкл. блутут батерията как е?

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

(2017-10-13, 16:43:05)pockobg написа:  Хех ами с "някаква китайска" какво очакваш? За софтуера нищо конкретно не казваш как да ти помогне човек. Това че не използваш блутута реално не значи, че няма да прави проблем. Нали има връзка между устройствата. Във времето в което не изпраща информация не се знае какви ги върши. А това последното не се разбира?

Ако не вкл. блутут батерията как е?

Марката http://www.fundo.cc/main.php Проблемът е решен след разскачане на устройство от блутут и махната програма. Сега с включен блутут, телефонът не грее и не точи батерията.  След всичко изниква една питанка. Значи ли, че няма да мога да връзвам чрез блутут устройства и да ги използвам в реално време?
Цитирай

Не. Ползвай си какъв е проблема?

Sent from my SM-G935F
Цитирай

(2017-10-13, 19:53:53)airbus написа:  Марката http://www.fundo.cc/main.php Проблемът е решен след разскачане на устройство от блутут и махната програма. Сега с включен блутут, телефонът не грее и не точи батерията.  След всичко изниква една питанка. Значи ли, че няма да мога да връзвам чрез блутут устройства и да ги използвам в реално време?
Аз съм с Gear S3 и нямам проблеми, преди това бях с Fitbit, също безпроблемно.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2017-10-13, 19:53:53)airbus написа:  Марката http://www.fundo.cc/main.php Проблемът е решен след разскачане на устройство от блутут и махната програма. Сега с включен блутут, телефонът не грее и не точи батерията.  След всичко изниква една питанка. Значи ли, че няма да мога да връзвам чрез блутут устройства и да ги използвам в реално време?

По скоро може да значи, че трябва да си купиш читава гривна. Пробвай с друго блутут устройство първо, като на пример хендс фри, друга гривна, часовник и т.н. с цел да тестваш дали телефона е ОК. Ако проблема липсва то или е проблем с точния модел гривна или софтуера/хардуера на телефона.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

За колко време се зарежда батерията на S7 edge на нормално и на бързо зареждане от 1% до 100%?

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

При мен батерията много зле се представя.
Правих разряд до 0 съответно после до 100 и така няколко цикъла.
Чистих кеша. И нищо не помага. Явно наистина е изгубила от капацитета си ...
[Изображение: 79e0e098783e5dea5ccd586b3ec9965b.jpg]

gesendet von meinem Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай

(2017-10-25, 13:45:03)Lam3r4e написа:  При мен батерията много зле се представя.
Правих разряд до 0 съответно после до 100 и така няколко цикъла.
Чистих кеша. И нищо не помага. Явно наистина е изгубила от капацитета си ...
[Изображение: 79e0e098783e5dea5ccd586b3ec9965b.jpg]

gesendet von meinem Galaxy S7 Edge
При това положение колко часа дисплей имаш?
Цитирай

От 4 часа е свален от зарядното и 1ч е бил с вкл. Екран

gesendet von meinem Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай

Това приложение accubattery мисля, че показва грешни данни относно износването на батерията. Когато закупих телефона показваше 94% здраве и правех 5-6 часа дисплей! Сега с 87% здраве според приложението правя същото време дисплей? [Изображение: 9dcc032b1bdb36668a1e6f952cb0d217.jpg][Изображение: c556d03160c9c76d4233d00fada208a3.jpg][Изображение: 66bcfe732d6df510d0940dee7936c996.jpg]

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай

При 100% зареден, лед светлината свети червено. Как се отстранява този проблем?
Цитирай

(2017-11-08, 23:38:13)airbus написа:  При 100% зареден, лед светлината свети червено. Как се отстранява този проблем?
Не е проблем, най нормалното нещо е до макс 10 мин след това ше светне зелено
Което показва, че е зареден вече на пълно

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

(2017-10-13, 19:53:53)airbus написа:  Марката http://www.fundo.cc/main.php Проблемът е решен след разскачане на устройство от блутут и махната програма. Сега с включен блутут, телефонът не грее и не точи батерията.  След всичко изниква една питанка. Значи ли, че няма да мога да връзвам чрез блутут устройства и да ги използвам в реално време?

Самоцитирам се относно същото. Пробвам да вържа смарт гривната през блутут, но не се свърза. Намира я като устройство, без да става пейриг. Пробвах с няколко телефон без резултат. Възможно ли е, когато имаше греене и дренаж на С7, да е гръмнало блутута на смарт гривната?
Цитирай

Не, просто гривната е дефектна явно.

Sent from my SM-G935F
Цитирай

На мен от 100-80% ми пада батерията за час-час и половина. Дали не е тръгнала батерията? Accu battery не съм качвал.
S7 Edge  на 1 година.
Цитирай

А колко трябва да падне капацитета, за да я сменят гаранционно? Моята вече е на 78%. 2850мач.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

Не зависи от капацитета, а от гаранционния срок - 6 месеца.

 
Цитирай

Това е за телефони със сменяема батерия, докато С7/С7 ЕДГЕ не са и следователно гаранцията е две години на батерията.

Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

(2017-11-13, 19:30:38)Nikito82 написа:  А колко трябва да падне капацитета, за да я сменят гаранционно? Моята вече е на 78%. 2850мач.

Над 20% ... Моята беше 74%, когато я смениха.

POCO F1
Цитирай

(2017-11-13, 21:05:54)ganchev написа:  Това е за телефони със сменяема батерия, докато С7/С7 ЕДГЕ не са и следователно гаранцията е две години на батерията.

Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk

Малко да опонирам. В някой от предните страници, бях питал как точно седят нещата в България, тъй като няма много точна информация  в БГ сайта на Самсунг. Примерно моят телефон е закупен от Германия и тук в немския сайт (което е доста интересно) пише, че на точно този модел гаранцията на батерията е 6 месеца, а моята батерия е вече на 2500 паднала ;/
Та не знам и аз точно как се процедира в БГ.

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай

(2017-11-14, 18:52:49)Lam3r4e написа:  Малко да опонирам. В някой от предните страници, бях питал как точно седят нещата в България, тъй като няма много точна информация  в БГ сайта на Самсунг. Примерно моят телефон е закупен от Германия и тук в немския сайт (което е доста интересно) пише, че на точно този модел гаранцията на батерията е 6 месеца, а моята батерия е вече на 2500 паднала ;/
Та не знам и аз точно как се процедира в БГ.

Само едно мнение на горе е описано как се процедира в България - при спад от 20 и повече % се сменя по гаранция в рамките на 2 години. Аман от едно и също се дъвче и сбозява темата.

POCO F1
Цитирай

Моята батерия беше на 73процента здраве според акубатери. Пратих го да я сменят гаранционно, телефона е на година и половина. Днес го взех като го пуснах с новата батерия беше на 54 процента, забелязах че бързо пада заредих я от 20 до 100 процента и кво да видя акубатери показа 61процента здраве.

HONOR Magic V2, Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Tab S8, Samsung Galaxy Tab A9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)