Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S7 / S7 Edge - резултати, коментари, съвети

С точно един цикъл на зареждане как очакваш да получиш точни данни? Провери пак след 1-2 седмици.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
Аксесоари

(2017-11-14, 19:36:21)lavazza написа:  Само едно мнение на горе е описано как се процедира в България - при спад от 20 и повече % се сменя по гаранция в рамките на 2 години. Аман от едно и също се дъвче и сбозява темата.

С две думи да го връщам в Теленор за смяна на батерията? Те с какео ше я измерят? Може ли да се вярва на акубатери, пе показва вярно?

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

(2017-11-14, 20:44:06)Nikito82 написа:  С две думи да го връщам в Теленор за смяна на батерията? Те с какео ше я измерят? Може ли да се вярва на акубатери, пе показва вярно?

Не се занимавай с тях, както си отбелязал, те няма как да констатират износването, директно в оторизиран сервиз го прати/занеси.

POCO F1
Цитирай

грешна тема, за триене
Цитирай

Наистина, някой знае ли как мерят износването на батерията в официалните сервизи? Че моя нещо държи около 4-4.5 часа SOT, което ми се вижда малко. Игри не играя.
Цитирай

Нещо не е наред зареждането или  с батерията.Бързото зареждане е включено.  За 3 часа не може да се зареди от 30 до 100%.  Идеи?

   
Цитирай

Може би имаш проблем със зарядното.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Провери и с друг кабел.

 
Цитирай

Или кабела, usb порта...

Sent from my SM-G935F
Цитирай

Усб преди 2 месеца сменен. Иконата показва зареждане. Прехвърлят се файлове без проблем.
Цитирай

Намерих някакво мощно зарядно, което зарежда батерия за 30 минути. С него мога ли да зареждам или това бързо зареждане може да скапе батерията? Някой експериментирал ли е?
Цитирай

Препоръчвам зареждане с обикновено зарядно за по-дълъг живот на батерията.

 
Цитирай

Хм, и на мен нещо почна да ми яде батерията. Не помня да съм инсталирал нещо. И грее. Спрял съм бекъпа но пак същото. Вчера направих час и половина SOT при 5 часа нормално.
Цитирай

Ресетнах, оправи се и от вчера пак същото. Система андроид направо ми яде батерията. Мисля , че последният упдейт скапа нещо.
Някой да има същият проблем?
Цитирай

Засега батерията добре се държи. Не съм инсталирал последното обновяване, както и съм спрял всякако обновявания по приложения.
Цитирай

При мен след ъпдейта пада по-бързо батерията. Но това може да е и от самото ѝ остаряване, все пак вече година и половина се ползва, като аз не спирам нищо и никога на телефона си.

Xiaomi 11T (A1)
Цитирай

(2017-11-10, 01:18:58)degman написа:  Не, просто гривната е дефектна явно.

Sent from my SM-G935F

След изчистването на системия кеш, гривната проработи. Много приятна изненада. Smile
Цитирай

Днеска ми смениха батерията. Това е резултата. Преди едва докарвах 2400мах. Тъй, че съм склонен да вярвам на тая апликация[Изображение: 73993897d4dd029d6a877dfd3b1ce8f2.jpg]

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай

(2017-12-05, 08:37:38)aladin написа:  Ресетнах, оправи се и от вчера пак същото. Система андроид направо ми яде батерията. Мисля , че последният упдейт скапа нещо.
Някой да има същият проблем?

Загледай се, когато започне да пада бързо, дали ти стоят едновременно активни мобилния нет и wifi едновременно. При мен се случи няколко пъти и телефонът позагря. Все на рутерът на приятелката ми. Принципно, когато телефонът е закачен към рутер, мобилният нет се разкача автоматично. Няколко пъти ми се случи да стоят и двете активни. През това време (поиграх си единият път да го разследвам), две от големите ядра стоят на максимален клок, като едното от тах е и на 100% товар, дори без никакво взаимодействие с телефона. Естествено батерията се топи. Оправя се или с рестарт, или като спреш мобилния. Веднага разтоварва двете големи ядра. Като консуматор посочва Android system, но там са 100 процеса, включително и такива на Самсунг.

Толкова телефони съм сменил, не съм го срещал преди. Някакъв бъг в софтуера на Самсунг. Та може от това да е било падането.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

(2017-12-08, 20:59:03)Denissxx написа:  Днеска ми смениха батерията. Това е резултата. Преди едва докарвах 2400мах. Тъй, че съм склонен да вярвам на тая апликация[Изображение: 73993897d4dd029d6a877dfd3b1ce8f2.jpg]

Принципно програмата дава достоверни данни, но чак след поне седмица нормално потребление и зареждане. Само един цикъл на зареждане или разреждане какъвто си направил абсолютно нищо конкретно не може да ти каже. Елементарна статистка.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Елементарна или не, за мен е достатъчно един цикъл Wink

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай

Абе да държи другото е без значение.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2017-12-09, 17:32:57)Denissxx написа:  Елементарна или не, за мен е достатъчно един цикъл Wink

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

В кой сервиз я смени. Моята като я смениха, показваше 3,480 .... Макар, че аз вече 2 месеца и половина все до 80% я зареждам и доста салбо деградира, за разлика от преди.

POCO F1
Цитирай

Samsung Mirror Link ми е изяло 10% от батерията без да съм го ползвал.

Тези със смесените батерии - колко SOT правите сега?
Цитирай

В тази статия е обяснено накратко как трябва да си зареждаме устройствата за да запазим за по-дълго време живота на батерията, но накратко:
- трябва да държим батерията между 65% и 75% за най-добри резултати;
- ако не можем да изпълним горното то поне да се постараем да държим батерията между 45% и 75% за добри резултати;
- да не зареждаме батерията цяла нощ или по-дълго време, а след като се зареди веднага да я изключваме;
- да не зареждаме батерията от 25% до 100% и т.н.

http://www.businessinsider.com/the-best-...a-chance-1
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 6 гост(и)